Bądź bezpieczny na drodze


zdjęcia

W dniu 3 października dziewczęta z klasy 2a we współpracy z Urzędem Miasta rozdawały na Placu Wolności i Solidarności koszulki odblaskowe w ramach akcji "Załóż kamizelkę, bądź bezpieczny na drodze".

Agnieszka Domijańska

Szachy - rozdanie dyplomów


zdjęcia

W dniu 2 października w sali konferencyjnej Urzędu Miasta uczestniczyliśmy w gali podsumowującej

II Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ziemi Łukowskiej
.

Nasi uczniowie otrzymali bardzo dużo dyplomów i nagród w wielu kategoriach.

Agnieszka Domijańska

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu


zdjęcia

Tradycyjnie wzięliśmy udział w Bezpiecznym Peletonie, który odbył się w Łukowie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W tym roku aż 160 osób przejechało wspólnie 11 kilometrową trasę. Wyruszyliśmy z placu przy fontannie, następnie przejechaliśmy ulicami: Wyszyńskiego, Międzyrzecką, 11-go Listopada, Al. Kościuszki, Przemysłową, Międzyrzecką,

Prusa, Cieszkowizną, Partyzantów, 700-lecia, Świderską, Al. Kaczorowskiego, Al. Kaczyńskich, Al. Wojska Polskiego, Siedlecką, Piłsudskiego, Warszawską i Rogalińskiego. Meta peletonu znajdowała się w parku miejskim. Tu czekała na nas gorąca herbata i forszmak. Wśród wszystkich zarejestrowanych rowerzystów rozlosowano nagrody, a my mieliśmy wyjątkowe szczęście. Szkoda, że następny peleton dopiero za rok ...
Skład naszej ekipy: Marcin Bilski, Kuba Słomka, Julka Kiełczewska, Bartek Wojtalski, Igor Kiełczewski. Opiekunowie: Mariusz Kiełczewski, Agnieszka Domijańska.

Agnieszka Domijańska

Sztafetowe biegi przełajowe


zdjęcia

W piątek 26 września w Adamowie ruszył powiatowy etap sztafetowych biegów przełajowych Gimnazjada 2014/2015. Łukowska "Dwójka" zdobyła awans na zawody rejonowe zajmując pierwsze miejsca zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt. Drugie miejsce wśród chłopców zajęło Gimnazjum Gręzówka, trzecie – Gołąbki. Drugie miejsce wśród kobiet zajęło Gimnazjum Huta D., trzecie – Gołąbki.

Skład drużyny męskiej Gimnazjum 2 Łuków: Kuba Wryk, Hubert Kopyść, Bartek Kiryła, Czarek Chmielewski, Robert Świderski, Kamil Chojniak, Adam Borowiec, Mateusz Michalski, Sebastian Izdebski, Kuba Rokicki, Kuba Kulik, Rafał Celiński. Opiekun: Robert Filip.

Skład drużyny kobiecej Gimnazjum 2 Łuków: Weronika Świderska, Natalia Kudlak, Agnieszka Kłos, Kamila Wielgosz, Karolina Zabielska, Dominika Krut, Eliza Redzik, Emilia Wojciuk, Weronika Leszko, Ola Kołomańska, Natalia Pasik, Alicja Pasik, Paulina Mościcka, Kinga Ziemińska. Opiekun: Lidia Grzeczyńska.

Agnieszka Domijańska

Projekty edukacyjne dla klas II


Tematy projektów

Przedstawiamy tematy projektów do realizacji w roku 2014/2015:

Tematy projektów

Drugoklasisto, już dziś wybierz dogodny dla Ciebie temat projektu edukacyjnego i zgłoś się do opiekuna projektu!

Zasady i warunki realizacji projektu edukacyjnego uczniów Gimnazjum nr 2 w Łukowie.

Koordynator projektów: Urszula Wojtalska

Relacja z wyjazdu do Grecji - piątek (26.09.2014)


zdjęcia

Kalimera, czyli dzień dobry! Kolejny dzień wrażeń i emocji. Już podczas wczorajszej podróży powrotnej zostaliśmy podzieleni na międzynarodowe zespoły, które dziś rano pracowały z dziećmi podczas Dnia Języków Obcych w szkołach podstawowych i przedszkolach w Mandra. Były to m.in. zajęcia plastyczne, sportowe i językowe, związane między innymi z ochroną środowiska oraz prezentacją działań szkoły związanych z uczestnictwem w międzynarodowej akcji "Sprzątanie Świata".

Później obserwowaliśmy lekcje prowadzone w gimnazjum w Mandra - na różnych przedmiotach i w odmiennych grupach wiekowych. Położenie szkoły jest bardzo piękne i tu z boiska rozciąga się wspaniały widok - panorama miasta i odległe wzgórza. Położona jest bowiem na znacznym wzniesieniu i tu powiedzenie "mieć do szkoły pod górę" może mieć również dosłowne znaczenie.

Następnie wszystkie grupy siedmiu krajów zaprezentowały rezultaty swoich działań związanych z zadaniami wiosennymi dotyczącymi przyrządzania tradycyjnych potraw naszych partnerów. Wszystkie prezentacje przeprowadzone były w formie lekcji LdL prowadzonych wyłącznie przez uczniów z wykorzystaniem nowych technologii informatycznych m.in. prezi, e-booki, e-prezentacje, e-quizy, dysk i dokumenty online oraz kanał youtube bądź google+. W dniu kończącą naszą wizytę przed szkołą zostało posadzone drzewo oliwne - symbol Grecji i znak pokoju, na pamiątkę międzynarodowego projektu, którym przez ostatnie kilka dni żyła cała społeczność Mandry.

Nasi greccy przyjaciele, dziś również pokazali nam, iż zawsze chętnie śpiewają i dużo tańczą. Podczas obiadu dzisiaj uczniowie po raz kolejny pokazali nam tradycyjne tańce greckie. Młodzi tancerze cieszą się wśród rówieśników ogromnym szacunkiem, a ich taniec robi wielkie wrażenie na widzach - jest bardzo ekspresyjny. Po południu udaliśmy się do monasteru w Mandra - niezwykłej budowli na szczycie góry u podnóża ok. 15 tysięcznego miasteczka o ciekawej historii powstania i założenia, związanego z cudem. Tu lekcję CLIL przeprowadzili nauczyciele i miejscowa zakonnica.

Wieczorem odbyła się ceremonia pożegnalna, na której wręczono nam certyfikany i dokonano podsumowania wizyty partnerów. Każdy z nas myślę, iż może powiedzieć "Panda tha thimame thi Hellada giati agapo thin Hellada", co znaczy "zawsze będziemy tęsknić za Grecją, ponieważ ją uwielbiamy". Taką pozostanie w naszej pamięci dzięki przyjaźni, która powstała między wszystkimi uczestnikami ostatnich wydarzeń.

Comenius team :)

Relacja z wyjazdu do Grecji - czwartek (25.09.2014)


zdjęcia

Nasz pobyt w Grecji powoli zmierza ku końcowi, ale nie myślimy o tym - cały czas mamy bardzo dużo zajęć. Pan dyrektor Baranowski integruje wszystkich uczestników projektu w języku angielskim, a pani Czerska-Pawlak rozmawia z Grekami po grecku. Dziś nasi gospodarze zabrali nas na lekcje CLIL, które odbywały się w helleńskiej scenerii miejscowości Epidaurus oraz pierwszej greckiej stolicy.

Tu usłyszeliśmy m.in. o historii ogromnego, mogącego pomieścić 13 tysięcy widzów, amfiteatru w Epidauros. Na kamiennych siedziskach odbyła się tu zakończona quizem lekcja o budowie teatru i specyfice pracy aktorów oraz pokaz akustyki obiektu ze scenami tragedii greckich. Licząca ponad 2300 lat widownia w Epidauros do dziś jest sceną dla sztuk teatralnych. Następnie odwiedziliśmy muzeum, w którym zwróciliśmy uwagę na starogreckie inskrypcje, starając się je zidentyfikować. Poznaliśmy też grecki stadion i liczne świątynie.

Po typowym greckim obiedzie - obfitym i niespiesznym - udaliśmy się na Półwysep Peloponezki, do miasta Napflio - w czasach Grecji archaicznej ważnego portu, a w latach 1829-1834 pierwszej stolicy państwa greckiego. Dziś można tu zwiedzić zamek i mury obronne, a samo miasteczko jest niezwykle malownicze. Tu odbyła się ostatnia lekcja CLIL o przeplatającej się historii kolejnych władców tego miejsca Ottomanów, Franków i Wenecjan, których znaki można dostrzec w wielu miejscach. Kolejnym obiektem do podziwiania na naszej trasie był Kanał Koryncki, zbudowany w 1863 roku. Łączy on Morze Egejskie z Morzem Jońskim i ma długość 6340 m oraz 24 m szerokości.

Comenius team :)

Akcja "Sprzątanie Świata"


zdjęcia

W dniach 19 - 21 września 2014 r. już po raz dwudziesty pierwszy odbyła się w naszym kraju akcja "Sprzątanie Świata". Ma ona na celu pobudzanie aktywności społeczności lokalnej, a także zaangażowanie młodzieży szkolnej w oczyszczanie terenów użyteczności publicznej, co ma przyczynić się do podniesienia świadomości ekologicznej mieszkańców naszego miasta.

Mottem tegorocznej Kampanii na rzecz Zrównoważonego Rozwoju było hasło: "TURYSTO! SZANUJ ŚRODOWISKO!". Uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielami bardzo aktywnie włączyli się do tej akcji. Oczyściliśmy z odpadów komunalnych wiele ulic i placów w rejonie naszej szkoły. Zebrane śmieci były od razu odpowiednio segregowane: do worków żółtych - papier, plastik, puszki metalowe; do worków zielonych - szkło, a do worków czarnych - pozostałe odpady zmieszane.

Małgorzata Chrobak

Relacja z wyjazdu do Grecji - środa (24.09.2014)


zdjęcia

Dziś mieliśmy okazję obejrzeć niezwykły spektakl - adaptację fragmentu tragedii Sofoklesa "Antygona" oraz Euripidesa "Trojańskie kobiety" - przygotowane przez młodzież z gimnazjum w Mandra, a wystawione w ruinach starożytnego teatru w Eleuzis. Doskonale wyreżyserowane, ekspresyjne widowisko wzbudziło wśród widzów wiele emocji i nam także się niezwykle podobało - tym bardziej, że osobiście znaliśmy aktorów.

Następnie wzięliśmy udział w ciekawych, bo prowadzonych również na terenie brzegu zatoki lekcjach CLIL dotyczących organizmów wodnych, ekologii, rozwoju zrównoważonego i wpływu człowieka na otaczającą go przyrodę. Wszystkie lekcje prowadzone były w grupach - oczywiście w języku angielskim - przez nauczycieli z lokalnego Centrum Badań Środowiskowych. Pełen profesjonalizm i praktyczny wymiar zajęć, uświadomiły nam wiele zagrożeń na środowisko, wypływających z działalności człowieka. Po tradycyjnym greckim obiedzie przygotowanym przez rodziców uczniów z Grecji pojechaliśmy do malowniczo położonego portu w miejscowoœci Psatha. Na plaży otoczonej górami zatoki, pod parasolami i na leżakach przypominających łoże sułtana spędziliśmy czas w doborowym towarzystwie międzynarodowych przyjaciół. Tu z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy historii m.in. o najeżdżających te okolice piratach jeszcze 200 lat temu i wyludniających nawet całe wioski, czy też przepięknej przyrodzie. Nie zabrakło również gier i zabaw sportowych w wielu konkurencjach. Tak świętowaliśmy nasz wspólny sukces pokonanych barier i przełamanych uprzedzeń projektu Comenius "Stwórzmy wielokulturową Europę".

Fragmenty spektakli:

Relacja z wyjazdu do Grecji - wtorek (23.09.2014)


zdjęcia

Wtorek był kolejnym dniem wrażeń. Wczesnym rankiem wyruszyliśmy na wyprawę śladami sztuki starożytnej - do Aten. Pierwszym punktem wycieczki do stolicy były lekcje CLIL o historii, sztuce, religii i kulturze greckiej w nowoczesnym multimedialnym muzeum Akropolu.

Tu też obejrzeliśmy liczne rzeźby, figury, narzędzia użytkowe i rekonstrukcje z czasów starożytnej Grecji, jeszcze sprzed czasów widocznego dzisiaj Parthenonu tj. VII wiek p.n.e. Następnie w kolejnych lekcjach terenowych obejrzeliśmy Partenon - świątynię zbudowaną ku czci boginii Ateny oraz Erechtejon. Usłyszeliśmy wiele legend i mitologii z czasów, gdy ludzie i bogowie żyli razem. Wizyta w kolebce naszych korzeni kultury europejskiej wywarła na każdym z nas niezapomniane wrażenie. Z góry Akropolu rozciągał się widok na pięciomilionowe miasto - Ateny. Nie mogliśmy się oprzeć, aby wykonać mnóstwo pamiątkowych zdjęć!

Później udaliśmy się na obiad. Przed deserem nasze koleżanki z Grecji pokazały nam kilka tańców w rytmach greckiej muzyki tj. Zorba i Choros. Na lunch mieliśmy przeznaczone aż dwie godziny i zastanawialiśmy się dlaczego tak długo. Ale, gdy dwóch muzyków zaczęło grać, tańcom nie było końca. Już się nie dziwimy, powoli wtapiając się w grecką kulturę. Po obiedzie udaliśmy sie na wycieczkę ciuchcią, na której przewodnik przedstawiał nam historyczne walory Aten. Mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty przy ateńskim Parlamencie i Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie mogliśmy spędzić czas na zakupie pamiątek i wysłaniu kartek pocztowych. Po czym wróciliśmy do czekających już na nas rodzin goszczących.

Pozdrawiamy
Comenius team :)

Relacja z wyjazdu do Grecji - poniedziałek (22.09.2014)


zdjęcia

Marta Lada, Zuzanna Sawicka i Patrycja Zabłocka – uczennice Gimnazjum nr 2 oraz pani Agnieszka Czerska-Pawlak i dyrektor szkoły, pan Artur Baranowski, udali się z kolejną wizytą do partnerskiej szkoły, wraz z którą realizują projekt "Stwórzmy wielokulturową Europę". 21 września pojechali do Grecji. Będziemy na bieżąco zamieszczać relacje z pobytu. Pisać o wyprawie będzie również portal informacyjny Podlasie24.

Relacja z pierwszego dnia pobytu w Grecji
O godzinie 9.00 spotkaliśmy się w Ratuszu Miejskim, gdzie zaczeęliśmy Ceremonię Powitalną. Tam burmistrz Mandry wygłosił mowę powitalną i zostały przedstawione wszystkie kraje wraz z uczestnikami projektu. Serdecznie została powitana nasza grupa i dyrektor Artur Baranowski jako koordynator i pomysłodawca projektu. Przekazaliśmy władzom miasta liczne prezenty otrzymane od Burmistrza Miasta Łuków, Pana Dariusza Szustka oraz Starosty Łukowskiego, Pana Janusza Kozioła. Następnie obejrzałyśmy tradycyjne greckie stroje ludowe w Muzeum Regionalnym. O 12.00 panie z biblioteki w Mandra poprowadziły szereg różnorodnych zajęć integracyjnych oraz lekcje CLIL, które były bardzo inspirujące z zakresu ekologii i ochrony środowiska, np. dotyczące zagrożonych gatunków roślin i zwierząt, które znajdują się, pod ochroną w państwach - uczestnikach projektu. Ciekawa była też gra edukacyjna ukazująca sieć wzajemnych powiązań w środowisku przyrodniczym. Uczniowie doskonalili międzynarodową współpracę oraz język angielski. Na zakończenie pobytu w bibliotece dyrektor Artur Baranowski wraz z Panią Agnieszką Czerską - Pawlak wręczyli prowadzącym opatrzony ciekawą dedykacją album fotograficzny o łukowskim rezerwacie Jata. Następnie udaliśmy się na lunch, gdzie spróbowaliśmy typowych greckich potraw przygotowanych przez rodziców greckich uczniów.

Wszyscy uczniowie z krajów partnerskich prowadzili dla swoich rówieśników, metodami aktywnymi lekcje LdL o tematyce związanej z ochroną środowiska naturalnego, a przy tym wykorzystali nowoczesne technologie. Nasza grupa przygotowała prezentację o działaniach ekologicznych na terenie Gimnazjum nr 2, wszystkim szczególnie spodobał się film "Eko-Bond". W zadaniu z zakresu ochrony przyrody uczniowie starali sie rozwiązać aktualne problemy będące wyzwaniem dla Europy. Najlepszym drużynom mogliśmy wręczyć nagrody ufundowane przez Miasto Łuków oraz Starostwo Powiatowe w Łukowie, które (w tym celu) przywieźliśmy do Grecji. Po kilku godzinach wytężonej pracy przyszedł czas na odpoczynek, a zwieńczeniem wieczoru była kolacja w lokalnej tawernie. Ponownie podano wiele pysznych dań, w tym typowe dla regionu Mandra dzojia - pikantne kluseczki oraz tiropitari, czyli ser feta zapiekany w cieście i podawany na gorąco. Nam przypadły do gustu pagotho apo mereda - lody z nutellą. Poznajemy wiele greckich słów i dziś kończymy relację greckim do widzenia, czyli abijo.

Pozdrawiamy
Comenius team :)

Dzień Języków Obcych

26 września na całym świecie odbywają się obchody Dnia Języków Obcych. Nasza szkoła też pragnie włączyć się do zabawy. Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do udziału w szkolnym konkursie. Uczestnicy mają za zadanie wykonać kartkę pocztową ozdobioną flagą dowolnego kraju, a wewnątrz udzielić odpowiedzi (w języku rosyjskim, angielskim lub niemieckim) na pytanie: "Dlaczego warto uczyć się języków obcych?". Prace prosimy dostarczać do 26 września do p. Magdaleny Piaseckiej i p. Doroty Jopek-Małychy. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Magdalena Piasecka

XX Jubileuszowe Biegi im. ks. S. Brzóski


zdjęcia

W niedzielę 7 września odbyły się XX Jubileuszowe Biegi im. ks. S. Brzóski organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. Uczniowie naszego gimnazjum przygotowali krótką część artystyczną poświęconą bohaterom powstania styczniowego. W biegu na 10 km brali m.in. udział: p. Artur Baranowski i p. Jerzy Kożuch, zajmując miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych.

Monika Duszyńska

Szachy błyskawicznie


zdjęcia

W środę 10 września stawiliśmy się na sali konferencyjnej Urzędu Miasta, aby wziąć udział w II Międzynarodowym Festiwalu Szachowym Ziemi Łukowskiej. Wystawiliśmy dwie trzyosobowe drużyny. Graliśmy dziewięć rund, zdobywając punkty dla drużyny. Pierwsza drużyna zdobyła III miejsce w klasyfikacji OPEN i I miejsce w kategorii gimnazja uzyskując 15,5 pkt, drużyna druga uzyskując 9,5 pkt zajęła V miejsce w klasyfikacji OPEN i II miejsce w kategorii gimnazja.

Skład I drużyny: Julka Piwowarczyk, Wiktorka Opalińska, Mikołaj Milcarz.
Skład II drużyny: Kacper Napiórkowski, Jakub Tymosz, Mikołaj Lato.
Wszyscy zawodnicy to uczniowie klas pierwszych.
Opiekun: Agnieszka Domijańska.

Agnieszka Domijańska

Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2014/2015

Na podstawie Rozporządzenia MENiS z dnia 18.04.2002 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie organizacji roku szkolnego dyrektor szkoły ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2014/2015:
10.11.2014 - poniedziałek
02.01.2015 - piątek
05.01.2015 - poniedziałek
21.04.2015 - wtorek (egzamin gimnazjalny)
22.04.2015 - środa (egzamin gimnazjalny)
23.04.2015 - czwartek (egzamin gimnazjalny)
05.06.2015 - piątek
25.06.2015 - czwartek

Uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych organizowanych w wyżej wymienionych dniach.

Uczniowie naszej szkoły wygrywają...


zdjęcia

W dniach 23-24 sierpnia odbył się jubileuszowy X Puchar Ziemi Puławskiej w podnoszeniu ciężarów. Jak co roku w tej imprezie wystąpili zawodnicy z Łukowa, a wśród nich uczniowie naszej szkoły. Łukowscy sztangiści zwyciężyli zarówno w klasyfikacji juniorów do lat 17, gdzie bezkonkurencyjny był Marcin Izdebski, uczeń III klasy, a także wśród juniorów do lat 20 gdzie zwyciężył, bijąc rekordy życiowe, Jarosław Daniluk, nasz absolwent..

Marcin Izdebski, członek kadry narodowej młodzików, atakował w rwaniu sztangę ważącą 113 kg, czyli o 1 kg więcej od rekordu Europy w kat. do 85 kg. Tym razem ciężar okazał się za ciężki, a następna okazja do próby bicia tego rekordu nadarzy się w Łukowie, już 4 października podczas finału Drużynowych Mistrzostw Polski II Ligi. Te zawody odbędą się w sali gimnastycznej naszej szkoły..

Podczas tych zawodów odbyła się II Runda Wojewódzkiej Ligi Juniorów. I tu także, gromadząc 932,4 pkt., bezkonkurencyjna okazała się czteroosobowa drużyna z Łukowa, która wystąpiła w składzie:
1. Jarosław Daniluk waga 100 kg dwubój 290 kg
2. Marcin Izdebski waga 80,7 dwubój 133 kg
3. Patryk Czerwonogrodzki waga 67,5 dwubój 215 kg
4. Łukasz Boncik waga 70,8 dwubój 187 kg (uczeń naszej szkoły)

Wśród zawodników, uczniów naszej szkoły znaleźli się jeszcze: Mateusz Karwowski i Jakub Sadło. W zawodach wystąpiło 69 zawodniczek i zawodników z 10 klubów województwa lubelskiego.

Wyniki
Klasyfikacja OPEN
Juniorzy do lat 17
1. Izdebski Marcin Orlęta Łuków 286,4 pkt.
2. Harasimiuk Hubert GOK Koroszczyn 271,9 pkt.
3. Milewicz Mateusz GOK Koroszczyn 271,7 pkt.
Juniorzy do lat 20
1. Daniluk Jarosław Orlęta Łuków 322,7 pkt.
2. Butryn Rafał Wisła Puławy 305,1 pkt.
3. Czerwonogrodzki Patryk Orlęta Łuków 293,4 pkt.

Nasze wielkie greckie wakacje...


zdjęcia

Po raz czwarty nasza młodzież wypoczywała w greckim kurorcie Nei Pori na Riwierze Olimpijskiej. Kto przyjeżdża do Grecji, musi zobaczyć Meteory, które i tym razem okazały się cudowną wyprawą. Ten zespół wiszących klasztorów na skałach wydaje się wprost nierzeczywisty i na długo pozostanie w pamięci.

Wybraliśmy się też w rejs statkiem wycieczkowym. Podczas wyprawy na wyspę Skiatos było wszystko: dyskoteka, tańce przy rurze (oj, dziewczęta…), zabawy w złotym piasku i kąpiel na najsłynniejszej plaży celebrytów - Koukounaries, zwiedzanie wyspy Skiatos, słynnej ze scen filmu "Mama Mia", nauka tańca zorby i oczywiście bitwa morska, jako że płynęliśmy pod piracką banderą.

A potem była wyprawa do Aten. Zwiedzanie zabytków stolicy Grecji wynagrodziło trudy podróży, bo i było czym się zachwycić. Ostatnią (niezaplanowaną) atrakcją okazał się sztorm. Po jego przejściu zabawa na wysokich morskich falach okazała się niezapomniana - nawet najlepszy park wodny jej nie zapewni! Bujanie się na falach wzbudzało w nas głośne „wow”, które stało się obozowym okrzykiem. Na zakończenie i zaliczenie obozu nasza młodzież przez dwa dni brała udział w podchodach. Trzeba było się wykazać znajomością języka greckiego i angielskiego, topografią terenu i ogólną wiedzą o Grecji. Czwarty już obóz w Nei Pori zorganizowały i przeprowadziły: Agnieszka Domijańska i Anna Kościuk.

Agnieszka Domijańska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015


zdjęcia (D. Nikiel)

Jeszcze wprawdzie czujemy zapach lata, tęsknimy za ciepłym morzem i górskimi szlakami, ale w kalendarzu nieubłagalnie pojawiła się data 1 września. Czas wracać do pracy i nauki. Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 w naszym gimnazjum głos zabrali: pan dyrektor Artur Baranowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców - pani Bożena Lipiec. Szczególnie serdecznie powitali pierwszoklasistów. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzyli zapału i wytrwałości w "podążaniu tajemniczymi ścieżkami wiedzy" oraz satysfakcji z osiągniętych celów.

Monika Duszyńska

Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz