"Młodzi głosują"

zdjęcia

Młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzi głosują". Uczennice klasy 3c pod opieką pani Agaty Kurowskiej - Kacprzak przygotowały i przeprowadziły symulację wyborów prezydenckich. Dnia 4 maja 2015 r. uczniowie klas drugich i trzecich wczuli się w role wyborców i mogli zagłosować w przygotowanym lokalu wyborczym. Frekwencja wyborcza wyniosła 76,37%.

Komisja wyborcza ustaliła następujące wyniki:
Oddano 294 głosy, w tym:
- głosów ważnych: 292
- głosów nieważnych: 2

Poszczególni kandydaci na Prezydenta RP uzyskali następującą liczbę głosów:
1. Braun Grzegorz Michał - 3
2. Duda Andrzej Sebastian - 35
3. Jarubas Adam Sebastian - 6
4. Komorowski Bronisław Maria - 37
5. Korwin - Mikke Janusz Ryszard - 112
6. Kowalski Marian Janusz - 2
7. Kukiz Paweł Piotr - 57
8. Ogórek Magdalena Agnieszka - 35
9. Palikot Janusz Marian- 3
10. Tanajno Paweł Jan - 2
11. Wilk Jacek - 0

Prawybory miały charakter edukacyjny, nie wspierały żadnego z kandydatów. W realizację programu zaangażowane były uczennice klasy 3c: Iza Celińska, Kinga Cudnik, Karolina Kupień, Dominika Ostrysz, Emilia Piaszczyńska, Iga Sobczyk, Natalia Strzyżewska.

III Ogólnopolski Konkurs Młodych Recytatorów "Żywa klasyka"

zdjęcia

Dnia 25 kwietnia 2015 r. w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie odbył się III Ogólnopolski Konkurs Młodych Recytatorów "Żywa klasyka" organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury, Bibliotekę Rosyjskiej Literatury im. Siergieja Michałkowa w Biłgoraju i IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Żółkiewskiego w Siedlcach. Honorowy Patronat: Rosyjska Fundacja Młodych Recytatorów. Uczestnicy recytowali fragmenty prozy rosyjskiej w oryginale.

Uczennica Gimnazjum Nr 2 w Łukowie Małgorzata Cabaj z kl. Ic znalazła się w zacnym gronie 10 finalistów, biorących udział w finale ogólnopolskim w Warszawie. Małgosia recytowała fragment prozy rosyjskiej i otrzymała wyróżnienie.

Finaliści zostali wyłonieni z grona uczestników, biorących udział w eliminacjach regionalnych w dniu 11 kwietnia 2015 r. w Siedlcach. Wtedy naszą szkołę godnie reprezentowały w konkursie dwie uczennice: Wiktoria Opalińska z kl. Ia (opiekun p. Z. Ochnik), Małgorzata Cabaj z kl. Ic - 3 miejsce (opiekun. p. A. Orzoł).

Dziewczęta włożyły bardzo dużo pracy w przygotowanie do konkursu, zwłaszcza, że uczą się języka rosyjskiego dopiero pierwszy rok. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a finaliści również nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy!

Anna Orzoł

Mistrz Języka Rosyjskiego znowu w naszej szkole!

powiększ

Odbyła się II edycja powiatowego konkursu "Mistrz Języka Rosyjskiego" organizowanego przez Liceum im. T. Kościuszki w Łukowie. Gimnazjum Nr 2 reprezentowali laureaci etapu szkolnego, uczniowie kl. III G: Anna Zdanowska, Jakub Lipiec, Aleksandra Ferman (nauczyciel Zofia Ochnik).

I miejsce zajęła Anna Zdanowska z wynikiem 45 pkt na 47 możliwych do uzyskania. Jest to tym większe osiągnięcie, że konkurencję stanowili, między innymi, uczniowie o wiele dłużej uczący się języka rosyjskiego. Jest to kolejny sukces naszych uczniów w tym właśnie konkursie - w ubiegłym roku I miejsce zajął Eryk Chruściel, a II Ola Pieńkus. Możemy być dumni z osiągnięć naszych uczniów!

Podobnie, jak w ubiegłym roku, konkurs miał ciekawą oprawę artystyczną. Uczniowie liceum pokazali swoje niezwykłe talenty taneczne, wokalne i muzyczne. Wśród nich byli również wychowankowie naszego gimnazjum.

Zofia Ochnik

Piąty Ogólnopolski Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych T.I.K? - TAK!

Uczeń naszej szkoły

Hubert Okoń (3e)

zakwalifikował się do półfinału Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TIK? - TAK!

W tegorocznej V edycji tego popularnego konkursu brało udział 29 450 uczniów. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas II etapu konkursu.

Konkurs Matematyczny "Colonus"

W dniu 18 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Nr 3 odbył się finał Konkursu matematycznego "Colonus" dla szkół gimnazjalnych. W matematycznej rywalizacji wzięło udział 27 uczniów z 7 szkół gimnazjalnych powiatu łukowskiego. Nasze gimnazjum reprezentowała liczna ekipa: Kacper Kur (3g), Marta Lada (3e), Katarzyna Nowicka (3d), Jakub Słomka (3e), Jakub Suchodolski (3g), Weronika Świderska (3e), Bartłomiej Warsz (3e). Uczniowie ci uzyskali maksymalną liczbę punktów w etapie szkolnym tego konkursu.

Etap finałowy polegał na rozwiązywaniu przez uczniów zestawu zadań testowych i otwartych, zbliżonych formułą do zadań zawartych w arkuszach egzaminu gimnazjalnego.

I miejsce - Kasia Nowicka - uczennica Gimnazjum nr 2 w Łukowie (op. p. Hanna Konstanta),
II miejsce zajęła Weronika Pietrucha - uczennica Gimnazjum Nr 3 w Łukowie,
III miejsce zajął Jakub Suchodolski - uczeń Gimnazjum nr 2 w Łukowie (op. p. Teresa Słomka).

Każdy z uczestników finału otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa w konkursie "Colonus", a każdy z laureatów ciekawe nagrody rzeczowe. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu byli nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie, a całe przedsięwzięcie objął Honorowym Patronatem Starosta Łukowski - Janusz Kozioł.

Egzamin gimnazjalny 2015

zdjęcia

Egzamin gimnazjalny już za nami. Przystąpiło do niego 198 uczniow klas trzecich. Przez trzy dni zmagali się oni z pytaniami z sześciu zakresów:
- historia i wiedza o społeczeństwie,
- język polski,
- przedmioty przyrodnicze,
- matematyka,
- język obcy nowożytny na poziomie podstawowym,
- język obcy nowożytny na poziomie rozszerzonym.

Arkusze egzaminacyjne są dostępne m.in. na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

ARKUSZE EGZAMINACYJNE

Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki, które poznamy 19 czerwca.

Poszukiwany Poszukiwana

powiększ

Więcej informacji o konkursie, regulamin oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronach: www.akademia.fam.org.pl i www.polskafabrykadobra.fam.org.pl

Ex libris Biblioteki Gimnazjum nr 2 w Łukowie

powiększ

powiększ

W bibliotece szkolnej rozstrzygnięto konkurs na "Ex libris Biblioteki Gimnazjum nr 2 w Łukowie". Uczniowie włożyli wiele pracy w stworzenie oryginalnych, niepowtarzalnych wzorów.

Komisja konkursowa (p. A. Czerska – Pawlak, p. J. Tymoszuk i p. A. Baranowski) miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzcy, bowiem wszystkie prace wyglądały bardzo interesująco.

I tak komisja przyznała następujące miejsca:
I miejsce - Weronika Michalak z kl. III g
II miejsce - Weronika Świderska z kl. III e
III miejsce ex aequo - Katarzyna Nowicka z kl. III d i Karolina Ciołek z kl. III f

Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w wykonanie prac plastycznych, dziękujemy i gratulujemy. Dyplomy zostaną wręczone zwycięzcom w Dniu Święta Szkoły.

Jadwiga Tymoszuk

Szkolny Turniej Piłki Nożnej

zdjęcia

Mecz finałowy turnieju za nami. Drużyna klasy 3e walczyła tytuł mistrza Gimnazjum nr 2 w piłce nożnej drużyną z klasy 3f. Do przerwy było 1:0 dla 3e, dopiero druga połowa zakończyła się wynikiem 5:2 dla chłopaków z 3e.

Do turnieju zgłosiło się 16 klas. Żeby dostać się do finału, trzeba było wygrać każdy mecz eliminacyjny. W sumie rozegrano 15 spotkań. Zawody sędziowali: R. Filip, L. Kędzierski, M. Grzeczyński, M. Kiełczewski, A. Domijańska, organizatorem turnieju był jak co roku p. Robert Filip.

Skład zwycięskiej drużyny: Kuba Słomka, Tomek Zalewski, Bartek Cichocki, Bartek Warsz, Marcin Bilski, Igor Kiełczewski, Kuba Jastrzębski, Kamil Smyk.

Agnieszka Domijańska

"Nie ma tego złego"

zdjęcia

Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało przedstawienie teatralne dla przedszkolaków z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, z którym koło współpracuje. W przedstawieniu "Nie ma tego złego" wystąpiły postacie z kilku znanych bajek. Mali widzowie z uwagą oglądali bajkowe scenki, rozpoznając swoich ulubieńców - Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Czarownicę, Smoka Wawelskiego, Szewczyka Dratewkę, Smerfetkę czy Krasnoludki.

W przedstawieniu udział wzięli: Weronika Boboń, Natalia Jagodzińska, Małgorzata Cabaj, Aleksandra Chrząstowska, Filip Kopyść, Weronika Lipińska, Piotr Niedziółka, Paulina Nurzyńska, Wiktoria Opalińska, Adrianna Pajdowska, Aleksandra Pawlikowska, Simona Piotrowska, Malwina Rogowska, Wiktoria Rybka, Maja Sęk, Antoni Tryboń, Emilia Tymińska, Karolina Wielgórska, Zuzanna Woźniak, Kinga Wysokińska, Emilia Zabłocka, Jakub Ziółkowski.

Stroje i dekoracje wykonali wolontariusze przy pomocy p. Agnieszki Czerskiej - Pawlak.

Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w konkursie, w którym rozpoznawały flagi państw Unii Europejskiej, układały puzzle. Za aktywną postawę podczas konkursów przedszkolaki otrzymały słodkie nagrody. Uśmiechnięte buzie i brawa były nagrodą dla wolontariuszy.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała p. Agata Kurowska - Kacprzak.

Radosnych Świąt
Radosnych Świąt

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie
Gimnazjum nr 2 w Łukowie

Artystyczne sukcesy

powiększ

powiększ

Aleksandra Wysokińska z kl. III b została laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego "Z piosenką pod żaglami". W maju Ola weźmie udział w uroczystości wręczenia nagród podczas obchodów Dni Morza.

W powiatowym konkursie plastycznym "Amerykańska a słowiańska myśl techniczna" nagrodzono pracę Marii Świder z kl. IIIc. Obraz przedstawiał wynalazek Ignacego Łukasiewicza - lampę naftową.

W miejskim konkursie plastycznym "Pocztówka wielkanocna" I miejsce zdobyła Katarzyna Jerzy z klasy III c. Pocztówka Kasi została wydrukowana w wielu egzemplarzach, pojawiła się też jako plakat z życzeniami świątecznymi.

Miejsce II w tym konkursie przyznano Natalii Pasik z kl. I b, miejsce III – Szymonowi Murawskiemu z kl. III d. Ponadto wyróżnienia otrzymały: Alicja Sawicka i Ewelina Różycka z klasy III b. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych. Wszystkich uczniów przygotowała do konkursów p. Agnieszka Czerska-Pawlak.

Agnieszka Czerska-Pawlak

II Powiatowy Konkurs Poezji Rosyjskiej

powiększ

Dnia 20 marca 2015 r. o godz. 11.30 w Zespole Szkół w Jeleńcu odbył się II Powiatowy Konkurs Poezji Rosyjskiej dla szkół gimnazjalnych pod patronatem Wójta Gminy Stanin. Przedmiotem konkursu była recytacja lub śpiew poezji rosyjskiej w oryginale. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody, zaś wszyscy uczestnicy dyplomy, a nauczyciele-opiekunowie podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

Gimnazjum Nr 2 w Łukowie reprezentowały uczennice:
Katarzyna Szczygielska (kl. I d) - laureatka II miejsca (uczennicę przygotowała p. Zofia Ochnik)
Klaudia Ostrysz (kl. III b ) - wyróżnienie w konkursie (uczennicę przygotowała p. Anna Orzoł)

Gratulujemy!

Anna Orzoł

Dyskoteka dla dawnej młodzieży

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy
w Łukowskim Ośrodku Kultury
nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły
na ogóreczka ze smalczykiem, gorącą kawę i herbatę.
Dyskotekę poprowadzi niezawodny p. Michał.

Bilet wstępu to tylko 10 złotych, które zostanie przeznaczone na dokończenie rozbudowy radiowęzła szkolnego.

Rada Rodziców

BRAWO, KASIU!!!

zdjęcia

Katarzyna Nowicka to uczennica Gimnazjum nr 2. Jest trzykrotną laureatką Wojewódzkich Konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w tym roku szkolnym. Odniosła sukces w konkursach: ortograficznym, polonistycznym i matematycznym. Kasia zajęła też II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gramatycznym w 2014 r. oraz I miejsce w Miejskim Konkursie Chemicznym.

Ma na swoim koncie liczne sukcesy w konkursie matematycznym "Olimpus". Kasia interesuje się literaturą i teatrem. Lubi uczyć się języków obcych i poznawać kulturę innych krajów.

Monika Duszyńska

Instaling

powiększ

Po raz kolejny nasza szkoła korzystała z platformy Instaling, która służy do nauki języków obcych oraz ortografii języka polskiego. W tym roku zostaliśmy wyróżnieni certyfikatem przyznawanym wyłącznie najbardziej aktywnym uczestnikom. W pracę z tym programem zaangażowali się nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i polskiego. W sumie ponad 300 uczniów zostało objętych nauczaniem za pośrednictwem tego programu. Każdy uczeń opanował około 200 nowych słów z każdego przedmiotu.

Nie tylko nauczyciele chwalą sobie pracę z tym nowoczesnym narzędziem, również uczniowie bardzo chętnie korzystają z tej możliwości. Dzięki programowi Instaling uczą się systematyczności, lepiej rozumieją teksty pisane i słuchane oraz czują się odpowiedzialni za własną naukę i osiągnięte wyniki.

Magdalena Piasecka

"Kasanci z Jaty" - premierowy pokaz filmu

zdjęcia

W dniu 19 marca 2015 r. w Kinie Łuków odbył się premierowy pokaz filmu zrealizowanego dla TVP Historia pt. "Kasanci z Jaty". Honorowymi gośćmi spotkania byli bohaterowie filmu, uczestnicy tamtych historycznych wydarzeń oraz jego twórcy: Maria Wiśnicka i Andrzej Wyrozębski. Po projekcji nastąpiły okolicznościowe wystąpienia. Swoją prelekcję na temat historii i działań AK na naszym terenie przedstawił p. Ryszard Grafik.

Wielkie wzruszenie zebranych wywołały interpretacje znanych pieśni w wykonaniu naszej młodzieży. Zuzia Woźniak, Wiktoria Franczuk oraz gitarzyści Łukasz Grudzień i Piotr Szczuchniak bardzo pięknie wykonali trzy utwory: "Gdzie są kwiaty z tamtych lat", "Biały krzyż" i "Przysięga" A. Kołakowskiego. Spotkanie zostało zorganizowane przez Zarząd Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków, Towarzystwo Przyrodniczo - Historyczne ORLIK oraz Łukowski Ośrodek Kultury.

Dorota Ratyńska

Najlepsi z najlepszych

powiększ

powiększ

Znamy już wyniki wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Uczniowie Gimnazjum nr 2 odnieśli znaczące sukcesy.

Katarzyna Nowicka z klasy 3 d jest laureatką trzech konkursów: ortograficznego i polonistycznego (opiekun - p. Jolanta Pyrko) oraz matematycznego (opiekun - p. Hanna Konstanta).

Wiktor Mościcki - uczeń klasy 3a - uzyskał tytuł laureata w konkursie z języka angielskiego. Pracował pod okiem p. Magdaleny Piaseckiej i p. Artura Baranowskiego.

Na pochwałę zasługuje też uczennica klasy 2 a - Joanna Szewczak, która została laureatką konkursu z języka angielskiego. Nauczyciele uczący to: p. Dorota Puzio, p. Jolanta Prusak, p. Artur Baranowski oraz p. Anna Szklarz, która przygotowywała Asię do udziału w konkursie.

Monika Duszyńska

Akcja obrączkowania bociana białego

Podobnie jak w roku ubiegłym, również w tym roku uczniowie naszego gimnazjum wsparli finansowo akcję obrączkowania bociana białego. Wprawdzie dopiero w czerwcu będziemy mogli aktywnie włączyć się w obrączkowanie młodych boćków, ale już w tej chwili przekazaliśmy na ten cel, wspólnie z Fundacją Cegiełkowo, 1169 złotych na konto Grupy Ekologicznej z Siedlec. Za tę kwotę zostaną zakupione obrączki, co pozwoli kontynuować plan ochrony tych wspaniałych ptaków.

Małgorzata Chrobak

Koszykówka- rejon

zdjęcia

We wtorek 10 marca wzięliśmy udział w finale rejonowym koszykówki w Białej Podlaskiej. I tym razem nasza drużyna pokazała klasę. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy III miejsce, ale nawet sędziowie stwierdzili, że łukowiacy okazali się odkryciem tego turnieju. Decydujący mecz przegraliśmy niewielką ilością punktów i nikt nie wiedział dlaczego, gdyż wysoko prowadziliśmy przez trzy kwarty, a polegliśmy dopiero w ostatnich dwóch minutach.

Skład drużyny: Chmielewski Cezary, Kopyść Hubert, Kopyść Filip, Kamiński Cezary, Słomka Jakub, Borek Damian, Górka Rafał, Khachatryan Dawid, Ziółkowski Jakub, Tryboń Antoni, Borkowski Ernest, Celiński Rafał
Trener: Agnieszka Domijańska

Agnieszka Domijańska

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie
dla uczniów szkół gimnazjalnych

Organizatorem konkursu jest Publiczne Gimnazjum nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie.

Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy młodzieży gimnazjalnej z zakresu bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności.

O objęcie konkursu patronatem honorowym zostali poproszeni: Pan Krzysztof Babisz, Lubelski Kurator Oświaty oraz Pan Janusz Kozioł, Starosta Powiatu Łukowskiego.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym.
a) Za przeprowadzenie eliminacji szkolnych odpowiedzialni są nauczyciele edukacji dla bezpieczeństwa, którzy decydują o sposobie przeprowadzenia i rodzaju zadań w placówce.
b) Eliminacje szkolne mają na celu wyłonienie jednego ucznia, który będzie reprezentował szkołę podczas konkursu na etapie powiatowym.
c) Uczniów zakwalifikowanych do etapu powiatowego należy zgłosić do dnia 15 maja 2015 r., wysyłając formularz zgłoszenia (w załączniku) do koordynatora konkursu, pani Agnieszki Czerskiej-Pawlak, na adres czerskapawlak.agnieszka.pg2@gmail.com.

REGULAMIN KONKURS

KARTA ZGŁOSZENIA

Prosimy o wsparcie naszej akcji!

Szkolne Koło Wolontariatu przypomina, że nadal zbieramy plastikowe nakrętki dla Andrzeja Blicharza. W ten sposób pomagamy mu w leczeniu i rehabilitacji.
Tym, którzy już się zaangażowali w naszą akcję, dziękujemy!

Prosimy o więcej!

Nakrętki proszę przynosić do sali nr 10.

A. Kurowska - Kacprzak

Wakacje 2015 w Chłapowie

Gimnazjum nr 2 w Łukowie jest po raz kolejny organizatorem letniego wypoczynku młodzieży. Uczniowie naszego Gimnazjum będą wypoczywali w dniach 29 czerwca - 10 lipca 2015 r. w Chłapowie, koło Władysławowa. Więcej informacji na plakacie.


powiększ
Filmu dokumentalny pod tytułem "Kasanci z Jaty"

powiększ

W dniu 19 marca 2015 r. o godz. 11.00 w Kinie Łuków odbędzie się premiera filmu dokumentalnego "KASANCI Z JATY", zrealizowanego dla TVP Historia.

Po filmie będzie miało miejsce spotkanie z bohaterami i reżyserami filmu oraz prelekcja historyczna.

Nasi uczniowie będą tworzyć oprawę artystyczną tego wydarzenia, poprzez wykonanie kilku pieśni o charakterze patriotycznym pod kierownictwem pani Doroty Ratyńskiej.

Organizatorzy: Zarząd Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków oraz Łukowski Ośrodek Kultury.

Vive La France!


zdjęcia

W dniach 2-7 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Paryża. W czasie kilku dni spędzonych w Paryżu uczniowie mieli okazję zwiedzić największe zabytki tego miasta. Paryż urzekł wszystkich swoim klimatem. W programie wycieczki znalazły się oczywiście obiekty uznawane za symbol miasta: wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, katedra Notre Dame, bazylika Sacré - Coeur.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili między innymi Luwr, Panteon, Montmartre, Cmentarz Pere Lachaise... Niesamowity nastrój towarzyszył nam również podczas spaceru na Champs Elysees, w Ogrodach Luksemburskich oraz rejsie po Sekwanie. Na liście miejsc, które odwiedziliśmy znalazł się również Wersal, legendarne wzgórze Montmartre z Bazyliką Sacré-Coeur. Odbyliśmy spacer przez Plac Pigalle i zachwycaliśmy się widokiem kabaretu Moulin Rouge.

Najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki była oczywiście wizyta w Parku Disney’a. W ciągu dziewięciogodzinnego pobytu mieliśmy okazję skorzystać z niezliczonej ilości atrakcji poczynając od szalonych przejażdżek rollercoasterem, przez odkrywanie różnych krain np. Dzikiego Zachodu, Fantazji kończąc na paradach postaci bajkowych, w której uczestniczyli miedzy innymi Myszka Miki, Śpiąca Królewna czy Kaczor Donald. Wieczorem zmęczeni zabawą udaliśmy się do autokaru, aby wyruszyć w drogę powrotną. Wizyta w Paryżu z pewnością pozostanie w naszej pamięci bardzo długo.

Anna Szklarz

Niespodzianka na Dzień Kobiet

Z okazji Święta Kobiet proponujemy Wam obejrzenie filmików nakręconych przez uczennice klasy 3d - Magdę Kryczkę, Kasię Nowicką i Olę Sokół. Filmiki dotyczą praw kobiet i powstały w ramach projektu edukacyjnego z wiedzy o społeczeństwie.

Życzymy miłych wrażeń oraz wszystkiego najlepszego
dziewczynom i kobietom w dniu 8 marca.


PRAWA KOBIET


PRAWA NA ŁAWĘ

Koszykówka chłopców

zdjęcia

W tym roku szkolnym koszykarze sprawili nam miłą niespodziankę. Wygrali eliminacje miejskie, wygrali powiat. A lekko nie było, bo przeciwnicy nie odpuszczali do końca. We wtorek jadą do Białej Podlaskiej na rozgrywki rejonowe. Powodzenia!

Na zdjęciach drużyna podczas akcji mycia koszy przed zawodami. Brawo, panowie, jesteście wielcy!

Skład drużyny: Chmielewski Cezary, Kopyść Hubert, Kopyść Filip, Kamiński Cezary, Słomka Jakub, Borek Damian, Górka Rafał, Khachatryan Dawid, Ziółkowski Jakub, Tryboń Antoni
Trener: Agnieszka Domijańska

Agnieszka Domijańska

Walentynki 2015


zdjęcia

W dniach 16.02.2015 - 28.02.2015 odbyła się w naszej szkole akcja pod hasłem WALENTYNKI 2015.

Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero latach 90. XX wieku. Jedyne i największe w Polsce odbywają się corocznie od 14 lutego 2002 roku w Chełmnie - mieście zakochanych (województwo kujawsko - pomorskie) pod nazwą "Walentynki Chełmińskie".

Za sprawą przechowywanej, prawdopodobnie od średniowiecza, w chełmińskim kościele farnym pw. Wniebowzięcia NMP (1280 - 1320) relikwii św. Walentego, połączono tu lokalny kult św. Walentego z tradycją anglosaską. Stałym elementem walentynek jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek. Czerwone, najczęściej w kształcie serca, opatrzone walentynkowym wierszykiem, a często i miłosnym wyznaniem.

Kultywując tradycję Samorząd Szkolny uruchomił "Pocztę walentynkową"- przesympatyczni "listonosze" dostarczali przesympatyczne kartki, pisane przez gimnazjalistów do swoich ukochanych. Przeprowadzono także szkolny konkurs na "Najciekawszą WALENTYNKĘ".

Do grona nagrodzonych należą uczennice:
Karolina Nurzyńska z klasy 3e - I miejsce,
Karolina Górka z klasy 1e - II miejsce,
Anna Zdanowska z klasy 3g – III miejsce.
Na wyróżnienie zasłużyły: Martyna Kozłowicz z klasy 2a, Patrycja Gałązka z klasy 3d oraz Karolina Stolarczyk z klasy 2e.

Powstała także jedna, wspólna Walentynka, traktująca o miłości, wolności i prawach człowieka.

Dotarły do nas również kartki walentynkowe od naszych partnerów z Litwy, Finlandii, Grecji, Hiszpanii i Rumunii w projekcie Comenius "Stwórzmy wielokulturową Europę". Specjalne walentynki zostały przygotowane przez naszych uczniów i również wysłane do bliskich nam partnerów.
Link do naszego projektu: http://letscreateamulticulturaleurope.blogspot.com/

Akcja promocyjna
Światowych Dni Młodzieży w naszym gimnazjum


zdjęcia

Dnia 23.02.2015 w naszym gimnazjum przeprowadzona została akcja promująca Światowe Dni Młodzieży, które mają się odbyć w lipcu 2016 roku. Wystąpienie przeprowadzone przez Rejonowy Zespół ŚDM pod przewodnictwem księdza Pawła Bieleckiego miało na celu przedstawienie naszym uczniom idei Światowych Dni Młodzieży oraz zachęcenie do aktywnego włączenia się w przygotowania do tego ważnego wydarzenia.

Młodzież ma możliwość wykorzystać swoje umiejętności i talenty, dołączając do jednej z trzech sekcji: muzycznej, teatralnej lub promocyjnej. Światowe Dni Młodzieży to przede wszystkim wydarzenie o charakterze religijnym. Ponadto jest to świetna okazja do promowania naszego rejonu nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Zapisu do poszczególnych sekcji można dokonać podczas comiesięcznych spotkań oraz wysyłając informację na podany adres: szklarz.anna.pg2@gmail.com.

Anna Szklarz

Rozbudowa szkolnego radiowęzła

Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy chcieli wesprzeć rozbudowę szkolnego radiowęzła. To dzięki Państwa kreatywności, zaangażowaniu i wsparciu możemy rozpocząć rozbudowę. Aby jednak osiągnąć zamierzony cel i dokończyć całą inwestycję potrzebne są dalsze środki finansowe.

Planujemy w kwietniu 2015 r. zorganizować drugą "Dyskotekę dla dawnej młodzieży" w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Liczymy na Państwa wsparcie - wierząc, że docenicie wartość charytatywną tego wydarzenia.

Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski

Blogi fotograficzne naszych uczniów

Uczniowie zajęć artystycznych (grupa fotograficzna) zapraszają do odwiedzania, przeglądania i komentowania zdjęć zamieszczanych na blogach fotograficznych. Uczymy się podstaw fotografii i każda Wasza merytoryczna uwaga jest dla nas bezcenna.

Link do listy blogów: link
Link do strony zajęć artystycznych z fotografii: link

Dariusz Nikiel

VII Międzynarodowy Memoriał Janusza Kowalczyka


powiększ

58 zawodników z 10 klubów wzięło udział w VII Międzynarodowym Memoriale Janusza Kowalczyka. Zawody odbyły się w sobotę 28 lutego w hali sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Zawody wygrał Łukasz Ławecki z ŁKS Orlęta Łuków.

Podczas imprezy swoją działalność rozpoczął oficjalnie Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.

Powołanie klubu olimpijczyka odbyło się podczas oficjalnego otwarcia zawodów. Prezes klubu, Robert Dołęga dwukrotny olimpijczyk z Aten i Pekinu, trzynastokrotny medalista mistrzostw Polski, dwukrotny medalista mistrzostw Europy, odebrał od Mariana Sypniewskiego z Polskiego Komitetu Olimpijskiego, dwukrotnego medalisty olimpijskiego we florecie, flagę olimpijską. Została ona uroczyście zawieszono na maszcie. Został odegrany hymn olimpijski.

Gośćmi memoriału byli: Grzegorz Kleszcz trzykrotny olimpijczyk w podnoszeniu ciężarów oraz Arkadiusz Smółka, wicemistrz świata w podnoszeniu ciężarów. Galę poprowadził Sławomir Badurka, a gościnnie zaśpiewali; Sandra Bruchaiser i Jakub Badurka. W organizację uroczystości zaangażowali się: Gimnazjum nr 2 w Łukowie, Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, ŁKS Orlęta Łuków, Zespół Pieœni i Tańca Łukowiacy oraz Szkoła Muzyczna w Łukowie.

Lukow24.pl - Flaga olimpijska powiewa w Łukowie
Podlasie24.pl - Klub Olimpijczyka w Łukowie
Ferie z OSiR-kiem 2015

zdjęcia

Już po raz kolejny siatkarki "Dwójka Volleyball" wzięły udział w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Łuków w ramach "Ferii z OSiR-kiem 2015"

W dniu 10.02.2015 r. w naszej hali do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły żeńskie:
1. SIBLINGS (szkoła ponadgimnazjalna)
2. DWÓJKA VOLLEYBALL
3. GIMNAZJUM NR 1

Nasze dziewczęta przegrały z licealistkami z "Rolnika" 2:0, natomiast w rywalizacji z Gimnazjum nr 1 nieznacznie uległy w tie break-u 2:1. Był to ostatni sprawdzian przed rozgrywkami SZS.

Mariusz Kiełczewski

Wyjazd na mecz
AZS Politechnika Warszawska i PGE Skra Bełchatów

zdjęcia

Wyjazdy na mecze Plus Ligi piłki siatkowej w Gimnazjum nr 2 stały się już tradycją. Nie inaczej było na początku bieżącego roku. Nauczyciel wychowania fizycznego p. Mariusz Kiełczewski zorganizował grupę ponad czterdziestu osób - uczniów naszej szkoły oraz nauczycieli i sympatyków siatkówki. Wspomniana ekipa 11 stycznia wyruszyła do Warszawy dopingować zespoły AZS Politechnika Warszawska i PGE Skra Bełchatów.

Po wygraniu przez reprezentację Polski tytułu Mistrza Świata, mecz w Warszawie cieszył się bardzo wielkim zainteresowaniem. Świadczy o tym fakt, że hala Torwar w tym dniu zapełniła się do ostatniego miejsca. Wśród gości znalazł się między innymi selekcjoner Stephane Antiga. Skra wygrała rywalizację 3:0, a po meczu nasi uczniowie mieli czas na zbieranie autografów i robienie sobie zdjęć z siatkarzami. Wyjazd zwieńczył posiłek serwowany przez McDonald's.

Mariusz Kiełczewski

Sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty

powiększ

Gimnazjum nr 2 może pochwalić się sporymi sukcesami w konkursach przedmiotowych
organizowanych przez Kuratorium Oświaty.

Na prawdziwa pochwałę zasługuje Katarzyna Nowicka z klasy 3 d, która zakwalifikowała się do ścisłego finału w trzech konkursach:
ortograficznym (opiekun - Jolanta Pyrko),
polonistycznym (opiekun - Jolanta Pyrko),
matematycznym (opiekun - Hanna Konstanta).

Kolejni laureaci etapu rejonowego to:
Emilia Tymińska - język polski (opiekun - Ewa Tomasiewicz),
Wiktor Mościcki - język angielski (opiekun - Magdalena Piasecka, Artur Baranowski),
Joanna Szewczak - język angielski (opiekun - Anna Szklarz, Dorota Puzio, Jolanta Prusak, Artur Baranowski),
Łukasz Gałach - geografia (opiekun - Justyna Osińska).

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki.

Monika Duszyńska

Następna strona
Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz