Dni Kultury Rosyjskiej
- sukcesy naszych utalentowanych uczniów

zdjęcia

W dniach 12 - 13.04. 2018 r. w Łukowie miały miejsce Dni Kultury Rosyjskiej. Odbył się I Konkurs Recytacji Poezji Rosyjskiej "Puszkiniana". Wzięło w nim udział troje uczniów naszej szkoły i wszyscy stanęli na podium. Ich wystąpienia spotkały się z ogromnym aplauzem publiczności.
II miejsce zajęła Tabarik Nuraliewa z kl. III B, a III ex aequo Piotr Cabaj kl. III C i Aleksandra Ciężka kl. II B gimnazjum.

W I Konkursie Piosenki Rosyjskiej szkołę reprezentowały uczennice: Klaudia Borejko kl. III A, Emilia Gajek kl. III E, Sylwia Purzycka kl. III G, Gabriela Szczygielska kl. II D (śpiew) i Weronika Wereszczyńska kl. II D (gitara).

To był koncert na bardzo wysokim poziomie! Po przesłuchaniu 29 wykonawców i burzliwych obradach jury ustaliło listę laureatów. W kategorii "VII klasa szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne" I miejsce zajęła Klaudia Borejko.

Decyzją jury Klaudia została zakwalifikowana do udziału w "VII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej", który odbędzie się w dniach 6 - 7 czerwca 2018 r. w Łodzi. Uczennica będzie reprezentować nie tylko naszą szkołę, ale i miasto Łuków.

Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom wspaniałych występów!

Tekst: Zofia Ochnik.
Zdjęcia: www.lukow.pl, www.lok.lukow.pl

Uczniowie z dwójki z wizytą w Zespole Placówek

zdjęcia

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który został ustanowiony sześć lat temu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce, Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Na zaproszenie nauczycielek Anety Świderskiej i Marty Matusiak uczniowie klasy 3b Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie pod opieką wychowawczyni Pani Lidii Rychty i nauczyciela wf Mariusza Kiełczewskiego w środowy poranek 4 kwietnia udali się do Zespołu Placówek aby dowiedzieć się więcej na temat autyzmu. Po przywitaniu przez gospodarzy i omówieniu wielu zagadnień związanych z autyzmem dzieci miały okazję zwiedzić placówkę i porozmawiać z uczniami tej szkoły.

Atrakcją okazały się pracownie znajdujące się w szkole. Sala rehabilitacyjna, integracji sensorycznej, biblioteka oraz pracownie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie mogli poćwiczyć oraz pobawić się bogatym wyposażeniem pracowni.

Największą frajdę sprawiła wszystkim sala doświadczania światła. Grom i zabawom towarzyszyły ogromne emocje oraz radości. Przez cały czas dzieci zapoznawały się ze sposobami pracy z dziećmi z dysfunkcjami.

Wycieczka się udała a już w środę 11 kwietnia cała grupa z łukowskiej Dwójki weźmie udział w Niebieskim Biegu organizowanym w ramach akcji "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu".

Tekst: M. Kiełczewski, L. Rychta.

NABÓR DO KLAS SPORTOWYCH - SPOTKANIE INFORMACYJNE!

Dnia 12.04.2018 r. (w czwartek) o godz. 17.00 na hali sportowej
odbędzie się spotkanie informacyjne o naborze do klasy sportowej
dla rodziców uczniów klas III SP


powiększ

Więcej w zakładce Rekrutacja

Wycieczka klasy 2c i 3c do Warszawy

zdjęcia

Uczyć można się również na wycieczce. Swoją wiedzę uczniowie klas gimnazjalnych 2c i 3c pogłębiali podczas wycieczki zorganizowanej do Warszawy w dniu 20.03.2018r.

Pierwszym miejscem, jakie odwiedzili uczniowie było Centrum Nauki Kopernik. Jedna grupa brała udział w zajęciach w laboratorium robotycznym, a druga w laboratorium fizycznym .Uczniowie pracowali pod nadzorem specjalistów.

W laboratorium robotycznym dowiedzieliśmy się, że robotyka to multidyscyplinarna dziedzina nauki, która łączy w sobie informatykę, matematykę, fizykę i technikę. Tematem przewodnim było powietrze. Podczas zajęć w laboratorium robotycznym rozwijaliśmy zdolności techniczne budując proste roboty, informatyczne - tworzyliśmy algorytmy, a także pogłębialiśmy wiedzę z matematyki poznając czym jest geometria, a z fizyki - dowiedzieliśmy się, jak działają np. czujniki oraz serwomechanizmy. Tworzyliśmy automatyczne zestawy pneumatyczne i elektropneumatyczne. To laboratorium zachęcało nas do kreatywności. Tematem zajęć laboratorium fizycznym było "Obudzić Krakena" Na tych zajęciach dowiedzieliśmy się, jakie prawa fizyki pomagają trafić do celu .W grupach sprawdzaliśmy doświadczalnie, co wpływa na zasięg rzutu ukośnego i jaka wiedza matematyczna jest potrzebna artylerzystom.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie największej w Polsce arenysportowej -Stadion Narodowy. Pan przewodnik opisał nam historię powstania i funkcjonalności tego ogromnego obiektu. Obiekt posiada dwa pierścienie trybun - dolny i górny, na których znajduje się 58 500 miejsc siedzących. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się, że Stadion Narodowy to wielofunkcyjny obiekt sportowy, umożliwiający organizację widowisk sportowych, koncertów muzycznych, czy wydarzeń kulturalnych. Ponadto pełni on funkcje biurowe, handlowe, hotelowe, gastronomiczne. Fasada obiektu nawiązuje do polskich barw narodowych, przypominając falującą biało-czerwoną flagę i jest w kolorze srebrno-czerwonym, podobnie jak krzesełka. Elewacje są rozpięte na potężnej konstrukcji z rur. Ta konstrukcja jest całkowicie niezależna od żelbetowej konstrukcji trybun i unosi dach nad stadionem. Stadion Narodowy jest bardzo okazałym obiektem architektonicznym

Ostatnim punktem naszej wycieczki był film "Każdego dnia" w reżyserii Michaela Sucsy w Cinema City Arkadia. Film opowiadał ciąg historii 16-letniej Rhiannon, która poznała niezwykłego chłopaka. Chłopak ten podzielił się z nią niezwykłą tajemnicą. Nastolatek każdego dnia budził się w ciele kogoś innego. Nie miał wpływu na to, kim będzie nazajutrz, więc starał się nie pozostawiać po sobie śladu w życiorysach innych osób. Jego zasady przestały mieć jednak znaczenie, gdy poznał Rhiannon. Młodych ludzi połączyło niezwykle silne uczucie i różne przygody. Po tym dość emocjonującym momentami filmie znalazła się także chwila wytchnienia. Udaliśmy się do wybranych przez nas punktów gastronomicznych, gdzie każdy mógł wybrać sobie to, co mu najbardziej smakuje. Po tym ostatnim punkcie wycieczki nadszedł jednak czas powrotu. Zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni, a także pełni wrażeń, wszyscy wrócili do domu.

Tekst: Martyna Czerepińska, kl.2c

JEDZ WARZYWA I OWOCE

zdjęcia

W dniu 26.03.2018 roku uczennice z klasy 3b pod opieką pedagoga szkolnego Dariusza Nikla w ramach szkolnego dnia profilaktyki zorganizowały dla uczniów klas pierwszych zajęcia pod hasłem "Jedz warzywa i owoce". Rozpoznawanie warzyw i owoców, quizy, zagadki, rebusy i degustacja przygotowanych potraw miały zachęcić naszych "maluszków" do zamiany słodyczy na zdrowe warzywa i owoce. Wszystkie dzieci uczestniczyły aktywnie w zajęciach oraz degustacji. Kolejka po dokładkę pokazała, że uczniowie chętnie zamienią pączka, batona i lizaka na pyszną sałatkę, mus owocowy, palmę z banana i kiwi oraz szaszłyki owocowe. Każdy uczestnik spotkania otrzymał medal "Mistrz warzyw i owoców". W trakcie zajęć wręczone zostały również nagrody za wspaniałe prace plastyczne w konkursie "Jem warzywa i owoce". Nagrody ufundował Komitet Rodzicielski. Ogromne podziękowania dla Pani Agnieszki Czerskiej Pawlak za zorganizowanie konkursu, ocenę prac oraz przygotowanie nagród.
Nagrodzeni uczniowie:
1. Franciszek Żądełek 1a
2. Bartosz Zalewski 1a
3. Lena Dadasiewicz 1b
4. Łucja Pytlik 1b
5. Borys Strzyżewski 1b
6. Jakub Trokowicz 3a
7. Piotr Nowicki 3a
8. Kornelia Pudło 4a
9. Paulina Mościcka 6b
10.Wiktoria Zborowska 3g gim

Tekst: Dariusz Nikiel

WIOSENNE WYDARZENIA W NASZEJ SZKOLE

zdjęcia

8 marca, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Kobiet. Samorząd Uczniowski postanowił umilić ten czas, wręczając każdej dziewczynie i kobiecie w naszej szkole własnoręcznie wykonane kwiatki wraz z życzeniami.

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień 23 marca, kiedy oprócz tradycyjnej już zabawy "przebranie za niepytanie", w której na szczególną uwagę zasługują stroje uczniów z klas 1-3, w hali sportowej odbył się apel. Główną atrakcją były wiosenne konkurencje, na które składały się dwa finałowe starcia- chłopców w I Szkolnym Turnieju FIFA organizowanym przez Samorząd Uczniowski i dziewcząt w I Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w piłce ręcznej organizowanym przez p. Mariusza Kiełczewskiego. Zwycięzcą turnieju FIFA został Jakub Rożen z klasy 2b, a mistrzyniami piłki ręcznej okazała się drużyna dziewcząt z klasy 3d.

W przerwach między rywalizacjami czas umilała nam artystyczna część apelu przygotowana pod okiem p. Doroty Ratyńskiej. Mieliśmy szansę posłuchać piosenek wykonanych przez Julię Stolarczuk, Klaudię Borejko, Martę Skurkę i Piotra Cabaja oraz obejrzeć przedstawienie zaprezentowane przez klasę 3b. Dziewczęta z tej klasy- Natalia Kubicka, Alicja Kubiak, Emilia Zaręba i Adela Kostian- w ramach zajęć teatralnych przygotowały profilaktyczną scenkę ukazującą szkodliwe działanie narkotyków.

Dziękujemy wszystkim za udział w apelu i zachęcamy do zdrowego korzystania z wiosennych dni.

Tekst: Monika Lada klasa 3c

I Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2
w piłce ręcznej dziewcząt

zdjęcia

Od początku marca dziewczęta z "Dwójki" miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w damskim szczypiorniaku.

Do rywalizacji zgłosiło się osiem zespołów z klas II i III gimnazjum oraz jedna VII z podstawówki. Mecze rozgrywano w dwóch grupach systemem "każdy z każdym".

W wyniku rywalizacji z fazy grupowej do półfinałów awansowały zespoły z klas III A i III D oraz II D i II F.

Do finałowego meczu który rozegrany został podczas apelu z okazji pierwszego dnia wiosny weszły zespoły z klas trzecich A i D.

Mecz był bardzo zacięty a w regulaminowym czasie na tablicy widniał wynik 11:11. Ostateczne rozstrzygniecie dały rzuty karne w których lepsza okazała się klasa III D wygrywając 3:1.

Zawody zorganizował i przeprowadził Pan Mariusz Kiełczewski wraz z Samorządem Uczniowskim.

W sędziowaniu Pana Mariusza wspierał Pan Marcin Grzeczyński i Jerzy Kożuch.

Zdjęcia: Mariusz Kiełczewski, Agnieszka Domijańska, Dariusz Nikiel.

Bezkonkurencyjni pływacy z łukowskiej "Dwójki"

zdjęcia

Pierwszego dnia wiosny w łukowskiej pływalni Delfinek odbyły się XXIII Wiosenne Mistrzostwa Miasta Łuków w Pływaniu pamięci Andrzeja Rogalińskiego pod patronatem Rady Miasta Łuków.

Jak co roku i w tegorocznych zawodach udział wzięły dwie sztafety ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie.
W kategorii młodzieży do lat 16 bezkonkurencyjne okazały się zespoły dziewcząt i chłopców z SP nr 2.

Panie w składzie: Małgorzata Rychta, Wiktoria Gula, Martyna Kiryła, Gabriela Tymińska, Karolina Jakubaszek i Julia Mikołajczuk uzyskując czas 2.01,39 sek. i zajęły I miejsce wyprzedzając SP nr 4 o 20 sekund.

Nie inaczej było i u chłopców. Czas 1.39,59 s. pozwolił panom w składzie: Sebastian Kania, Maciej Siuj, Krzysztof Łazuga, Jakub Walentukiewicz, Kacper Król, Rafał Kopeć i Łukasz Łazuga zwyciężyć o prawie 2 sekundy z zespołem z SP nr 3.

Trenerem i opiekunem zespołu jest Pan Mariusz Kiełczewski.

Zdjęcia i tekst: Mariusz Kiełczewski

Siatkarskie wsparcie Warszawy od Łukowa !!!

zdjęcia

Niedzielna wygrana siatkarskiego zespołu ONICO Warszawa nad drużyną RESOVII Rzeszów miała spore wsparcie prawie 60 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2, IV LO oraz ZSZ nr 1 w Łukowie.

W hali Torwar późnym popołudniem zameldowali się miłośnicy piłki siatkowej aby kibicować stołecznej drużynie. Po zajęciu swoich miejsc starsi kibice obserwowali rozgrzewkę obydwu zespołów, najmłodsi zaś grali i bawili się w zorganizowanej w hali strefie zabawy. O 20:00 rozpoczęło się prawie dwugodzinne widowisko, które zakończyło się wygrana Warszawian 3:0.

Dzięki staraniom organizatora wyjazdu Pana Mariusza Kiełczewskiego nauczyciela wychowania fizycznego z łukowskiej "Dwójki" zaraz po meczu cała łukowska ekipa miała możliwość wejścia na płytę główną boiska i zrobienia sobie grupowego zdjęcia z bohaterami wieczoru czyli zespołem ONICO Warszawa.

Wrażenie było niesamowite!

Po opuszczeniu Torwaru dzieci oraz dorośli udali się na parking, gdzie obok naszego autokaru zaparkowany był autokar drużyny RESOVII Rzeszów.

Była to okazja do otrzymania autografów oraz zrobienia sobie selfie z zawodnikami z Rzeszowa.

W Łukowie wycieczka zameldowała się późno ale było warto mówi organizator wyjazdu.

Zdjęcia: Uczniowie SP nr 2, Mariusz Kiełczewski, Julia Jóźwiak, Jacek Wójcikowski (ONICO)

Tekst: Mariusz Kiełczewski

Film o projekcie Erasmus+ Open Science Schooling
zrealizowany przez MasterTV

Telewizja MasterTV zrealizowała i opublikowała film o naszym międzynarodowym projekcie Erasmus+ Open Science Schooling w którym pokazano jedne z pierwszych naszych działań. Dotychczas odbyły się już 23 spotkania, głównie w formie warsztatów rozwijających kompetencje cyfrowe oraz językowe, ale również artystyczne. Głównym tematem naszych działań było znalezienie odpowiedzi na pytanie: co to jest nauka?
Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz na naszą stronę projektu gdzie można śledzić rezultaty projektu.

https://www.youtube.com/watch?v=DcC1PT9LsGI&t=5s

Tekst: Artur Baranowski

Szkoła - Laureatem krajowego konkursu
"Nasz projekt eTwinning 2018"

Nasza szkoła została Laureatem krajowego konkursu "Nasz projekt eTwinning 2018" Klasyfikację miejsc poznamy podczas ceremonii wręczenia nagród w dniach 13-14 czerwca 2018 roku w Warszawie.

Na uroczystości szkołę reprezentować będą Pani Dyrektor Dorota Puzio, koordynator projektu Artur Baranowski oraz uczniowie:
Julia Oknińska, Aleksandra Cisiak, Monika Lada oraz Kinga Chmielewska.

Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie

Koordynatorzy:
Artur Baranowski

Szkoła partnerska:
IES PASCUAL CARRION, Spain
SOU "Vasil Levski", Bulgaria
Platon Schools, Greece
Scoala Gimnaziala nr 1 Perisoru, Romania
Šilales r. Kaltinenu Aleksandro Stulginskio gimnazija, Kaltinenai Litwa

Obszary tematyczne:
biologia/przyroda, język obcy, zawodoznawstwo, informatyka

Języki:
angielski

Strona projektu:
https://twinspace.etwinning.net/10033/
http://youthworkperspectivesineurope.blogspot.com/p/students-blogs.html

Nagrody i wyróżnienia:
Krajowa i Europejska Odznaka Jakości
Laureat konkursu - Nasz projekt eTwinning 2018
III miejsce w konkursie Selfie+ - kategoria: Twój projekt w jednym ujęciu

Projekt realizowany był równolegle jako Erasmus+ i eTwinning. Duża część pracy partnerów odbywała się online na platformie TwinSpace. Uczniowie opracowywali wspólne rezultaty (prezentacje nt. poszczególnych gałęzi gospodarki, dekalog idealnego pracownika) oparte o pracę poszczególnych grup partnerskich.

Tekst: Artur Baranowski

"VII Konkurs Języka Rosyjskiego w Wisznicach"

zdjęcia

Pod hasłem "Znam i lubię język rosyjski" 22.03.2018 r. w wisznickim Liceum im. W. Zawadzkiego odbył się VII Konkurs Języka Rosyjskiego dla szkół gimnazjalnych,w którym udział wzięło 40 uczestników z 16 gimnazjów powiatu bialskiego, łukowskiego, radzyńskiego i włodawskiego. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie, Rosyjski Ośrodek Kultury i Nauki, Starosta Powiatu Bialskiego i Wójt Gminy Wisznice.

Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowały gimnazjalistki: Kinga Szymańska kl. III A, Katarzyna Michalak kl. III E i Emilia Sosnowska kl. III C, która zdobyła w tym konkursie wyróżnienie. Gratulacje!

Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali zadania konkursowe. Następnie odbyły się warsztaty "Marteniczki-świętowanie wiosny po bułgarsku" - przygotowane i przeprowadzone przez studentki III roku bałkanistyki UMCS. Nauczyciele wysłuchali prelekcji przygotowanej przez dr Natalię Rusiecką z Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS.

Konkurs przebiegał w miłej, życzliwej atmosferze. Zadbano o uroczysty wystrój i dekoracje. Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani ciastem, kawą, herbatą, a następnie obiadem. Organizatorom należą się podziękowania za gościnne i serdeczne przyjęcie.

Tekst: Zofia Ochnik

"Marzycielska poczta"

zdjęcia

16 marca Szkolne koło wolontariatu wzięło udział w akcji "Marzycielska Poczta".

Wolontariusze pod kierunkiem p. Agaty Kurowskiej-Kacprzak pisali kartki świąteczne do podopiecznej akcji Wiktorii Gałki z Bystrej Podhalańskiej. Wiktoria jest niepełnosprawną i radosną dziewięciolatką, która czeka na kontakt z innymi.

Uczniowie zaangażowani w akcję samodzielnie wykonali kartki oraz napisali krótkie listy o sobie i swoich zainteresowaniach do Wiki. Złożyli również życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Mamy nadzieję, że listy te sprawią dziewczynce radość, a także będą wsparciem w codziennej terapii i walce o większą sprawność.

Więcej o akcji na stronie https://marzycielskapoczta.pl/

Tekst: Agata Kurowska-Kacprzak

LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

powiększ

Niedawno poznaliśmy wyniki konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Również w tym roku możemy poszczycić się sukcesami uczniów naszego gimnazjum. Mamy swoich przedstawicieli zarówno w przedmiotach ścisłych, jak i humanistycznych.

Kacper Król (kl. 3c)
laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
(opiekun p. Agnieszka Bilska)

Kacper Król (kl. 3c)
laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego
(opiekun p. Agnieszka Bilska)

Anna Karwowska (kl. 3g)
laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
(opiekun p. Monika Duszyńska)

Kacper Król zasługuje na szczególne wyróżnienie. Został on laureatem dwóch konkursów: chemicznego i fizycznego. Już dawno nie mieliśmy takiego OMNIBUSA.
Ciężko pracował pod czujnym okiem pani Agnieszki Bilskiej, która służyła mu swoją wiedzą i pomocą jak widać doskonale.

Ten sukces zasługuje na szczególną uwagę, gdyż po raz pierwszy w historii gimnazjum nauczyciel może poszczycić się takim sukcesem jak podwójny laureat. A że fizyka jest niebanalna i trudna, to po raz drugi w historii gimnazjum mamy laureata z fizyki.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom.

Tekst: Agnieszka Bilska

Podnosili ciężary w naszej szkole

zdjęcia

W minioną sobotę, 17 marca w hali im. Janusza Kowalczyka zostały rozegrane dwie imprezy sportowe w podnoszeniu ciężarów- Mistrzostwa Województwa U20, U23 oraz 9 Międzynarodowy Memoriał Janusza Kowalczyka pod patronatem Burmistrza Miasta Łuków. W zawodach wzięło udział 10 ekip z Polski i Czech.

Pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy z ŁKS Orlęta Łuków, którzy na codzień trenują w szkolnej siłowni. W imprezie startowali też nasi uczniowie, Kacper Grabowski, Mateusz Kucharzak i Norbert Wasak. Podczas zawodów w charakterze wolontariuszek pomagały w organizacji dwie nasze uczennice: Julia Bącik i Zuzanna Zborowska. Opiekunem był nauczyciel WF p. Robert Dołęga.

Tekst: Robert Dołęga

Kolejny sukces naszych piłkarek ręcznych

zdjęcia

Kolejny sukces naszych piłkarek ręcznych W pierwszy weekend marca UKS "Sprint" Ulan Majorat zorganizował VII Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W turnieju w czterech kategoriach wiekowych wystąpiło 50 zespołów. Zawody rozgrywane były w 4 halach sportowych (m.in. w SP 2 w Łukowie). W trzydniowej rywalizacji w kategorii młodziczek bardzo udanie zaprezentowały się zawodniczki reprezentujące naszą szkołę. Dziewczęta z drugiej klasy sportowej przekonywująco wygrały wszystkie swoje spotkania grupowe. Również w półfinale oraz ostatnim meczu finałowym odniosły zdecydowane zwycięstwa.
Droga naszego zespołu do pierwszego miejsca:
KS "Victoria" Piaseczno - 24:12
UKS "Bursa" Puławy - 25:14
UKS "Kangur" Siemiatycze - 28:12
UKS "Handball" Posada Górna - 19:10
Mecz półfinałowy - MUKS "Omega" Mrągowo - 21:10
Finał - KMKS Kraśnik - 15:10

Klasyfikacja końcowa:
1. UKS "Dwójka" Łuków
2. KMKS Kraśnik
3. UKS "Handball" Posada Górna
4. MUKS "Omega" Mrągowo
5. UKS "Jedynka" Łuków
6. KS "Victoria" Piaseczno
7. UKS "Jutrzenka" Zwierzyniec
8. UKS "Bursa" Puławy
9. UMKS "Orlęta" Zwolen
10. UKS "Kangur" Siemiatycze

Najlepszą bramkarką turnieju została Paula Wasak, a najlepszą zawodniczką w drużynie Maja Trochimowska (obie z UKS "Dwójka" Łuków). Zespół "Dwójki" wystąpił w składzie: Paula Wasak, Maja Trochimowska, Weronika Frąc, Natalia Kalińska, Wiktoria Sosnowska, Natalia Mokicka, Ola Ciężka, Weronika Mazur, Weronika Alikowska, Patrycja Kacprzak, Martyna Tomasiewicz, Paula Piesio.
Trener zespołu: Jerzy Kożuch

Tekst: Jerzy Kożuch

Lekcja w Muzeum Regionalnym w Łukowie

zdjęcia

16 marca 2018 r. uczniowie klasy II a i III b byli na lekcji w Muzeum Regionalnym w Łukowie. Wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez panią ubraną w strój regionalny. Dzieci nanosiły szpilką rozpuszczony wosk na skorupkę ugotowanego jajka, które potem zostało umieszczone w barwniku. Następnie uczniowie przeszli do innych pomieszczeń muzealnych, gdzie zapoznali się z historią Łukowa.

Zajęcia w muzeum wszystkim się podobały.

Tekst: Ewa Redzik

Kangur - Maluch, Kangur - Żaczek

zdjęcia

15 marca 2018 r. uczniowie klasy II a, III a i III b wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Test w kategorii "Żaczek" zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności. Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymał w chwili rozpoczęcia Konkursu 21 punktów; maksymalnie mógł uzyskać 105 punktów.

Test w kategorii "Maluch" zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności. Uczeń maksymalnie mógł uzyskać 120 punktów

Życzymy im jak najlepszych wyników.

Tekst: Ewa Redzik

ARTYSTYCZNE SUKCESY

powiększ

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Tęcza", organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Dyplomy "za znakomitą pracę" otrzymały: w kategorii MALUCH - Zofia Szczuchniak z klasy 2A SP (opiekun p. Ewa Redzik), zaś w kategorii MŁODZIK - Natalia Celińska z kl. 7A oraz Kornelia Siedlecka z kl. 6A (opiekun p. Agnieszka Czerska Pawlak).

powiększ

W wojewódzkim konkursie plastycznym o dokarmianiu zwierząt p.n. "Zimowy przyjaciel zwierząt" (organizator - ZOO w Zamościu) nagrodę przyznano Julii Lassota z klasy 4A (opiekun p. Agnieszka Czerska Pawlak). Zwycięzcom konkursów gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych.

Tekst: Agnieszka Czerska Pawlak

REKRUTACJA DO KLAS SPORTOWYCH - OGŁOSZENIE

Stosownie do Zarządzenia Nr 9/2018 Burmistrza Miasta Łuków z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie ustalenia harmonogramu oraz szczegółowych terminów dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łuków informuję, że w klasie czwartej o profilu sportowym w roku szkolnym 2018/2019, wiodącymi dyscyplinami sportowymi będą: piłka ręczna i piłka nożna.

W celu bliższego poznania warunków nauki i uprawiania sportu oraz wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. ks. St. Konarskiego Dorota Puzio zaprasza Państwa - Rodziców wraz z dziećmi na spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie

dnia 20.03.2018 r. (wtorek) o godz. 18.00 na hali sportowej

W spotkaniu udział wezmą:
- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie,
- nauczyciele wychowania fizycznego przewidziani do prowadzenia zajęć sportowych w tej klasie.

Harmonogram:
* Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym od 19.03.2018 r. do 06.04.2018 r.
* Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziału sportowego.
Uwaga:Do próby sprawności fizycznej przystępują tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej 03.04.2018 r. - 06.04.2018 r.

Załączniki do pobrania:

 ZARZĄDZENIE NR 9/2018 BURMISTRZA MIASTA ŁUKÓW Z DNIA 19 STYCZNIA 2018 ROKU

 WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY

 DEKLARACJA PRZYSTĄPIENIA DO DODATKOWYEGO POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO

 OFERTA EDUKACYJNA DLA DZIEWCZĄT

 OFERTA EDUKACYJNA DLA CHŁOPCÓW

Opublikowano dnia 28.02.2018 r.
Dyrektor Szkoły Dorota Puzio

OGŁOSZENIE!!!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi
w Łukowie
zaprasza rodziców
na zebranie informacyjne dotyczące
zapisu dzieci do klasy I
Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łukowie.

Zebranie odbędzie się 14.03.2018 r. o godz. 17.30
w budynku szkoły przy ul. Cieszkowizna 13 na hali sportowej.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:
Tel. (0-25) 798-27-65

Piłkarki ręczne na Białorusi

W dniach 26-28 lutego grupa uczennic z naszej szkoły przebywała w Brześciu (Białoruś) na zawodach sportowych. Dziewczęta reprezentowały miasto Łuków oraz klub SPR "Łukovia". Na zaproszenie klubu COR "Victoria" Brześć występowały w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt urodzonych w 2002 roku. Nasz zespół był najmłodszą drużyną biorącą udział w rozgrywkach, w których wystąpiły zespoły z Rosji, Litwy i Białorusi. Wyniki naszych dziewcząt:
Kadra okręgu brzeskiego - 14:23
SC Alitus (Litwa) - 21:21
COR Gomel (Białoruś) - 20:16
Gorodnicznka Grodno (Białoruś) - 26:31
DJUSZ Gomel 10 (Białoruś) - 25:21
HK Moskwa (Rosja) - 12:25
Rezultaty poszczególnych meczów uplasowały nasz zespół w klasyfikacji końcowej na IV miejscu. Indywidualnie dwie nasze zawodniczki zostały wytypowane do najlepszej "siódemki" turnieju: Bramkarka - Paula Wasak i najlepsza środkowa rozgrywająca - Natalia Kalińska. Skład łukowskiego zespołu:
Paula Wasak, Aleksandra Ciężka, Weronika Frąc, Anna Jankowska, Patrycja Kacprzak, Natalia Kalińska, Weronika Mazur, Natalia Mokicka, Karolina Przeździak, Wiktoria Sosnowska, Maja Trochimowska.
Oprócz udziału w turnieju dziewczęta miały możliwość obejrzenia meczu Ligi SEHA pomiędzy zespołami Mieszkow Brześć i Vojvodina Nowy Sad (Serbia).
Tegoroczny udział w turnieju w był już kolejnym (czwartym) udanym wyjazdem do Brześcia na zawody sportowe. Organizatorem wycieczki sportowej był Jerzy Kożuch.

Tekst: Jerzy Kożuch

Dzień Kobiet klasy IIa w Arkabosie

zdjęcia

8 marca 2018 r. klasa 2 a była na wycieczce w Centrum Rozrywki Arkabos.

Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołu klasowego oraz właściwe zachowanie w miejscach publicznych.
Część dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowo rzuty kulą były niecelne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli. Godzina gry szybko minęła. Po intensywnej grze dzieci posiliły się pyszną pizzą. Była chwila odpoczynku. Następnie uczniowie bawili się w sali zabaw oraz niektórzy skorzystali z możliwości zagrania w bilard.
Czas szybko minął. Było super!!!

Tekst: Ewa Redzik

Dzień Kobiet w klasie IIIb

zdjęcia

Dzień Kobiet to był szczególny dzień dla naszej klasy. Chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek upominki i piękne życzenia. Po uroczystości w klasie wybraliśmy się do "Groty Solnej". Tam pośród relaksacyjnej muzyki, powietrza nasyconego solą bawiliśmy się i bardzo miło spędziliśmy czas. Była wspaniała zabawa solą, masaż stóp i inhalacje. Spędzony wspólnie czas będziemy miło wspominać.

Tekst: Lidia Rychta

IV Regionalny Konkurs Piosenki RosyjskiejW Wisznicach, w Gimnazjum nr 1 im. K.K. Baczyńskiego, 10.03.2018 r. odbyła się czwarta edycja Regionalnego Konkursu Piosenki Rosyjskiej. Podobnie jak w ubiegłym roku patronat honorowy sprawowali starosta bialski i wójt gminy Wisznice, a naukowy Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich - łącznie 51 osób. W jury zasiedli profesjonaliści w dziedzinie muzyki i języka rosyjskiego.

Poziom umiejętności wokalnych uczestników był imponujący. Przepiękny koncert trwał od 10.00 do 14.00 z niewielkimi przerwami po występach w każdej kategorii wiekowej. Wśród 12 nagrodzonych osób znalazła się reprezentantka naszej szkoły, uczennica kl. IID gimnazjum, Gabriela Szczygielska, która otrzymała wyróżnienie.

Czas oczekiwania na werdykt jury młodzi artyści spędzili na warsztatach językowych, a ich opiekunowie wzięli udział w warsztatach naukowo-metodycznych dla nauczycieli języka rosyjskiego.

Konkurs przebiegał w życzliwej i serdecznej atmosferze. Gospodarze przygotowali dla swoich gości kawę, herbatę, ciasto i gorący posiłek.

Gratulacje dla Gabrysi i podziękowania dla organizatorów za przygotowanie takiej wspaniałej imprezy.

Tekst: Zofia Ochnik

Najlepszy Dzień Kobiet w SP2!

zdjęcia

Najlepszy Dzień Kobiet? To tylko w 5a! Na przywitanie konfetti, potem laurki, konkursy, słodki poczęstunek i "wypasione" bombonierki.
Wszystkiego najlepszego, wszystkie szkolne kobietki, od chłopaków z piątej 'a"!

Tekst: Agnieszka Domijańska

Terminy wejść na baseny w II półroczu 2017/2018

Terminy wejść w II półroczu roku szkolnego 2017/18 na pływalnię krytą:
Środy godz. 16.00: 07.03, 14.03, 21.03, 28.03, 04.04, 11.04, 25.04, 09.05, 16.05, 23.05, 30.05
Środy godz. 17.00: 07.03, 14.03, 21.03, 28.03, 04.04, 11.04, 25.04, 09.05, 16.05, 23.05, 30.05
Piątki godz. 15.00: 02.03, 09.03, 16.03, 23.03, 30.03 06.04, 13.04, 27.04, 11.05, 18.05, 25.05
Piątki godz. 16.00: 02.03, 09.03, 16.03, 23.03, 30.03 06.04, 13.04, 27.04, 11.05, 18.05, 25.05

Autobus na zajęcia w środy na godzinę 16.00 i piątki na godzinę 15.00 nauki pływania będzie kursował w miesiącach marzec (od 05.03.18), kwiecień, maj.
Wyjazd sprzed szkoły na 15 minut przed rozpoczęciem zajęć.

Ewentualne informacje o zmianach będziemy przekazywali z tygodniowym wyprzedzeniem.
Szczegółowe informacje u nauczycieli w-f.

Klasa IIa - lekcja w bibliotece

zdjęcia

W środę 21 lutego 2018 r. klasa II a była w szkolnej bibliotece. Lekcję przeprowadziła pani Justyna Gryczka. Dzieci dowiedziały się na jakie działy są podzielone książki w bibliotece, jak wygląda katalog elektroniczny i jakie informacje są zawarte w karcie katalogowej.

Atrakcją zajęć była samodzielnie wykonana zakładka do książki metodą decoupage.

Dziękujemy pani Gryczce za ciekawą lekcję.

Tekst: Ewa Redzik

Wypoczynek letni w Augustowie

Powiększ
Uwaga!
Wyjazd na mecz PlusLigi Piłki Siatkowej

Powiększ
II Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt
o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2w Łukowie

zdjęcia

Już po raz drugi w hali SP nr 2 nauczyciel wychowania fizycznego Mariusz Kiełczewski zorganizował Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łukowie.

Do rywalizacji przy siatce zgłosiło się sześć zespołów - trzy z klas gimnazjalnych tj. ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4 i Zespołu Szkół w Strzyżewie oraz trzy ze szkół średnich: I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie, IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie i Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym.

Otwarcia zawodów dokonała Pani Dyrektor Dorota Puzio a o sposobie rozgrywek oraz kolejności meczów poinformował zawodniczki organizator.

I tak, mecze rozgrywano w dwóch grupach - gimnazjalnej i licealnej. Zwycięzcy grup walczyli o I miejsce natomiast zespoły z grupowych miejsc drugich rozgrywali mecz o III miejsce.
Wyniki spotkań przedstawiają się następująco:

Grupa A (Gimnazjalna)
SP 2 - SP 4 Łuków 2:1 (23:25, 25:13, 15:10)
SP 2 - ZS Strzyżew 0:2 (13:25, 10:25)
SP 4 - ZS Strzyżew 0:2 (5:25, 6:25)

Grupa B (Licealna)
ZS Radoryż - IV LO 1:2 (25:23, 15:25, 13:15)
I LO - ZS Radoryż 2:0 (25:19, 25:22)
I LO - IV LO Łuków 0:2 (18:25, 9:25)

Mecz o III miejsce
SP 2 Łuków - I LO Łuków 0:2 (21:25, 21:25)

Mecz o I miejsce
ZS Strzyżew - IV LO Łuków 2:0 (25:11, 25:19)

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce ZS Strzyżew - opiekun Jarosław Borek
II miejsce IV LO Łuków - op. Janusz Ziomek
III miejsce I LO Łuków - op. Jacek Opolski
IV miejsce SP nr 2 Łuków - op. Mariusz Kiełczewski
V miejsce ZS Radoryż Smolany - op. Dariusz Rabek
SP nr 4 Łuków - op. Magdalena Kołodziej

Puchary, medale i dyplomy dla siatkarek ufundowane i wręczone zostały przez Panią Dorotę Puzio Dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 2, drobne upominki ufundował organizator Pan Mariusz Kiełczewski.
Zawody sędziowali Damian Ksok i Cezary Świderski. Oprawa fotograficzna Julia Bącik. Przygotowanie techniczne zawodów oraz protokołowanie spotkań wzorowo wykonały uczennice klasy II gimnazjum, które pod opieką M. Kiełczewskiego w ten sposób realizowały "Projekt gimnazjalny".

Autor zdjęć: Julia Bącik
Tekst: Mariusz Kiełczewski

OGŁOSZENIE !!!
Utworzenie oddziału zerowego

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łukowie
zaprasza rodziców
na zebranie informacyjne dotyczące utworzenia oddziału zerowego
w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łukowie.

Zebranie odbędzie się 16.02.2018 r. o godz. 18.00 w budynku szkoły przy
ul. Cieszkowizna 13 na hali sportowej.
Prosimy o złożenie wstępnej deklaracji do 16 lutego 2018 r.

W przypadku zainteresowania prosimy o pilny kontakt:
Tel. (0-25) 798-27-65

 KARTA ZGŁOSZENIA DO KLASY ZEROWEJ


Następna strona
Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz