"Pokolenie pochylonych głów"

"Mówią niewiele, piszą skrótami. Nie patrzą ludziom w oczy, patrzą w telefon. Tam mają znajomych, rozrywki, randki, seks i niemal wszystkie informacje świata, których nie są w stanie przeczytać. Nazywani są iGeneration. Albo pokoleniem Z."
(M. Święchowicz)

Zachęcam Państwa do przeczytania tego tekstu i głębokiej refleksji. Jeżeli myślicie, że to nie dotyczy Waszych dzieci, to zabierzcie swojemu dziecku telefon na trzy dni. Jeżeli zaobserwujecie objawy podenerwowania, brak koncentracji, a w skrajnym przypadku agresji . to Wszyscy mamy poważny problem.

Technologie informacyjne pozwalają człowiekowi sięgać dalej niż do najbliższej biblioteki. Kupujemy swojemu dziecku komputer, tablet, telefon z nadzieją, że dzięki temu stanie się mądry i otwarty na świat, otwarty na wiedzę. Zapewniamy sobie święty spokój . nie łazi po chałupie, nie wariuje, nie przeszkadza. Siedzi z telefonem ma swój świat. To wygodne. A tymczasem w krótkiej chwili przestają wychodzić z domu, nie rozmawiają inaczej niż tylko przy pomocy telefonu, porozumiewają się z nami przy pomocy krótkich komunikatów.
Od udanych wakacji z rodziną ważniejsze stają się "like" na Instagramie albo Facebooku.