ZAPISY DZIECI DO KLASY I - SPOTKANIE


Dwójeczka jedzie na E(x)plory - festiwal młodych naukowców!!!

Właśnie otrzymaliśmy informację od ogranizatora, iż nasz projekt "Różnorodność biologiczna a dominacja - liczebność, indeks masy ciała a waga" został zakwalifikowany do drugiego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory.

Autorzy projektu: Natalia Jagodzińska, Gabriela Machal, Lena Warsz, Eliza Michałowska.

Konkurs Naukowy E(x)plory został stworzony z myślą o młodych pasjonatach nauki, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, spotkać inspirujących rówieśników i poznać kulisy pracy badacza.

Nasza szkoła w ramach projektu Erasmus+ Open Science Schooling poszukuje nauki w lokalnej społeczności. W okolicznym rezerwacie Jata właśnie ruszyły badania w które z chęcią dołączyliśmy do projektu badającego motyle nocne. Zgłębiając literaturę przedmiotu, a także uczestnicząc w innych badaniach, zainspirowaliśmy się aspektem dominacji gatunkowej oraz analizą ekologiczną w bardzo nowatorskim wymiarze.
Więcej o naszym projekcie: http://openscienceschooling.blogspot.com/2019/02/blog-post.html

Tekst: Artur Baranowski

Piruety i axle klasy 6a

zdjęcia

Lekcja wychowania fizycznego na miejskim lodowisku? Dla klasy 6a nie ma rzeczy niemożliwych. Za tydzień też pójdziemy.

IX dyskoteka dla dawnej młodzieży

powiększ
Zebranie z rodzicami klasy IIIa

zdjęcia

We wtorek 5 lutego przed zebraniem śródokresowym uczniowie klasy III a zaprezentowali rodzicom swoje umiejętności. Przedstawili inscenizację baśni "O dwunastu miesiącach", śpiewali piosenki. Na fletach zagrały Emilka, Zuzia, Natalka, Reginka i Zosia oraz na gitarze Emilka, na syntetyzatorze Reginka, a na skrzypcach Zosia. Po występie rodzice podziwiali prace swoich pociech oraz starannie prowadzone przez nich zeszyty, które znajdowały się na przygotowanej wystawce. Wspólne spotkanie umilone zostało małym poczęstunkiem. Była herbata, kawa, sok i słodkości.

Po tej części wychowawczyni zapoznała zebranych z wynikami nauczania i zachowania swoich uczniów.

Tekst: Ewa Redzik

BEZPIECZNE FERIE

Drodzy Rodzice

Proszę o zapoznanie się z listem Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych "dopalaczami".
Jednocześnie dyrekcja szkoły zachęca do zapoznania się z informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku www.wypoczynek.men.gov.pl.

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

Lekcja astronomii

zdjęcia

Uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji astronomii z wykorzystaniem "Mobilnego Planetarium". Wszyscy odbyli wirtualną podróż pod niezwykłą kopułą do odległych i fascynujących zakątków Wszechświata. Podziwiali z bliska kosmos oraz poznali rządzące w nim prawa. W przystępny i atrakcyjny sposób zapoznali się z budową Układu Słonecznego, mogli zrozumieć zjawisko następstwa pór roku oraz długości dnia i nocy.

Wrażenia z wędrówki po Wszechświecie na długo zostaną w naszej pamięci.

Tekst: Katarzyna Mikulska

Siatkówka w Dwójce

zdjęcia

Już po raz trzeci młode sportsmenki Szkół Podstawowych spotkały się na parkiecie podczas Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie.

W zawodach zorganizowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego Pana Mariusza Kiełczewskiego przedstawiciela UKS Dwójka Łuków wzięło udział pięć drużyn:
Szkoła Podstawowa nr 2 - rocznik 2003, Szkoła Podstawowa nr 2 rocznik - 2005, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Zespół Szkół Aleksandrów.
Przywitania zespołów i opiekunów oraz uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Dyrektor Dorota Puzio.

Drużyny rozgrywały mecze systemem "każdy z każdym" a nad przestrzeganiem przepisów gry czuwali sędziowie Daniel Machniak i Jakub Chromiński. Był to ich bardzo udany debiut.
Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:
I miejsce - ZS Aleksandrów
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 Łuków
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 Łuków
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków rocznik 2003
V miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków rocznik 2005.
Był to ostatni sprawdzian przed rozgrywkami miejskimi które już 4 lutego również w hali SP nr 2 im. Janusza Kowalczyka w Łukowie.

Tekst: Mariusz Kiełczewski

"Aniołkowe Granie"

zdjęcia

25.01.2019 r. w auli I LO im. T. Kościuszki odbył się finałowy koncert charytatywny "Aniołkowe Granie". Organizatorem tej akcji było Przedszkole Miejskie nr 2, Zespół Szkolno - Przedszkolny oraz I LO im T. Kościuszki. W tym roku w akcję pomocy po raz pierwszy włączyła się również nasza szkoła. Dzięki wsparciu wielu osób pomocą otoczono cztery rodziny zastępcze oraz usamodzielniającą się młodzież, która wychowywała się w rodzinach zastępczych. Uroczystą galę uświetnił występ dziewczynek z kółka tanecznego "Rytm i melodia".

Tekst: Barbara Ługowska

I Otwarte Mistrzostwa Miasta Łuków
w Piłce Ręcznej Dziewcząt

zdjęcia

25 stycznia Uczniowski Klub Sportowy "Dwójka" Łuków zorganizował I Otwarte Mistrzostwa Miasta Łuków w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach wystartowały reprezentacje szkół podstawowych z terenu miasta oraz drużyny z Białej Podlaskiej i Ulana-Majorat.

Wyniki turnieju:

1. SP 2 Łuków - ZS Ulan-Majorat 31:11
2. SP 5 Łuków - ZSO 3 Biała Podlaska 11:11 k. 3:2
3. ZSO 3 Biała Podlaska - SP 2 Łuków 3:24
4. ZS Ulan-Majorat - SP 5 Łuków 18:13
5. ZSO 3 Biała Podlaska - ZS Ulan-Majorat 15:13
6. SP 2 Łuków - SP 5 Łuków 19:9

Klasyfikacja końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Łukowie
2. Zespół Szkół w Ulanie-Majoracie
3. Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie
4. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Białej Podlaskiej.

Najwięcej bramek zdobyła Weronika Frąc (23) z SP 2 Łuków

Zespół SP 2 wystąpił w następującym składzie:
Paula Wasak, Ula Biernacka, Ola Ciężka, Weronika Frąc, Natalia Kalińska, Weronika Mazur, Natalia Mokicka, Wiktoria Sosnowska, Maja Trochimowska.

Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały puchary i okolicznościowe dyplomy. Po 3 najlepsze zawodniczki w każdym zespole otrzymały nagrody rzeczowe. Wyróżnione zawodniczki z poszczególnych szkół:
SP 2 - Weronika Frąc, Natalia Kalińska, Maja Trochimowska
ZS Ulan-Majorat - Marta Kurowska, Śpiewak Karolina, Jurkowska Patrycja
SP 5 Łuków - Dominika Osiak, Wiktoria Kwaśny, Ewelina Wysokińska
ZSO nr 3 w Białej Podlaskiej - Wiktoria Rewczuk, Maja Milczanowska, Kornelia Bołejszo

Nagrodę specjalną dla najlepszej zawodniczki otrzymała Paula Wasak z SP 2 Łuków.

Dekoracji drużyn oraz wręczenia nagród rzeczowych dokonał Burmistrz Miasta Łuków pan Piotr Płudowski oraz pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Dorota Puzio.

Organizatorzy serdecznie dziękują Burmistrzowi Miasta za ufundowanie pucharów i nagród.

Choinka szkolna 2019

zdjęcia

Zdjęcia: Dariusz Nikiel

Teatr Tańca "Kwieciste Gwiazdy"

zdjęcia

Po raz drugi gościliśmy w naszej szkole młodych tancerzy z Rodzinnego Domu Dziecka w Kiwercy na Ukrainie. Wychowankowie sami szyją piękne stroje, sami układają choreografię. Dziękujemy za piękną edukację poprzez taniec.

Tekst: Agnieszka Domijańska

Świąteczna wycieczka 6a

zdjęcia

Jak przedłużyć magię Świąt? Najlepiej widowiskiem teatralnym "Dziadek do orzechów" w wykonaniu tancerzy Teatru Tańca Caro z przepiękną muzyką Piotra Czajkowskiego w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki. Potem szalona lekcja wychowania fizycznego w Parku Trampolin i dzień można zaliczyć do udanych. Tak spędziła klasa VIa środę 9 stycznia wraz ze swoją wychowawczynią p. Agnieszką Domijańską.

Tekst: Agnieszka Domijańska

Laureaci konkursu NIEPODLEGŁOŚĆ-MAPA MYŚLI

zdjęcia

Rok 2018 był rokiem Jubileuszu 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie włączając się w obchody ogłosiła Konkurs "NIEPODLEGŁOŚĆ- MAPA MYŚLI"

Trwający trzy miesiące konkurs, odbywający się na wszystkich poziomach edukacyjnych, zakończył się 3 grudnia.

Złożone prace zostały ocenione przez komisję konkursową pod kątem zgodności z tematyką, estetyki i uzyskanego efektu wizualnego, technicznej poprawności wykonania a także oryginalności formy i treści.

Podczas akademii bożonarodzeniowej, nagrodzono laureatów Konkursu. Wszyscy otrzymali dyplomy i liczne nagrody.

Laureatami Konkursu zostali:
I miejsce w kategorii klas I-III - Joanna Kielusiak z klasy I c SP
I miejsce w kategorii klas III- VI- praca zespołowa
- Amelia Chomicz, Karolina Szczygielska, Karolina Jasińska -klasa VI a SP
I miejsce w kategorii klas gimnazjalnych - Marcel Zakrzewski klasa 3e

Serdeczne podziękowania składamy Panu Senatorowi RP Stanisławowi Gogaczowi za ufundowanie jednej z nagród.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do odwiedzania szkolnej biblioteki i włączania się w różnorodne formy jej działania.

Tekst i zdjęcia, organizator konkursu
Małgorzata Małkińska

MULTIMEDIALNA LEKCJA W KINIE

zdjęcia

15.01.2019 uczniowie klas 1 b, 2 c, 3 a uczestniczyli w multimedialnej lekcji połączonej z seansem filmowym. Hasłem tego spotkania było: ,,Skąd są dźwięki tej piosenki?".Lekcja prowadzona była w sposób interaktywny. Uczniowie poznawali tajniki sztuki filmowej, a wszystkie omawiane zagadnienia były bogato ilustrowane przykładami na ekranie.Dzieci dowiedziały się, kim jest kompozytor i jaka jest jego rola podczas tworzenia muzyki do filmu.Ponadto miały okazję zobaczyć, jak wygląda praca tapera, który opowiedział, jak dawniej wyglądały seanse filmowe i pokazał dzieciom, jak dobrać muzykę do niemych filmów.

Po lekcji wyświetlono film ,,Balerina inna niż wszystkie'',w którym uroczy i zabawni bohaterowie zarażali swoimi pasjami, a także uczyli wartości prawdziwej przyjaźni.

Radosna atmosfera na sali kinowej świadczyła o ogromnym zainteresowaniu dzieci tak nietypową lekcją muzyki.

Tekst: Lidia Rychta

Bezpłatny Program Instytutu blend-a-med Oral-B dla szkół

zdjęcia

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim Programie edukacji stomatologicznej "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska dla uczniów klas 1 i 2. Program posiada rekomendację Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. Wiek 6-8 lat to najlepszy czas, aby pomóc podopiecznym wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobywają niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.

W ramach programu odbyło się spotkanie z ekspertem. Na zajęciach edukacyjnych i w ramach programu ,,Jestem bezpieczny" uczniowie biorą udział w pogadankach o higienie jamy ustnej, korzystają ze specjalnie przygotowanych materiałów edukacyjnych: prezentacji, filmów, przewodników oraz arkuszy ćwiczeń. Udział w programie zostanie potwierdzony imiennym certyfikatem dla każdego dziecka.Szczegóły programu znajdują się na stronie internetowej
http://oralb.pelargos.pl/

Tekst: Lidia Rychta

NOC BIOLOGÓW

zdjęcia

11 stycznia 2019 r. w ramach projektu Erasmus+ Open Science Schooling nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Noc Biologów. Zajęcia odbywały się na Wydziale Biologii i Nauk o Środowisku Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Młodzież z klas VII szkoły podstawowej oraz z klasy 3a gimnazjalnej przeprowadzała doświadczenia i poznawała specjalistyczny sprzęt laboratoryjny podczas warsztatów "Chemiczne obserwacje młodych przyrodników". Uczniowie analizowali składniki żywności - produktów mlecznych (warsztaty "Czy wiesz, co jesz?") i oznaczali elementy szkieletu drobnych gryzoni podczas zajęć "Tajemnice diety sów". Mieli też możliwość izolacji własnego DNA oraz poznawali podstawowe metody badań osteologicznych na warsztatach "Zapisane w kościach". Brali udział w wykładach: "Deficyty w zakresie funkcji wykonawczych u osób z zaburzeniami odżywiania" oraz "Amfetamina i metamfetamina - wpływ na organizm". Oznaczali gatunki inwazyjne w trakcie warsztatów "Żarłoczna biedronka - czy umiesz ją rozpoznać?" i poznawali sposoby komunikowania się zwierząt podczas zajęć "Dlaczego w świecie zwierząt jest tyle kolorów?". Ponadto Gabriela Machal z kl. 3a, Eliza Michałowska z kl. 3a, Lena Warsz z kl. 3a i nasza absolwentka Natalia Jagodzińska przygotowały i w bardzo fachowy sposób przeprowadziły pokaz oraz warsztaty dla młodzieży "Przybij piątkę z motylem" (link do prezentacji:
http://prezi.com/qgnnlz88p8-5/?utm_campaign=share&utm_medium=copy&rc=ex0share )

Celem warsztatów było zaciekawienie młodzieży tematem motyli, a także pokazanie im na czym polega praca entomologa, jakie przedmioty są używane do badania motyli.. Ponadto uczniowie mieli możliwość samodzielnego oznaczania motyli oraz obserwowania preparatów mikroskopowych. Zajęcia te są kontynuacją badań projektowych prowadzonych z młodzieżą w rezerwacie "Jata". Doświadczenia i wykłady trwały do późnych godzin wieczornych; dostarczyły wielu wrażeń, niezwykłej wiedzy oraz nowych umiejętności. W trakcie warsztatów nasi uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami z panią redaktor Marią Banaś z ogólnopolskiej Telewizji TVN24. Nagranie to z relacją młodzieży z "Dwójki" ukazało się na antenie telewizji w porannym serwisie informacyjnym w dniu 12 stycznia. Koordynatorem programu był dr Artur Baranowski. Opiekę nad młodzieżą sprawowała p. Agnieszka Czerska Pawlak. Fotorelacja:
https://photos.app.goo.gl/HtcK92pVbhYhUPHP9

Tekst: Agnieszka Czerska-Pawlak

I miejsce w konkursie Selfie+


W dniu 8 stycznia 2019 roku podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus+ na PGE Narodowym w Warszawie zostały wręczone nagrody w tegorocznej edycji konkursu Selfie+.
Nasza szkoła zajęła I MIEJSCE W KATEGORII: Twój projekt w jednym ujęciu w ramach projektu Open Science Schooling 2017-2020.W uroczystości wzięli udział nasi uczniowie i nauczyciele, a nagrodę - profesjonalną lustrzankę cyfrową wraz z dyplomem - odebrała Pani Dyrektor Dorota Puzio.

Konkurs Selfie+ jest okazją dla beneficjentów programów realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji do podzielenia się efektami ich pracy.

Uczniowie realizujący projekt to: Dominika Piros, Marta Karwowska, Weronika Zarzycka, Natalia Lendzion, Julia Mączka, Paulina Mościcka, Gabriela Machal, Lena Warsz, Eliza Michałowska, Natalia Jagodzińska, Piotr Łukasik, Krzysztof Łazuga a nauczyciele: Agnieszka Czerska Pawlak, Dariusz Nikiel, Artur Baranowski.

LINK do galerii zdjęć i projektu:
http://openscienceschooling.blogspot.com/2019/01/selfie-pge-narodowy.html

Szymon Suska brązowym medalistą
Szkolnych Indywidualnych Mistrzostw Polski w szachach !!!

zdjęcia

W dniach od 6 do 12 stycznia 2019 w Pokrzywnej (woj. opolskie) odbyły się Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem gry 90 minut na partię dla zawodnika, plus 30 sekund na każde wykonane posunięcie, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt w grupach wiekowych do 7,9,11,13,15,17 lat.

Młodzi szachiści z całej Polski walczyli o tytuły szkolnych indywidualnych Mistrzów Polski w poszczególnych grupach wiekowych.

W grupie chłopców do lat 9 (rocznik 2010 i 2011) Szkołę Podstawową Nr 2 w Łukowie reprezentował Szymon Suska ( klasa II C ), który zdobył III miejsce.

Udział w takiej imprezie był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i porównania ich z najlepszymi szachistami z całej Polski.

Wyniki:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_7521/results.html?l=pl&tb=10

"Piękna Nasza Polska Cała"

zdjęcia

Na przełomie września i grudnia w naszej szkole realizowany był Międzynarodowym Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała", który był odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków - 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W realizację projektu zaangażowali się najmłodsi uczniowie szkoły z klas I-III oraz ich wychowawczynie. Wspólnie zrealizowano wiele zadań, których celem było kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski, a także kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Był to czas kiedy wyjątkowo wzmacniało się poczucie radości i dumy z bycia Polakiem. Czas integracji społeczności szkolnej, a także wielu wspaniałych placówek i nauczycieli z Polski i Kresów.

Na stronie Bliżej Przedszkola można przeczytać sprawozdanie z realizacji wszystkich podejmowanych zadań: https://blizejprzedszkola.pl/wpis-13649,sprawozdanie-z-realizacji-projektu-quotpiekna-nasza-polska-calaquot

Tekst: Barbara Ługowska

Witajcie w naszej bajce.

zdjęcia

W dniu 06.12.2018 r. uczniowie klasy 3a i 3e gimnazjum pod opieką Pani psycholog Sylwii Cygan przygotowali sztukę pt. "Zamieszanie w świecie bajek". Był to prezent mikołajkowy dla najmłodszych uczniów szkoły. Kolorowe stroje i barwna scenografia pozwoliła przenieść się do świata bajek: Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, Kota w Butach i wielu innych.

Dzięki temu przedsięwzięciu młodzież uczęszczająca na zajęcia warsztatowe do Pani psycholog miała okazję do rozwijania umiejętności wystąpień publicznych oraz kształtowania swojej pewności siebie.

Tekst: Sylwia Cygan
Zdjęcia: Agnieszka Domijańska

JERSZ ENGLISH HIGH FLIER

W grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego English High Flier. Najlepszy wynik uzyskała Luiza Semeniuk z klasy 3a gimnazjum, która uzyskała maksymalną ilość punktów, a w ramach uznania przyznano jej wartościową nagrodę rzeczową. Dyplomy za bardzo dobre wyniki uzyskali także: Piotr Łukasik (3a GIM), Natalia Pakuła (3a GIM), Laura Wajszczuk (3a SP) i Karolina Cabaj (8a SP). Na uwagę zasługują także wyniki uczniów, którzy uplasowali się na pierwszych dziesięciu miejscach w województwie, a wśród nich możemy wymienić: Gabrielę Machal (3a GIM), Kornelię Siwek (3a GIM), Zuzannę Bączkowską (3e GIM), Magdalenę Cisiak (7b SP) oraz Aleksandrę Golba (8a SP). Młodzież do konkursu przygotowywały panie Aleksandra Sala, Anna Szklarz i Magdalena Piasecka. Uczniom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Tekst: Magdalena Piasecka

Spektakl teatralny

zdjęcia

Dzięki gościnności Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świetochowskiego w Łukowie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spektaklu wystawianym przez teatr Wild West Theatre. Wspomniany teatr wystawia spektakle dla młodzieży szkolnej w języku angielskim, co wzbogaca doświadczenia językowe uczniów. Jeden z aktorów jest z pochodzenia Amerykaninem, który urodził i wychował się w Chicago, a scenariusz został napisany przez profesjonalnego dramaturga anglojęzycznego z Kanady. Spektakl, który uczniowie mieli przyjemność obejrzeć był zatytułowany "The Night In" i opowiadał o perypetiach ojca samotnie wychowującego syna. Leo niepodziewanie umawia ojca (wdowca) na randkę w ciemno. Z początku Mark się nie zgadza, ale zmienia zdanie pod warunkiem, że syn przygotuje go do tego wyjścia. Podczas rozważania nad tym jak spotkanie będzie wyglądało, dwaj bohaterowie uczą się czegoś o życiu i o sobie nawzajem. Mark nabiera pewności siebie, a Leo zaczyna dostrzegać jakie wartości naprawdę liczą się w relacjach międzyludzkich.

Tekst: Magdalena Piasecka

Konkurs - Przekonaj do czytania

zdjęcia

Uczniowie klasy 1 c z naszej szkoły, wzięli udział w konkursie "Przekonaj do czytania" zorganizowanym przez dwutygodnik dla dzieci i młodzieży "Victor Junior".

Zadaniem konkursowym było napisanie, zilustrowanie, sfotografowanie bądź nagranie wypowiedzi, która zachęci rówieśnika do sięgnięcia po książkę. Uczniowie klasy 1 c wybrali formę wizualną- zdjęcia.

Przed sesją zdjęciową, każdy uczeń, wybrał sobie książkę, którą chce polecić swojemu towarzyszowi i zapoznał się z nią. Dzieci podeszły do swojego zadania bardzo wnikliwie. Okazało się na przykład, że na stronie 17. książki Aliny i Czesława Centkiewiczów "Zaczarowana zagroda" jest 49 pingwinków. Wszystkie zostały bardzo dokładnie policzone. Chyba nikt wcześniej jeszcze tego nie robił.

Podczas zajęć w bibliotece została zrobiona cała seria zdjęć ze specjalnie przygotowanymi napisami. Fotografie zostały wysłane do redakcji czasopisma. Robione były w radosnej, twórczej atmosferze, wszyscy bawili się doskonale.

Pod koniec spotkania powstała kolejna seria zdjęć z misiami mieszkającymi obecnie w bibliotece. Fotografie już poza konkursem ale równie radosne. Wszystkie dzieci chciały mieć zdjęcie z misiem.

Teraz uczniowie czekają na werdykt jury konkursowego. Trzymamy za nich kciuki, tym bardziej, że nagrodą jest "półka książek" dla wygranego zespołu i taki sam zestaw książek dla biblioteki szkolnej.

Życzymy wygranej!

Spotkanie przygotowały Panie Barbara Ługowska i Małgorzata Małkińska.

Tekst i fotografie Małgorzata Małkińska

Następna strona
Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz