Biblioteka

Biblioteka szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać zarówno uczniowie jak i ich rodzice, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły. Biblioteka gromadzi różnego rodzaju dokumenty: książki, czasopisma i zbiory audiowizualne oraz prowadzi różnorodne formy zajęć z czytelnikiem, organizuje konkursy a także współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną im. H. Sienkiewicza w Łukowie.

W bibliotece na miejscu można skorzystać ze zgromadzonego księgozbioru. Czytelnia cieszy się ogromnym powodzeniem. Uczniowie chętnie ją odwiedzają, korzystają z księgozbioru podręcznego, wydawnictw informacyjnych, czasopism a także z Centrum Multimedialnego. Opracowują referaty, plakaty i inne materiały potrzebne na zajęcia lekcyjne.

KONKURS - ZAGADKA KRYMINALNA

Lektury szkolne do pobrania w formacie pdf i wiele innych darmowych e-booków

Regulaminy

Regulamin Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie

Regulamin pracowni komputerowej Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej
Regulamin wypożyczania podręczników
"KONKURS CZYTELNICZY"

KONKURS - "Mój przyjaciel miś".

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny "Mój przyjaciel miś". Prace można było składać od 15 do 22 listopada. Konkurs skierowany został do uczniów klas I-III. Zgłoszonych prac było aż 40, co świadczy o jego dużym zainteresowaniu wśród najmłodszych. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 23 listopada, w skład jury weszły panie: Sylwia Cygan, Justyna Gryczka, Karolina Sadło. Jury wyłoniło zwycięzców oraz przyznało wyróżnienia. Nagrody zostały wręczone 27 listopada.
I miejsce - Victoria Czubek-Veieira kl. IIa
II miejsce - Lenka Dadasiewicz kl. Ib
III miejsce - Zosia Lotek kl. Ib
Wyróżnienia otrzymali: Borys Strzyżewski z kl. Ib, Piotr Nowicki z kl. IIIa, Marta Ostojska z kl. Ib.
Wszystkim laureatom gratulujemy!!!!
Organizatorami konkursu były Justyna Gryczka i Karolina Sadło.

Gazetki w szkolnej bibliotece

powiększ