Biblioteka

Biblioteka szkolna czynna jest codziennie w godzinach 8.00 - 14.30. Młodzież może korzystać z wypożyczalni, czytelni i Centrum Multimedialnego. Biblioteka gromadzi różnego rodzaju dokumenty: książki, czasopisma i zbiory audiowizualne. Na bieżąco uzupełniane są lektury szkolne i nowości wydawnicze dla młodzieży.

Czytelnia cieszy się ogromnym powodzeniem. Uczniowie korzystają z księgozbioru podręcznego, wydawnict informacyjnych, czasopism a także z Centrum Multimedialnego. Opracowują referaty, plakaty i inne materiały potrzebne na zajęcia lekcyjne.

Pani Jadwiga Tymoszuk i pani Barbara Walczak prowadzą różnorodne formy pracy z czytelnikiem. Organizują konkursy, wystawy i imprezy związane z ważnymi wydarzeniami i rocznicami literackimi. Współpracują od lat z Miejską Biblioteką Publiczną im. H. Sienkiewicza w Łukowie. Młodzież naszego gimnazjum uczestniczy w spotkaniach autorskich.

Lektury szkolne do pobrania w formacie pdf i wiele innych darmowych e-booków

Regulamin Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie

Regulamin pracowni komputerowej Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej