Biblioteka

Biblioteka szkolna czynna jest codziennie w godzinach 8.00 - 14.30. Młodzież może korzystać z wypożyczalni, czytelni i Centrum Multimedialnego. Biblioteka gromadzi różnego rodzaju dokumenty: książki, czasopisma i zbiory audiowizualne. Na bieżąco uzupełniane są lektury szkolne i nowości wydawnicze dla młodzieży.

Czytelnia cieszy się ogromnym powodzeniem. Uczniowie korzystają z księgozbioru podręcznego, wydawnict informacyjnych, czasopism a także z Centrum Multimedialnego. Opracowują referaty, plakaty i inne materiały potrzebne na zajęcia lekcyjne.

Pani Jadwiga Tymoszuk i pani Barbara Walczak prowadzą różnorodne formy pracy z czytelnikiem. Organizują konkursy, wystawy i imprezy związane z ważnymi wydarzeniami i rocznicami literackimi. Współpracują od lat z Miejską Biblioteką Publiczną im. H. Sienkiewicza w Łukowie. Młodzież naszego gimnazjum uczestniczy w spotkaniach autorskich.

Quiz o Świętym Mikołaju i mikołajkowych prezentach

Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs o Świętym Mikołaju i mikołajkowych prezentach.

PYTANIA KONKURSOWE

Znasz odpowiedzi na te pytania? Przynieś je do Biblioteki Szkolnej do dn. 22 grudnia. Po przerwie świątecznej, spośród wszystkich uczestników zabawy, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi, zostanie wylosowanych 5 nagród.

Barbara Walczak

Lektury szkolne do pobrania w formacie pdf i wiele innych darmowych e-booków

Regulamin Biblioteki Szkolnej Gimnazjum nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie

Regulamin pracowni komputerowej Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej