Podsumowanie XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach

powiększ


powiększ

W dniu 9 grudnia 2015 roku w Pałacu Ogińskich w Siedlcach odbyło się spotkanie z J. M. Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego Panią Prof. dr hab. Tamarą Zacharuk oraz Panem dr Ryszardem Kowalskim, na którym dokonano podsumowania XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach. Na spotkaniu obecna była również Pani Rektor Collegium Mazovia - Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach - dr inż. Bożena Piechowicz. Obydwie uczelnie od wielu lat współpracują ze sobą w przygotowywaniu Festiwalu.

Na spotkaniu Pani J.M. Rektor podziękowała wszystkim angażującym się aktywnie od wielu lat osobom i instytucjom w to popularno-naukowe wydarzenie wręczając pamiątkowe dyplomy. Nasza szkoła również włącza się z wieloma działaniami w siedlecki festiwal.

W tym roku naszą szkołę reprezentowali z bardzo ciekawymi zajęciami i bardzo liczną naszą młodzieżą, Pani Małgorzata Chrobak oraz Pan Dariusz Nikiel, do których kieruję szczególne podziękowania. Wyjazd na Festiwal możliwy był dzięki dofinansowaniu z Rady Rodziców, za co również dziękujemy.


powiększ
XIII Konkurs Poezji Rosyjskiej "Strofy pod samowarem"

powiększ

W dniu 12.12.2015 r. w Siedlcach, odbył się XIII Konkurs Poezji Rosyjskiej "Strofy pod samowarem" organizowany przez tamtejsze SCDiDN , a przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i średnich z obszaru byłego województwa siedleckiego. Jest to prawdziwe święto dla miłośników poezji. Uczestnicy wykazali się wysokim poziomem przygotowania nie tylko pod względem językowym, ale i recytacji. Spotkali się tam naprawdę utalentowani młodzi ludzie. Nasze gimnazjum godnie reprezentowała Katarzyna Szczygielska z kl. II D. Kasia brawurowo wykonała wiersz A. Wozniesienskiego "Uczta" i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Zofia Ochnik

Quiz o Świętym Mikołaju i mikołajkowych prezentach

Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs o Świętym Mikołaju i mikołajkowych prezentach.

PYTANIA KONKURSOWE

Znasz odpowiedzi na te pytania? Przynieś je do Biblioteki Szkolnej do dn. 22 grudnia. Po przerwie świątecznej, spośród wszystkich uczestników zabawy, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi, zostanie wylosowanych 5 nagród.

Barbara Walczak

III Łukowski Mikołajkowy Bieg Charytatywny

zdjęcia

Nasze gimnazjum aktywnie włączyło się w akcję trzeciego łukowskiego mikołajkowego biegu charytatywnego, który miał na celu zebranie środków pieniężnych na zakup paczek żywnościowych dla potrzebujących rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, będące pod opieką MOPS'u i GOPS'u. Zebrana kwota to 1420 złotych, które z pewnością zostanie dobrze wykorzystane.

W trakcie akcji każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal po przebiegnięciu choć jednego 600-metrowego okrążenia. Program zawierał m.in.: bieg dla dzieci i dorosłych, czy też konkurs z nagrodami dla najdłuższą i najbardziej oryginalną brodę.

W trakcie imprezy można było się posilić pyszną kiełbaską, ciastem i herbatą.

Głównym organizatorem była Fundacja Cegielkowo "Pasja i pomoc", Towarzystko Fruwającej Muchy i Pan Andrzej Zdrojewski, nasze gimnazjum oraz wiele innych. Piękne stroje Mikołajów oraz Śnieżynek zawdzięczamy Pani Karinie Wedziuk, która uszyła przepiękne ubrania dla naszych uczniów :)

Szkoła wzięła udział w inicjatywie, również w ramach realizacji celów projektu Erasmus+ "Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie" 2015-2017
link - http://workperspectivesineurope.gim2.lukow.pl/

Zapraszamy rodziców na spotkanie profilaktyczne

Szanowni Państwo,

w czwartek 10 grudnia 2015 r. o godzinie 17.00
w hali sportowej odbędzie się spotkanie rodziców
z dr Krzysztofem Wojcieszkiem,
znanym profilaktykiem, zatytułowane
"Nasze dzieci w dżungli życia. Jak pomóc im przetrwać?"

- dotyczące m.in. tematyki dopalaczy. Spotkanie będzie trwało 45 minut. po którym odbędą się spotkania z wychowawcami i nauczycielami

wszystkich klas I oraz II d, II e, II f
.

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne serdecznie zaprasza wszystkich rodziców naszych uczniów do wzięcia udziału w spotkaniu.

Dni otwarte

Zapraszamy rodziców uczniów wszystkich klas III oraz II a, II b i II c
w dniu 9 grudnia (środa) o godzinie 17.30
na spotkania z wychowawcami i nauczycielami,
a w czwartek na spotkanie profilaktyczne o godzinie 17.00 w hali sportowej.

Zapraszamy rodziców wszystkich klas I oraz II d, II e, II f
w dniu 10 grudnia (czwartek) o godzinie 17.00
na spotkanie profilaktyczne w hali sportowej,
a po nim na spotkania z wychowawcami i nauczycielami.

Ogólnopolskie Eliminacje Turnieju Maszyn Wiatrowych

zdjęcia

28 października dwaj uczniowie naszej szkoły Michał Cisiak z klasy III c oraz Dawid Żondełek z klasy III e pod opieką nauczyciela techniki Dariusza Nikla reprezentowali naszą szkołę w Ogólnopolskich Eliminacjach Turnieju Maszyn Wiatrowych. Pojechaliśmy z maszyną wiatrową, którą wspólnie zbudowaliśmy.

Eliminacje do finału odbywały się w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i Warszawie. Nasza maszyna wiatrowa, którą możecie oglądać na zdjęciach nie przyniosła wstydu naszej szkole.

Maszyny wiatrowe testowane były w trzech kategoriach: największa moc, największy moment obrotowy oraz największa liczba obrotów. Nasza drużyna w eliminacjach warszawskich znalazła się w klasyfikacji generalnej na 21 miejscu (34 drużyny). Biorąc pod uwagę fakt, że był to nasz pierwszy start w turnieju, wynik może być zadowalający. Szczególnie, że nasza konstrukcja wykręciła prawie 300 obr/min przy strumieniu powietrza 5 m/s, a wiele konstrukcji nie ruszyło z miejsca.

Gratulacje dla Michała i Dawida.

Dariusz Nikiel

Patriotycznie, nastrojowo

zdjęcia

Dnia 26 listopada w bibliotece odbył się "Wieczór pieśni patriotycznych". Tego dnia czytelnia przemieniła się w przytulną kawiarenkę. Uczniowie śpiewali pieśni. Na akordeonie grały: Katarzyna Nowicka i Justyna Piotrowska.

Jadwiga Tymoszuk

Spotkanie z poezją

zdjęcia

W połowie listopada w bibliotece szkolnej odbył się wieczór poezji "Ja minę, ty miniesz..." Uczniowie Małgorzata Cabaj, Patryk Poddębniak, Kinga Chmielewska, Kinga Szymańska, Karolina Skórka, Weronika Sypulska, Gabriela Opolska, Patryk Patkowski, Maciej Zielant, Aleksandra Goławska i Kamila Kostanta recytowali utwory związane z przemijaniem.

Muzykę do utworów grali na gitarach Łukasz Grudzień i Sebastian Celoch. Oprawę muzyczną przygotowała Dorota Ratyńska, scenariusz wieczoru Jadwiga Tymoszuk.

Spotkanie z poezją prezentowaliśmy podczas Nocy Kultury w Fili nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im Henryka Sienkiewicza w Łukowie.

Jadwiga Tymoszuk

Sukcesy Piotra Cabaja

powiększ

Uczeń klasy 1c - Piotr Cabaj zajął I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i licealnych w III Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Patriotycznej im. gen. Kleeberga, który odbył się 14.11.2015 r. w Adamowie.

Piotr zaprezentował dwa utwory współczesnego poety Lecha Makowieckiego:
1) "Polskość to nienormalność" podejmujący temat współczesnego rozumienia patriotyzmu,
2) "Venimus, vidimus et Deus vicit" mówiący o zwycięstwie Jana Sobieskiego nad Turkami oraz współczesnej islamizacji Europy.

25.11.2015 r. w Lublinie odbył się finał wojewódzki Jesiennego Konkursu Recytatorskiego pt. "Świat jest teatrem". Piotr został jednym z laureatów z wyjątkowym, mało znanym utworem Wisławy Szymborskiej pt."Monolog psa zaplątanego w dzieje" opowiadający o losach psa Adolfa Hitlera , którego pan zapisał się niechlubnie na kartach historii.

Do konkursów przygotowywała Piotra mama - pani Monika Cabaj. Gratulujemy sukcesów!

Agata Kurowska - Kacprzak

Sukces naszych recytatorów

powiększ

Uczniowie naszego Gimnazjum, Małgorzata Cabaj, uczennica kl. 2c i Krzysztof Niemiałtowski z kl. 1f, w dniu 26 listopada 2015 r. wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim poezji Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej. Krzysztof otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Walczak

Erasmus+ - wizyta w Bułgarii (piątek - 27.11.2015)

zdjęcia

Piątek 27.11.2015

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy później niż zwykle. Gdy dotarliśmy do szkoły, panowała tam świetna atmosfera, jak zawsze. Następnie rozpoczęły się lekcje o przemyśle mechaniczno-automatycznym (automative industry) oraz o przemyśle papierniczym, prowadzone przez nauczycieli z Hiszpanii i Bułgarii. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jak bardzo mogą ewoluować samochody.

Po całej prezentacji udaliśmy się do pracowni komputerowych, aby wypełnić dokumenty podsumowujące nasz pobyt w Bułgarii. Po czym przeszliśmy do sali prezentacyjnej, aby otrzymać certyfikaty z całego pobytu.

Po wszystkim udaliśmy się na obiad, a następnie na przystanek autobusowy, na którym czekał na nas autobus, który zawiózł nas do muzeum, gdzie odkopane były szczątki mastodonta oraz odtworzona była inscenizacja przyrodnicza sprzed 5 milionów lat. Wizyta tutaj przeniosła nas w nieznane nam czasy, a opowieści przewodnika przykuły naszą uwagę.

Po tej atrakcji udaliśmy się do fabryki dywanów, która ręcznie produkuje dywany dla samej angielskiej królowej, ale również obecne były w filmie Harry'ego Potter'a. Po wszystkim wróciliśmy do domów, aby przygotować się na wieczór pożegnalny, na którym wszyscy bawiliśmy się świetnie. Po udanym wieczorze wróciliśmy do swoich domów i wspominaliśmy ostatni i najlepszy dzień w Bułgarii.

Erasmus+ - wizyta w Bułgarii (czwartek - 26.11.2015)

zdjęcia

Czwartek 26.11.2015

Kolejny poranek zaczęliśmy bardzo wcześnie. Spotkaliśmy się w szkole tak jak codziennie, a już o godzinie ósmej wyruszyliśmy w długą (3-godzinną) podróż. Naszym pierwszym celem była twierdza Tsari Mali Grad w zabytkowym mieście Samukov. Aby się do niej dostać musieliśmy przejechać ostatnie 200 m kolejką linową, w której podziwialiśmy piękne widoki.

W Samukov poznaliśmy historię okolicy i samej fortecy. Przewodniczka pokazała nam wystawy starych, zachowanych przedmiotów codziennego użytku, takich jak: monety, ceramika, broń i zbroje. Jednak naszą szczególną uwagę ponownie przykuł niezwykły krajobraz, który mogliśmy podziwiać z wież zamkowych oraz tarasu widokowego. Wracając, musieliśmy pieszo pokonać kilometrową krętą, stromą, ale bardzo widowiskową ścieżkę. Podczas drogi rozmawialiśmy z naszymi przyjaciółmi.

Ruszyliśmy w dalszą drogę. Przed kolejnym celem podróży udaliśmy się na obiad w Manastir. Tu mieliśmy okazję zobaczyć jedno z najbardziej malowniczych zabytków Bułgarii. Jako trzeci punkt wycieczki wyznaczyliśmy bogovgradzki klasztor. Ta podróż na długo zostanie w naszej pamięci.

Cały dzień panowała przyjazna atmosfera. Około 19.30 wróciliśmy do Velingradu. Resztę wieczoru zaplanowali nasi przyjaciele. Niektórzy poszli zagrać w bilard, inni poszli do cafe, a niektórzy zostali po prostu w domach swoich bułgarskich kolegów, aby odpocząć po długiej podróży.

Erasmus+ - wizyta w Bułgarii (środa - 25.11.2015)

zdjęcia



film

Środa 25.11.2015

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy spotkaniem w szkole. Na początku głos zabrał p. dyrektor - Emil Mollov, ponownie serdecznie nas witając i wyrażając zadowolenie z możliwości goszczenia w progach tutejszej szkoły tak wielu przedstawicieli różnych narodowości. Później młodzież z Bułgarii przedstawiała przygotowane wcześniej prezentacje na temat różnych gałęzi przemysłu w Europie oraz ich rynkiem pracy. Następnie głos zabrała koordynatorka projektu ze strony bułgarskiej, Ivanka Pukneva przedstawiając porządek dzisiejszego dnia. Wraz z przedstawicielem lokalnego urzędu pracy przedstawiła kluczowe aspekty wymagań, jakie stawia dziś bułgarski, ale nie tylko, rynek pracy.

Dowiedzieliśmy się, iż bardzo istotnymi aspektami mogą być tzw. kompetencje miękkie, takie jak umiejętność pracy w grupie, kreatywność, czy łatwość nawiązywania kontaktów. Oczywiście kompetencje twarde, jak znajomość języka, nowych technologii czy wykształcenie są również kluczowe. Cieszymy się, iż projekt Erasmus plus, w którym bierzemy udział wzmacnia wszystkie te niezwykle ważne umiejętności na przyszłym rynku pracy. Naszym kolejnym zadaniem była "burza mózgów", w której odkrywaliśmy czym należy się kierować przy wyborze pracy.

Po krótkiej przerwie prace na temat przemysłu w swoich krajach prezentowali kolejno wszyscy partnerzy projektu. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe i pouczające, i wymagały od uczestników wiele pracy i zaangażowania.

Następne zadanie to zapoznanie się z formularzami potwierdzającymi odbytą mobilność i zdobyte doświadczenie - tak zwanymi Mobility Europass. Najpierw koordynatorka projektu przedstawiła założenia teoretyczne, a następnie udaliśmy się do sal komputerowych, gdzie uzupełnialiśmy dokumentację. Po skończeniu pracy udaliśmy się na lunch z naszymi przyjaciółmi z innych krajów.

Po krótkiej przerwie obiadowej udaliśmy się do szkoły, aby uczestniczyć na lekcji CLIL, która została przygotowana przez partnerów z Rumunii. Tematem pierwszego spotkania był przemysł ciężki. W czasie tego spotkania pracowaliśmy w grupach oraz z nowymi technologiami. Poznaliśmy specyfikę tego przemysłu, produkty, zawody z nim związane oraz wiele specjalistycznych zwrotów i wyrażeń.

Następnie taką lekcję nt. przemysłu chemicznego poprowadziła nasza grupa dla wszystkich uczniów z krajów partnerskich. Podczas lekcji wiele zadań zostało wykonanych z użyciem naszych projektowych tabletów korzystając z różnych aplikacji online takich jak: Kahoot, platforma do nauki języka specjalistycznego, google dokumenty: prezentacje, arkusze, formularze, mapy, blogi itp.. Dzięki temu wspólnie w sześciu grupach tworzyliśmy dokumenty online czy też mogliśmy automatycznie sprawdzić stopień osiągnięcia zakładanych celów lekcji i efekt nabytych umiejętności i wiedzy przez naszych partnerów.

Przygotowaliśmy także atrakcyjne eksperymenty np. tzw. "Pasta dla słonia". Nasza lekcja bardzo podobała się naszym kolegom i koleżankom, ale wymagała od naszej grupy dużego zaangażowania przy tworzeniu materiałów do tej lekcji. Było warto!

Ten dzień był bardzo męczący, ale zrelaksowaliśmy się podczas pobytu na basenie, gdzie zabrali nas nauczyciele. I tak upłynął nam pożytecznie kolejny dzień.

Erasmus+ - wizyta w Bułgarii (wtorek - 24.11.2015)

zdjęcia

Wtorek 24.11.2015

Dzisiejszy poranek zaczął się nieco wcześniej niż poprzedni. Po zjedzeniu śniadania i porannej toalecie wybraliśmy się do szkoły, gdzie czekał na nas autobus. Zajęliśmy miejsca i wyruszyliśmy w stronę Plovdiv, bułgarskiego miasta uchodzącego za jedno z najstarszych miast Europy, kryjącego w sobie pamiątki pochodzące z czasów neolitycznych.

Po drodze podziwialiśmy wspaniałe widoki oraz miejscowe jezioro. Następnie zatrzymaliśmy się przy historycznym dla Bułgarów kościele, który był ostatnią twierdzą rebeliantów podczas Powstania Kwietniowego w 1876 roku przeciwko Państwu Osmańskiemu.

Naszym następnym przystankiem była fabryka papieru, którą zwiedziliśmy bardzo dokładnie, zaczynając od pokoju pokazowego i kończąc na ostatnim etapie produkcji papieru. Poznając proces produkcji papieru wykonaliśmy wiele zdjęć, które pokazują każdy etap jego wytwarzania. Mieliśmy okazję również posłuchać specjalistów zajmujących się tym procesem oraz zadać wiele pytań. Oczywiście cały czas w języku angielskim, który czujemy każdego dnia staje się dla nas coraz bardziej naturalny.

Po wizycie w fabryce wróciliśmy do autokaru. Kolejnym punktem naszej podróży było miasto Plovdiv, którego zwiedzanie zaczęliśmy od Starego Miasta i rzymskiego amfiteatru. Powstał on pierwszego i drugiego stulecia naszej ery i jest jednym z najlepiej zachowanych budowli tego typu. Może pomieścić nawet 7000 widzów! To była niezwykła podróż w czasie.

Po odwiedzeniu obu tych miejsc, nadszedł czas na posiłek. Następnie powróciliśmy do autobusu, którego kierowca odwiózł nas do naszych bułgarskich przyjaciół i rodzin goszczących, z którymi spędziliśmy wieczór dzieląc się wrażeniami z wizyty w Plovdiv oraz fabryki papieru.

III Łukowski Bieg Charytatywny

powiększ

powiększ

Szanowni Państwo,

Wspominając ubiegłoroczną edycję charytatywnego biegu "Mikołaje Wieczorową Porą", jesteśmy przekonani, że i tym razem możemy liczyć na wsparcie promocyjno - informacyjne z Państwa strony. 884, 63 zł – jakie uzbieraliśmy wspólnie w ubiegłym roku, przeznaczyliśmy na zakup świątecznych paczek żywnościowych, które za pośrednictwem MOPS oraz GOPS w Łukowie trafiły do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Mamy nadzieję, że 06.12.2015 o godz. 14.00 spotkamy się wspólnie w Parku Miejskim w Łukowie na III Łukowskim Biegu Charytatywnym "Mikołaje Wieczorową Porą" i pobijemy finansowy rekord z ubiegłego roku.

Postaramy się aby wspólnie spędzony czas pełny był pozytywnych emocji i przedświątecznej atmosfery. Tradycyjnie - zrealizujemy bieg otwarty dla wszystkich chętnych. Odrębną rywalizację biegową, w której na pewno wszyscy będą wygrani - przygotowaliśmy dla dzieci. Zadbaliśmy o okolicznościowe czapeczki oraz medale dla uczestników biegu. Oczywiście nie zabraknie konkursu z nagrodami na najdłuższą/najbardziej oryginalną mikołajową Brodę. Tradycyjne stoisko "Kiełbaska co łaska", "Powóz z Reniferami", możliwość zakupu koszulki Biegacze-Pomagacze, Stoisko "Karteczka – 5-teczka", gdzie każdy los wygrywa - w ramach wszystkich tych atrakcji liczymy na hojność i "sakiewki" równie otwarte co i serca.

Serdecznie zapraszamy
Każdy może być Świętym Mikołajem!

"Nawet jeśli masz mało - wciąż masz wystarczająco dużo by to podzielić (M/R)"

W imieniu Organizatorów:
Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc / Łukowscy Maratończycy - Biegacze Pomagacze
Gimnazjum nr 2 im. ks. St. Konarskiego w Łukowie
Towarzystwo Fruwającej Muchy
Marcin Rychta

Erasmus+ - wizyta w Bułgarii (23-27.11.2015)

zdjęcia

W tym tygodniu siedmioro naszych uczniów wyjechało do Bułgarii na spotkanie partnerów kolejnego międzynarodowego projektu Erasmus+ "Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie". W projekcie biorą udział uczniowie z sześciu państw: Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Litwy, Rumunii i Polski. Na bieżąco otrzymujemy relację z kolejnych dni pobytu i zamieszczamy na naszej stronie i facebooku.

Zapraszamy do śledzenia relacji z pobytu w Bułgarii.

Poniedziałek 23.11.2015

Pierwszego dnia poszliśmy razem z naszymi nowymi kolegami do szkoły, w której poczęstowali nas tradycyjnym, bułgarskim chlebem. Następnie przywitał nas Dyrektor - p. Emil Mollov i opowiedział w kilku słowach plan na tydzień. Obejrzeliśmy także film o Bułgarii. Dowiedzieliśmy się, że Velingrad jest sławny z czystej i zdrowej wody, która jest tak gorąca, że można w niej gotować jajka!

Potem zostaliśmy podzieleni na 5 grup i wzięliśmy udział w grze Safari. Chodziliśmy po mieście, robiliśmy zdjęcia i przeprowadzaliśmy wywiady. Byliśmy w hotelu Grand i Olymp, Urzędzie Pracy, przed pomnikiem Nicolai’a Ghiaurova - najpopularniejszego bułgarskiego śpiewaka operowego, a także przed jego domem oraz widzieliśmy Black Fir i Gingo Biloba. W tym czasie nasi nauczyciele razem z dyrektorem i bułgarską koordynatorką - p. Ivanką Puknevą udali się do siedziby władz miasta. Tam wspólnie z p. Fernando Maestre przedstawili burmistrzowi Velingradu, Kostadinovi Koevovi, założenia programu Erasmus+ "Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie".

Około godziny 13 mieliśmy przerwę na obiad. Po posiłku wróciliśmy do szkoły i zrobiliśmy prezentację na temat Velingradu z przedpołudniowej eksploracji miasta. Każda grupa pokazała swoje zdjęcia i opisała swoje odkrycia, a także doświadczenia w ciekawych prezentacjach, w których pomogły nam nasze projektowe tablety i znane już nam aplikacje.

Dzięki grze Safari poznaliśmy się, zwiedziliśmy miasto oraz poćwiczyliśmy angielski z naszymi rówieśnikami, dzięki czemu nasze "pierwsze lody" zostały przełamane, również te językowe. Wszystkim bardzo się podobało. Potem mieliśmy około 2 godzin czasu wolnego na zasłużony odpoczynek. Około godziny 19.00 zaczął się wieczór powitalny, gdzie dalej nawiązywaliśmy przyjacielskie relacje z naszymi partnerami.

BYŁO WYSTRZAŁOWO

zdjęcia

19 listopada b.r. grupa uczniów z klas trzecich naszego gimnazjum rozpoczęła zajęcia w klubie strzelectwa sportowego "Dragon" w Siedlcach. Pod okiem instruktorów chłopcy uczyli się strzelania z broni pneumatycznej oraz karabinków sportowych. Wyniki okazały się satysfakcjonujące. Zajęcia będą prowadzone cyklicznie, dwa razy w miesiącu. Wyjazdy koordynuje i organizuje p. Agnieszka Czerska-Pawlak.

Apel z okazji Święta Niepodległości


film - Filip Tarasiuk

Narodowe Święto Niepodległości w Gimnazjum nr 2 w Łukowie uczczono podczas uroczystego apelu we wtorek 10 listopada 2015 roku. Główną częścią akademii był program poetycko-muzyczny pt. "Pociąg do niepodległości" przygotowany przez uczniów klas: IId i Ie pod kierunkiem pani Ewy Tomasiewicz, pani Jolanty Prusak i pani Mirosławy Walaszek - Zalewskiej.

Muzyczne tło dla recytowanych utworów stanowiły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru, który przygotowała pani Dorota Ratyńska. Dekoracje wykonano pod kierunkiem pani Agnieszki Czerskiej - Pawlak.

Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Ewa Tomasiewicz

"Smak życia, czyli debata o dopalaczach"
- warsztaty profilaktyczne


zdjęcia

W dniach 16 - 17 listopada 2015 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne. Objęte nimi były klasy pierwsze. Zajęcia prowadził dr Krzysztof Wojcieszek, autor programu profilaktycznego "Smak życia, czyli debata o dopalaczach". Program został przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Jest to instrument profilaktyki uniwersalnej bazujący na metodach aktywizujących, adresowany do młodzieży szkolnej w wieku 15-18 lat.

Celem programu jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat "dopalaczy" i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami. Dzięki odpowiednio dobranej konstrukcji scenariusza programu, zastosowana tu metoda krótkiej interwencji profilaktycznej umożliwia twórcze wykorzystanie dysonansu poznawczego uczestników związanego z nową wiedzą i oceną ich zachowań ryzykownych. Zaletą programu jest jego elastyczność i prostota zastosowania.

Zajęcia finansowane były ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Hanna Sarnowska

Uliczne Biegi Niepodległości 11-go listopada
- kolejna wygrana biegaczy !!!


zdjęcia

Już po raz kolejny nasi uczniowie wygrali Uliczne Biegi Niepodległości 11-go listopada organizowane przez OSiR.

Dziewczęta pod opieką pani Lidii Grzeczyńskiej w składzie: Karolina Zarzycka, Anna Pniewska, Karolina Wielgórska, Iwona Linkiewicz, Magdalena Linkiewicz, Beata Matusiak, Natalia Jagodzińska, Karolina Skórka, Marta Skurka, Klaudia Celińska oraz panowie pod opieką pana Mariusza Kiełczewskiego w składzie: Jakub Wryk, Kamil Chojniak, Mateusz Mazur, Jakub Mosakowski, Maciej Siuj, Jakub Mrozowski nie mieli sobie równych i bez problemu zwyciężyli w klasyfikacji ogólnej Gimnazjów.

Indywidualnie wśród pań najwyżej sklasyfikowane zostały: Karolina Zarzycka IV miejsce, Anna Pniewska V miejsce, a wśród panów Jakub Wryk II miejsce i Mateusz Mazur VI miejsce. Mieliœmy również przedstawicielkę w konkurencji Nordic Walking.

Wszystkim biegaczom gratulujemy!!

Mariusz Kiełczewski

Konkurs techniczny


powiększ


Regulamin konkursu "Pomysłowy karmnik"

Dariusz Nikiel

Prośba do uczniów naszej szkoły

Pod zamieszczonym linkiem kryje się formularz
składający się z jednego pytania.
Pomóżcie nam stworzyć ciekawy film na temat "KLASA ZE SNÓW".
Zależy nam na Waszym zdaniu.

OTWÓRZ FORMULARZ

Dariusz Nikiel i Filip Tarasiuk

Następna strona
Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz