GIMBAZJADA 2015


zdjęcia

Poniedziałek 9 listopada należał do trzecioklasistów. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna i Wspólnota Jan Chrzciciel zaprosiły do naszej szkoły uczniów klas trzecich z łukowskich gimnazjów. W programie tegorocznej Gimbazjady znalazły się: warsztaty poprowadzone przez Dobromira Makowskiego i Henryka Krzoska, festiwal twórczości w wykonaniu reprezentantów gimnazjów, wspólne tańce i konkursy.

Nasze gimnazjum zaprezentowali: Ernest Borkowski, Bartek Wojtalski, Damian Borek, Michał Cisiak, Natalka Próchiewicz, Klaudia Grzejdak, Wiktoria Wlizło, Dawid Żądełek, Klaudia Grzejdak, Julka Domańska, Iwona Linkiewicz.

Agnieszka Domijańska

Wycieczka klas Ia i Ig do Warszawy


zdjęcia

Kiedy? - 4 listopada 2015 r.
Dokąd? - do Warszawy
Kto? - uczniowie kl. I a i I g
Co? - WYCIECZKA

W teleexpresowym skrócie donosimy, że 4.11.2015 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy.

W programie: spektakl "ALICJA W KRAINIE CZARÓW", gdzie podziwialiśmy aktorską grę naszej koleżanki - Klaudii Borejko. Mieliśmy też okazję zwiedzić kulisy teatru Roma, by następnie udać się na SPOTKANIE Z NAUKĄ w CENTRUM NAUKI "KOPERNIK". "Naładowani" pozytywną energią wróciliśmy do Łukowa, a jak się bawiliśmy... Obejrzyjcie zdjęcia :))

Wycieczka klas Ic i IId do Warszawy


zdjęcia

W piątek 6 listopada klasa Ic i IId były na wycieczce w Warszawie. Najpierw odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie pani przewodnik opowiadała nam o powstańczej rzeczywistości. Mogliśmy też spróbować jak strzelało się z prostej powstańczej broni, dowiedzieliśmy się, co to była zupa plujka oraz jak wyglądała Warszawa w czasie powstania. Obejrzeliśmy przejmujący film "Miasto ruin".

Spotkaliśmy się także z panią Janiną Rożecką (pseudonim Dora), która jako 23 letnia kobieta brała czynny udział w Powstaniu Warszawskim. Pracowała w szpitalu jako sanitariuszka, opiekowała się rannymi i asystowała przy operacjach. Pomagała także rannemu niemieckiemu żołnierzowi. Ojciec pani Janiny, który był majorem, zginął w Katyniu. Rodzina ukrywała w czasie wojny dwoje Żydów, za co pani Janina otrzymała medal „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Pani Rożecka ma obecnie 94 lata, chętnie spotyka się z młodzieżą i opowiada o czasach okupacji. Zadeklarowała przyjazd do Łukowa, jeśli ją zaprosimy. Wspomnienia starszej pani można przeczytać w dwóch ksišżkach: "Powstańcy 44. Bohaterowie i świadkowie" oraz "Dziewczyny z Powstania. Prawdziwe historie".

Wieczorem obejrzeliśmy spektakl w Teatrze Kamienica "My, dzieci z Dworca ZOO", w którym młodzi aktorzy przedstawili autentyczne historie i straszne życie młodzieży uzależnionej od narkotyków. Spektakl zrobił na nas duże wrażenie, momentami szokował. Na pewno też przestrzegał przed złymi wyborami w życiu i ich skutkami. Zdjęcia dzięki uprzejmości pani Moniki Cabaj.

Robert Celiński, zawód - sportowiec ekstremalny


zdjęcia ze spotkania

W środę 4 listopada mieliśmy okazję spotkać się z panem Robertem Celińskim, maratończykiem, który wrócił właśnie z maratonu w Himalajach. Pan Robert opowiadał o przygotowaniach do maratonu, o sześciotygodniowym okresie aklimatyzacji oraz o samym biegu. Podkreślał, że najtrudniejsze było przestawienie się organizmu na rozrzedzone powietrze. Na wysokości 3,5 tysiąca metrów, gdzie odbywał się maraton, jest go o 30 procent mniej niż na przykład w Łukowie. Oglądaliśmy zdjęcia z pobytu pana Celińskiego w Himalajach.



GALERIA ZDJĘĆ Z PROJEKTU HIMALAJE - Robert Celiński

Pan Robert Celiński był na maratonie w Himalajach już po raz trzeci. W tegorocznym biegu, który odbył się 5 października, wśród 65 startujących maratończyków pan Robert Celiński zajął 5 miejsce i został najlepszym obcokrajowcem w historii Tenzing Hillary Everest Maraton. Tym samym udowodnił, że warto mieć marzenia i dążyć do ich spełniania.

Spotkanie z panem Robertem Celińskim odbywało się w ramach realizacji programu Erasmus Plus: "Młodzież wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie".



FILM Z PROJEKTU HIMALAJE - Robert Celiński

Agnieszka Domijańska

Spotkanie zespołu Erasmus+


powiększ
Gimbazjada


powiększ
Pomoc dla Rodaków na Ukrainie

Szkolne koło wolontariatu angażuje się w Akcję Polacy - Rodakom, której celem jest przygotowanie paczek świąteczno - noworocznych dla polskich rodzin za wschodnią granicą, szczególnie na Ukrainie.

Organizujemy zbiórkę:
- produktów żywnościowych (słodycze, kakao, konserwy mięsne, makaron, cukier, kasza, ryż, mleko w proszku, słodycze),
- zabawek ( maskotki, gry)
- książek z literaturą polską.

Zbiórka trwa do 30 listopada. Rzeczy przynosimy do sali nr 10 do p. Agaty Kurowskiej - Kacprzak.

Zwracamy się o wsparcie do społeczności szkolnej. Dziękujemy za pomoc potrzebującym.

Agata Kurowska-Kacprzak

Spotkanie z Robertem Celińskim - biegaczem ekstremalnym

Wieczór filmowy


zdjęcia

Trochę dobrego kina, trochę dobrego towarzystwa i duuużo smacznych przekąsek to recepta na udany Wieczór Filmowy w "Dwójce". W wieczornym maratonie filmowym 30 października uczniom towarzyszyli nauczyciele: p. Daniel Lonty, p. Aneta Paszkiewicz, p. Lidia Grzeczyńska, p. Anna Szklarz, p. Magdalena Kępa, p. Magdalena Piasecka.

Agnieszka Domijańska

Spotkanie z panem Andrzejem Sową

W dniu 29 października w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie z panem Andrzejem Sową. Zaproszony przez ks. Łukasza Kałaskę artysta i pedagog wygłosił wykład na temat profilaktyki uzależnień. Swoje słowa popierał przykładami z własnego życia. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród naszej młodzieży.

ks. Mariusz Czerwiński

III DYSKOTEKA DLA DAWNEJ MŁODZIEŻY

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy w Łukowskim Ośrodku Kultury nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły, na ogóreczka ze smalczykiem, gorącą kawę i herbatę. Dyskotekę poprowadzi niezawodny p. Michał.

Bilet wstępu to tylko 10 złotych, które zostanie przeznaczone na zakup sprzętu nagłoœnieniowego.

Klasa Ie i If na wycieczce


zdjęcia

We czwartek, 29 paśdziernika 2015 r. klasy Ie i If wyjechały na krótką wycieczkę do Siedlec. W siedleckim teatrze obejrzeliśmy spektakl pt. "Mały Książę". Następnie odwiedziliśmy siedzibę Katolickiego Radia Podlasie. Być może, niektórzy z zasiadających przed mikrofonem pierwszoklasistów, to przyszli adepci sztuki dziennikarskiej.

Barbara Walczak

Konkurs Artystyczny KLASA ZE SNÓW

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zgłosiła swój udział w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym - KLASA ZE SNÓW.

KLASA ZE SNÓW to marzenie o idealnej lekcji - zgranym zespole uczniów pod wodzą świadomego swojej roli nauczyciela, korzystającego z nowoczesnych technologii. Dwa duże przedsięwzięcia w ramach Konkursu to konkurs filmowy dla uczniów i konkurs merytoryczny dla nauczycieli. Nagrodami w konkursie są m. in.: monitor interaktywny Avtek TouchScreen 65 Pro z wbudowanym komputerem, zestaw do wideokonferencji Aver EVC130 PTZ Cam, tablica interaktywna Qomo QWB200-BW z projektorem Vivitek DX881ST i uchwytem Avtek WallMount 1200 i wiele innych.

Czy chcesz korzystać z najnowszych technologii w swojej szkole?
Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Koordynatorem akcji w naszej szkole jest Dariusz Nikiel, nauczyciel zajęć technicznych. Chętni do współpracy uczniowie proszeni są o kontakt z nauczycielem. Potrzebujemy ludzi kreatywnych, wesołych i chętnych do wspólnej pracy. Ze strony uczniów koordynatorem akcji jest Filip Tarasiuk.


Konkurs Artystyczny KLASA ZE SNÓW

Dariusz Nikiel

Zapraszamy uczniów zespołu Erasmus+
na trzecie spotkanie w piątek


Powiększ
Złota Dwójka


zdjęcia

Biegacze z Gimnazjum nr 2 w Łukowie kolejny rok okazali się najlepsi podczas Finału Wojewódzkiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W Lubartowie 20 października do rywalizacji przystąpiło 12 najlepszych szkół województwa lubelskiego. Sytuacja na bieżni zmieniała się jak w kalejdoskopie. Bieg po pierwszej zmianie dał "Dwójce" trzecią pozycję, ale ze stratą tylko dwóch sekund.

Podczas drugiej, trzeciej i czwartej zmiany łukowska drużyna utrzymywała drugą pozycję, na kolejnych prowadziła i wracała do drugiego miejsca. Na ostatniej zmianie Kamil Chojniak wywalczył trzymetrową przewagę i do końca ją utrzymał. Tym samym łukowskie Gimnazjum nr 2, tak jak w ubiegłym roku, zdobyło złoty medal i awans na zawody ogólnopolskie.

Wyniki:
1. Gimnazjum nr 2 w Łukowie
2. Gimnazjum nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
3. Gimnazjum Cyców
4. Gimnazjum nr 1 w Lubartowie
Z powiatu łukowskiego Gimnazjum w Gołąbkach zajęło siódme miejsce.

Skład drużyny (na zdjęciu od lewej): Mateusz Mazur, Dawid Wajszczuk, Jakub Janasz, Mikołaj Kurowski, Jakub Burdach, Kamil Chojniak, Maciej Kośmider, Jakub Wryk, Bartek Ryszkowski, Adam Borowiec, Rafał Łukasik, Jakub Żętała, Sebastian Izdebski, Norbert Lisiewski.
Opiekun: Robert Filip.

Agnieszka Domijańska

Zapraszamy uczniów zespołu Erasmus+ na spotkanie w piątek


Powiększ
XVII Festiwal Nauki i Sztuki z udziałem naszego Gimnazjum


zdjęcia

Wystawa z QR

W piątek 16 października 2015 r. uczniowie naszego Gimnazjum pod kierunkiem i opieką dr Artura Baranowskiego, mgr Małgorzaty Chrobak, mgr Hanny Sarnowskiej i mgr Dariusza Nikla uczestniczyli w XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. Organizatorem festiwalu był Instytut Biologii, Wydział Przyrodniczy UPH, pod kierunkiem dr Ryszarda Kowalskiego.

Nasi uczniowie uczestniczyli w sesji III - "Trzmiele nasi przyjaciele" oraz sesji IV - "Odkrycia biologiczne, które zmieniły nasze wyobrażenie o świecie. Wystawa QR".

W ramach naszej wizyty przygotowaliśmy: prezentacje multimedialne o trzmielach, postery na temat biologii trzmieli, zajęcia warsztatowe związane z wykonaniem budek dla trzmieli oraz wystawę QR.

Wszystkim uczestnikom i osobom wspierającym to wydarzenie serdecznie dziękujemy. Zdjęcia oraz film z festiwalu wykonał Filip Tarasiuk.

Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach odbył się w ramach realizacji celów programu Erasmus+ "Młodzież, wielojęzyczność i rynek pracy w Europie".


Film z festiwalu

Dariusz Nikiel

Dzień Edukacji Narodowej


zdjęcia D. Nikiel

W Dniu Edukacji Narodowej na hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Łukowie na trybunach zasiedli: Burmistrz Miasta Łuków p. Dariusz Szustek, Prezydium Rady Rodziców - przewodniczący p. Piotr Bosek, p. Beata Kopeć, p. Karolina Pytlak, bardzo liczna grupa emerytowanych nauczycieli, uczniowie, grono pedagogiczne i administracja szkoły. Burmistrz Łukowa oraz przedstawiciele Rady Rodziców złożyli nauczycielom życzenia z okazji ich święta.

Część artystyczną rozpoczęły śpiewająco Klaudia Borejko i Natalka Wysocka. Następnie uczniowie klasy 2f i 1d przenieśli widzów w tajemniczy świat drugiej części "Dziadów" widzianej oczami gimnazjalistów. Trochę nostalgicznie, trochę śmiesznie opowiedzieli o typowych "osobnikach" szkolnych.

Nawiązaniem do drugiej części akademii, to jest uroczystego oddania do użytku boisk szkolnych, był "Dwójkowy mix". To uczniowie trenujący w zaprzyjaźnionych sekcjach i klubach ("Orlęta" Łuków, "Caro Dance" Siedlce, "Kick Boxing" Łuków, Zespół Pieœni i Tańca "Łukowiacy") zaprezentowali swoje umiejętności w rytmie popularnego przeboju. W ramach integracji międzyszkolnej w formacji tanecznej wzięli udział m.in. uczniowie zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 3. Akademię zakończył występ szkolnych wokalistek: Klaudii i Natalki.


zdjęcia M. Kiełczewski

W wakacje tego roku w Gimnazjum nr 2 rozpoczęła się budowa kompleksu boisk. Znalazły się tu: boisko "zielone" do piłki nożnej, tartanowe do koszykówki, boisko do siatkówki plażowej, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal. I przyszedł właśnie czas, aby ten obiekt oddać do użytku uczniom "Dwójki". Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Miasta Łuków - p. Dariusz Szustek. Jak sam stwierdził, obiekty te zostały zaplanowane i wykonane zgodnie z zapotrzebowaniem danej placówki.

Swobodną przeróbkę drugiej części "Dziadów" zagrali aktorzy: Zuzia Pytlak, Klaudia Celińska, Marta Skurka, Maciek Ponczek, Mikołaj Lato, Kacper Napiórkowski, Filip Bednarczyk, Kacper Czerwonogrodzki.
"Dwójkowy mix" zaprezentowali: Marta Pawlikowska, Maciej Siuj, Gabrysia Stępniak, Julka Oknińska, Klaudia Mościcka, Piotr Rzymowski, Kuba Machnio, Eryk Słodkowski, Gosia Cabaj, Mela Sergiel, Róża Trybuch, Wiktoria Rybka, Asia Szewczak, Zosia Głębicka, Asia Nowak, Karolina Piotrowska, Zuzia Łukasik, Iza Kiryło, Łukasz Grudzień, Marysia Dados, Kuba Ksok, Kamil Chojniak, Kuba Burdach, Sebastian Izdebski.
Wokalistki: Klaudia Borejko, Natalka Wysocka.
Reżyseria "Dziadów" – p. Jolanta Pyrko, oprawa muzyczna – p. Dorota Ratyńska, nagłośnienie – p. Lech Kędzierski, dekoracja – p. Agnieszka Czerska-Pawlak, "Dwójkowy mix" i prowadzenie uroczystości – p. Agnieszka Domijańska.

Agnieszka Domijańska

Następna strona
Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz