XV Miejski Konkurs Chemiczno - Ekologiczny


powiększ

W dniu 31 maja 2017 r. w Gimnazjum Nr 1 odbył się XV Miejski Konkurs Chemiczno - Ekologiczny. W eliminacjach brało udział 18 uczniów z klas drugich łukowskich gimnazjów. Sprawdzian wiedzy chemicznej zawierał 26 zadań testowych typu otwartego i zamkniętego. Prace sprawdzała komisja w składzie: Joanna Szczygielska, Urszula Wojtalska oraz Bożena Skwarek. Uczniowie z Gimnazjum nr 1 przygotowali dla uczestników konkursu pokaz doświadczeń chemicznych.

Mistrzami okazali się uczniowie Gimnazjum nr 2.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
miejsce I – Patryk Patkowski kl.IIa
miejsce II – Kacper Król kl.IIc
miejsce III – Karolina Skórka kl.IIa
opiekun p.Urszula Wojtalska

W konkursie brali udział również :
Piotr Kalinowski z kl.IId (IV miejsce ex aequo z uczennicą Gimnazjum nr 1), Weronika Bilska z kl.IIc (V miejsce) , Kinga Szymańska (XII miejsce).

Nagrody dla uczniów ufundował Burmistrz Miasta Łuków - Dariusz Szustek. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy sukcesów w konkursie przedmiotowym z chemii w klasie trzeciej.

Urszula Wojtalska

Wystawa prac plastycznych w Łukowskim Ośrodku Kultury


zdjęcia

1 czerwca w galerii „Prowizorium” Łukowskiego Ośrodka Kultury miał miejsce wernisaż wystawy prac plastycznych naszych uczennic: Aleksandry Bosek, Kamili Burdon, Moniki Olszewskiej i Kingi Komorowskiej. Dziewczynki zaprezentowały liczne rysunki i prace malarskie o różnorodnej tematyce.

W wernisażu wzięła udział liczna grupa naszych uczniów (niektórzy przeprowadzili z autorkami wywiady w celu napisania szczegółowych recenzji), rodziny młodych artystek, naczelnik wydziału oświaty – pan Marek Król oraz dyrekcja naszej szkoły – pani Dorota Puzio i pan Artur Baranowski. Fotoreportaż zapewnił pan Dariusz Nikiel. Wystawę zorganizowała pani Agnieszka Czerska-Pawlak.


Czytaj na Podlasie24

Agnieszka Czerska-Pawlak

Rozgrywki w piłkę nożną o Puchar Dyrektora


Foto: Julia Bącik

1 czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka jest okazja do różnego rodzaju zajęć w formie zabaw i rywalizacji w szkołach. W Gimnazjum nr 2 jest już tradycją, że każdego roku odbywają się rozgrywki w piłkę nożną o Puchar Dyrektora. Tym razem było nie inaczej. Jak do tej pory mecze rozgrywały się w hali im. Janusza Kowalczyka, ale od momentu powstania przy szkole sztucznego boiska mecze pierwszy raz odbyły się właśnie na zewnątrz.

Do rozgrywek zgłosiło się 14 drużyn.

Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z klasy III A w składzie: Jakub Machnio, Damian Domański, Hubert Gołębiowski, Rafał Borkowski i Artur Rychta.

Finał odbył się pomiędzy pierwszymi klasami - "B" i "C". Wygrali Ci drudzy 6:5, a grali w składzie: Michał Kudlak (strzelec 5 bramek!) Michał Dobroch, Maciej Janasz, Paweł Różycki i Wojtek Winiarski.

Królem strzelców został Jakub Rożen z I "B".

Zwycięzcy otrzymali puchar z rąk dyrektora Artura Baranowskiego, a "coś słodkiego" wręczyła "pani od biologii" Małgorzata Chrobak. Dla najlepszych Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej ufundował bilety do Kina Łuków. Mecze sędziowali nauczyciele WF-u: Lech Kędzierski, Mariusz Kiełczewski i Robert Filip. Spikerem był organizator turnieju Robert Dołęga.

Robert Dołęga

Czytamy w Dzień Dziecka!


zdjęcia

1 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 biliśmy rekord czytania w jednym momencie. Uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach i wspólnie czytali – każdy to, na co ma ochotę.

Nasze Gimnazjum też dołączyło do tej akcji. Spotkaliśmy się na dziedzińcu szkolnym i korytarzach na 3 godzinie lekcyjnej, każdy ze swoją książką, aby czytać. Akcja skierowana była przede wszystkim do uczniów, ale udział mogli wziąć wszyscy zainteresowani.

W klimacie piosenki rosyjskiej ...


nagranie

25.05.2017 r. w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Domanicach - Kolonii 31 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w VI Festiwalu Piosenki Rosyjskiej. Gimnazjum nr 2 reprezentowały: Gabriela Szczygielska z kl. I D, Aleksandra Welikan z kl. II E, Małgorzata Cabaj z kl. III C i Maria Zaniewicz z kl. III D. Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem p. Anny Orzoł, p. Zofii Ochnik i p. Doroty Ratyńskiej.

Poziom wykonania prezentowanych utworów był bardzo wysoki. Młodzi artyści dali wspaniały pokaz swoich zdolności i umiejętności wokalnych. To był prawdziwy koncert dla miłośników piosenki rosyjskiej i publiczność doceniła profesjonalizm i zaangażowanie uczestników konkursu gromkimi brawami.

Występy oceniało jury w składzie: Ewa Jagiełło - metodyk języka rosyjskiego w SCDiDN w Siedlcach, dr Ewa Kozak z UPH w Siedlcach, Ewa Zielińska - nauczyciel śpiewu ze Szkoły Muzycznej w Siedlcach, Dariusz Różański - doradca metodyczny w zakresie muzyki oraz znawca języka i kultury rosyjskiej - Walentin Kazakow. Organizatorami festiwalu byli: Gimnazjum w Domanicach-Kolonii, Urząd Gminy Domanice, SCDiDN w Siedlcach oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Polsko-Rosyjskiego Dialogu Młodzieżowego "Ermitaż".

Jury przyznało wyróżnienie Gabrysi Szczygielskiej, która specjalnie na ten konkurs przygotowała drugą już piosenkę swojej ulubionej wokalistki МакSим - "Ветром стать". Jest to trzeci w tym roku sukces utalentowanej pierwszoklasistki.

Gratulujemy naszym uczennicom pięknego występu!

Zofia Ochnik

Bal Gimnazjalny 2017

galeria 1

galeria 2

W dniu 27 maja 2017 r. odbył się Bal Gimnazjalny zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły, na którym uroczyście bawili się uczniowie klas trzecich. Tradycyjnie bal rozpoczęto wykonaniem poloneza - reprezentacyjnego tańca narodowego.

Świadkami tego uroczystego wydarzenia byli licznie zgromadzeni rodzice, rodzeństwo i znajomi. Odświętne stroje, fryzury i makijaże dopełniły całość i powstał obraz, który wzruszył niejednego widza. Następnie uczniowie zaprezentowali wykonanie pięknego walca.

Nad choreografią obu tańców pracowali uczniowie pod opieką p. Agnieszki Domijańskiej.

Uczniowie nie tylko ubiorem, ale również kulturalnym zachowaniem podkreślili uroczysty charakter balu. Pięknie udekorowana sala, pyszne jedzenie, dobra muzyka i dużo dobrego humoru, to wszystko sprawiło, że zabawa była udana. W imieniu dyrekcji, nauczycieli, a przede wszystkim uczniów, głównych bohaterów balu, dziękujemy rodzicom za trud włożony w organizację tej uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia nagrań wykonania poloneza i walca oraz do obejrzenia zdjęć z Balu Gimnazjalnego 2017.

Wykonanie poloneza i walca - nagranie 1

Wykonanie poloneza - nagranie 2

Wykonanie walca - nagranie 3

Tekst: Aneta Paszkiewicz

Podsumowanie konkursów matematycznych
w roku szkolnym 2016/2017


powiększ

Uczniowie Gimnazjum nr 2 brali udział w różnych konkursach matematycznych i odnosili liczne sukcesy. Prezentujemy laureatów oraz wyróżnionych w konkursach na szczeblu powiatu, województwa i kraju.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


W XXI Konkursie Matematycznym im.ks.dra Franciszka Jakóbczyka pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty laureatami zostali:
Maciej Ponczek z klasy 3f - opiekun p. Grażyna Pieniak
Kacper Król z klasy 2c - opiekun p. Aneta Paszkiewicz


W tym konkursie wyróżnienia otrzymali:

Joanna Kajka z klasy 3c, Katarzyna Szczygielska z klasy 3d, Aleksandra Bosek z klasy 3c – opiekun p. Małgorzata Wereszczyńska

Monika Jerzy z klasy 3e, Joanna Poreda z klasy 3e – opiekun p. Teresa Słomka

Wiktoria Opalińska z klasy 3a – opiekun p. Aneta Paszkiewicz

Patryk Patkowski z klasy 2a, Mikołaj Milcarz z klasy 3f – opiekun p. Grażyna Pieniak


W Powiatowym Konkursie Matematycznym "Colonus" pod Honorowym Patronatem Starosty Łukowskiego Maciej Ponczek z klasy 3f, zajął I miejsce - opiekun p. Grażyna Pieniak.


Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki "Olimpus" sesja jesienna zostali:

Maciej Ponczek z klasy 3f , Patryk Patkowski z klasy 2a, Karolina Skórka z klasy 2a, Wiktoria Koper z klasy 2b - opiekun p. G. Pieniak

Kacper Król z klasy 2c, Karolina Lendzion z klasy 3a, Wiktoria Opalińska z klasy 3a, Patryk Kachniarz z klasy 2c – opiekun p. Aneta Paszkiewicz

Katarzyna Szczygielska z klasy 3d, Joanna Kajka z klasy 3d – opiekun p. Małgorzata Wereszczyńska

Gabriela Szczygielska z klasy 1d – opiekun p. Teresa Słomka.


Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki "Olimpus" sesja zimowa zostali:

Maciej Ponczek z klasy 3f, Patryk Patkowski z klasy 2a, Martyna Czerepińska z klasy 1c, Michał Dobroch z klasy 1c - opiekun p. Grażyna Pieniak

Kacper Król z klasy 2c – opiekun p. Aneta Paszkiewicz

Katarzyna Szczygielska z klasy 3d, Joanna Kajka z klasy 3d – opiekun p. Małgorzata Wereszczyńska

Gabriela Szczygielska z klasy 1d , Anastazja Klimiuk z klasy 2g , Małgorzata Walo z klasy 1d – opiekun p. Teresa Słomka.


Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki "Olimpus" sesja wiosenna zostali:

Kacper Król z klasy 2c, Patryk Kachniarz z klasy 2c, Monika Lada z klasy 2c, Mikołaj Niebrzegowski z klasy 3a – opiekun p. Aneta Paszkiewicz

Maciej Ponczek z klasy 3f, Patryk Patkowski z klasy 2a, Karolina Skórka z klasy 2a – opiekun p. Grażyna Pieniak

Joanna Kajka z klasy 3c, Katarzyna Szczygielska z klasy 3d – opiekun p. Małgorzata Wereszczyńska


Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Kangur 2017” otrzymali:

Maciej Smyk z klasy 1b (najwyższy wynik wśród uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum), Joanna Kajka z klasy 3c, Norbert Lisiewski z klasy 3d - opiekun p. Małgorzata Wereszczyńska

Kacper Król z klasy 2c (najwyższy wynik wśród uczniów klas drugich naszego gimnazjum), Patryk Kachniarz z klasy 2c , Wierzchowski Wiktor z klasy 2c, Monika Lada z klasy 2c , Janas Samuel z klasy 2c – opiekun p. Aneta Paszkiewicz

Wiktoria Koper z klasy 2b, Maciej Ponczek z klasy 3f (najwyższy wynik wśród uczniów klas trzecich naszego gimnazjum) – opiekun p. Grażyna Pieniak

Grażyna Pieniak, nauczyciel matematyki

Zawody w biegach przełajowych drużynowych - awans do finału


zdjęcia

W Adamowie w dniu 26 maja odbyły się zawody w biegach przełajowych drużynowych, w których mogło uczestniczyć 11 powiatów w północnej części województwa lubelskiego. Nasz zespół zajął 4 lokatę dającą przepustkę do finału, który odbędzie się 6 czerwca także w Adamowie. Do zespołu mogło należeć 6 zawodników, którzy za zajęte miejsce otrzymało punkty w/g klucz; I m. - 30 pkt, II m. 29 pkt itd. Aż do XXX m, za które był 1 pkt.

Drużyna naszego Gimnazjum "uzbierała" 98 pkt. Zwycięzca, Gimnazjum nr 1 uzyskało 110 pkt.
Nasz zespół wystąpił w składzie:
Michał Kudlak - 5 m.
Damian Domański - 7 m.
Bartłomiej Ryszkowski - 11 m.
Jakub Burdach - 18 m.
Albert Krukow - 23 m.
Jakub Janasz - 24 m.
Opiekunem był Robert Dołęga.
Wyjazd był sfinansowany przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy.

Robert Dołęga

Trwają rozgrywki w piłkę nożną o Puchar Dyrektora.

Trwają rozgrywki w piłkę nożną o Puchar Dyrektora. To tradycja w naszej Szkole. Do zawodów zgłosiło się 14 klas. Mecze weszły w decydującą fazę. Do końca turnieju pozostało do rozegrania jeszcze tylko dwa mecze - o III i I miejsce.

O III m. zagrają dwie trzecie klasy - III A z III E. Mecz odbędzie się w Dniu Dziecka o godzinie 11.30. Zaraz po nim odbędzie się finał, w którym zagrają; I B z I C. Serdecznie wszystkich zapraszam do kibicowania.

Robert Dołęga

Święto Patrona Szkoły


zdjęcia D. Nikiel

Tradycyjnie co roku dnia 8 maja obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły- ks Stanisława Konarskiego. Uroczystości przyświecała "złota myśl" księdza Konarskiego "Największym obowiązkiem jest kształcić młodzież w pierwszym rzędzie na mężów uczciwych, potem zaś na dobrych obywateli".

W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna. Akademia poprzedzona została odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie swoje słowa do młodzieży skierował pan dyrektor Artur Baranowski. Potem odbyła się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie z klasy IIIf, IId i I c.

Druga część uroczystości związana była z Dniem Olimpijczyka. Dzień Olimpijczyka to doskonała okazja. aby podziękować uczniom, którzy pod okiem naszych nauczycieli odnoszą sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych.

Justyna Osińska

Czytamy w Dzień Dziecka!

1 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 będziemy się starali pobić rekord czytania w jednym momencie. Uczniowie z całej Polski zbiorą się wtedy w swoich szkołach i będą wspólnie czytać – każdy to, na co ma ochotę.

Nasze Gimnazjum też chce dołączyć do tej akcji. Spotkamy się na dziedzińcu szkolnym i korytarzach na 3 godzinie lekcyjnej, każdy ze swoją książką, aby czytać. Akcja skierowana jest przede wszystkim do uczniów, ale udział mogą wziąć wszyscy zainteresowani.

Sprawy organizacyjne:
Chcąc wziąć udział w akcji czytelniczej, zgłoś się do swego wychowawcy i wpisz na listę (wychowawcy wpisują swoim uczniom „ zwolniony” we frekwencji).
Uczeń, który nie zgłosi udziału w akcji, nie może opuścić klasy.

  • Wychodzimy z klasy 5 minut po rozpoczęciu trzeciej godz. lekcyjnej.
  • Zostawiamy tornistry i telefony.
  • Bierzemy ze sobą tylko książkę (najlepiej tę, którą wypożyczyliśmy wcześniej z biblioteki lub własną, ale nie lekturę szkolną).
  • Wybieramy sobie dobre miejsce i czytamy do końca lekcji.
  • Po dzwonku na przerwę wracamy do klasy.
  • Podczas czytania nie można rozmawiać.

Biblioteka szkolna życzy przyjemnej lektury.

Barbara Walczak

Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej w Gimnazjum nr 2 w Łukowie

Gimnazjum nr 2 w Łukowie na mapie piłki ręcznej w Polsce jest placówką bardzo znaną za sprawą dużych sukcesów w tej dyscyplinie. Aktywnie uczestniczy w różnych formach szkolenia proponowanych przez ZPRP. Jedną z nich jest Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej, który powstał w 2012 roku. Zajęcia ośrodkowe prowadzi dwóch trenerów: Jerzy Kożuch i Marcin Grzeczyński. Zadaniem głównym ośrodków jest szkolenie indywidualne zawodniczek poprzez podnoszenie cech motorycznych i umiejętności technicznych na poszczególnych pozycjach w grze.

W dniach 18.05 – 21.05.2017 r. w Puławch spotkały się najlepsze zawodniczki piłki ręcznej z roczników 2002 – 2003 z wybranych Ośrodków Szkolenia Sportowego Województwa Lubelskiego.

Naszą szkołę reprezentowały następujące dziewczęta: Kinga Kamecka IIb, Karolina Przeździak IIb, Anna Jankowska IIb, Emilia Zaręba IIb, Weronika Frąc Ib, Wiktoria Sosnowska Ib, Maja Trochimowska Ib, Aleksandra Ciężka Ib, Kalińska Natalia Ib, Paula Wasak Ib.

W trakcie konsultacji odbywały się zajęcia sportowe na których zostały przeprowadzone testy diagnozujące poziom wyszkolenia piłkarza ręcznego. Nasze dziewczęta wypadły bardzo dobrze. Karolina Przeździak, Kalińska Natalia, Kinga Kamecka zostały zakwalifikowane na letni ogólnopolski Camp OSPR, który odbędzie się w dniach 03-13.08.2017 w Gdańsku.

Marcin Grzeczyński


powiększ

Spotkanie partnerów projektu Erasmus+ w Hiszpanii
- relacja 19.05.2017 (piątek)


zdjęcia

Piątek, 19.05.2017

Piątek rozpoczęliśmy zbiórką o godzinie 9:00. Autobus zabrał nas do Parku Przyrody "Salinas de Santa Pola", gdzie mogliśmy dostrzec flamingi i ogromne składy produkowanej tu w pobliżu soli z wody morskiej.

Na plaży mogliśmy sprawdzić swoją zręczność, zmysł równowagi i koordynację ruchową w różnych sportach wodnych pod okiem profesjonalnej kadry instruktorskiej. Podzielono nas na 3 grupy. Wszystkie grupy wykonywały inne aktywności w kolejnych zmianach, tak aby każdy mógł spróbować pływania na kajakach, wiosłowania na desce dla dwóch osób albo na dużych ośmioosobowych deskach. Na plaży w przerwie między kolejnymi aktywnościami mieliśmy lunch w formie pikniku, w trakcie którego nabraliśmy sił do kolejnych wodnych zmagań i różnych form współzawodnictwa. Następnie, dość zmęczeni ale niezwykle podekscytowani udaliśmy się na lunch.

Kolejnym punktem dnia był pobyt na plaży Santa Pola, gdzie mogliśmy zażyć zasłużonych kąpieli słonecznych z naszymi przyjaciółmi po całotygodniowej intensywnej pracy i nauce. Do Sax ok. godziny 19.00 wróciliśmy autobusem i mieliśmy chwilę czasu, aby przygotować się na przyjęcie pożegnalne i ceremonię wręczenia certyfikatów. Część oficjalna rozpoczęła się o 20:30 na placu głównym przy zabytkowym Urzędzie Miasta. Na początku koordynator projektu Fernando Maestre oraz dyrektor szkoły Alicia Gomez podziękowali za nasze zaangażowanie we wszystkie działania projektowe i zapewnili o swojej otwartości i chęci realizacji kolejnych projektów.

Następnie każda z grup otrzymała certyfikaty oraz udzieliła wywiadu lokalnej telewizji, z której relacja pokazywana była na żywo w regionalnej telewizji. Był również czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć, wręczenie pamiątek oraz uroczystą kolację, podczas której obecny był również Burmistrz Miasta Sax. Zgodnie z hiszpańskim temperamentem, ale i tradycją uroczystość zakończyła się wspólnymi tańcami, podczas których każdy z krajów przedstawiał swoją taneczną i muzyczną tożsamość narodową. Niestety, trzeba się kiedyś rozstać, i ta godzina przyszła zdecydowanie za wcześnie …, a DJ puścił ostatnią piosenkę o 1:00.

Spotkanie partnerów projektu Erasmus+ w Hiszpanii
- relacja 18.05.2017 (czwartek)


zdjęcia

Czwartek, 18.05.2017

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy o godzinie 8:00 w szkole. Uczniowie z pomocą nauczycieli prowadzili CLIL lekcje. Jako pierwsi zaprezentowali się Grecy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o budowie robotów i programowaniu. Ponadto mieliśmy możliwość zaprogramowania własnego robota, jego funkcje pełnił jeden z uczniów. Wydawaliśmy komendy, aby wykonał on daną czynność.

Następną lekcję przeprowadziła drużyna rumuńska. Uczniowie przygotowali zajęcia dotyczące wykorzystania robotów w medycynie. Z dostępnych przedmiotów uczniowie kleili proste modele i omawiali ich możliwe zastosowanie. Na zakończenie pokazu Rumuni przedstawili tematyczną pantomimę. W następnej kolejności ponownie wystąpili uczniowie z Grecji, wyświetlając i omawiając prezentację o robotyce.

Po krótkiej przerwie udaliśmy się do miejscowej fabryki żaluzji La Viuda. Obejrzeliśmy tu pełną linię produkcyjną żaluzji wewnętrznych i zewnętrznych, rolet oraz moskitier. Na zakończenie wizyty każdy z nas otrzymał upominek - firmową torbę, T-shirt oraz materiały biurowe. Po przerwie na obiad powróciliśmy do szkoły.

Tym razem jako pierwsi lekcję rozpoczęli nasi uczniowie prezentacją pt. "Typy robotów". Następnie podzieleni na grupy uczestnicy projektu otrzymali od nas mnóstwo technicznych części, narzędzia i zadanie "Skonstruuj robota wg wykonanego wcześniej rysunku". Uczniowie z zapałem przystąpili do pracy, prezentując zaskakująco pomysłowe rozwiązania. Z satysfakcją zauważyliśmy, że nasze zadanie zaintrygowało młodzież.

Następna była grupa z Litwy. Tematem ich prezentacji było wykorzystanie inteligentnych urządzeń w życiu codziennym, np. w gastronomii czy w sprzątaniu. Potem rozpoczęliśmy pracę zespołową - każda z pięciu grup była odpowiedzialna za inną część modelu robota, ktorego wspólnie zmontowaliśmy na zakończenie. Jako ostatnia odbyła się lekcja Bułgarii. Wszyscy aktywnie braliśmy udział w dyskusji o robotach i postępującej automatyzacji. Po całym dniu nauki rozwiązaliśmy test ewaluacyjny. O godzinie 19.00 udaliśmy się do naszych rodzin.

Wyniki eliminacji okręgowych
VIII Lubelskiego Turnieju Chemicznego

W dniu 16 maja 2017 r. odbyły się eliminacje okręgowe VIII Lubelskiego Turnieju Chemicznego Organizatorami tego konkursy są Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Wydział Chemii UMCS w Lublinie. W zawodach wzięli udział uczniowie z 40 gimnazjów z całego województwa lubelskiego.

Rozgrywki turniejowe odbyły się w sześciu miejscach (dwie grupy w Lublinie, jedna we Włodawie, jedna w Siennicy Nadolnej i dwie grupy w Zamościu). Każde gimnazjum reprezentowane było przez trzyosobową drużynę składająca się z ucznia klasy I, ucznia klasy II oraz ucznia klasy III. Pierwsza konkurencja polegała na indywidualnym rozwiązaniu testu zawierającego 10 zadań. W drugiej konkurencji każda drużyna przygotowywała dla pozostałych zespołów zadanie do rozwiązania.

Wśród 14 drużyn, które zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego znalazło się Gimnazjum Nr 2 im. ks. St. Konarskiego w Łukowie.
Skład drużyny:
Natalia Jagodzińska kl. III a
Patryk Patkowski kl. II a
Luiza Semeniku kl. I a.
opiekun - p. Urszula Wojtalska

Natalia zajęła również I miejsce w okręgu w teście indywidualnym dla kl.III.
Patryk zajął I miejsce w okręgu w teście indywidualnym dla kl.II.

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach wojewódzkich, które odbędą się 09.06.2017r na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie, Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 2.

Spotkanie partnerów projektu Erasmus+ w Hiszpanii
- relacja 17.05.2017 (środa)


zdjęcia

Środa, 17.05.2017

Dzisiejszy dzień zaczął się o godzinie 8:20 - jak zwykle, zbiórką w szkole. Pierwszym punktem naszej wycieczki była fabryka mebli "Actiu" w mieście Castalla. Obiekt bardzo nam się podobał. Niezwykle harmonijnie połączono tu funkcjonalizm, estetykę i ekologię. We wnętrzach dominuje przestrzeń, światło, zieleń i nowoczesne rozwiązania architektoniczne.

Panele słoneczne na dachu dostarczają pięć razy więcej energii, niż potrzebuje fabryka. Przed budynkiem rosną ponad 500-letnie drzewa oliwne. Na początku produkowano tu meble domowe, natomiast teraz - nowoczesne meble do biur, szpitali, uniwersytetów i szkół. Firma oferuje swoje produkty na wszystkich kontynentach, aż w 96 krajach.

Następnie udaliśmy się do malowniczego miasteczka Guadalest. Nad nim, na szczycie niedostępnej góry wzniesiono niewielki zamek. Można się do niego dostać tylko jedną drogą - poprzez tunel wykuty w skale. Zobaczyliśmy tam, jak wyglądało wnętrze tradycyjnego hiszpańskiego domu. Po obiedzie pojechaliśmy do Calpe, do rezerwatu Penyal de Ifach - najmniejszego parku przyrodniczego Hiszpanii (powierzchnia 45 ha). Jego głównym obiektem jest skała wznosząca się na wysokość ponad 300 m n.p.m. Wędrówka po skałach, obserwacja gniazdujących tam ptaków i fantastyczne widoki zrobiły na nas ogromne wrażenie. Na zakończenie dnia zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się na plażę, a następnie pojechaliśmy do naszych rodzin na zasłużony odpoczynek.

Spotkanie partnerów projektu Erasmus+ w Hiszpanii
- relacja 16.05.2017 (wtorek)


zdjęcia

Wtorek, 16.05.2017

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy o godz. 8:30, spotykając się w szkole. Wyruszyliśmy do centrum wzornictwa i obsługi sprzedaży m.in. obuwia "Mustang" oraz współczesnej galerii sztuki inspirującej działalność firmy znajdującej się w Elche. Zwiedzanie zaczęliśmy od obejrzenia dzieł sztuki artystów takich jak: Ana Soler, Clara Sánchez Sala i Ding Musa.

Na wystawie mogliśmy podziwiać wiele niezwykłych i nowoczesnych prac. Podczas naszej wizyty dowiedzieliśmy się również wiele o firmie "Mustang". Spółka była marzeniem jej założyciela, a swoją nazwę wzięła od dzikich koni-mustangów, które symbolizują wolność i siłę. Pod koniec naszej wizyty wszyscy wzięliśmy udział w warsztatach artystycznych. Podczas nich każdy mógł wykazać się kreatywnością, tworząc farbą w spray’u wielobarwne wzory na firmowych koszulkach. W sklepie tej firmy mogliśmy kupić doskonale wykonane buty, torebki i portfele.

Następnie pojechaliśmy do Cartageny, portowego miasta z dużą stocznią na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Miasto zostało założone ok. 227 roku p.n.e. Na początku udaliśmy się obiad. Wybraliśmy tradycyjne dania, takie jak: paella z frutti di mare i gazpachos. Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta z profesjonalnym przewodnikiem. Obejrzeliśmy tu pomnik ku pamięci ofiar terroryzmu. W pobliskim Muzeum Marynarki Wojennej, mogliśmy podziwiać najstarszą militarną łódź podwodną zaprojektowaną przez Isaaca Pearl’s. Jest to pierwsza na świecie tego typu maszyna stworzona po odkryciu elektryczności - zwodowano ją w 1880 roku.

Następnie pani przewodnik zaprowadziła nas do teatru rzymskiego zbudowanego w I wieku przed naszą erą, który jest świadectwem obecności tej kultury w tym mieście. Amfiteatr ten został odkryty i udostępniony turystom dopiero pod koniec ubiegłego wieku. Na gruzach tego rzymskiego zabytku została wybudowana katedra, która została zniszczona na skutek bombardowania podczas drugiej wojny światowej i jest świadectwem iż miasto to było niegdyś siedzibą autonomicznych władz w regionie Murcji.

Zostaliśmy oprowadzeni po niezwykle bogato dekorowanej dziewiętnastowiecznej budowli, która dziś pełni funkcje reprezentacyjne urzędu miasta. Jej ściany pokryte są najcenniejszymi marmurami sprowadzanymi z całej Europy. Tam urzekły nas m.in. piękne witraże, ogromne kryształowe żyrandole czy snycerka na meblach wykonanych z najwyższą precyzją. W sali obrad urzędu znajdowało się sześć flag, symbolizujących różnorodność kulturową regionu oraz krajów jego historię. Potem nadszedł czas na zakup pamiątek i pyszny deser z mrożonym jogurtem. Około godziny 19.00 trochę zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do Sax.

Spotkanie partnerów projektu Erasmus+ w Hiszpanii
- relacja 13-15.05.2017 (sobota - poniedziałek)


zdjęcia z parady



zdjęcia z poniedziałku

Projekt Erasmus + pod tytułem „Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie” to już kolejny międzynarodowy projekt naszej szkoły. W dniach 15-19 maja 2017 roku odbywa się ostatnie, szóste już spotkanie wszystkich partnerów z sześciu krajów: Hiszpanii, Grecji, Bułgarii, Litwy, Polski oraz Rumunii. Podczas wizyty dzielimy się wynikami naszych prac, produktami i rezultatami z ostatnich 2 miesięcy oraz z realizacji wielu nowych działań, które podlegają bieżącej ewaluacji.

Sobota, 13.05.2017

Wylądowaliśmy w Hiszpanii około godziny 15.00 w sobotę 13 maja, na lotnisku w Alicante. W mieście tym spędziliśmy kilka godzin na plaży oczekując na odjazd do Sax, miasteczka, w którym znajduje się szkoła naszych gospodarzy "IES Pascual Carrion". Wybraliśmy się tam autobusem, który około godziny 21.00 był na miejscu. Odebrały nas rodziny, w których gościliśmy, a po prysznicu spotkaliśmy się w młodzieżowym gronie na kolacji w barze. Późno w nocy położyliśmy się spać, długo dzieląc się wrażeniami z naszymi przyjaciółmi.

Niedziela, 14.05.2017

Tego dnia mogliśmy pozwolić sobie na długi odpoczynek - nie mieliśmy przed południem żadnych zaplanowanych zajęć. Około 11.00 wybraliśmy się na spacer po Sax, nasi hiszpańscy przyjaciele pokazali nam m. in. park miejski, oraz okolicę szkoły. Po obiedzie podzieliliśmy się na trzy grupy. Większość z nas udała się na zwiedzanie tutejszego zamku umieszczonego na najwyższym skalnym wzniesieniu. Rozciągają się stamtąd niesamowite widoki na okolicę. Jedna z naszych koleżanek jadła w tym czasie kolację w restauracji w miejscowości Elda, natomiast nauczyciele oglądali paradę z okazji święta zwycięstwa chrześcijańskich rycerzy nad muzułmanami. Parada zakończyła się późnym wieczorem, ale emocje na długo pozostaną w nas.

Poniedziałek, 15.05.2017

Razem z naszymi gospodarzami udaliśmy się rano do szkoły. Miało tam miejsce oficjalne rozpoczęcie wizyty, podczas którego m.in. rozdano nam plakietki z naszymi nazwiskami i drobne upominki. Następnie nasi gospodarze udali się na lekcje, a my, po krótkim zwiedzaniu szkoły, wybraliśmy się wraz z nauczycielami do urzędu miasta w Sax. Tam spotkaliśmy się z burmistrzem tej miejscowości, panem Jose Maria Espi oraz z naczelnikiem wydziału edukacji, panią Raquel Olivares. Po serdecznym powitaniu nastąpiła prezentacja wszystkich uczestników projektu oraz wymiana upominków; obejrzeliśmy też dwa filmy promocyjne o Sax. Dziennikarze lokalnej telewizji przeprowadzili wywiady z przedstawicielami wszystkich szkół uczestniczących w projekcie.

Następnie spacerem przez miasteczko udaliśmy się do fabryki wyrobów skórzanych "Gilmart". Obejrzeliśmy tam całą linię produkcji pasków do spodni, od przycinania obrobionej skóry do montażu klamerek i ekskluzywnych wykończeń. W fabryce tej produkowane są wyroby z bardzo zróżnicowanych materiałów, ze skóry bydlęcej, krokodylej, a nawet ze skóry płaszczek i rekinów. Pracownicy fabryki poinformowali nas, że ich produkty pochodzą z surowców ze zwierząt hodowanych z zachowaniem zasad CITES, czyli porozumienia dotyczącego ochrony zagrożonych gatunków.

Zwiedziliśmy też magazyn fabryczny. Przedsiębiorstwo to wytwarza akcesoria dla marek znanych na całym świecie. Na koniec dostaliśmy prezenty złożone m. in. z kilku produktów firmy. Po obiedzie z rodzinami goszczącymi nas domach wróciliśmy do szkoły, aby wziąć udział w lekcji prowadzonej przez uczniów z Hiszpanii. Dotyczyła ona małych robotów i podstaw programowania. Obejrzeliśmy też prezentacje innych partnerów i przedstawiliśmy naszą. Następnie wróciliśmy do domów.

Wieczorem odbyło się w restauracji oficjalne przyjęcie powitalne, próbowaliśmy tam hiszpańskich przysmaków i tańczyliśmy w rytm muzyki z każdego kraju partnerskiego. Gospodarze przygotowali miłą niespodziankę: chór nauczycieli z Sax z towarzyszącą orkiestrą uczniowską zaśpiewał nam pieśni w języku ojczystym każdego z partnerów projektu. Późnym wieczorem odbyła się dyskoteka. Tak zakończył się pierwszy oficjalny dzień wizyty w Hiszpanii.





Uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursach
Lubelskiego Kuratora Oświaty


11 maja 2017r. w budynku Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród w konkursach Lubelskiego Kuratora Oświaty. Podczas Gali Lubelska Kurator Oświaty - pani Teresa Misiuk i dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, pan Andrzeja Zielińskiego. nagrodzili laureatów wszystkich konkursów przedmiotowych. Jak co roku, w gronie nagrodzonych znaleźli się również uczniowie Gimnazjum nr 2 w Łukowie.

Oto lista laureatów:
- laureat Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego
Piotr Rzymowski (3a) – opiekun p. Małgorzata Knap

- laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
Piotr Rzymowski (3a) - opiekun p. Anna Szklarz

- laureatka Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego
Luiza Semeniuk (1a) - opiekun p. Monika Duszyńska

- laureatka Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
Natalia Jagodzińska (3a) - opiekun p. Urszula Wojtalska

- laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego
Katarzyna Szczygielska (3d) - opiekun p. Zofia Ochnik

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

Odznaka honorowa "Zasłużony dla Województwa Lubelskiego"
dla naszego nauczyciela - pana Roberta Dołęgi


zdjęcia

W dniach 28-30 kwietnia 2017 r., w Hali Sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Gimnazjum Nr 2 w Łukowie, odbyły się 21. Mistrzostwa Polski Juniorek i 61. Juniorów do lat 20. Mistrzostwa otworzył Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Pan Mariusz Jędra w towarzystwie m. in.: Wiceministra Sportu i Turystyki Pana Jarosława Stawiarskiego, Senatora RP Pana Stanisława Gogacza, Radego Sejmiku Województwa Lubelskiego Pana Marka Kopcia i Burmistrza Łukowa Pana Dariusza Szustka.

Podczas uroczystego otwarcia imprezy odznaką honorową "Zasłużony dla Województwa Lubelskiego" został odznaczony nauczyciel naszego gimnazjum - pan Robert Dołęga.


powiększ
Gimnazjum nr 2 w Łukowie
wicemistrzem województwa lubelskiego

Dnia 8 maja 2017r. w Kraśniku obył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W Finale Wojewódzkim wystąpiło 5 drużyn, które reprezentowały następujące rejony: rejon północny – Gimnazjum nr 2 Łuków i Gimnazjum Ulan-Majorat, rejon Lublin - Gimnazjum nr 19 Lublin, rejon południowy – Gimnazjum Zwierzyniec i Gimnazjum nr 2 Kraśnik.

Nasza szkoła grała w grupie A z Gimnazjum Nr 2 w Kraśniku i z Gimnazjum w Ulanie - Majorat. W pierwszym grupowym meczu nasza szkoła pokonała Gimnazjum nr 2 w Kraśniku 14 :11 a w drugim uległa Gimnazjum z Ulana 9 : 10. Po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, że drużyny mają po tyle samo punktów i o kolejności w grupie zdecydowały bramki. Nasze gimnazjum miało najlepszy bilans i awansowało do finału wojewódzkiego. W finale faworyt turnieju - drużyna z Lublina - pokonała Gimnazjum nr 2 w Łukowie 17 : 10.

Podopieczne pana Jerzego Kożucha i pana Marcina Grzeczynskiego wystąpiły w składzie: Kinga Kamecka, Paula Wasak, Aleksandra Ciężka, Weronika Frąc, Natalia Kalińska, Weronika Mazur, Maja Trochimowska, Anna Jankowska, Wiktoria Koper, Magda Kowalczyk, Alicja Kubiak, Karolina Przeździak, Emilia Zaręba, Agnieszka Kłos, Katarzyna Mateńka, Natalia Pasik.

Klasyfikacja końcowa zawodów wyglądała następująco:
I miejsce Gimnazjum nr 19 Lublin
II miejsce Gimnazjum nr 2 Łuków
III miejsce Gimnazjum Zwierzyniec,
IV miejsce Gimnazjum nr 2 Kraśnik,
V miejsce Gimnazjum Ulan-Majorat.

Marcin Grzeczyński

"WITAJ MAJ, TRZECI MAJ" w naszej szkole


zdjęcia

Dnia 4 maja 2017 r. odbył się uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa IIf oraz uczniowie klas trzecich, pod opieką nauczycieli: Mirosławy Walaszek – Zalewskiej, Barbary Walczak, Magdaleny Piaseckiej i Doroty Ratyńskiej, przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie.

Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Otrzymaliśmy możliwość przypomnienia sobie całej historii dotyczącej tego zdarzenia. Świetna inscenizacja apelu sprawiła, że uczniowie oglądali go z powagą i zaciekawieniem.

Wystąpili: Julia Bącik, Małgorzata Chacińska, Igor Filipiuk, Jan Gołębiewski, Anastazja Klimiuk, Michał Kozak, Mikołaj Lato, Maciej Ponczek, Artur Rychta, Piotr Rzymowski, Aleksandra Rzońca, Julia Stolarczyk, Filip Tarasiuk, Maciej Wasilewski, Maria Zaniewicz, Wiktoria Zborowska, Zuzanna Zborowska.

Barbara Walczak

Spotkanie z gwiazdą sportu - Bartoszem Jureckim


zdjęcia

4 maja do Gimnazjum nr 2 w Łukowie na zaproszenie Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej przyjechał wybitny sportowiec - olimpijczyk, medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej - Bartosz Jurecki. W ramach projektu edukacyjnego "Porozmawiajmy o sporcie. Spotkanie z gwiazdą sportu", młodzież gimnazjalna mogła poznać przebieg kariery reprezentanta Wisły Puławy, usłyszeć o jego porażkach i sukcesach.

Uczniami realizującymi projekt byli - Maciej Mościcki i Jakub Kidyba z klasy 2f oraz Jakub Mosakowski z klasy 2d. Opiekunem był nauczyciel Robert Dołęga. W zeszłym roku gwiazdą sportu była Lidia Chojecka-Leandro.

Bartosz Jurecki - (ur. 31 stycznia 1979 w Kościanie) – ps. Shrek, piłkarz ręczny, grający na pozycji obrotowego, były reprezentant Polski, uczestnik igrzysk olimpijskich (Pekin 2008, Rio de Janeiro 2016), wicemistrz świata z 2007, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009 i Mistrzostw Świata 2015. W latach 2006-2015 zawodnik SC Magdeburg.

Robert Dołęga

Dwujęzyczność w Gimnazjum - tak to się zaczęło

W naszej szkole oddziały dwujęzyczne funkcjonują już od roku 2013 i uczą się w nich uczniowie klas 1-3 gimnazjum. W takich klasach realizujemy dodatkowo nauczanie trzech przedmiotów historia, fizyka i biologia w języku angielskim. To znaczy, iż klasy te realizują taki sam program jak inne plus dwie godziny w tygodniu zajęć specjalistycznych językowych. Uczniami takich klas jest młodzież pochodząca w zasadzie z całego powiatu łukowskiego. Nabór przeprowadzany jest niezależnie od rejonizacji.

Od 1 września VII klasa dwujęzyczna w SP nr 2

W ramach reformy systemu oświaty (art. 202 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe Dz. U. z 2017 r. poz. 60), oddziały takie mogą mieć miejsce w klasach VII i VIII. Od 1 września 2017 r. w powstającej na bazie gimnazjum Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi powstanie taka VII klasa. Wobec czego prowadzimy teraz nabór do takiego oddziału, a w dniu 23 maja przeprowadzamy sprawdzian kompetencji językowych, który wyłoni adeptów takiej klasy. Uczniami takiej klasy w myśl przepisów mogą być uczniowie, którzy otrzymali promocję do klasy VII w swojej macierzystej szkole oraz uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu kompetencji językowych.

Dlaczego dwujęzyczność?

Wielu naukowców, a szczególnie ci, którzy badają dzieci, zwracają uwagę, że efektem intensywnego “trenowania mózgu” we wczesnym dzieciństwie dwoma językami, jest lepsza pamięć, większa zdolność koncentracji oraz sprawność w rozwiązywaniu matematycznych zadań. Ma także wpływ na szybkość podejmowania decyzji, wzmaga także dopływ krwi do mózgu i aktywuje nowe połączenia nerwowe. Potwierdzają to liczne badania z zastosowaniem techniki tomografii komputerowej. Według innych naukowców lekcje prowadzone dwujęzycznie stymulują mózg dziecka i działa on bardziej wydajnie stymulując dodatkowo rozwój wyobraźni dziecka.

Co dalej?

Mam nadzieję, iż w jednej z łukowskich szkół średnich powstaną w przyszłości również oddziały dwujęzyczne, tak aby dały możliwość podejścia do egzaminu maturalnego w języku angielskim, a tym samym do studiowania za granicą. Mam również nadzieję, iż w murach Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi od przyszłych lat będziemy w ramach programów wspieranych przez organ prowadzący rozszerzać umiejętności językowe również najmłodszych.

Rodzicu - pomyśl o studiach już dziś

Już dziś w praktycznie każdej uczelni, wiele przedmiotów wykładanych jest również w języku angielskim. W uczelnianych sylabusach możemy też znaleźć takie przedmioty jak: angielski dla fizyków, matematyków, chemików czy biologów. W chwili obecnej to już w zasadzie standard, a to wszystko dlatego, iż credo nauki powstaje właśnie w tym języku. Przejście nowej wiedzy z publikacji naukowej do podręcznika akademickiego to proces wieloletni, dlatego tak ważne jest umiejętności lingwistyczne aby być na bieżąco w otaczającym nas świecie. Tak więc, opanowanie umiejętności swobodnego czytania ale również pisania w języku angielskim w danej dyscyplinie to najważniejsza umiejętność, niezbędna do napisania pracy dyplomowej, czy podjęcia pracy w zespole międzynarodowym.

Takie operowanie językiem jest potrzebne również na stypendiach Erasmusa, czy kilkumiesięcznych pobytach na studiach za granicą czy innych zagranicznych stażach, bo wówczas liczy się umiejętność zrozumienia wykładu z określonej dziedziny, przeczytania fachowej książki, ogarnięcia specyficznego problemu.

Uczenie przedmiotowe w języku angielskim to kwestia dostrzeżenia dalszej perspektywy. Życzę aby młodzi ludzie z naszego miasta ją dostrzegli i wstąpili w progi naszej szkoły.

Klasa dwujęzyczna - 3a


powiększ


Wypowiedzi uczniów:



Klasa dwujęzyczna jest najlepszym co mnie spotkało, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy a przy okazji poprawić swój język. Pozory mylą, ponieważ wszyscy mówią, że jest to klasa z bardzo podwyższonym poziomem angielskiego i tylko "prymusi" dają sobie radę, a prawda jest taka, że każdy uczeń da sobie w niej radę. W skrócie fajna atmosfera, dodatkowe ćwiczenia i nauczyciele służący pomocą.

Zuzanna Pytlak, uczennica klasy 3a






Dwujęzyczność w Gimnazjum nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie jest z całą pewnością na wysokim poziomie. Podczas wyboru profilu klasy trzy lata temu, nie byłam przekonana czy dam sobie radę. Bałam się, że będzie za trudno i nie będę miała czasu na zajęcia pozalekcyjne oraz czas dla siebie. Całe szczęście, że moje myślenie okazało się błędne. Klasa dwujęzyczna była "strzałem w dziesiątkę". Dzięki niej podwyższyłam swój poziom językowy, nauczyłam się organizacji i samodyscypliny. Każdy uczeń może liczyć na indywidualne podejście ze strony nauczyciela i pomoc w każdej sytuacji. Dlatego warto wybrać klasę dwujęzyczną.



Karolina Wielgórska, uczennica klasy 3a

Natalia Wysocka - I miejsce w konkursie "Face the music"

Dnia 7 kwietnia bieżącego roku w IV Liceum Ogólnokształcącym po raz kolejny odbył się konkurs piosenki anglojęzycznej "Face the music". Brała w nim udział nasza uczennica Natalia Wysocka. Piosenką "Man in the mirror" wyśpiewała I miejsce. Gratulujemy kolejnego sukcesu.

Dorota Ratyńska

MASTER TV ŁUKÓW - Erasmus+ w Gimnazjum Nr 2


Uruchom

Konkurs "Mistrz Języka Rosyjskiego" - kolejny sukces!


powiększ

powiększ

W dniu 7 kwietnia 2017 r. w I LO im. T. Kościuszki odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu "Mistrz Języka Rosyjskiego".

W tym roku Gimnazjum nr 2 reprezentowała liczna grupa uczniów:
Damian Domański kl. III A
Adrian Kopeć kl. III D
Katarzyna Szczygielska kl. III D
Monika Lada kl. II C
Emilia Sosnowska kl. II C
Gabriela Stępniak kl. II D

Uczniów klas trzecich przygotowała p. Zofia Ochnik, a uczniów klas drugich p. Anna Orzoł. Nasi gimnazjaliści co roku zajmują w tym konkursie wiodące miejsca.

W tegorocznej edycji I miejsce zdobyła Katarzyna Szczygielska, a II miejsce - Adrian Kopeć. Kasia została również nagrodzona za maksymalny wynik uzyskany na etapie szkolnym konkursu. Organizatorzy zadbali o miłą, życzliwą atmosferę i poczęstunek dla wszystkich uczestników i przybyłych gości.

Zofia Ochnik

Następna strona
Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz