Wyniki Olimpiady Mitologicznej

W dniu 10 listopada 2016 roku została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna. Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu. Olimpiada Mitologiczna cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów, w roku 2016 olimpiadę pisało 2537 uczniów gimnazjum, w całej Polsce.

Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze zajmując:
Joanna Poreda (3e) – 19 miejsce
Patryk Patkowski (2a) i Emilia Cisiak (2 e) zajęli 27 miejsce
Marta Zarzycka (1e) - 40 miejsce
Jakub Kryczka (2a) – 44, Michał Wiśniewski (1 e)- 48 i Patryk Wołoszka (1e) - 50 miejsce.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Mirosława Walaszek - Zalewska

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa
z historii – sesja jesienna

8 listopada 2016 roku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z historii – sesja jesienna, której celem jest popularyzacja i poszerzanie wiedzy z historii Polski i historii powszechnej wśród uczniów. Olimpiada cieszy się olbrzymią popularnością, także wśród uczniów naszej szkoły.

Najlepiej wypadły uczennice klas trzecich, które zdobyły tytuł laureata:
Natalia Jagodzińska z klasy III A
Monika Jerzy, Aleksandra Mucha i Zuzanna Radomyska z klasy III E

Wszystkim uczniom biorącym udział w sesji jesiennej serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w sesji zimowej.

Mirosława Walaszek - Zalewska

Spotkanie świąteczne


zdjęcia

W ostatnim dniu nauki przed świętami w naszym gimnazjum zrobiło się świątecznie. Małgorzata Cabaj, Gabrysia Szczygielska, Aleksandra Michalak i Marcel Zakrzewski zaśpiewali kilka popularnych kolęd. Grupa tancerzy (Małgorzata Cabaj, Gabrysia Stępniak, Ola Cisiak, Pola Pasikowska, Gabrysia Opolska, Iza Kucharska, Natalka Pakuła, Gabrysia Szczygielska, Maciek Siuj, Piotr Rzymowski, Piotr Cabaj, Adam Płudowski, Sebastian Baniak, Michał Dobroch, Hubert Rola, Maciek Smyk) zaprezentowała świąteczny układ.

Potem był czas na świąteczne życzenia. Karolina Wielgórska złożyła je w imieniu samorządu uczniowskiego, dyrektor Artur Baranowski i wicedyrektor Dorota Puzio złożyli życzenia uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Spotkanie świąteczne przygotowali: Dorota Ratyńska, Agnieszka Domijańska, Marcin Grzeczyński.

Agnieszka Domijańska

Świąteczne życzenia


Świąteczna pomoc Rodakom


zdjęcia

Już po raz kolejny Szkolne koło wolontariatu włączyło się w Akcję Polacy - Rodakom, zbierając produkty żywnościowe dla Polaków z Ukrainy i Białorusi. W sobotę 17 grudnia wolontariusze pod opieką pani Agaty Kurowskiej-Kacprzak uczestniczyli w uroczystości oficjalnego przekazania paczek świąteczno-noworocznych Polakom zza wschodniej granicy.

Uroczystość miała miejsce w Urzędzie Miasta Łuków. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz lokalnych oraz Senator Stanisław Gogacz, który jest inicjatorem i patronem Akcji Polacy - Rodakom. Pan Senator podziękował społeczności łukowskiej za dar serc i pomoc potrzebującym. W sumie w Łukowie udało się zebrać produkty na 340 paczek po 20 kg każda. Jest w tym również mała cegiełka naszej szkoły.

Dziękujemy uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się w Akcję.

Na uroczystości nasze gimnazjum reprezentowały uczennice klasy 2c - Julia Krasuska, Weronika Wysokińska i Marta Skurka, która śpiewała również kolędy.

Agata Kurowska-Kacprzak

IV Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt


zdjęcia

W dniu 16 grudnia 2016 r. Gimnazjum nr 3 w Łukowie zorganizowało IV Międzygimnazjalny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Na parkiecie do boju stanęły nasze dziewczęta oraz reprezentantki Gimnazjum w Trzebieszowie i gospodynie czyli Gimnazjum Nr 3. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”, a wyniki przedstawiają się następująco:

Gimnazjum nr 2 – Gimnazjum nr 3 2:1 (25:20, 23:25, 15:12)
Gimnazjum nr 2 – Gimnazjum Trzebieszów 1:2 (15:25, 26:24, 10:15)
Gimnazjum Trzebieszów – Gimnazjum nr 3 2:0 (25:15, 25:19)

Klasyfikacja końcowa:
1 m-ce Gimnazjum Trzebieszów – 5 pkt (opiekun Marcin Cygan)
2 m-ce Gimnazjum nr 2 Łuków – 3 pkt (opiekun Mariusz Kiełczewski)
3 m-ce Gimnazjum nr 3 Łuków – 1 pkt (opiekun Iwona Samujło)

Zwycięska drużyna otrzymała puchar oraz dyplom, pozostałe zespoły dyplomy. Przyznano również nagrody rzeczowe dla najlepszej zawodniczki z każdej drużyny. Prezenty niespodzianki otrzymały: Magdalena Lejnert (Trzebieszów), Sylwia Purzycka (Gimnazjum nr 2), Klaudia Sprycha (Gimnazjum nr 3). Ponadto wszystkie zawodniczki otrzymały słodki prezent.

Turniej zorganizowała nauczycielka wychowania fizycznego Pani Iwona Samujło, a rywalizację sędziował Pan Jacek Opolski.

Nasze Gimnazjum reprezentowały: Poreda Joanna, Goławska Aleksandra, Mikołajczuk Julia, Poreda Marta, Zborowska Zuzanna, Purzycka Sylwia, Bąk Karolina, Wereszczyńska Weronika.

Gratulujemy!!!

Mariusz Kiełczewski

Mecz nauczyciele - uczniowie


zdjęcia

Mecz w piłkę nożną nauczyciele – uczniowie za nami. Wbrew obawom obyło się bez fauli, zawodnicy obu drużyn wykazali się postawą fair play, sędzia, czyli ja, nie miał tu dużo do interwencji. Nawet kibice nie zawiedli – kibicowali sprawiedliwie obu stronom. Pierwsza połowa przebiegła w miarę wyrównanie, ale spotkanie, jak podpowiadają moi koledzy, wygrali lepsi…

Agnieszka Domijańska

Kiermasz Bożonarodzeniowy

W dniach 15-22 grudnia 2016 r. w naszej szkole organizowany będzie Kiermasz Bożonarodzeniowy. Serdecznie zapraszamy do zakupu świątecznych smakołyków podczas długich przerw na korytarzu przy radiowęźle.

Dochód z kiermaszu zostanie w całości przeznaczony na leczenie siedemnastoletniego Marcina Galińskiego ze Szczecina. Od urodzenia choruje on na chorobę Blue Rubber Bleb Neavus Syndrome (na całym świecie choruje na nią około 150 osób, a w Polsce Marcin jest jedyny). By przeżyć potrzebuje drogich środków opatrunkowych, dezynfekcyjnych, tamujących krwawienie i wiele innych leków. Choroba uniemożliwia mu chodzenie do szkoły. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję.

Organizatorzy: klasa 3c
Opiekun akcji: Anna Orzoł

Konkurs plastyczny "Kartka Bożonarodzeniowa"

12 grudnia 2016 w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Kartka Bożonarodzeniowa". Nasza uczennica Sylwia Rzewuska zdobyła wyróżnienie w kategorii - gimnazja.

Opiekun: Dariusz Nikiel

Warsztaty językowe - ankieta

Samorząd Uczniowski zwraca się z prośbą o wyrażenie swojej opinii na temat prowadzonych warsztatów językowych przez studentów organizacji AIESEC z Egiptu oraz Kolumbii, które odbyły się w dniach 5-8 grudnia 2016 roku.

W zajęciach wzięła młodzież naszej szkoły a prowadzili ją Asmaa Hegazy oraz Luis Fernando Galeano Cardozo. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o kulturze, przyrodzie, historii i życiu współczesnym jakie biegnie zupełnie inaczej w tych egzotycznych dla nas krajach.

Link do ankiety:

Samorząd Uczniowski

Paulina Sosnowska XI w województwie!!!


zdjęcia

Dnia 8.12.2016 r. kompleks pływacki „AQUA Lublin” był gospodarzem Finału Województwa Lubelskiego w pływaniu sztafetowym i indywidualnym szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanego przez Lubelski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Ponad 300 uczniów rywalizowało na dystansie 50 metrów pływając stylem grzbietowym, klasycznym i dowolnym.

Nasze gimnazjum reprezentowała utalentowana Paulina Sosnowska pokonując stylem grzbietowym dystans 50 metrów w czasie 40,88 sek. Jest to czas o 0,70 sekundy gorszy od rezultatu uzyskanego podczas finału rejonu, który odbył się tydzień temu w Międzyrzecu Podlaskim, jednakże dzielna postawa Pauliny pozwoliła na poprawę ostatecznego miejsca o dwa "oczka" w górę! (przed dzisiejszymi zawodami na listach startowych sklasyfikowana była na 13 miejscu).

Jest to najwyższe miejsce Pauliny w gimnazjalnych startach. Gratulujemy występu.

Opiekunem jest Mariusz Kiełczewski.

Mariusz Kiełczewski

MIKOŁAJKI W "DWÓJCE"


zdjęcia

Jak co roku w naszej szkole szóstego grudnia od samego rana pojawiło się mnóstwo Mikołajów. Przyszli też dwaj Mikołaje i dwie śnieżynki z zaprzyjaźnionego 1LO i rozdawali naszym uczniom i nauczycielom cukierki. Trafili też do klasy, w której zajęcia prowadził Native Speaker z Kolumbii. Dziewczęta z klasy 3a sprzedawały własnoręcznie upieczone ciasta i tak zbierały fundusze na radiowęzeł. Podczas wszystkich przerw radiowęzeł "serwował" muzykę świąteczną. Wszystko to sprawiło, że był to niezwykły dzień.

Agnieszka Domijańska

Wycieczka do Warszawy

W dniu 25 listopada 2016 r. klasy 3d, 2c oraz 3e i 2g uczestniczyły w wycieczce do stolicy. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był Zamek Królewski. Po ciekawej prezentacji obiektu przez przewodników pojechaliśmy się odprężyć do Hangaru 646. Po godzinnej zabawie, wszyscy udali się na posiłek do galerii. Ostatnią atrakcją wycieczki był Teatr Żydowski, w którym mogliśmy obejrzeć spektakl pt. "Skrzypek na dachu ". Po długim i ciekawym dniu wróciliśmy do Łukowa .

Relacje zdał uczeń klasy 3 d - Rafał Ośkiewicz

"Mój wymarzony las" - konkurs plastyczny


zdjęcia

W powiatowym konkursie plastycznym "Mój wymarzony las" - organizowanym przez Nadleśnictwo w Łukowie uczennice naszego gimnazjum, EDYTA GOŁAWSKA z kl. 3f i MONIKA OLSZEWSKA z kl. 2 e zdobyły dwa równorzędne, pierwsze miejsca (obraz Moniki możemy zobaczyć na jednym ze zdjęć). Konkurencja była duża - na konkurs wpłynęło aż 770 prac. Dziewczynki otrzymały dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. Uczennice przygotowała do konkursu p. Agnieszka Czerska-Pawlak. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych!

Agnieszka Czerska-Pawlak

Projekt Erasmus + "Młodzież, wielojęzyczność
i perspektywy pracy w Europie"


Galeria plakatów

To już drugi rok projektu Erasmus + pt. Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie. Tylko w tym roku zrobiliśmy już wiele spotkań, podczas których uczniowie uczestniczący w projekcie uczestniczyli w wielu aktywnościach i mogą pochwalić się konkretnymi rezultatami oraz zdobytymi umiejętnościami.

Do nich m.in. należą:
- w październiku wzięliśmy udział w międzynarodowym spotkaniu na Litwie z partnerami z Grecji, Hiszpanii, Rumunii, Bułgarii i Litwy,
- nauczyliśmy się przeprowadzać video konferencje na portalu youtube tworząc live streaming,
- utworzyliśmy projektowe tematyczne timeline o paliwach kopalnych, będące podstawą do przeprowadzenia lekcji CLIL (https://www.sutori.com/school-class/34763),
- potrafimy tworzyć ciekawe plakaty na platformie https://www.canva.com/
- byliśmy na sztuce teatralnej Antygona oraz w Diecezjalnym Muzeum w Siedlcach,
- każdy z uczestników posiada stworzoną przez siebie stronę internetową
(http://youthworkperspectivesineurope.blogspot.com/p/students-blogs.html),
- mieliśmy spotkanie z aktorem nt. umiejętności scenicznych i wystąpień publicznych,
- nagraliśmy film dla naszych partnerów z Litwy (link poniżej),
- wypracowaliśmy europejski dekalog umiejętności pracownika.


Otwórz film "Erasmus+ Project - international meeting in Lithuania"

Wszystkie nasze rezultaty i produkty można znaleźć na stronie projektu http://workperspectivesineurope.gim2.lukow.pl/

IV Łukowski Charytatywny Bieg Mikołajkowy


powiększ


powiększ
Kolejne zwycięstwo!


zdjęcia
Artur Rychta, 3a



film
Filip Tarasiuk, 3a

21 listopada na łukowskiej pływalni Delfinek odbył się Finał Powiatu w ramach Gimnazjady 2016/17 w pływaniu sztafetowym i indywidualnym dziewcząt i chłopców. Nasze Gimnazjum reprezentowało 22 pływaków. Dziewczęta oraz chłopcy w rywalizacji sztafet na dystansie 10 x 25 metrów okazali się bezkonkurencyjni i zajęli I miejsca. Indywidualnie natomiast miejsca premiowane awansem do zawodów rejonowych wywalczyło dziewięcioro uczniów.

Oto szczegółowe wyniki rywalizacji:

Sztafeta Dziewczęta 10x25m:
1. Gimnazjum Nr 2 w Łukowie, czas: 3min:17sek:00 (awans na zawody rejonowe)

Sztafeta Chłopcy 10x25m:
1. Gimnazjum Nr 2 w Łukowie, 2:44:26 (awans)
2. Gimnazjum Nr 3 w Łukowie, 2:48:20 (awans)
3. Gimnazjum Nr 1 w Łukowie, 2:48:80

Dziewczęta indywidualne
50 m stylem dowolnym

1. Lada Aleksandra, Gim Nr 2, 39:19 (awans)
2. Golba Natalia, Gim Nr 2, 44:01 (awans)
3. Rychta Małgorzata, Gim Nr 2, 44:37 (awans)

50 m stylem klasycznym
1. Mościcka Zuzanna, Gimnazjum Nr 1, 47:86 (awans)
2. Gula Wiktoria, Gim Nr 2, 52:15 (awans)

50 m stylem grzbietowym:
1. Sosnowska Paulina, Gim Nr 2, 39:11 (awans)

Chłopcy indywidualnie
50 m stylem dowolnym

1. Borkowski Adrian, Gim Nr 1, 28:54 (awans)
2. Walczak Patryk, G Nr 2 Łuków 30 : 61 (awans)
3. Rola Kajetan, G Nr 1 Łuków 34 : 14 (awans)
4. Łazuga Krzysztof, Gim Nr 2, 37:61
5. Wysocki Mateusz, Gim Nr 3, 38:22
6. Siuj Maciej, Gim Nr 2, 39:12

50 m stylem klasycznym
1. Chromiński Bartosz, Gim Nr 3, 37:89 (awans)
2. Niemiałtowski Krzysztof, Gim Nr 2, 40:61 (awans)
3. Zdunek Filip, Gim Nr 2, 41:87 (awans)
4. Kopeć Rafał, Gim Nr 2, 48:66

50 m stylem grzbietowym:
1. Suchodolski Szymon, Gim Nr 2, 34:68 (awans)

Zawody rejonowe odbędą się w przyszły wtorek 29 listopada w Międzyrzecu Podlaskim.

Skład zwycięskiej sztafety dziewcząt:
1. Lada Aleksandra 3c
2. Mikołajczuk Julia 2a
3. Rychta Małgorzata 2a
4. Jakubaszek Karolina 2a
5. Golba Natalia 3c
6. Zarzycka Natalia 1c
7. Gula Wiktoria 2g
8. Tymińska Gabriela 1f
9. Sosnowska Paulina 3a
10. Borejko Klaudia 2a
11. Czerepińska Martyna 1c

Skład zwycięskiej sztafety chłopców:
1. Suchodolski Szymon 1a
2. Kopeć Rafał 1a
3. Zdunek Filip 1c
4. Walentukiewicz Jakub 2d
5. Łazuga Krzysztof 1a
6. Kot Michał 2g
7. Walczak Patryk 1f
8. Kania Sebastian 2g
9. Niemiałtowski Krzysztof 2a
10. Siuj Maciej 2c
11. Folusz Szymon 1f

Opiekunem uczniów jest Pan Mariusz Kiełczewski.

Mariusz Kiełczewski

Ogólnopolski konkurs z j. angielskiego "DAY BY DAY"


powiększ

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie językowym "Day by Day" na kartkę z pamiętnika.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie:
http://www.glossa.pl/daybyday/konkurs-jezyka-angielskiego-day-by-day/

W razie pytań proszę o kontakt z p. Aleksandrą Sala. Chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli j. angielskiego bądź bezpośrednio do szkolnego koordynatora konkursu p. Aleksandry Sala.

Ib i Ic w Warszawie


zdjęcia

W dniu 16 listopada 2016 r. uczniowie klas Ib i Ic Gimnazjum nr 2 w Łukowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym miejscem jakie odwiedzili uczniowie był Pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Młodzież podziwiała piękne ogrody wilanowskie. W pałacu odbyła się lekcja muzealna „Na sarmackim dworze”. Na niej wszyscy dowiedzieli się m.in. jak żyli ludzie, jakie ubrania nosili i jakich przedmiotów używali.

Po tej swoistej lekcji historii wszyscy udali się do Hangaru 646 w Warszawie, gdzie znajduje się park trampolin. Tam wszyscy mogli się odprężyć, skacząc na trampolinach.

Następną atrakcją była wizyta w studiu Telewizji Polskiej. Tam wszyscy mogli obejrzeć studia nagrań takich popularnych programów, jak „Pytanie na śniadanie”, i „Jaka to melodia?” To była wspaniała lekcja multimedialna.

Po tak napiętym planie wycieczki wszyscy zgłodnieli, odwiedzili nieodłączne miejsce każdej wycieczki szkolnej, jakim jest McDonald’s. Zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni, pełni wrażeń, wszyscy wrócili wieczorem do domu.

Martyna Czerepińska z klasy Ic

ZAPROSZENIE


powiększ

powiększ

powiększ
Klasa III A na spotkaniu z Antygoną


powiększ

Dnia 16 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do Siedlec. Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt. ”Antygona”, który w ciekawy sposób ukazywał tragiczną historię tytułowej bohaterki. Opowiadał o bardzo trudnej próbie moralnej, jakiej była poddawana Antygona, a także walce o władzę. Przedstawienie przygotował Teatr Es. Widowisko teatralne urozmaicały piosenki, śpiewane przez chór, w którym występowała nasza koleżanka, Natalia Wysocka. W podziękowaniu za chwile radości i wzruszenia nagrodziliśmy artystów gromkimi brawami. Po spektaklu udaliśmy się do Galerii Siedlce, w której zjedliśmy obiad. Pełni energii i dobrych wrażeń wróciliśmy do Łukowa.

Natalia Jagodzińska, uczennica

KAMILA BURDON laureatką
XVI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Rodzina"

Uczennica klasy 3E naszego gimnazjum KAMILA BURDON została laureatką XVI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Rodzina", tym razem pod hasłem "Rodzina w muzeum". Konkurs objął patronatem lubelski kurator oświaty. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 9 listopada 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie. Kamila od lat pasjonuje się rysunkiem i malarstwem. Praca na konkurs powstała na zajęciach koła plastycznego prowadzonych przez p. Agnieszkę Czerską-Pawlak.

Kolejne zwycięstwo!

zdjęcia

Po raz kolejny uczniowie z naszego gimnazjum wzięli udział w XXIV Łukowskim Ulicznym Biegu Niepodległości pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków. Osiem dziewcząt i siedemnastu chłopców w mroźny popołudniowy piątek biegało na dystansie 1100 m i 1600 m. Najlepiej zaprezentowały się Natalia Mokicka i Sara Radomyska, jednakże na wspólny sukces jakim było wygranie klasyfikacji "Gimnazja" zapracowali wszyscy nasi gimnazjaliści.

Skład dziewcząt: Natalia Mokicka, Sara Radomyska, Alicja Piros, Marta Skurka, Natalia Jagodzińska, Nikola Wiszniewska, Martyna Czerepińska, Amelia Rosińska. Opiekunem jest Pani Lidia Grzeczyńska.

Skład chłopców: Mądry Maciej, Suchodolski Szymon, Król Kacper, Kachniarz Patryk, Kryczka Jakub, Łazuga Krzysztof, Kopeć Rafał, Kuczyński Aleksander, Grudzień Dominik, Patkowski Patryk, Teleszko Bartosz, Linkiewicz Hubert, Janas Samuel, Zarzycki Piotr, Kędra Kacper, Poddębniak Patryk, Mrozowski Jakub. Opiekunem jest Pan Mariusz Kiełczewski.

Wszystkim uczniom i nauczycielom gratulujemy. Następne biegi już w maju.

Mariusz Kiełczewski

Warto pomagać!


zdjęcia

Dnia 8 listopada klasa 2c była w ŁOK-u na muzycznym przedstawieniu Teatru Tańca "Kwieciste gwiazdy" z Ukrainy. Przez ok. 60 minut oglądaliśmy program obejmujący kilkanaście układów tanecznych - tańce ludowe świata (ukraińskie, chińskie, indyjskie, arabskie, rosyjskie, brazylijskie), balet klasyczny, tańce współczesne, towarzyskie, etiudy taneczne. Podziwialiśmy umiejętności taneczne młodzieży oraz piękną choreografię.

Ogromną atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy, były kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę niezwykle utalentowanych młodych artystów z Ukrainy.

Ukraińską grupę taneczną tworzą między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy, którzy występując zbierają środki na działania zespołu i dalsze kształcenie. Oglądając wspaniałe widowisko Teatru Tańca z Ukrainy, uczniowie klasy 2c wsparli finansowo Rodzinny Dom Dziecka z Kiwercy i przekonali się, że warto pomagać.

Agata Kurowska-Kacprzak

Projekt CEMS Chance dla uczniów klas III

CEMS Club Warszawa to jedna z najliczniejszych oraz najbardziej aktywnych organizacji działających w Szkole Głównej Handlowej. Jednym z jej projektów jest CEMS Chance - jest to charytatywny i bardzo wdzięczny projekt, skierowany do młodzieży z III klas gimnazjum i I klas ponadgimnazjalnych.

Jak wiemy, nie wszyscy młodzi ludzie mają dobry start w dorosłe życie. Często niesamowity potencjał pozostaje niewykorzystany z powodu np. problemów rodzinnych, społecznych, finansowych, które dla tych dzieci wydają się końcem świata. Bywa też i tak, że, jak czasem każdemu z nas, brakuje im po prostu inspiracji do rozwoju. Potrzebują "otwarcia oczu" na możliwości, które oferuje dzisiejszy świat. My chcemy to zmienić i pomóc tym młodym ludziom - dlatego, w tym roku już po raz 11., organizujemy projekt CEMS Chance.

Dwa razy do roku (w maju i grudniu) zapraszamy młodych ludzi z całej Polski na 4-dniową konferencję do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Cykl warsztatów, szkoleń i paneli dyskusyjnych przybliża Uczestnikom metody osobistego doskonalenia się, poznawania samego siebie, czy planowania własnej przyszłości. Dlatego zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w promowaniu tego wydarzenia. Chcemy aby ten projekt miał jak największy zasięg i dotarł do każdego kto tego potrzebuje.

Więcej szczegółów na plakatach:

Aneta Wereszczyńska
studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Akademia z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości


zdjęcia A. Domijańska

zdjęcia J. Bącik

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Łukowie hymn państwowy znają i umieją go zaśpiewać. Akademia z okazji 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęła się właśnie wspólnym odśpiewaniem a capella czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. A potem było trochę historii, trochę poezji i kilka pieśni z czasów narodzin niepodległego państwa polskiego – Drugiej Rzeczypospolitej.

Montaż słowno – muzyczny przygotowały panie: Małgorzata Knap, Elżbieta Antoniak, Dorota Ratyńska i uczniowie: Michał Pogonowski, Przemysław Ozygała, Patryk Smyk, Sebastian Kania, Michał Ochnio, Michał Kot, Julia Abramek, Julia Oknińska, Anna Komorowska, Marta Bajura, Natalia Łukasiewicz, Julia Puszcz, Alicja Kubiak, Paula Kopyść, Adela Kostian, Oliwia Sałata, Klaudia Niedziółka, Natalia Kubicka, Natalia Zemło, Wiktoria Koper, Kinga Rekosz, Wiktoria Gula, Zuzanna Wilczyńska, Paulina Niska, Kinga Różalska, Aleksandra Wieczorek.

Na zakończenie pani dyrektor Dorota Puzio podziękowała wszystkim uczniom za wzorową postawę podczas akademii, aktorom – za występ, nauczycielom za przygotowanie uroczystości.

Agnieszka Domijańska

Wycieczka do Warszawy


uruchom

Zachęcam do obejrzenia filmiku z wycieczki klasy III A do Warszawy - zajęcia w hangarze 646: wspólna rozgrzewka – nauka podstaw skakania na trampolinach – turniej gry w zbijaka na trampolinach – konkurs najlepszych ewolucji (basen z gąbkami) – wspólne rozciąganie.

Filmowanie i montaż: Artur Rychta i Filip Tarasiuk.

Sukces naszych fotografów


powiększ

powiększ

Miło mi poinformować, że uczniowie naszej szkoły - Artur Rychta i Filip Tarasiuk zdobyli pierwsze i drugie miejsce w powiatowym konkursie fotograficznym organizowanym przez Lokalną Grupę Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”.

Konkurs odbywał się pod hasłem „Najciekawsze zdjęcie miejsc i gatunków związanych z zbiornikami wodnymi w powiecie łukowskim”. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, łącznie nadesłano 99 prac od 53 autorów. Nagrodami w konkursie były tablety, statyw fotograficzny, zegarek sportowy oraz pendrive’y.

Artur i Filip uczęszczają na zajęcia artystyczne z fotografii.

I miejsce dla Artura Rychty za zdjęcie „Jesienne zwierciadło” wykonane w Rezerwacie Jata w Gminie Łuków.


powiększ

II miejsce dla Filipa Tarasiuka za zdjęcie „Spadająca gwiazda” wykonane przy Zbiorniku Cegielnia w Łukowie.


powiększ

Dariusz Nikiel

Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego krótkiego filmu z uczestnictwa naszej szkoły w XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. Tym razem autorem jest Filip Tarasiuk, uczeń klasy IIIa.


Otwórz film

V DYSKOTEKA DLA DAWNEJ MŁODZIEŻY
ZAPRASZAMY


powiększ
Pomoc dla Polaków na Ukrainie!

Szkolne koło wolontariatu po raz kolejny angażuje się w AKCJĘ POLACY - RODAKOM, której celem jest przygotowanie paczek świąteczno - noworocznych dla polskich rodzin za wschodnią granicą, szczególnie na Ukrainie.

Organizujemy zbiórkę:
- produktów żywnościowych (słodycze, kakao, konserwy mięsne, makaron, cukier, kasze, ryż, mleko w proszku, itp.),
- zabawek - maskotki, gry, klocki (mogą być używane - w dobrym stanie).

Produkty przynosimy do sali nr 10 do p. Agaty Kurowskiej - Kacprzak.

Zbiórka trwa do 2 grudnia.


Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach


Otwórz film

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu (2 min.) z uczestnictwa naszej szkoły w XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach w Instytucie Chemii. Filmowanie i montaż: Artur Rychta.

Planetarium w naszej szkole


zdjęcia

W środę 19 października, ponad 200 uczniów naszego gimnazjum, miało okazję zbadać tajniki kosmosu, odbyć niezapomnianą podróż po planetach naszego Układu Słonecznego. Uczestniczyli oni w zajęciach mobilnego planetarium - innowacyjnego narzędzia edukacji ułatwiającego zrozumienie tajemnic kosmosu.

Młodzi fani astronomii poznali m.in. sekrety gazowych olbrzymów, skalistych karłów, teorię wielkiego wybuchu, pojęcia faz Księżyca, zjawiska równonocy i wiele innych. Pokazy te znacznie poszerzyły wiedzę uczniów z zakresy astronomii i rozbudziły ich zainteresowania tą fascynującą dziedziną nauki.

Katarzyna Mrozowska

VI Noc Kultury


zdjęcia

W tym roku na szóstą już Noc Kultury Szkolne Koło Caritas z Gimnazjum nr 2 przygotowało współczesny monodram „Belfer”.

Ta sztuka belgijskiego dramaturga Jean-Pierre Dopagne opowiada historię Belfra i jego uczniów. Spektakl „Belfer” mówi o sile człowieka, o jego miłości do życia i rozpaczy, o spotkaniu z gorzkimi realiami.

„Belfer” to opowieść o ludziach, którzy pragną żyć pięknie i pełnie, ale to także wstrząsający obraz naszych czasów. Ale że to tylko teatr, w którym wszystko może się wydarzyć, nic nie jest tak oczywiste, tak też mówi sam autor sztuki. Na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpił Kacper Orzeł, sztukę wyreżyserowała p. Aneta Łaguń.

Kacper jest absolwentem Gimnazjum nr 2, ale udowadnia też, że z dobrą i przyjazną szkołą nie da się rozstać, a często jest się z nią związanym na wiele lat! Przedsięwzięciu artystycznemu od samego początku patronował dyrektor szkoły p. Artur Baranowski. Wielkie podziękowania należą się również p. Agnieszce Orzyłowskiej i p. Karolinie Pytlak za fantastyczną charakteryzację.

Agnieszka Domijańska

Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach


Galeria 1 (fot. Julia Bącik)

Galeria 2

Galeria 3

Uczniowie naszego gimnazjum zainteresowani biologią i chemią kolejny już raz uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach.

W dniu 20 października w I Katolickim LO w Siedlcach nasi gimnazjaliści pod kierunkiem p. dyrektora Artura Baranowskiego przeprowadzili warsztaty przyrodnicze dla uczniów z innych szkół. Tematem przewodnim były rośliny strączkowe - ich rozpoznawanie, określanie zawartości skrobi oraz zjawisko plazmolizy i posługiwanie się metodą naukową.


Podlasie24 o warsztatach

Następnego dnia, w piątek 30 najlepszych biologów z naszej szkoły wysłuchało trzech wykładów w auli Instytutu Biologii na Wydziale Przyrodniczym Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Tematyka wykładów dotyczyła organizmów żyjących w martwym drzewie oraz roli i czynności mózgu. W przerwach pomiędzy wykładami uczniowie mieli okazję obejrzeć pod mikroskopem tkanki roślinne a pod binokularem bezkręgowce żerujące na drewnie.

W holu Instytutu Biologii prezentowana była ciekawa wystawa fotograficzna "Podlasie w obiektywie ekologa". W tym samym czasie 14 najlepszych naszych chemików pod opieką p. Urszuli Wojtalskiej uczestniczyło w ciekawych wykładach i warsztatach p.t."Chemia barw - barwy w chemii", które odbywały się w Instytucie Chemii.

W Instytucie Biologii miały miejsce również warsztaty wykonywania zdjęć z makrofotografii przygotowane i przeprowadzone przez p. Dariusza Nikla przy współudziale Julii Bącik oraz Filipa Tarasiuka.

Tak o naszym udziale w festiwalu napisał Ryszard Kowalski - inicjator FNiS w Siedlcach:
"Kochani. Bardzo Wam dziękuję za uświetnienie XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. Przygotowaliście wspaniałe zajęcia, zaprezentowaliście się znakomicie. Podziwiam Was, a w waszych mądrych, pełnych pasji twarzach odnajduję sens angażowania się w organizowanie festiwalu promującego naukę i wiedzę. Zachwycam się dokumentacją fotograficzną, którą przygotowaliście. Z podziękowaniem i przyjaźnią. Ryszard Kowalski"

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów z uczestnictwa naszej szkoły w XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach.

Wykonał: Artur Rychta, uczeń klasy IIIa.


Otwórz film

Wykonał: Filip Tarasiuk, uczeń klasy IIIa.


Otwórz film

Małgorzata Chrobak

Mistrzostwa Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów


zdjęcia

Czterech uczniów naszej szkoły - Bartosz Boncik, Jakub Sadło, Norbert Wasak i Mateusz Kucharzak wystąpiło w ostatni weekend w Biłgoraju, gdzie rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów.

Wielką radość sobie i nam sprawił Bartek Boncik, który zwyciężył w kategorii wagowej 69 kg i otrzymał tytuł mistrza Polski! Przypomnijmy, iż zawodnik ŁKS Orlęta Łuków jest reprezentantem Polski.

Robert Dołęga

Z wizytą w Księgarni Dom Książki


zdjęcia

Dnia 17 października 2016 roku klasa 3D z Panią Wychowawczynią Jolantą Prusak wybrała się do Księgarni Dom Książki. Odbyło się tam ciekawe spotkanie związane z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.

Na początku spotkania panie pracujące w księgarni opowiedziały nam trochę o spadku czytelnictwa. Dowiedzieliśmy, że w minionym roku ponad 63% nie przeczytało ani jednej książki. Bardzo nas to zdziwiło.

Następnie porozmawialiśmy o zawodach, które są związane z książką. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo, między innymi bibliotekarz, księgarz, introligator, ilustrator itd. Potem jedna z pań opowiedziała kilka dowcipów o pracy w księgarni, a następnie czytaliśmy ciekawe cytaty o książce.

Mieliśmy też czas na rozejrzenie się po księgarni, jaki jest asortyment i jak jest on ułożony. Na koniec otrzymaliśmy Karty Stałego Klienta, zakładki oraz cukierki, a także zaproszenie do częstego odwiedzania księgarni. To spotkanie było ciekawe, pouczające i bardzo nam się podobało.

Jolanta Prusak

GIMBAZJADA 2016


zdjęcia

Już po raz trzeci nasze gimnazjum było gospodarzem imprezy Gimbazjada. Tym razem hasłem przewodnim było: „Wolność jest w Tobie”.

Koncert zespołu Full Power Spirit oraz spotkanie z Dobromirem Makowskim to były główne punkty programu. Koinonia Jan Chrzciciel przygotowała pantomimę. Całość imprezy przygotowała Poradnia Pedagogiczno – Psychologiczna, Wspólnota Jan Chrzciciel i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Agnieszka Domijańska

Pan Artur Baranowski - dyrektor naszej szkoły
laureatem Medalu Polskiej Niezapominajki

Podczas Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach odbyło się wręczenie Medali Polskiej Niezapominajki. Jest to nagroda ustanowiona przez pracowników Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego, którą otrzymują osoby zaangażowane w pracę na rzecz edukacji przyrodniczej. Wśród laureatów znalazł się pan Artur Baranowski.

Z inicjatywy pana dyrektora odbywa się w Łukowie Festiwal Nauki i Sztuki. Angażuje on swoich uczniów w różne działania „przyrodnicze”. Ostatnio, w ramach jednego z działań Towarzystwa Przyrodniczo – Historycznego, prowadził spotkanie z zakresu edukacji przyrodniczej „Ćmy – nocne motyle”. Podczas tegorocznego festiwalu razem z uczniami z Gimnazjum nr 2 poprowadził warsztaty przyrodnicze.


Zdjęcia: Robert Wysokiński

Nadanie rondu imienia Jana Ryszarda Dębskiego

3 października bieżącego roku odbyła się uroczystość nadania rondu położonemu na skrzyżowaniu ulic Alei Wojska Polskiego i Parkowej imienia Jana Ryszarda Dębskiego. Choć padał deszcz licznie przybyli: rodzina, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK, Towarzystwa Przyrodniczo-Historycznego Orlik, łukowskich harcerzy, władz miasta i gminy oraz mieszkańcy Łukowa.

Uroczystość uświetniły występy naszych dwóch uczennic: Klaudii Borejko i Marty Skurki. Jako, że p. Jan Dębski był żołnierzem AK i uczestnikiem Powstania Warszawskiego, dziewczęta wykonały trzy stosowne utwory: “Modlitwę AK”, “Po ten kwiat czerwony” oraz powstańczą piosenkę “Pałacyk Michla”.

Dorota Ratyńska

Ślubowanie klas pierwszych


zdjęcia A. Domijańska

Aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w zajęciach, rozwijać możliwości intelektualne, być chlubą rodziców i nauczycieli – tak ślubowali dziś na sztandar szkoły uczniowie klas pierwszych w Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Imprezę poprowadzili uczniowie klasy 1c: Iza Koper i Michał Dobroch, a przygotowała ją p. Grażyna Pieniak.

W imieniu społeczności szkolnej życzenia „pierwszakom” złożyła Karolina Wielgórska. Uroczystość uświetnił występ Artura Rychty, a także Gabrysi Szczygielskiej i Julki Stolarczyk. Artur po mistrzowsku wykonał solo na puzonie, dziewczęta zaśpiewały piosenkę pt. „Odpowie ci wiatr”.

I tak każdy uczeń klasy pierwszej w dniu dzisiejszym został przyjęty do starszej braci uczniowskiej, a co za tym idzie uzyskał prawa i przywileje oraz przyjął wszelkie obowiązki Gimnazjalisty.

Agnieszka Domijańska

Biegi sztafetowe - Dwójka rywalizowała
w Finale Rejonu Bialskiego


powiększ

W dniu 13 października 2016 r. w Adamowie odbył się Finał Rejonu Bialskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. W kategorii dziewcząt nasza szkoła pokazała się z dobrej strony. Dziewczęta prowadzone przez Lidię Grzeczyńską zajęły 3 miejsce. Niestety tylko dwie pierwsze sztafety awansowały na zawody wojewódzkie.

W kategorii chłopców nie udało się powtórzyć wyników z poprzednich lat. Podopieczni Roberta Dołęgi zajęli VI miejsce. W obu kategoriach startowało po siedem sztafet.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Karolina Skórka 2a, Wiktoria Koper 2b, Kinga Urbańska 2b, Natalia Zemło 2b, Katarzyna Dybciak 2c, Julia Niewęgłowska 2c, Marta Pawlikowska 2c, Alicja Piros 2c, Emilia Sosnowska 2c, Natalia Wasiluk 2c, Natalia Mokicka 1b

Marcin Grzeczyński

Dzień Edukacji Narodowej


zdjęcia D. Nikiel


zdjęcia A. Domijańska

Dzień Edukacji Narodowej uczniowie Gimnazjum nr 2 w Łukowie uczcili na wesoło. Były piosenki w świetnym wykonaniu szkolnego koła wokalnego, był nietypowy pokaz mody nauczycielskiej (do zastosowania od zaraz). Kwiaty i życzenia dopełniły radosnej atmosfery dziś w „Dwójce”.

Pani dyrektor Dorota Puzio podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę z uczniami i dla uczniów. Miłym zakończeniem święta było spotkanie przy herbatce z nauczycielami emerytami.

Wokal: Julia Stolarczyk, Marta Skurka, Gabriela Szczygielska, Maria Zaniewicz, Anastazja Klimiuk, Sylwia Purzycka.

Aktorzy: Marta Purzycka, Aleksandra Rzońca, Julia Stolarczyk, Marta Skurka, Weronika Wysokińska, Kacper Król, Monika Lada, Marek Zakrzewski, Aleksandra Michalak, Emilia Chwedoruk, Adrian Marcel, Bartek Mikusek, Piotr Nowak, Sylwia Purzycka, Anastazja Klimiuk, Gabriela Szczygielska, Maria Zaniewicz, Martyna Orzeł, Piotr Cabaj.

Reżyseria: Ewa Tomasiewicz, Agata Kurowska - Kacprzak, Aleksandra Sala, Dorota Ratyńska.

Agnieszka Domijańska

Biegnij Warszawo 2016


zdjęcia

„Wszyscy jesteście zwycięzcami”- pod takim hasłem 2 października wystartowała ósma edycja Biegnij Warszawo 2016.

Po raz ósmy w stolicy zameldowali się w liczbie ponad czterdziestu osób łukowscy miłośnicy biegania i marszu, czyli uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2. Część z poważnym zamiarem jak najszybszego pokonania dystansu 10 km, część przemaszowania 5 kilometrów. Biegał także nauczyciel wychowania fizycznego – organizator wyjazdu pan Mariusz Kiełczewski.

Nasi biegacze stanęli do walki razem z Olimpijkami z Rio Iwoną Bernardelli, czy brązową medalistką w olimpijskiej czwórce podwójnej Agnieszką Kubus, która zrezygnowała ze startu w Mistrzostwach Polski tylko po to, aby poczuć klimat sportowego święta.

„Warto było, bo atmosfera była taka, jak na igrzyskach w Rio. Bardzo dużo kibiców, wspierający się nawzajem uczestnicy, a co najważniejsze, tyle osób nie spędzało niedzieli w domu” – mówiła Agnieszka.

Na 10-cio kilometrowej trasie obecny był również Robert Korzeniowski, zdobywca czterech złotych medali olimpijskich w chodzie sportowym, szykujący się do nowojorskiego maratonu oraz sekretarz generalny PZLA Piotr Długosielski, medalista lekkoatletycznych mistrzostw świata (złoto w 1999, brąz w 2001) w sztafecie 4×400 m. Bieg ukończyło blisko 8000 sportowców.

Po raz siódmy odbyła się impreza towarzysząca - Maszeruję Kibicuję. W tym roku pod hasłem „Pierwsze Kroki” w seledynowych koszulkach wystartowało prawie 2 tysiące piechurów. Uczestnikom marszu na 5 km czas nie był mierzony, ale ściganie się szybkim krokiem z mistrzem świata w trójskoku z Helsinek Zdzisławem Hoffmannem i Jackiem Wszołą, mistrzem olimpijskim z Montrealu (1976) w skoku wzwyż było wyzwaniem i przyjemnością.

Całą imprezę prowadził znany telewizyjny prezenter sportowy Piotr Dębowski. Wyjazd wsparty wył przez Wydział Promocji Urzędu Miasta Łuków, za co wszyscy uczestnicy pragną serdecznie podziękować.

Foto: Filip Tarasiuk, Mariusz Kiełczewski, Fotomaraton, Biegnij Warszawo.

Mariusz Kiełczewski

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych


zdjęcia

Dzisiaj w Adamowie rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych. W imprezie brało udział ponad 1000 uczestników, wśród których była 25-osobowa reprezentacja Gimnazjum nr 2.

Wśród uczestniczek biegu na 1000 m (I klasa gimnazjum) Natalia Mokicka zajęła VIII miejsce. Zaś wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Daniel Machniak, który wśród pierwszoklasistów w biegu na 1500 m zajął wysokie VI miejsce w województwie. Tuż za nim uplasował się Jakub Rożen. Wszyscy są uczniami klasy sportowej.

Na klasyfikację drużynową szkół trzeba poczekać do oficjalnego ogłoszenia wyników zawodów. Gimnazjum nr 2 reprezentowali - Natalia Mokicka, Eryk Słodkowski, Jakub Janasz, Adam Płudowski, Titaev Ibrahim, Jakub Burdach, Bartłomiej Ryszkowski, Maciej Mościcki, Kacper Ostojski, Piotr Chromiński, Bartłomiej Gajo, Dominik Grudzień, Kacper Krasuski, Albert Krukow, Aleksander Kuczyński, Hubert Linkiewicz, Daniel Machniak, Maciej Mądry, Przemysław Misiak, Jakub Rożen, Sebastian Sadło, Antoni Sawicki, Karol Sobczak i Stanisław Sobiech.

Opiekunami uczniów podczas zawodów byli: Marcin Grzeczyński i Robert Dołęga.

Ze sportowym pozdrowieniem Robert Dołęga.

Następna strona
Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz