Informacja dla rodziców klas VIII

Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty podejmuje kolejne spotkanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. "Rodzic pierwszym doradcą".
Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 20 kwietnia 2021 r. (wtorek) o godz. 17.00.

Poniżej zamieszczam link do spotkania:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YjYzMzMyNmYtOTczYS00NjNmLWFhNDMtZTE2MWUyZDFkMzc1%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2c%22Oid%22%3a%22d180fcff-1206-43fe-b5b5-8134a79f6b96%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d&btype=a&role=a

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2021

Zdjęcia

2 kwietnia - "DWÓJKA" na Niebiesko!

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku (w trochę innej formie) do ogólnoświatowej akcji "Zaświeć się na niebiesko" dołączyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łukowie oraz ich rodzice i rodzeństwo.

Ten dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.

Symbolem solidarności z "autystami" jest kolor niebieski. W Polsce na niebiesko, w poprzednich latach, zaświeciły się m.in. Pałac Kultury i Nauki, most Śląsko-Dąbrowski, gmach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie czy Katowicki Spodek, a w dużych sieciach handlowych istnieją tak zwane "Ciche godziny".

A czym jest autyzm?
To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych.
https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg&t=26s
https://www.youtube.com/watch?v=7y7v_ePzMcE

My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat!
Jest po prostu inne.

Dziękuję za udział w akcji:
Natalii, Julii, Hubertowi, Maćkowi, Wiktorii, Amelii, Nikoli i bratu Maksymilianowi oraz tatusiowi, Amelii, Ani, Poli, Kamilowi, Nikoli i jej siostrom, Joannie, Natalii i jej tatusiowi, Bartkowi i jego siostrzyczce oraz mamie, Szymonowi i jego siostrze Nataszy, Lenie oraz Panu Pedagogowi Dariuszowi Niklowi.
Dziękuję bardzo Ali za przygotowanie prezentacji :)   Prezentacja

Źródło: PFRON, YouTube.

Foto - zasoby prywatne.

Tekst Mariusz Kiełczewski

Życzenia wielkanocne
Szkolny konkurs na e-plakat

Z przyjemnością ogłaszamy, iż zwyciężczynią w szkolnym konkursie na e-plakat (infografikę) o problematyce ochrony środowiska w języku angielskim została uczennica klasy 7 Lena Śledź. Serdecznie gratulujemy. Więcej plakatów można zobaczyć na stronie: https://familybasedoss.blogspot.com/2020/12/biodiversity-is-important.html

Tekst Artur Baranowski

Wręczenie nagród za udział
w konkursie plastycznym "Moje drzewo"

Zdjęcia

Prezentujemy galerię zdjęć z uroczystości wręczenia nagród uczniom, którzy zwyciężyli i zostali wyróżnieni w konkursie plastycznym "Moje drzewo". Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym oraz dyplomy za udział wręczyły Pani Dyrektor Dorota Puzio i Pani Wicedyrektor Agnieszka Pierzchalska. Nagrody zostały ufundowane przez Bibliotekę Szkolną oraz Nadleśnictwo Łuków Lasy Państwowe.

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok na kolejną edycję.

Barbara Walczak i Lidia Rychta

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO
"POCZTÓWKA WIELKANOCNA"

Uczniowie naszej szkoły jak co roku wzięli udział w konkursie plastycznym Łukowskiego Ośrodka Kultury "Pocztówka wielkanocna", zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

W kategorii klas I-III tytuł laureata uzyskała Daria Pulik. Wyróżnienia przyznano Marcie Makarewicz i Mikołajowi Sztabińskiemu. Opiekunem artystycznym uczniów jest p. Katarzyna Mikulska.

W kategorii klas IV - VIII wyróżnienia otrzymali: Marcel Dziewulski, Magdalena Nowak i Jakub Nowak. Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Agnieszki Czerskiej - Pawlak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

https://www.lok.lukow.pl/wiadomosci/2870,konkurs-na-kartke-wielkanocna-2021-podsumowanie

Tekst Agnieszka Czerska-Pawlak

Światowy Dzień Zespołu Downa

Zdjęcia

Dzieci i rodzice z Dwójki podjęli skarpetkowe wyzwanie!

21 marca jest Światowym Dniem Zespołu Downa.Święto to jest obchodzone od 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
Od 2012 roku patronat objęła Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Data obchodów nie jest przypadkowa - dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia - trisomią 21 chromosomu. Pomysłodawcą był Stylianos E. Antonarakis - genetyk z uniwersytetu w Genewie.

Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.

Uczniowie i rodzice z naszej szkoły również przyłączyli się do tej szlachetnej akcji.

Nałożenie dwóch różnych skarpetek, wyrażających różnorodność, okazywało solidarność z ludźmi cierpiącymi na zespół Downa oraz symbolizowało udzielanie wsparcia im i ich rodzinom.

Akcja miała na celu promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący.

#SkarpetkoweWyzwanie to również przełamywanie barier i uprzedzeń obecnych w dzisiejszym świecie.

W Łukowskiej Dwójce to już kolejna taka akcja. Za rok na Pewno będziemy razem :)

Tekst Mariusz Kiełczewski

Foto: Zasoby prywatne, Dariusz Nikiel.

Konkurs plastyczny "Moje drzewo"

Zdjęcia

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny "Moje drzewo" zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną i panią Lidię Rychtę. Współorganizatorem konkursu było Nadleśnictwo Łuków - Lasy Państwowe. Zadaniem konkursowym było stworzenie kompozycji przedstawiającej drzewo. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas I - III, wpłynęło 68 prac.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas I - III, wpłynęło 68 prac. Komisja konkursowa w składzie: pani wicedyrektor Agnieszka Pierzchalska i pani bibliotekarka Barbara Walczak przyznały następujące nagrody:

Kategoria klasy pierwsze
I miejsce: Magdalena Szewczak 1a i Olimpia Sulej 1a
wyróżnienia: Zuzanna Wierzchowska 1a, Kornelia Misiak 1a.

Kategoria klasy drugie
I miejsce: Jagoda Smyk 2a i Iga Stachurska 2c
II miejsce: Zuzanna Domańska 2a i Marcelina Cisiak 2a
III miejsce: Jaś Bogdański 2a, Maja Rzewuska 2a, Zofia Sosnowska 2b
wyróżnienie: Amelia Chmielewska 2b, Bartek Kołpak 2b, Filip Cygan 2a.

Kategoria klasy trzecie
I miejsce: Kinga Dybciak 3b
II miejsce: Alicja Sulej 3b
III miejsce: Natalia Gomółka 3c, Joanna Kielusiak 3c
wyróżnienie: Nikola Zawiślańska 3c, Antosia Matejek 3c, Olga Dworniak 3c.

Nagrodzono łącznie 21 osób, które otrzymały nagrody i dyplomy, a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy pamiątkowe.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Tekst Lidia Rychta

DWÓJKA Z EUROPEJSKIM CERTYFIKATEM INNOWACYJNOŚCI

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 w Łukowie otrzymała Europejski certyfikat innowacyjności w dziedzinie uczenia się i nauczania języków obcych European Language Label 2020 za projekt Open Science Schooling. Konkurs jest organizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji na zlecenie Komisji Europejskiej i Ministerstwa Edukacji.

ELL to to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej ustanowiony przez Komisję Europejską w 1998 r. Ten europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych jest wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje zarazem osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który został przygotowany przez lokalną telewizję MasterTV.

Naszą nagrodę European Language Label dedykujemy Jan Gejel pełnemu pasji wizjonerowi i pomysłodawcy projektu.

Przyznanie nagrody było wynikiem realizowania przez uczniów naszej szkoły dwóch wiodących misji w projekcie oraz osiągniętych rezultatów.

Najważniejsze rezultaty w kształceniu językowym oparte o prowadzone badania ekologiczne, były podstawą do przyznania nagrody i znajdują się one na stronie projektu do której odwiedzenia zapraszamy:
http://openscienceschooling.blogspot.com/2020/07/european-language-label-2020.html

Tekst: Artur Baranowski

NABÓR DZIECI DO KLAS SPORTOWYCH 2021/2022

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
z Oddziałami Dwujęzycznymi im. ks. St. Konarskiego w Łukowie
ogłasza nabór dzieci do klasy sportowej na poziomie czwartej klasy
na rok szkolny 2021/2022

z dyscyplinami wiodącymi:

Dziewczęta - piłka ręczna - nauczyciel prowadzący Marcin Grzeczyński
Chłopcy - piłka nożna - nauczyciel prowadzący Mariusz Kiełczewski, Robert Filip

Zgłoszenie dziecka z obecnej trzeciej klasy do czwartej klasy sportowej powinno nastąpić
w terminie 15.03.2021 r. - 02.04.2021 r.

Na stronie szkoły w zakładce rekrutacja należy pobrać:
Wniosek o przyjęcie dziecka do klas II-VIII szkoły podstawowej.

W związku z ogłoszonym stanem epidemicznym i ograniczeniem kontaktów bezpośrednich z interesantem, prosimy uzupełnione wnioski w zaklejonej kopercie wrzucić do skrzynki na listy znajdującej się przy głównym wejściu do szkoły.

Do próby sprawności fizycznej przystępują tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia.

Próba sprawności fizycznej 07.04.2021 r. - 09.04.2021 r.

Zarządzenie Nr 10/2021 Burmistrza Miasta Łuków z dnia 19 stycznia 2021 roku w sprawie ustalenia harmonogramu oraz szczegółowych terminów dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łuków.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 25 798 27 65

REKRUTACJA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2
W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
z Oddziałami Dwujęzycznymi im. ks. St. Konarskiego w Łukowie
ogłasza nabór dzieci do klas I do Szkoły Podstawowej nr 2
na rok szkolny 2021/2022

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły

Rodzice dzieci zobowiązani są do złożenia pisemnego zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej. Uzupełnione wnioski w zaklejonej kopercie należy wrzucić do skrzynki na listy znajdującej się przy głównym wejściu do szkoły.

w terminie 15.03.2021 r. - 09.04.2021 r.

Dokumenty do pobrania dotyczące rekrutacji do klasy I znajdują się w zakładce Rekrutacja.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły

Rodzice dzieci zobowiązani są do złożenia pisemnego wniosku o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej. Uzupełnione wnioski w zaklejonej kopercie należy wrzucić do skrzynki na listy znajdującej się przy głównym wejściu do szkoły.

w terminie 15.03.2021 r. - 09.04.2021 r.

Dokumenty do pobrania dotyczące rekrutacji do klasy I znajdują się w zakładce Rekrutacja.

26 kwietnia 2021 r. - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

od 26 kwietnia do 10 maja 2021 r. - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

Brak potwierdzenia woli w formie pisemnej w powyższym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w danej placówce.

14 maja 2021 r. - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Więcej informacji pod numerem tel. 25 798 27 65.

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

Szkoła z Klasą 2.0 to program ogólnopolski, który pomaga budować innowacyjne rozwiązania w oparciu o oczekiwania i potrzeby całej społeczności szkolnej. Nasz szkoła już po raz kolejny wzięła udział w projekcie. Tym razem pod hasłem Weź szkołę w swoje ręce. Na nowo! Wspólnie zdecydowaliśmy się na realizację obszaru SAMODZIELNOŚĆ, a głównym celem naszych działań było wprowadzenie uczniów w świat wiedzy oraz przygotowanie do obowiązków i zaradności życiowej.

Praca w programie podzielona została na cztery etapy. W ramach każdego z nich zaplanowano konkretne działania tak, aby zamierzone efekty tworzyły wizerunek szkoły, która stosuje metody oparte na uczeniu się przez odkrywanie, dba o to, aby uczniowie umieli samodzielnie korzystać z wiedzy i poszerzać ją. Okazało się, że nasze pomysły wraz z ich opisem, spotkały się z uznaniem Fundacji Szkoła z Klasą 2.0 oraz zostały zgłoszone jako dobre praktyki inspirujące nauczycieli i uczniów z innych szkół. Uznano, że nasze działania szeroko angażują społeczność szkolną w realizację nowych rozwiązań i mają szansę na trwałe wpisać się w kulturę naszej szkoły. W znacznym stopniu przyczyniły się one do realizacji celu dla szkoły. Dowodem na to są: umiejętność radzenia sobie w czasie nauki zdalnej - samodzielna praca, posługiwanie się technologią informatyczną, wyszukiwanie potrzebnych materiałów, praca metodą projektów, odwrócone lekcje i wiele innych.

Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej w realizację poszczególnych zadań nasza szkoła uzyskała Certyfikat Szkoły z Klasą 2.0. Za szczególną wartość uważamy nie tylko efekt końcowy całorocznej pracy, ale każdy element procesu, który udało się przeprowadzić kreatywnie, innowacyjnie i świadomie w tak trudnym dla wszystkich czasie.

Tekst: Barbara Ługowska

Życzenia świąteczne
CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

Zdjęcia

"CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki"
ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa
wśród uczniów klas I-III edycja II

Program innowacyjny realizowany w klasie 3b Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie ,na zasadzie programowo - metodycznej. Realizowany jest od 2 września 2020 do 31 maja 2020. Celem innowacji jest: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania.

Uczniowie KLASY 3B zakończyli realizację I modułu projektu "Czytam z klasą- lekturki spod chmurki". Pragniemy pochwalić się wytworami naszej owocnej pracy. Czytaliśmy książkę M. Terlikowskiej pt. "Drzewo do samego nieba", którą uczniowie byli zachwyceni.

Wspólnie wysłuchaliśmy opowiadania "Mała chmurka w krainie drzew" oraz "Rozchmurzone opowiadanie na powitanie". Poznaliśmy przygody chmurki Tosi.Wiele satysfakcji sprawiło nam uzupełnienie lekturnika. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: "Co nam dają drzewa?".

Dowiedzieliśmy się jakie znaczenie mają dla nas i dla środowiska drzewa. Wiemy już, jak powstaje papier. Mamy już świadomość, że papier jest materiałem recyklingowym.

Dzięki realizacji I modułu doskonaliliśmy również czytanie ze zrozumieniem oraz aktywne słuchanie. Wzmocniliśmy więzi ze środowiskiem przyrodniczym i rozwinęliśmy w sobie poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

Na podsumowanie modułu uczniowie wykonali plakaty propagujące czytanie książek.Na korytarzu szkolnym przygotowaliśmy wystawę książek, które dzieci przeczytały i polecają innym do przeczytania.

Zapraszamy na naszą stronę https://pl.padlet.com/rychtalidiasp2/j3y3er1c5srnf07r Jesteśmy gotowi na nowe działania!

Tekst i zdjęcia Lidia Rychta

Pierwsza nagroda w Konkursie Selfi+

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Selfie+ przeznaczonym dla szkół realizujących projekty Erasmus+. Zaprezentowaliśmy dwa zdjęcia projektowe, wykonywane w ramach realizacji naszych działań.Każde z nich porusza ważne współczesne problemy. Jedno z nich "Face the plastic" zostało nagrodzone pierwszą nagrodą! Serdecznie gratulujemy panu Dariuszowi Niklowi oraz uczennicy Elizie Sawickiej a także zespołowi wspierającemu pani Agnieszce Czerskiej-Pawlak oraz panu Arturowi Baranowskiemu.

"Face the plastic" - w ramach projektu Young Students as Critical Science Detectives

Jednym z palących problemów przed jakimi stoi cała ludzkość jest lawinowy wzrost produkcji tworzyw sztucznych. Kto jest odpowiedzialny za obecność plastiku w każdym zakątku naszej zielonej planety - w glebie, wodzie pitnej, powietrzu, na dnie oceanów, szczytach górskich czy nawet w mleku matki? Czy to my konsumenci? A może światowi giganci czy może rządy poszczególnych państw? Jedno jest pewne, nie chcemy żyć w plastikowym świecie! Naszymi działaniami chcemy kształtować nasz świat i naszą przyszłość!

"Close up the nature"- w ramch projektu Family Based Open Science Detectives

Piękno natury znika bezpowrotnie z naszego horyzontu. Degradacja środowiska powodowana licznymi zanieczyszczeniami czy fragmentacją siedlisk przyczyniła się w ostatnich dekadach do spadku liczebności populacji owadów w całej Europie nawet o 70%. W projekcie stawiamy na praktyczne działania i eksperymentujemy z nową metodą nauczania Open Science Schooling do czego wzywa Komisja Edukacji Unii Europejskiej. W naszych działaniach odkrywamy m.in. nasze lokalne perły przyrodnicze, poznajemy bogactwo gatunkowe i uczulamy naszą społeczność na jej piękno. Do projektu zaprosiliśmy też naszych rodziców i partnerów instytucjonalnych naszej szkoły aby wspólnie z nimi podjąć wiele działań budując schronienia dla owadów zimujących w stadium imago. Chcemy w przyszłości cieszyć się również tym cudem stworzenia i wierzymy, że nasze działania odniosą pozytywny skutek! Mamy nadzieję, iż nasze doświadczenia z nową metodą OSS wskażą również drogę innym społecznościom szkolnym jak poznawać świat.

Poniżej link do strony z listą laureatów konkursu Selfi+.
Laureaci

Tekst Artur Baranowski

Zuchowy Turniej Sportowy Hufca ZHP Łuków

Zdjęcia

Nasza Gromada Zuchowa wzięła udział w Zuchowym Turnieju Sportowym Hufca ZHP Łuków zorganizowanym przez Gromadę Zuchową z Adamowa.

W tym roku zuchowe zawody odbyły się w innej niż dotychczas formie.Gromady zuchowe, zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu, przeprowadziły w październiku w swoich drużynach konkurencje sportowe, w których rywalizowały szóstki zuchowe. Zawody obejmowały różnorodne zadania ruchowe: biegi, skoki, rzuty do celu, gry zespołowe - wszystkie z wykorzystaniem sprzętów i przyborów sportowych. Dodatkowym zadaniem było wykonanie plakatu z nazwą turnieju.

Zbiórka Gromady Zuchowej odbyła się 19.10.2020. Niestety z powodu licznych chorób naszych zuchów, w zbiórce uczestniczyło tylko 4 zuchów: Hubert Białach, Mateusz Dworniak, Maciej Kowalczyk i Kajetan Kutnik. Chłopcy bardzo dzielnie rywalizowali w kolejnych konkurencjach. Pomimo zmęczenia wytrwali do końca w turnieju, dzielnie reprezentując naszą Gromadę.

Na materiale fotograficznym można obejrzeć zmagania i bohaterską postawę Wilcząt.

Tekst i zdjęcia Lidia Rychta

Gromada Zuchowa "Leśne Wilczęta"

Zdjęcia

Od września do listopada 2020 r. drużyny Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej uczestniczyły w konkursie na najciekawszy projekt profilaktyczny. Był on związany z cyklem przedsięwzięć pod hasłem "Serce żyrafy", realizowanym we współpracy i przy wsparciu finansowym Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.

Działania dotyczyły komunikacji bez przemocy (NVC) i jej roli w przeciwdziałaniu agresji i uzależnieniom.

32. Łukowska Gromada Zuchowa "Leśne Wilczęta" realizowała ten projekt na zbiórce w dniu 12.10.2020. Drużynowa Lidia Rychta przygotowała projekt pt.: "Złość i agresja w naszym życiu".

Celem pracy na zbiórce było uświadomienie zuchom występowania agresji w życiu codziennym, zwrócenie uwagi na różne przejawy złości i agresji oraz na sposobach radzenia sobie z nimi. Zuchy opowiadały o swoich doświadczeniach i przeżyciach z życia szkolnego i domowego. Stworzyliśmy plakat ,,Nasze sposoby na złość". Jednym z punktów listy walki ze złością był taniec. Zuchy natychmiast skorzystały z okazji i wspólnie zatańczyli ich ulubiony pląs ,,Idzie zuch".

Nasz projekt otrzymał wyróżnienie, a w nagrodę otrzymaliśmy zestawy gier planszowych.

Tekst i zdjęcia Lidia Rychta

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO
"POCZTÓWKA NA BOŻE NARODZENIE"

Zdjęcia

W cyklicznym konkursie plastycznym Łukowskiego Ośrodka Kultury "Pocztówka na Boże Narodzenie" laureatami zostało aż sześciu uczniów z naszej szkoły: Pola Woroszyło (kl. 3B, nauczyciel p. Lidia Rychta) oraz Natalia Bajora (kl.6B), Lena Śledź (kl.7A), Borys Strzyżewski (kl. 4B), Amelia Gomółka (kl. 4B), Natalia Kowalczyk (kl.4B) - ta grupa pracowała pod opieką p. Agnieszki Czerskiej Pawlak. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych.

Tekst: Agnieszka Czerska - Pawlak

BohaterOn w Twojej szkole

Zdjęcia

Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji BohaterOn w Twojej szkole. Podczas niezwykłej lekcji patriotyzmu uczniowie określali znaczenie słów "bohater", "wolność", zdobywali wiedzę na temat Powstania Warszawskiego i jego uczestników, aby jak najlepiej zrozumieć zasługi żyjących jeszcze powstańców. Atrakcją podczas zajęć było "Pudełko historii" pełne rekwizytów i ciekawostek związanych z omawianym tematem. Uczniowie z zainteresowaniem odkrywali jego tajemnice. Podsumowaniem akcji było przygotowanie kartek, listów i pamiątek zawierających słowa uznania, podziękowania i życzenia, które udało się przygotować dzięki zaangażowaniu klas: 3a ,3c, 2a, 2b oraz 4b.

Barbara Ługowska

Zasady odbywania kwarantanny w związku z koronawirusem

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia na temat bezpieczeństwa epidemicznego i zasad odbywania kwarantanny w związku z koronawirusem.

32 GROMADA ZUCHOWA

Zdjęcia

W dniu 17 września 2020 roku reprezentacja z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej wzięła udział w obchodach rocznicy ataku ZSRR na Polskę przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu św. Rocha w Łukowie. Harcerze pomagali w czynnościach porządkowych i oddali hołd pomordowanym. Wspólnie z nimi hołd poległym złożyła 32 Gromada Zuchowa "Leśne Wilczęta". W ten sposób rozpoczęliśmy oficjalnie swoją działalność w roku szkolnym 2020/2021.

Po rocznej działalności i pracy zuchowej w dniu 25 września 2020 roku rozkazem Komendanta Hufca Łuków zostaliśmy przyjęci w poczet drużyn hufca. Dzięki wsparciu i pomocy wielu osób w SP nr 2 po wielu latach znów działa Gromada Zuchowa o numerze 32, wróciliśmy do tradycji istnienia gromad zuchowych i drużyn harcerskich w naszej szkole. Podczas zbiórek w ostatnim miesiącu, realizowaliśmy zadania pod hasłem: "Złość i agresja w naszym życiu", "Zuchowy Turniej Sportowy Hufca ZHP Łuków" w ramach projektu "Serce żyrafy".

Tak działaliśmy w minionych dniach. Wszystkich zainteresowanych wspaniałą zabawą zapraszamy na nasze zbiórki zuchowe.

Lidia Rychta
32 Gromada Zuchowa "Leśne Wilczęta"

Wycieczka do Rezerwatu Jata klasy IIb

Zdjęcia

W środę 07.10.2020r. uczniowie kl. IIb uczestniczyli w wycieczce do Rezerwatu Jata. Po przyjeździe na miejsce spotkali się z panią leśnik, która oprowadziła ich po ścieżce edukacyjnej i w bardzo ciekawy sposób opowiadała o lesie, roślinności i zwierzętach zamieszkujących teren rezerwatu. Podczas spaceru dzieci poznały wiele ciekawostek przyrodniczych i mogły podziwiać piękno jesiennego lasu. Po wędrówce, gdy wszyscy już bardzo zgłodnieli, odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, które wszystkim bardzo smakowały. Na koniec była jeszcze chwila zabaw na świeżym powietrzu. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

W sprawowaniu opieki nad uczniami pomagała p. Basia Ługowska oraz mamy: p. Marta Sadło, p. Agnieszka Sulej i p. Małgorzata Kisiel, za co bardzo serdecznie dziękujemy!

Tekst: Jolanta Kowalczyk

3c w Rezerwacie JATA

Zdjęcia

8 października klasa 3 c wybrała się na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody JATA, której celem było prowadzenie obserwacji środowiska leśnego, zapoznanie ze zmianami zachodzącymi jesienią w świecie roślin i zwierząt oraz zwrócenie uwagi na las jako miejsce doznań estetycznych i odpoczynku. Podczas wycieczki, wspólnie z przedstawicielem Nadleśnictwa Łuków uczniowie odkrywali piękno i tajemnice lasu. Słoneczna pogoda i miła atmosfera sprawiła, że wycieczka do Jaty zostanie w pamięci jako niezwykła lekcja przyrody z ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami. Bardzo dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa za ciekawe spotkanie i wspólnie spędzony czas.

Tekst: Barbara Ługowska

Międzynarodowy Dzień Kropki

Zdjęcia

Jak co roku (15.09) w ramach International Dot Day klasa 3a próbowała poznać swoje mocne strony, odkryć talenty, jak również wspierać w sobie kreatywność i wyobraźnię. Motywem przewodnim była oczywiście kropka. Uczniowie postarali się, aby tego dnia mieć na sobie ubranie w kropki. Wspólnymi siłami wykonaliśmy kropkowe jesienne drzewo. Naszym hasłem dnia było zdanie: "Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie".

Inspiracją do obchodzenia tego święta stała się książka napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa pt. "The Dot" ("Kropka"). Główna bohaterka to mała dziewczynka Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

Pamiętajmy - w każdym z nas drzemie jeszcze nieodkryty talent.

Tekst: Katarzyna Mikulska

ARTYSTYCZNE SUKCESY

Zdjęcia

W okresie wakacyjnym rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Łukowskie muzeum i jego zbiory", zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Ziemi Łukowskiej z okazji jubileuszu 60-lecia muzeum. Mimo ograniczeń związanych z pandemią, w konkursie wzięło udział wielu uczniów naszej szkoły. II miejsce zdobyła GRETA SKOLIMOWSKA z kl. 6a. Wyróżnienia i dyplomy otrzymali także Milena Czubaszek z kl. 7a, Lena Śledź z kl. 7a, Zofia Cichowska z kl. 8a, Szymon Mateńka z kl. 7a, Maciej Wierzejski z kl 6a, Mikołaj Świerczewski z kl. 8a. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Agnieszki Czerskiej Pawlak.

Tekst: Agnieszka Czerska Pawlak

Aplikacja ProteGO Safe
- wspólny list Ministra Edukacji Narodowej
i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół.

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Uprzejmie proszę o przekazanie listu rodzicom uczniów oraz zawieszenie informacji o aplikacji w widocznym dla nich miejscu w placówce oświatowej.

Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco. Bezpośredni link https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:

Aplikacja ProteGo Safe - wspólny list MEN i GIS

ProteGo Safe - list MEN i GIS

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 01 września 2020 r.
- spotkania z wychowawcami

W tym roku szkolnym nie odbędzie się oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego w naszej szkole.
Proszę pamiętać, że do szkoły mogą przyjść tylko osoby zdrowe, bez objawów chorobowych.
Prosimy o przybycie do szkoły maksymalnie na 5 minut przed wyznaczonym czasem.
Na terenie szkoły obowiązuje utrzymanie dystansu społecznego.
Jeśli chodzi o uczniów klas I - III bardzo prosimy o to by jednemu dziecku towarzyszył maksymalnie jeden rodzic lub opiekun. Rodzic/opiekun na terenie szkoły powinien mieć zakryte usta i nos (maseczka, przyłbica)

godzina 9.00
klasa 1a i 1b - hala sportowa
klasa 2a - sala 12
klasa 2b - sala 13
klasa 2c - sala 14

godzina 9.30
klasa 8a - sala 6
klasa 4a - sala 20
klasa 4b - sala 18
klasa 4c - sala 21
klasa 5a - sala 9

godzina 10.00
klasa 3a - sala 12
klasa 3b - sala 13
klasa 3c - sala 14

godzina 10.30
klasa 6a - sala 3
klasa 6b - sala 4
klasa 7a - sala 7
klasa 7b - sala 8

Bezpieczny powrót do szkoły

WYPRAWKA DLA PIERWSZOKLASISTY
rok szkolny 2020/2021

Wyprawka dla uczniów klas pierwszych
na rok szkolny 2020/2021



Archiwum wydarzeń z lat ubiegłych

Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz