Lekcja WOS w Urzędzie Miasta

zdjęcia

W piątek 19 stycznia uczniowie klas 3a i 3c w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie wybrali się na wycieczkę do Urzędu Miasta na spotkanie z zastępcą Burmistrza Łukowa - p. Marcinem Mateńko i naczelnikiem Wydziału Edukacji- p. Markiem Królem. Podczas spotkania mieliśmy szansę uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Głównym tematem naszych rozmów były tegoroczne inwestycje, które w znacznym stopniu przyczynią się do poprawy życia łukowian. Na 2018r. zaplanowany jest m.in.: remont Szkoły Podstawowej nr 5 wraz z kompleksem basenowym "Delfinek" oraz rozpoczęta już modernizacja zalewu "Zimna Woda", która będzie obejmowała utworzenie ścieżki rowerowej wokół oczyszczonego zbiornika oraz sztucznej plaży z wypożyczalnią sprzętów wodnych. Dodatkowo latem będziemy mogli cieszyć się podgrzewaną wodą w odkrytych basenach i dłuższym sezonem kąpieliskowym.
Spotkanie było także świetną okazją sprawdzenia i uzupełnienia naszej wiedzy zdobytej na lekcjach wos z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego. P. Mateńko i p. Król chętnie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące ścieżek ich kariery i codziennej pracy w urzędzie. Zostaliśmy zapewnieni, że każdy z 22 wydziałów tworzy przyjazną atmosferę dla petenta i jest zawsze otwarty na udzielanie porad mieszkańcom. Jak najbardziej możemy uznać spotkanie za udane i kształcące.

Tekst: Monika Lada, Katarzyna Dybciak kl. 3c

Badania PISA

Miło nam poinformować, że nasza szkoła, a konkretnie klasy gimnazjalne, została wylosowana do udziału w siódmej edycji międzynarodowego badania PISA (Program międzynarodowej oceny umiejętności uczniów - Programme for International Student Assessment).

Lekcja angielskiego inaczej

zdjęcia

Już po raz kolejny nasza szkoła gościła wolontariuszy Międzynarodowej Organizacji Młodzieżowej AIESEC: Shahendę z Egiptu i Candan z Turcji. Studentki w czasie lekcji przedstawiały naszym uczniom kulturę i uroki swoich krajów i rodzinnych miast - Kairu i Canakkale. Dzięki temu, że zajęcia odbywały się w języku angielskim, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności komunikacyjnych i należy przyznać, iż nie mieli z tym żadnego problemu. Candan zaciekawiła klasę 7 dwujęzyczną opowieściami o swoim home town - Canakkale, które uznawane jest powszechnie za lokację mitycznej Troi. A właśnie twórczość Homera i jego Iliada były omawiane na lekcji historii po angielsku w grupie dwujęzycznej klasy 7a.

Wolontariuszki, oprócz zajęć w szkole, zwiedzały nasze miasto - budowle sakralne i muzeum. Były bardzo zainteresowane naszymi zwyczajami świątecznymi, uczestniczyły w ubieraniu choinki, pieczeniu i dekorowaniu pierników oraz oglądały jasełka szkolne.

Serdeczne podziękowania składamy dyrekcji Muzeum Regionalnego w Łukowie za umożliwienie zwiedzania wystaw i obejrzenia ciekawych eksponatów.

Kolejny raz w gronie nagrodzonych SELFIE+

zdjęcia

Nasza szkoła po raz kolejny znalazła się wśród grona laureatów ogólnopolskiego konkursu SELFIE+. Gala wręczania nagród miała miejsce na Stadionie PGE Narodowym podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Erasmus+ 12 stycznia 2018 r. Brali w niej udział: pani dyrektor Dorota Puzio, p. Dariusz Nikiel oraz nasze modelki: Gabrysia Opolska, Weronika Sypulska i Lena Warsz.

Zdjęcie wykonane przez p. Darka Nikla zatytułowane "Zawód w wielu odsłonach" otrzymało III lokatę w konkursie SELFIE+ w kategorii: Twój projekt w jednym ujęciu. Przedstawia ono fragment pracy projektowej w międzynarodowym projekcie "Youth, Multilingualism and Work Perspectives in Europe 2015-2017" w ramach programu ERASMUS+.

http://selfieplus.frse.org.pl/projekt-selfie-2017/

Należy dodać, że również w ubiegłym 2016 roku Gimnazjum nr 2 otrzymało nagrodę specjalną za zdjęcie "Zawód szyty na miarę!" w kategorii: Local Leader SElfie+ promujące ten sam projekt.

http://selfieplus.frse.org.pl/lista-laureatow-2016/

Kolejne zwycięstwo Klaudii

Uczennica klasy III gimnazjalnej Klaudia Borejko została uznana za "najlepszy głos" i zdobyła jedną z głównych nagród w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Nasze Wieczne Kolędowanie" w Niepokalanowie. Należy dodać, że do przesłuchania przystąpiło 59 młodych wykonawców z całej Polski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Dyplom:

Lekcja w kinie dla klas młodszych

zdjęcia

Tuż przed feriami zimowymi, bo 24 stycznia 2018r. uczniowie klas młodszych naszej szkoły (Ia, Ic, IIa, IIIa, IIIb) uczestniczyli w zorganizowanej w ŁOK lekcji multimedialnej pod hasłem:

"I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing".

To była świetna zabawa połączona z nauką. Dzieci dowiedziały się, czym jest dubbing filmowy. Zobaczyły na własne oczy, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym. Wykonały razem z zawodowym aktorem ćwiczenia na dykcję. W dobry humor wprowadziła nas bajka "Epoka lodowcowa. Mocne uderzenie".

Tekst: Katarzyna Mikulska


Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

powiększ

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swoich domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję. Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

Jak czerpie się papier?

zdjęcia

W czwartek (25.01.2018r.) Pani Justynka Gryczka z naszej szkolnej biblioteki zaprosiła klasę IIIA na wspaniałe warsztaty edukacyjne pokazujące czerpanie papieru.

Dowiedzieliśmy się, jakie są dzieje papieru i początki piśmiennictwa, ale przede wszystkim sprawdziliśmy na własnej skórze, jak w średniowieczu wyglądał proces produkcji tworzywa, które towarzyszy nam do dzisiaj, każdego dnia. Była to również wspaniała lekcja proekologiczna.

Teraz z niecierpliwością czekamy na drugą część zajęć, gdzie poznamy tajniki kaligrafii średniowiecznej. W ten sposób ozdobimy swój własnoręcznie zrobiony papier.

Dziękujemy Pani Justynce za wspaniałą lekcję!

Tekst: Katarzyna Mikulska

Dzień Babci i Dziadka

zdjęcia

22 stycznia 2018 roku uczniowie klasy II a przygotowali występ dla Babć i Dziadków. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki. Emilka, Reginka i Zosia zagrały wybrane przez siebie utwory na instrumentach. Babcie i dziadkowie zachwyceni byli swoimi wnukami. Potem odbyły się konkursy w których brali udział dziadkowie oraz ich wnuki.

Do występu przygotowała dzieci i pieczę nad całością uroczystości miała pani Ewa Redzik. Gościem uroczystości była pani dyrektor Dorota Puzio.

Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków. Ponadto wszyscy zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez mamy.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Turniej Gwiazdowy w piłkę nożną

zdjęcia

Na przełomie roku w naszej szkole odbył się Turniej Gwiazdowy w piłkę nożną. Zgłosiło się 11 zespołów, które rywalizowały systemem "przegrany odpada z rozgrywek". W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły z klasy II A i III G. Mecz zakończył się zwycięstwem III G 1:0.

Zaś zwycięzcą Turnieju Gwiazdkowego została klasa II B (sportowa), która pokonała 8:0 klasę III F nie tracąc bramki także w całym turnieju.
Organizatorami turnieju byli uczniowie:
Michał Ochnio
Bartosz Karwowski
Przemysław Ozygała.
Opiekunem zaś nauczyciel wychowania fizycznego Robert Dołęga.
Mecze sędziowali:
Mariusz Kiełczewski
Lech Kędzierski
Robert Dołęga.
Wręczenie medali, które ufundował Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej,odbędzie się na najbliższym apelu.

Autor zdjęć: Julia Bącik
Tekst: Robert Dołęga

Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2018
- Piłka Siatkowa Dziewcząt finał Miasta

zdjęcia

Dnia 16 stycznia br. w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie rozegrano Finał Miasta w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji przystąpiły cztery łukowskie szkoły: SP 2, SP 3, SP 4 i SP 5.

Mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym" a awans na szczebel powiatowy uzyskiwali zdobywcy dwóch pierwszych miejsc.

Rywalizacja była bardzo zacięta, dziewczęta walczyły do samego końca pozostawiając na parkiecie "mnóstwo serca i potu".

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1 m-ce SP nr 2 5 pkt sety 5:2 (+3) Awans (opiekun Mariusz Kiełczewski)
2 m-ce SP nr 5 5 pkt sety 5:3 (+2) Awans (opiekun Ewa Długołęcka)
3 m-ce SP nr 3 4 pkt sety 3:5 (-2) (opiekun Iwona Samujło)
4 m-ce SP nr 4 4 pkt sety 2:5 (-3) (opiekun Jakub Ostrowski)

Finał powiatu w którym weźmie udział sześć zespołów 24 stycznia w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie.

Autor zdjęć: Julia Bącik
Tekst: Mariusz Kiełczewski

Szymon Suska szósty
w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski

zdjęcia

Szymon Suska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łukowie szósty w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski

W dniach od 8 do 14 stycznia 2018 w Szklarskiej Porębie odbyły się Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem gry 90 minut na partię dla zawodnika, plus 30 sekund na każde wykonane posunięcie, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt w grupach wiekowych do 7, 9, 11, 13, 15, 17 lat.

Młodzi szachiści z całej Polski walczyli o tytuły indywidualnych mistrzów szkół. Najliczniejszą grupą wiekową stanowili chłopcy do lat 9. W tej grupie Szkołę Podstawową Nr 2 w Łukowie reprezentował Szymon Suska(klasa IC), który zajął 6 miejsce.

Udział w takiej imprezie był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i porównania ich z najlepszymi szachistami z całej Polski.

Wyniki:
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/6326900309884928/results/9

Dyplom:

ZABAWA CHOINKOWA

zdjęcia

Dyskoteka choinkowa za nami. Nikt nie spodziewał się tak wysokiej frekwencji, chwilami na sali był komplet tańczących. Do tego pełno jedzenia w klasach i przepis na dobrą zabawę gotowy!

Tekst: Agnieszka Domijańska

Wycieczka do Warszawy klasy 7a, 3c i 3f

zdjęcia

Tuż przed Bożym Narodzeniem w piątek 15 grudnia 2017r uczniowie klasy 7a i 3c,f klasy gimnazjum wraz nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem od strony praktycznej jak i teoretycznej Reaktora Jądrowego Maria. Badawczy reaktor jądrowy Maria jest obecnie jedynym w Polsce działającym reaktorem jądrowym. Jego moc wynosi 30 MW.
Jego budowę rozpoczęto w czerwcu 1970 r., a uruchomiony został w grudniu 1974 w ówczesnym Instytucie Badań Jądrowych.

Następnie wybraliśmy się do Stacji Grawitacji czyli do parku trampolin i toru ninja. Gimnazjaliści oraz siódmoklasiści mieli do dyspozycji :
-strefę otwartych trampolin,
-strefę lotu,
-platformę zeskokową,
-tor ninja, oraz wiele innych.
Wszystkim uczestnikom wycieczka się bardzo podobała.

tekst O.Wideńska M.Buczkowska

Zwycięstwo w konkursie "Co wiesz o zdrowym stylu życia?"

zdjęcia

10 stycznia b.r. troje uczniów z klasy 7 a wzięło udział w miejskim konkursie wiedzy o edukacji zdrowotnej, żywieniu i uzależnieniach, zorganizowanym przez Klub Promocji Zdrowego Stylu Życia w Szkole Podstawowej nr 4 w Łukowie. W (objętym patronatem burmistrza miasta) konkursie pierwsze miejsce zdobył Karol Król, miejsce trzecie przyznano Karolinie Cabaj. Dyplom za udział wręczono Marii Nurzyńskiej. Uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe, wzięli też udział w poczęstunku złożonym ze zdrowej żywności, który przygotowali członkowie Klubu.

Grupę przygotowała do konkursu p. Agnieszka Czerska Pawlak.

SZKOLNY KONKURS KOMPUTEROWY
- "KARTKA BOŻONARODZENIOWA"

zdjęcia

SZKOLNY KONKURS KOMPUTEROWY - "KARTKA BOŻONARODZENIOWA"
dla klas I-III został rozstrzygnięty.

Organizatorem konkursu była pani Ewa Redzik.
Celem konkursu było:
- kultywowanie tradycji,
- wrażliwości artystycznej dzieci,
- popularyzowanie prac dzieci,
- wymiana doświadczeń artystycznych.
Ocenie podlegała:
- pomysłowość,
- samodzielność
- oryginalność,
- pracochłonność,
- estetyka wykonania,
- stopień nawiązania do tradycji.

Na konkurs wpłynęło 13 prac. Cztery z nich zostały wyróżnione. Są to prace następujących uczniów: Kaliny Pyrki z I b, Aleksandra Cichockiego z I b, Kacpra Dziewulskiego z I c i Reginy Mościckiej z klasy II a.

Jasełka 2017

zdjęcia

W prawdziwie świątecznym nastroju w dn. 22 grudnia odbył się apel bożonarodzeniowy w SP nr 2, w którym dzieci z klas najmłodszych pod kierunkiem opiekuna B.Śledź wystawiły jasełka. Za piękne przedstawienie i kostiumy zostały nagrodzeni gromkimi brawami.

Pani dyrektor mgr D. Puzio dziękując podkreśliła, iż miło znów słyszeć dziecięce głosy wśród społeczności szkolnej i wszystkim złożyła świąteczne życzenia.

ARTYSTYCZNE SUKCESY

zdjęcia

Uczniowie naszej szkoły odnieśli szereg zwycięstw w konkurencjach plastycznych. W konkursie "Pocztówka na Boże Narodzenie" Grand Prix zdobyła Paulina Pasik z kl.3D gimnazjum (opiekun p. Agnieszka Czerska Pawlak), a w gronie laureatów znalazła się także Oliwia Zdańkowska z kl. 1B szkoły podstawowej (nauczyciel p. Katarzyna Mikulska).

W konkursie "Vincent w Łukowie" nagrodzono prace Emilii Puzio z kl. 2A oraz Kingi Komorowskiej z kl. 3E gimnazjum, wyróżnienie otrzymała Małgorzata Rychta z kl. 3A gimnazjum. Uhonorowane obrazy przedstawiające wybrane fragmenty Łukowa i malowane w stylu naśladującym twórczość van Gogha wydrukowano w formie kalendarzy ściennych. Uczennice pracowały pod kierunkiem p. A. Czerskiej Pawlak.

Jasełka w klasie IIIa

zdjęcia

"A gdy zabłyśnie gwiazda w błękitnej dalekości
będziemy z sobą dzielić opłatek - chleb miłości.
A łamiąc okruch biały, wśród nocy świętej ciszy,
niechaj się serca nasze jak dzwony rozkołyszą".

Uczniowie klasy IIIA już 19 grudnia wprowadzili swoich Rodziców w świąteczną atmosferę, prezentując swoje umiejętności aktorskie i muzyczne podczas inscenizacji o Bożym Narodzeniu.
Po przedstawieniu wszyscy złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. W rewanżu Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek. Wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w naszej pamięci.

Wesołych Świąt!

Katarzyna Mikulska

Grudniowa wycieczka do Białej Podlaskiej

zdjęcia

Tuż przed Bożym Narodzeniem, w poniedziałek 18 grudnia 2017 r. uczniowie klasy IIa, IIIa i IIIb wybrali się wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz chętnymi rodzicami na wycieczkę.

Dzieci odwiedziły Barwną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży oraz Multicentrum w Białej Podlaskiej. Wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, które podzielone zostały na następujące moduły:
MULTIJĘZYK - zajęcia, na których dzięki wykorzystaniu programów edukacyjnych i tablicy multimedialnej dzieci ćwiczą język angielski;
MULTINAUKA - wykonywanie doświadczeń i eksperymentów z zakresu fizyki oraz analiza ich wyników. Praca przy wykorzystaniu oprogramowania, sensorów i czujników Neulog,
MULTISZTUKA - tworzenie prac graficznych i edycja zdjęć przy użyciu nowoczesnego oprogramowania i sprzętu. Praca z programem do malowania obrazów za pośrednictwem komputera,
LOGIKIT - tworzenie i programowanie własnych modeli z klocków K'Nex.

Następnie dzieci zapoznały się ze zbiorami biblioteki, wysłuchały fragmentów książek, bawiły się podczas zajęć przeprowadzonych przez pracowników oraz odpoczywały na dużej kanapie.
Ostatnim punktem wycieczki był posiłek w McDonald's. Wszystkim uczestnikom wycieczka bardzo się podobała.

Szczególne podziękowania składamy mamom, które troskliwie opiekowały się wszystkimi uczestnikami wycieczki.

E. Redzik, L. Rychta, K. Mikulska

WIZYTA W MUZEUM KLASY 3B I 2A

zdjęcia

Czym ozdabiano domy na Boże Narodzenie zanim pojawiła się w nich choinka? Co to są pająki, światy , i co nasze babcie wieszały na świątecznym drzewku? Tego wszystkiego dowiedzieli się uczniowie kl.3b i 2a podczas warsztatów bożonarodzeniowych w Muzeum Regionalnym w Łukowie. Warsztaty odbyły się 15 grudnia 2017. Wykonane samodzielnie ozdoby z opłatka sprawiły dzieciom bardzo wiele radości i satysfakcji.
W czasie pobytu w Muzeum zwiedziliśmy także wystawę poświęconą amonitom, które są naszym lokalnym skarbem.

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

powiększ

Biblioteka i świetlica szkolna
mają przyjemność
zaprosić Państwa na
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Kiermasz odbędzie się w dn. 18-20.12.2017r. w holu Szkoły Podstawowej nr 2.
W sprzedaży:
- ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez dzieci
- choinki
- pierniczki i pierniki
- domowe ciasto

Dochód zasili fundusz biblioteki i świetlicy, wykorzystany zostanie na zakup pomocy edukacyjnych, gier i zabawek dla naszych uczniów. Organizatorzy:
J. Gryczka i K. Sadło

Wizyta klas młodszych w ŁOK

zdjęcia

Tuż po mikołajkach klasy I-III naszej szkoły wybrały się do Łukowskiego Ośrodka Kultury na spektakl teatralny pt. "Grudniowy Gość" w wykonaniu Teatru Banasiów z Warszawy.

Dzieci obejrzały ciekawą opowieść o Iskiereczce, która musiała zapalić maleńkie lampeczki. One to oświetlały drogę do tych, którzy niecierpliwie czekali na niezwykłego gościa. Pomagał jej w tym Świetlik, który miał spis wszystkich, do których ma trafić grudniowy gość. Niestety Świetlik wpadł do norki, w której mieszkał krasnoludek Odludek. Iskiereczka bez Świetlika też zgubiła drogę. Noc się kończy, a światełka jeszcze nie rozstawione. A te, które się udało rozstawić kot Psot przestawia i miesza.
Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Mikołaj w klasie IIa

zdjęcia

6 grudnia od samego rana uczniowie klasy IIa czekali na przybycie Św. Mikołaja. Przybył w tym dniu na ostatniej godzinie lekcyjnej z ogromnym workiem prezentów.

Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci śpiewały mu piosenki. Obiecały, że będą starały zachowywać się grzecznie w szkole i w domu. Mikołaj obdarował je oczywiście prezentami.

Dziękujemy Mikołajowi za to, że przybył do naszej klasy i serdecznie zapraszamy za rok.

Wycieczka do Warszawy klas: IVa, IVb, VIa

zdjęcia

Dnia 17 listopada 2017 roku klasy IV a, IV b oraz VIa wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Najpierw pojechaliśmy do "Cinema Bemowo" na projekcję filmu "Królestwo zwierząt". Samodzielnie przygotowaliśmy pizze - były pyszne. Następnie pojechaliśmy na Wilanów. Tutaj mieliśmy lekcję muzealną "Z wizytą u króla" oraz obejrzeliśmy iluminacje świetlne w "Królewskim ogrodzie światła".

Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Łukowa.

Wizyta św. Mikołaja w kl. IIIA

zdjęcia

6 grudnia w kl. IIIA miała miejsce długo oczekiwana wizyta niezwykłego gościa. Odwiedził nas św. Mikołaj. Przyjechał nie z jednym, ale z dwoma workami prezentów. To dobry znak, świadczący o tym, że dzieci w tym roku były bardzo grzeczne.

Przybycie dostojnego gościa uświetnił program artystyczny przedstawiony przez uczniów. Dzieci recytowały wiersz, śpiewały piosenki oraz grały na instrumentach muzycznych.

Dziękujemy św. Mikołajowi za przybycie do naszej szkoły. Pomimo braku białego puchu i tym razem nas nie zawiódł.

Serdecznie zapraszamy za rok!

Katarzyna Mikulska

Wyniki Konkursu Bóbr - Skrzat

zdjęcia

16 listopada odbył się Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr - Skrzat. W konkursie wzięło udział 7 uczniów z klas III. Organizatorem konkursu w nasze szkole była pani Ewa Redzik.
Zasady przyznawania punktów uczniom były następujące:
- na start każdy uczeń otrzymywał 15 punktów,
- na uczestników czekało 15 zadań podzielonych ze względu na poziom trudności na trzy grupy po 8 zadań w każdej,
- za prawidłowe odpowiedzi udzielane na pytania można było otrzymać 3,4 lub 5 punktów w zależności od stopnia trudności,
- skutkiem udzielenia złej odpowiedzi było odjęcie z puli punktów użytkownika określonej liczby punktów: 0,75 (dla zadań za 3 punkty), 1 (dla zadań za 4 punkty) lub 1,25 (dla zadań za 5 punktów).
Maksymalny wynik możliwy do osiągnięcia to 75 punktów w kategorii Skrzat, minimalny to 0 punktów. Wyniki ostateczne, listy laureatów i uczniów wyróżnionych zostaną opublikowane w terminie miesiąca od daty przeprowadzenia Konkursu.
Gratulujemy uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie!
Najwięcej punków uzyskał
Wojciech Cabaj z klasy III b - 58,75,
następnie Amelia Dobroch III a - 51,25
oraz Mikołaj Gomółka III a - 42,5 pkt.

Dzień Tolerancji w naszej szkole

zdjęcia

22 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łukowie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Akcja, w którą włączyli się wszyscy uczniowie, miała za zadanie uwrażliwić na przejawy nietolerancji oraz zachęcić do skutecznego przeciwdziałania jej przejawom. Tego dnia odbył się happening, podczas którego uczniowie przedstawili scenki tematyczne oraz odczytali najistotniejsze informacje na temat tolerancji. Klasy tworzyły plakaty, które zawieszone zostały na korytarzu szkoły. Symbolem Dnia Tolerancji stał się "Łańcuch tolerancji" utworzony przez uczniów i nauczycieli szkoły.
W klasach I-III przeprowadzono pogadankę z dziećmi na temat tolerancji, została przeczytana im bajka "Różowy niedźwiadek", która miała skłonić dzieci do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych. Dla każdego z nas Dzień Tolerancji powinien stać się okazją do zastanowienia się nad własną postawą wobec innych, szczególnie przedstawicieli innych kultur, religii czy regionów świata.

Za zorganizowanie Dnia Tolerancji odpowiedzialne były:
Sylwia Cygan - psycholog
Żaneta Antolik - nauczyciel klasy Ic

Nagroda w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
"Profilaktyka! Niech rak nas unika!"

powiększ

W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Profilaktyka! Niech rak nas unika!" uczennica klasy 3e gimnazjum KINGA KOMOROWSKA zdobyła nagrodę specjalną. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu. Uroczystość podsumowania i wręczenia nagród odbędzie się 5 grudnia 2017r. w Galerii Sztuki Dziecka w Zamościu. Uczennicę przygotowała do konkursu p. Agnieszka Czerska Pawlak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Nabór do międzynarodowego projektu Erasmus+!

powiększ

Rozpoczynamy nabór do międzynarodowego projektu Erasmus+ o nazwie Open Science Schooling prowadzonego w latach 2017-2020. Przyjdź i zobacz co dzięki projektowi może zmienić się w Twoim życiu!

Start - wtorek 5 grudnia 2017 r. godzina 15.20 sala 18.

Odblaskowy konkurs rozstrzygnięty!

zdjęcia

W poniedziałek 20.11.2017r. pani Dyrektor Dorota Puzio wraz z wyjątkowymi gośćmi wręczyła dyplomy oraz nagrody dzieciom, które wzięły udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Odblaskowy pierwszak".

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!

Ogromne podziękowania otrzymuje Komenda Powiatowa Policji w Łukowie, a szczególnie pan Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego - nadkom. Krzysztof Golba za życzliwość i serdeczną pomoc w organizacji konkursu oraz pan Waldemar Konsta z KPP w Łukowie.

Organizatorzy: K. Mikulska L. Rychta

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

zdjęcia

Z okazji przypadającej na 11 listopada 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klasy VIIa - pod czujnym okiem p. Marleny Furman - przygotowali uroczysty apel upamiętniający to niezwykłe ważne dla polskiej państwowości wydarzenie. Warto pielęgnować pamięć o naszej historii i bohaterach narodowych zwłaszcza wśród młodego pokolenia, bo jak trafnie zauważył Józef Piłsudski: Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zamieszkujących dane terytorium.

Konkurs Recytatorski "Moja Niepodległa"

7 listopada 2017 roku w Galerii PROwizorium ŁOK odbył się konkurs recytatorski "Moja Niepodległa". Udział w nim wzięło 3 recytatorów z klas I-III naszej szkoły.

Wojciech Cabaj uczeń klasy 3b został laureatem w swojej grupie wiekowej. W dniu 10 listopada wystąpił na Koncercie Laureatów w Sali Widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Był to kolejny sukces młodego recytatora, który znalazł się w gronie Laureatów 9 Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej "Ojczyzno moja najmilsza - Miasto moje kochane" organizowanym przez Centrum Kultury w Lublinie.


Powiększ

ZAPROSZENIE NA DYSKOTEKĘ DLA DAWNEJ MŁODZIEŻY

Otwórz

Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców

Szkoły Podstawowej nr 2
z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łukowie
serdecznie zapraszają na
VII DYSKOTEKĘ DLA DAWNEJ MŁODZIEŻY,
która odbędzie się 18 listopada 2017 r. od godz. 20.00 w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Igrzyska młodzieży szkolnej
Dwójka najlepsza w powiecie w pływaniu!

zdjęcia

Środowe popołudnie 15 listopada br. dla starszej młodzieży z łukowskich podstawówek upłynęło pod znakiem rywalizacji pływackiej na basenie "Delfinek" w Łukowie.

Ponad 60 uczniów klas VII podstawowych oraz II i III gimnazjalnych ścigało się w sztafetach oraz indywidualnie aby wywalczyć prawo startu w finale rejonu Bialskiego który odbędzie się w najbliższy wtorek 21 listopada w Radzyniu Podlaskim. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Sztafety 6 x 25 m. dziewcząt
1 m-ce Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
2 m-ce Szkoła Podstawowa nr 1 Łuków
3 m-ce Szkoła Podstawowa nr 5 Łuków
4 m-ce Szkoła Podstawowa nr 4 Łuków

Sztafety 6 x 25 m. chłopców.
1 m-ce Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
2 m-ce Szkoła Podstawowa nr 3 Łuków
3 m-ce Szkoła Podstawowa nr 1 Łuków
4 m-ce Szkoła Podstawowa nr 5 Łuków

Indywidualnie:
50 m stylem grzbietowym chłopców:
1 m-ce Suchodolski Szymon Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
2 m-ce Łazuga Krzysztof Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
3 m-ce Stankiewicz Artur Szkoła Podstawowa nr 3 Łuków (Awans)

50 m stylem dowolnym dziewcząt:
1 m-ce Kwaśny Wiktoria Szkoła Podstawowa nr 5 Łuków (Awans)
2 m-ce Rychta Małgorzata Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)

50 m stylem dowolnym chłopców:
1 m-ce Siuj Maciej Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
2 m-ce Wysocki Mateusz Szkoła Podstawowa nr 3 Łuków (Awans)
3 m-ce Ochnik Jakub Szkoła Podstawowa nr 5 Łuków (Awans)
4 m-ce Kucharski Bartłomiej Szkoła Podstawowa nr 1 Łuków

50 m stylem klasycznym dziewcząt:
1 m-ce Mościcka Zuzanna Szkoła Podstawowa nr 4 Łuków (Awans)
2 m-ce Gula Wiktoria Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
3 m-ce Sosnowski Magda Szkoła Podstawowa nr 4 Łukow (Awans)

50 m stylem klasycznym chłopców:
1 m-ce Zdunek Filip Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
2 m-ce Kopeć Rafał Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
3 m-ce Cichosz Piotr Szkoła Podstawowa nr 5 Łuków (Awans)

50 m stylem motylkowym chłopców:
1 m-ce Niemiałtowski Krzysztof Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)

Opiekunem drużyny dziewcząt i chłopców z SP nr 2 jest Mariusz Kiełczewski.


Następna strona
Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz