KALISPERA - BUENA NOCHES, czyli "dobry wieczór"


powiększ


zdjęcia

4 grudnia w naszej szkole miał miejsce Wieczór grecko-hiszpański. Przygotowali go uczniowie oraz nauczyciele realizujący zadania projektu Comenius "Stwórzmy wielokulturową Europę": Marta Lada, Zuzanna Sawicka, Patrycja Zabłocka, Weronika Baniak, Weronika Zabłocka, Karolina Nurzyńska, p. Agnieszka Czerska-Pawlak i p. Agnieszka Domijańska, przy znaczącym wsparciu dyrektora gimnazjum p. Artura Baranowskiego.

Głównym celem spotkania była prezentacja relacji z pobytu w Grecji i Hiszpanii oraz nabór gimnazjalistów z klas pierwszych i drugich do programów międzynarodowej współpracy młodzieży przewidzianych do realizacji w najbliższych latach.

Uczennice przygotowały pokaz slajdów i filmów ilustrujących działania uczniów z siedmiu krajów europejskich w Grecji oraz w Hiszpanii, a także różnorodne potrawy charakterystyczne dla kuchni krajów goszczących. Degustacja wywołała liczne wyrazy uznania. Dziewczęta zaprezentowały również tradycyjny taniec Hellady - zorbę (trenowały pod okiem p. Doroty Ratyńskiej) i zaprosiły widzów do nauki tańca.

Na spotkanie przybyli goście: burmistrz miasta p. Dariusz Szustek, przedstawiciele Rady Rodziców - p. Beata Baran i p. Karolina Pytlak oraz nauczyciele z naszej szkoły. W zimne, grudniowe popołudnie, oglądając filmowe i fotograficzne relacje, z przyjemnością przypomnieliśmy sobie śródziemnomorski klimat Grecji i słoneczną Hiszpanię.

Agnieszka Czerska-Pawlak

II Łukowski Charytatywny Bieg Mikołajkowy


zdjęcia wykonał Dariusz Nikiel

W niedzielę 7 grudnia nasze gimnazjum oraz Rada Rodziców była współorganizatorem obok Biegaczy Pomagaczy z Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc, Łukowskich Maratończyków, Towarzystwa Fruwającej Muchy oraz wielu innych ludzi wielkich serc II Łukowskiego Charytatywnego Biegu Mikołajkowego. Celem akcji było zebranie funduszy na przygotowanie paczek dla podopiecznych Miejskiego oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

II Łukowski Charytatywny Bieg Mikołajkowy rozpoczął się o godzinie 14.00. Najpierw były zapisy, a później rozgrzewka z Panem Janem Jaroszyńskim. Pierwsze na starcie stawiły się dzieci. Miały do przebiegnięcia 100 metrów. Następnie odbył się bieg główny na dystansie 600 metrów zwielokrotniony doświadczeniem i nieustępliwością łukowskich maratończyków. Każdy z uczestników otrzymał medal oraz nagrodę, która została rozlosowana. Co najważniejsze, była to akcja charytatywna, podczas której udało się zebrać dwa razy tyle pieniędzy co w ubiegłym roku.

"Dwójka" o 5 sekund od radości!!!


zdjęcia wykonał Marcin Bilski

Dnia 02 grudnia 2014 r. na basenie AQUA MIŚ w Radzyniu Podlaskim odbyły się zawody w indywidualnym i drużynowym pływaniu dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady 2014. Był to Finał Rejonu Biała Podlaska, czyli przedostatni etap rywalizacji sportowej uczniów.

Gimnazjum nr 2 w Łukowie jak co roku do zawodów wystawiło dwie sztafety - dziewcząt i chłopców oraz do startów indywidualnych dwunastu gimnazjalistów. W wyniku rywalizacji awans do finału wojewódzkiego wywalczyła Paulina Sosnowska, która zajęła II miejsce przepływając 50 metrów stylem grzbietowym w czasie 40;67 sek. Do awansu na zawody wojewódzkie Weronice Sosnowskiej (IV m-ce z czasem 41;37 sek.) też stylem grzbietowym zabrakło jedynie 0;24 sek. Hubertowi Kopyściowi (IV m-ce z czasem 41;90 sek.) w stylu klasycznym zabrakło 2;52 sek. Pozostałe miejsca i wyniki pływaków na stronie: Sport w Gimnazjum nr 2 w Łukowie

Wywalczone miejsca pozwoliły naszym uczniom na zajęcie bardzo dobrego II miejsca w rywalizacji drużynowej tak u dziewcząt jak i u chłopców. Bezkonkurencyjni od wielu lat okazali się pływacy z Gimnazjum nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Niewiele, bo 5 sekund zabrakło łukowskiej "Dwójce", aby sztafety dziewcząt i chłopców awansowały do finału województwa. Nasi pływacy niestety musieli uznać wyższość gimnazjalistów z Międzyrzeca Podlaskiego i Białej Podlaskiej.

Na sukces zapracowały dziewczęta:
Zabłocka Weronika, Lada Aleksandra, Kurowska Wiktoria, Pogonowska Natalia, Zarzycka Milena, Kłoda Kinga, Sosnowska Paulina, Zabłocka Patrycja, Sosnowska Weronika, Bocian Dagmara, Golba Natalia, Nurzyńska Paulina, Płudowska Katarzyna
oraz chłopcy:
Milewski Jan, Żętała Jakub, Dębowski Szymon, Ozygała Jakub, Kania Szymon, Zalewski Tomasz, Kopyść Hubert, Słomka Jakub, Kopyść Filip, Zdanikowski Bartosz, Bilski Marcin.
Do zawodów młodzież przygotował Mariusz Kiełczewski.


Mariusz Kiełczewski

Warcaby 64-polowe

W piątek 5 grudnia stawiliśmy się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta na V Mikołajkowych Indywidualnych Mistrzostwach w Warcabach 64-polowych o Puchar Burmistrza Łukowa. W zawodach wzięło udział 62 zawodników, w naszej kategorii – 16 zawodników, graliśmy systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Indywidualnie III miejsce zajęła Julia Piwowarczyk.

Skład drużyny: Julia Piwowarczyk, Szymon Domański, Cezary Naumiak, Jakub Olszewski, Jakub Ozygała.
Opiekun: Agnieszka Domijańska

Agnieszka Domijańska

Co nas czeka 7 grudnia o godz. 14.00
w parku miejskim w Łukowie?

Super zabawa w gronie Najprawdziwszych Mikołajów, podczas której wspólnie uzbieramy na świąteczne paczki-niespodzianki dla potrzebujących rodzin.


powiększ

W programie m.in.:
  • profesjonalna, taneczna rozgrzewka przed biegiem,
  • konkurs z nagrodą niespodzianką "Mikołajowa Broda" - spośród uczestników z Mikołajowymi brodami zostanie wybrana broda "naj". Jury weźmie pod uwagę oryginalność brody - kształt, długość itp. Zwycięzca otrzyma atrakcyjny upominek,
  • bieg przedszkolaków na 100m - wszyscy uczestnicy zostaną udekorowani medalami, a zdobywcy 3 pierwszych miejsc nagrodami rzeczowymi,
  • wspólny bieg charytatywny alejkami parku ramię w ramię z łukowskimi maratończykami - Biegaczami Pomagaczami. Dystans minimalny: ok. 600 m. / Dystans maksymalny - finisz razem z maratończykami - po około 1 godzinie od startu; UCZESTNICY BIEGU OTRZYMAJĄ PAMIĄTKOWĄ CZAPECZKĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, a najwytrwalsi biegacze – pamiątkowe medale.
  • losowanie nagród-niespodzianek wśród wszystkich uczestników biegu, którzy przebiegną dystans minimalny,
  • przejażdżka powozem reniferków,
  • ciepła herbatka, "kiełbaska co łaska" i oczywiście super gorąca atmosfera,

    DO ZOBACZENIA 7 GRUDNIA O 14.00 W PARKU MIEJSKIM W ŁUKOWIE!!!

  • Biegacze Pomagacze i Cała Masa Dobrych Ludków :)


    powiększ

    Spotkanie z p. Ireneuszem Kaługą

    21 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu z p. Ireneuszem Kaługą, który kieruje Grupą Ekologiczną z Siedlec. Od kilku lat zajmuje się on wraz z współpracownikami monitorowaniem tras przelotów bociana białego. Służy temu między innymi akcja obrączkowania bocianów, w której uczestniczyła po raz pierwszy nasza młodzież w czerwcu tego roku.

    Zaproszony gość przekazał wiele ciekawych informacji na temat życia bocianów, a także przedstawił istniejące zagrożenia dla tego gatunku. Podziękował naszym uczniom za dotychczasowe zaangażowanie i zachęcił do udziału w obrączkowaniu młodych boćków w czerwcu 2015 roku.

    Małgorzata Chrobak

    Spotkanie z wiceministrem edukacji


    zdjęcia

    W dniu 21 listopada 2014 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowania pracy Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli. Na spotkanie z wiceministrem edukacji p. Przemysławem Krzyżanowskim została zaproszona p. Agnieszka Czerska-Pawlak, która przez osiem lat – dwie kadencje – brała udział w pracach w/w komisji.
    Więcej na stronie MEN:
    KONIEC KADENCJI ODWOŁAWCZEJ KOMISJI DYSCYPLINARNEJ DLA NAUCZYCIELI – SPOTKANIE Z WICEMINISTREM EDUKACJI

    W październiku b.r., podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej w kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie p. Czerskiej przyznano tytuł honorowy profesora oświaty. Akty nadania wręczała pani premier Ewa Kopacz. Nominację taką dotychczas otrzymało 113 nauczycieli w Polsce.
    Więcej na stronie MEN:
    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ Z UDZIAŁEM PREMIERA I MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

    Pływanie 2014 - finał Powiatu Łukowskiego


    zdjęcia

    W popołudniowy piątek 21 listopada bieżącego roku o godzinie 16.00 na pływalni "Delfinek" w Łukowie odbył się finał Powiatu Łukowskiego w pływaniu dziewcząt i chłopców. Do walki stanęło niespełna 40 gimnazjalistów z naszego powiatu. "Dwójka" jak co roku wystawiła pełna obsadę w sztafetach oraz w rywalizacji indywidualnej. Przeciwnik u dziewcząt niestety nie podjął walki, a naszym "Syrenkom" pozostało walczyć z czasem. Pomimo pewnego awansu dziewczęta dały z siebie wszystko i uzyskały czas o pięć sekund lepszy niż w ubiegłym roku. Należy zaznaczyć, że w 2013 roku również nie miały godnych siebie rywalek. Na awans do finału rejonu i uzyskany czas tj. 3:00,20 sek. zapracowały: Zarzycka Milena, Płudowska Katarzyna, Kurowska Wiktoria, Pogonowska Natalia, Zabłocka Patrycja, Kłoda Kinga, Sosnowska Paulina, Bocian Dagmara, Sosnowska Weronika, Lada Aleksandra, Golba Natalia, Weronika Zabłocka i Nurzyńska Paulina.

    U chłopców natomiast do rywalizacji z naszymi "Torpedami" przystąpili koledzy z łukowskiej "Trójki", którzy w 2013 tryumfowali w powiecie. Moc naszych panów sprawiła, że rywalizację z "Trójką" wygrali o 16 sekund, a dodatkowo poprawili swój czas w porównaniu z ubiegłym rokiem o 6 sekund uzyskując 2:34,69 sek. Panowie wystąpili w składzie: Milewski Jan, Żętała Jakub, Dębowski Szymon, Ozygała Jakub, Kania Szymon, Zalewski Tomasz, Kopyść Hubert, Słomka Jakub, Kopyść Filip, Zdanikowski Bartosz i Bilski Marcin.

    Zawody rejonowe odbędą się już 2 grudnia w Radzyniu Podlaskim. Reprezentację dziewcząt i chłopców do zawodów przygotowywał Mariusz Kiełczewski.

    Mariusz Kiełczewski
    Zdjęcia: Marcin Bilski

    Aktywna Dwójka

    Prezenter i instruktor fitness
    Leszek Kędzierski
    zaprasza wszystkie dziewczęta z Gimnazjum nr 2
    na bezpłatne zajęcia fitness.
    Trening odbędzie się w najbliższy piątek
    21.11.2014 o godzinie 14:30
    na hali sportowej.

    Wspomnienia z wyjazdu do Hiszpanii

    Pani Agnieszka Domijańska przygotowała krótką relację filmową z materiału nakręconego podczas pobytu uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum w Hiszpanii w ramach projekt "Stwórzmy wielokulturową Europę". Zapraszamy do obejrzenia.


    Koniecznie obejrzyj

    Świętujemy Rocznicę Odzyskania Niepodległości


    zdjęcia

    Poniedziałek 17 listopada był w naszym gimnazjum dniem uroczystych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy II f pod opieką p. Magdaleny Kępy, p. Mirosławy Walaszek-Zalewskiej i p. Barbary Walczak. Na szczególną pochwałę zasłużyli nasi chórzyści, którzy pięknie odśpiewali "Legiony" i "Warszawiankę". Wszystkich zaciekawiły też współczesne piosenki patriotyczne -"Mam biało-czerwone serce" i rockowa "Szara piechota". Część muzyczną przygotowała p. Dorota Ratyńska.

    Monika Duszyńska


    powiększ
    Dni otwarte dla rodziców

    Zapraszamy zainteresowanych rodziców w dniach 19-20 listopada (środa - czwartek) na spotkania z nauczycielami:

    19.11.2014 r. w godz. 17.30 - 19.00
    klasy I a - f,
    klasy II a - d

    20.11.2014 r. w godz. 17.30 - 19.00
    klasy II e - f
    klasy III a - g

    Przydział sal dla nauczycieli

    Teatr Tańca "Kwieciste Gwiazdy" z Ukrainy w Gimnazjum nr 2


    zdjęcia

    W dniu 14 listopada mieliśmy wielką przyjemność podziwiać występ Teatru Tańca "Kwieciste Gwiazdy" z Ukrainy w ramach Dziecięcych Artystycznych Koncertów Integracyjnych "Dajmy Dzieciom Uśœmiech". Razem z nami koncert obejrzały dzieci z Przedszkola w Łukowie nr 3. Publiczność miała okazję obejrzeć wiązankę tańców ludowych i nowoczesnych.

    Agnieszka Domijańska

    Prawybory na Burmistrza Łukowa


    powiększ

    13 listopada w naszej szkole odbyły się Prawybory na Burmistrza Łukowa. Nad przebiegiem głosowania czuwała szkolna komisja wyborcza w składzie: Weronika Boboń, Patrycja Gałązka i Weronika Michalak oraz pan dyrektor Artur Baranowski jako mąż zaufania. W wyborach wzięło udział 252 uczniów klas drugich i trzecich. Oddano 245 głosów ważnych i 8 - nieważnych.

    Poszczególni kandydaci uzyskali następująca liczbę głosów:
    Szustek Dariusz Jan - 82
    Zemło Zbigniew - 75
    Zarzycki Michał Henryk - 34
    Trochim Mirosław - 17
    Tymoszuk Krzysztof - 16
    Kasznia Arkadiusz - 13
    Dziudzik Sławomir Marian - 7

    Prawybory były częścią projektu edukacyjnego z wiedzy o społeczeństwie przygotowanego przez uczennice klasy 3d i 3g pod kierunkiem pani Agaty Kurowskiej - Kacprzak. Celem projektu było zapoznanie uczniów z demokratycznymi zasadami głosowania oraz zachęcenie do aktywności obywatelskiej w przyszłości.

    Projekt realizowały: Weronika Boboń, Justyna Ciećko, Karolina Dębowska, Patrycja Gałązka, Weronika Michalak, Wiktoria Sergiel i Anna Zdanowska.

    Agata Kurowska-Kacprzak

    Wspomnienia z wyjazdu do Grecji

    Pan Dariusz Nikiel zmontował ciekawą relację filmową z materiału nakręconego podczas pobytu uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum w Grecji w ramach projekt "Stwórzmy wielokulturową Europę". Zapraszamy do obejrzenia.


    Koniecznie obejrzyj

    Tradycja biegu – tradycyjna wygrana!


    powiększ

    Już po raz 22 uczniowie naszego gimnazjum reprezentowali naszą szkołę w XXII Łukowskich Ulicznych Biegach Niepodległości. Piętnaścioro (a powinno być ponad 30) dziewcząt oraz chłopców dzielnie walczyło na dystansach odpowiednio: 1100 m panie i 1600 m panowie i bez problemu wygrali ogólną klasyfikację Gimnazjum.

    Znaczący wkład w sukces mieli: Dominika Krut, Weronika Świderska, Iga Domańska, Anna Pniewska, Martyna Radzikowska, Emilka Wojtiuk, Patrycja Zabłocka i Karolina Zarzycka, Kamil Chojniak, Hubert Kopyść, Filip Kopyść, Cezary Kamiński, Jakub Wryk, Jakub Wereszczyński, Rafał Celiński.

    Indywidualnie na podium znaleźli się: Weronika Świderska II miejsce oraz Kamil Chojniak I m-ce i Hubert Kopyść II m-ce. Należy zwrócić uwagę na fakt, że to już kolejne od wielu lat zawody biegowe gdzie tryumfują uczniowie naszej szkoły.

    Opiekunami biegaczy byli: p. Lidia Grzeczyńska i p. Mariusz Kiełczewski.

    Mariusz Kiełczewski

    Zaobrączkujmy razem 1000 bocianów


    powiększ

    Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym chcemy przyłączyć się do akcji obrączkowania bocianów, prowadzonej przez Grupę Ekologiczną z Siedlec. Już teraz zbieramy pieniądze na zakup obrączek.

    Każdy uczeń wpłacając 14 zł na obrączkę będzie mógł w czerwcu 2015 r. bezpośrednio uczestniczyć w tej akcji i nadać imię swojemu boćkowi. Otrzyma także potwierdzający ten fakt certyfikat.

    Zachęcamy do licznego udziału.

    Małgorzata Chrobak

    Trzeci Wieczór Filmowy

    Akcja POLACY - RODAKOM

    Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji Polacy - Rodakom organizowanej przez Biuro Senatorskie Stanisława Gogacza. Pomagamy w zbiórce i przygotowaniu paczek świąteczno - noworocznych dla polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą - na Ukrainie i Białorusi.

    ZBIERAMY:
    - słodycze, kakao, konserwy mięsne, makaron, cukier, kaszę, ryż, mleko w proszku, itp.
    - książki z polską literaturą, książeczki dla dzieci oraz małe zabawki - przytulanki.

    Wyżej wymienione artykuły proszę przynosić do p. A. Kurowskiej - Kacprzak (sala nr 10) do 4 grudnia 2014 r.

    Prosimy o zaangażowanie i wsparcie!

    Szkolne koło wolontariatu

    Z wizytą u Burmistrza


    zdjęcia

    30 października uczennice naszego gimnazjum (Karolina Nurzyńska, Weronika Baniak, Weronika Zabłocka) wraz z p. dyrektorem Arturem Baranowskim oraz p. Agnieszką Domijańską wybrali się na spotkanie z burmistrzem Łukowa p. Dariuszem Szustkiem. Celem wizyty było wręczenie prezentów od władz miasta Sax w Hiszpanii, gdzie przedstawiciele "Dwójki" przebywali przez ostatni tydzień w ramach projektu Comenius. Uczennice opowiedziały o roli projektu Comenius. Mówiły o tradycji, kulturze Hiszpanii, ludności oraz o porozumiewaniu się w języku angielskim w sytuacjach codziennych, a także o wrażeniach z maratonu.

    Agnieszka Domijańska

    Wolontariusze z Gimnazjum nr 2


    zdjęcia

    Podczas odbywających się w miniony weekend Mistrzostw Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów bardzo pomocna okazała się praca grupa wolontariuszy z Gimnazjum nr 2. Dziewczęta i chłopcy pomagali między innymi przy wydawaniu posiłków goszczącym w naszej szkole ciężarowcom, trenerom, sędziom i działaczom sportowym. Ponadto na bieżąco wspomagali pracę organizatorów zawodów czyli Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, Urzędu Miasta i OSiR-u.

    Służyli informacją oraz pomocą wszystkim goszczącym w naszej szkole. W niedzielę przez ponad dwie godziny po zakończeniu zawodów pomagali przy sprzątaniu hali, korektywy i szatni.

    Na podziękowania zasłużyli: Weronika Świderska, Julia Kiełczewska, Marta Lada, Agnieszka Wójcik, Izabela Myka, Jakub Słomka, Igor Kiełczewski, Bartosz Cichocki i Julia Wojtalik. Pracę wolontariuszy koordynowali Mariusz Kiełczewski i Agnieszka Pierzchalska.

    Mariusz Kiełczewski

    Ślubowanie klas pierwszych


    zdjęcia

    Dnia 27 października 2014 r. kolejny wspaniały rocznik przyjęliśmy do społeczności uczniowskiej naszego gimnazjum. Przysięgę na sztandar szkoły w obecności swoich wychowawców i dyrekcji złożyło 175 pierwszoklasistów. Pan dyrektor Artur Baranowski tradycyjnie dokonał pasowania na ucznia wielkim ołówkiem.

    Po ślubowaniu uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające ich wstąpienie w szeregi gimnazjum. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli nowo przyjętym uczniom gratulacje. Uroczystość przygotowała i poprowadziła p. Anna Orzoł, dekorację - p. Agnieszka Czerska - Pawlak, oprawę muzyczną - p. Dorota Ratyńska, dyplomy - p. Aneta Paszkiewicz, nagłośnienie - p. Lech Kędzierski.

    Agnieszka Domijańska

    Relacja z wyjazdu do Hiszpanii - piątek (24.10.2014)


    zdjęcia

    Na dzisiejszy dzień zaplanowana była wycieczka w góry. Z samego rana wyruszyliśmy ku przygodzie. Byliśmy nieco w szoku, kiedy kazano nam wspinać się po dość wysokich skałach, ale okazało się to całkiem przyjemnym zajęciem i tylko z dołu wyglądało to tak przejmująco. Wspinając się poznawaliśmy przyrodę, a uczniowie przekazywali nam informacje na temat roślin i zwierząt żyjących w tutejszych górach, które są parkiem krajobrazowym.

    Na owych lekcjach LdL prowadzonych przez uczniów mieliśmy aż 25 stacji, a na każdej z nich wiele bardzo ciekawych informacji o lokalnej przyrodzie. Byliśmy nieco zmęczeni, ale szczęśliwi.

    Następnie udaliśmy się do zamku w Biar i zwiedzaliśmy ten piękny zabytek z XII wieku. Należy powiedzieć, iż w tym regionie każde małe miasteczko posiada swój zabytkowy zamek, którym się chlubi.

    Udaliśmy się potem wszyscy na obiad do szkolnej stołówki, a następnie na boisku graliśmy w piłkę nożną i koszykówkę oraz w tenisa. Dla każdego znalazło się coś odpowiedniego.

    Wieczorem nadszedł czas na uroczyste zakończenie naszego wyjazdu. Lokalna orkiestra zagrała nam kilkanaście pięknych tradycyjnych utworów na ludowych instrumentach. W rytmach tej muzyki wręczono nam certyfikaty.

    Nasza radość z projektu, który okazał się po raz kolejny wielkim sukcesem "wypłynęła" do centrum miasta, gdzie wszyscy razem z charakterystycznym hiszpańskim temperamentem świętowaliśmy w rytmach ludowych rytmów - śpiewem i tańcem. Popłynęło wiele łez. Wszyscy bardzo się zżyliśmy ... Po ceremonii rozpoczęła się pożegnalna zabawa. Tańczyliśmy, śmialiśmy się i spędzaliśmy ostatnie chwile z naszymi przyjaciółmi.

    Relacja z wyjazdu do Hiszpanii - czwartek (23.10.2014)


    zdjęcia

    Dzisiejszy dzień był znów pełen wrażeń. Jak co dzień wstaliśmy przed świtem, by o 8.00 wyruszyć do Rezerwatu Przyrody El Fondo, którego dewizą są tereny wodno-błotne wpisujące się w Konwencję Ramsarską chroniące przebywające tu ptactwo. Tu na miejscu mieliśmy wziąć udział w kilku lekcjach CLIL prowadzonych przez nauczycieli z Hiszpanii, jak również pracowników rezerwatu oraz muzeum przyrodniczego.

    Kiedy dojechaliśmy na miejsce, byliśmy miło zaskoczeni. Wszędzie woda, ptaki oraz inne ciekawe zwierzęta. Miejsce było bardzo piękne i zielone. Praktyczne obserwacje ptactwa poprzez specjalne do tego celu wybudowane kryjówki z użyciem lornetek i lunet, przyniosły dodatkowe pozytywne wrażenia. Wszystkich dotychczas stwierdzonych ptaków na tym terenie było ponad 180 gatunków. Sam teren był znacznie rozleglejszy, ale w ramach walki z malarią w ponad 90% podległ osuszeniu 200 lat temu. Dzięki temu mogliśmy odwiedzić różne zakątki parku i obserwować flamingi, perkozy, liczne gatunki kaczek, czapli czy kormoranów.

    Spacerując po parku rozmawialiśmy z naszymi przyjaciółmi z innym krajów. Podziwiając piękne widoki słuchaliśmy ciekawych opowiadań o zwierzętach i roślinach przebywających tu na stałe. Tutaj mieliśmy również okazję spróbować różnych owoców wprost z drzewa, na przykład daktyli i granatów. Była to niezwykła okazja do skosztowania nowych smaków.

    Po lekcjach terenowo-przyrodniczych udaliśmy się na pyszny lunch. Następnie po bardzo wykwintnym posiłku podanym przez kilkunastu kelnerów oraz tradycyjnych wielu przystawkach, dwóch daniach głównych, deserze oraz kawie bon-bon, udaliśmy się do miejscowości Alicante. Dotarliśmy tu na godzinę 18.00 i każdy z nas miał możliwość poznać choć trochę to ponad półmilionowe miasto. Największe wrażenie zrobił na nas położony na wysokiej górze Zamek Św. Barbary. Tu spędziliśmy ostatnie chwile, aż do zachodu słońca, po czym ciemną nocą udaliśmy się już w drogę powrotną do Sax, a stąd do goszczących nas rodzin.

    Jutro udajemy się do trzeciego już zamku w miejscowości Biar oraz na lekcje CLIL o przyrodzie gór. Po obiedzie będzie nasz czekać ceremonia pożegnalna, bo to już ostatni dzień naszych niezapomnianych dni tutaj w Hiszpanii.

    Relacja z wyjazdu do Hiszpanii - środa (22.10.2014)


    zdjęcia

    Dzisiejszy dzień rozpoczął się wspólnym maratonem. Byliśmy od rana źle nastawieni do biegu, ponieważ nie jesteśmy przyzwyczajeni do tak wysokich temperatur. Jednak wszyscy uczestnicy projektu pokonali ponad kilometrową trasę. Ostatnie 195 metrów przebiegliśmy wspólnie. Po biegu stwierdziliśmy, że maraton był bardzo dobrym pomysłem, a trasę przebiegliśmy z wielką przyjemnością, wspomagając siebie nawzajem. Rezultat maratonu, czyli 42 kilometry i 195 metrów pokonaliśmy w bardzo przyzwoitym czasie, mianowicie w 3 godziny i 40 minut.

    Tego dnia braliśmy również udział w zajęciach w bibliotece, których tematem były prawa człowieka. Następnie nieco zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach, udaliśmy się do rodzin, aby zjeść obiad i odpocząć. O 15.30 byliśmy z powrotem w szkole i rozpoczęliśmy lekcje LdL. Pierwsza prezentacja należała do nas. Byliśmy nieco zdenerwowani, ale należycie wykonaliśmy nasze zadanie. Nasza prezentacja i ćwiczenia opowiadały w szczególności o Polakach, którzy w swoich działaniach i twórczości traktowali o rasizmie, prawach człowieka, wolności i równości w państwie polskim i na świecie. Mowa o naszych noblistach Czesławie Miłoszu i Lechu Wałęsie oraz człowieku ogromnego serca Januszu Korczaku. Chórem wszyscy stwierdzamy, iż nauka języka poprzez praktykę i bezpośredni kontakt jest najskuteczniejsza. Wszyscy doświadczamy tego codziennie na swojej skórze.

    Po wykonaniu zadania z zaciekawieniem braliśmy aktywny udział w lekcjach prowadzonych przez naszych partnerów z Litwy, Grecji, Hiszpanii, Turcji, Finlandii oraz Rumunii. Wszystkie prezentacje oraz zadania do wykonania były inne i bardzo oryginalne. Byliśmy pod wrażeniem z jaką łatwością wszyscy nasi rówieśnicy posługiwali się różnorodnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.

    Po zajęciach nadeszła pora na kolejną sportową rywalizację, czyli wodne konkurencje na basenie! Spędziliśmy bardzo miło czas, braliśmy udział w sztafecie oraz rywalizowaliśmy między sobą. Zmierzyliśmy się również z nauczycielami, a zwycięstwo choć nie przyszło łatwo to było bardzo słodkie :). To był wspaniały dzień. Coraz bardziej nam się tu podoba i z dnia na dzień coraz bardziej przywiązujemy się do bliskich nam ludzi i tego wspaniałego miejsca.

    Akcja STOP zwolnieniom z WF-u


    zdjęcia

    powiększ

    W piątek 17.10.2014 nasze gimnazjum miało zaszczyt gościć Ministra Sportu i Turystyki pana Andrzeja Biernata, posłów na Sejm RP panów Romana Koseckiego i Cezarego Kucharskiego oraz Przewodniczącą Rady Miasta Łuków panią Urszulę Bancerz. Wspólnie z nimi nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 2, reprezentowani przez dziewczęta z klas sportowych oraz chłopców z sekcji podnoszenia ciężarów, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "STOP zwolnieniom z WF-u". Akcja ta ma na celu promowanie aktywności fizycznej w szkole. Pan minister miał okazję obejrzeć lekcję wychowania fizycznego naszych szczypiornistek z klas II i III, trenujących w ramach Gimnazjalnego Ośrodka Sportowego Młodzieży.

    Dorota Puzio

    Relacja z wyjazdu do Hiszpanii - wtorek (21.10.2014)


    zdjęcia

    Na dzisiejszy dzień według programu przewidziany był wyjazd do Walencji. Miasta, które w XV wieku stanowiło centrum rodzenia się nowej warstwy społecznej - burżuazji, a więc handlowców, bankierów i właścicieli ziemskich. Miasto to też pełniło jedną z najważniejszych ról rozwoju kulturalnego w regionie. Powstawały tu biblioteki i liczne szkoły. Wstaliśmy około 7.00, niestety w zupełnych ciemnościach, aby po pośpiesznym śniadaniu przygotować się i o 8.00 wyjechać z Sax w stronę tego pięknego miasta pełnego przeciwieństw i kontrastów.

    Po 2-godzinnej drodze dotarliśmy na miejsce. Naszym oczom ukazały się wysokie futurystyczne budynki nowoczesnego centrum nauki i sztuki. W starej części miasta, od której zaczęliśmy dzień, ujrzeliśmy piękne kościoły i wiele innych historycznych monumentów świadczących o niezwykłości tego miejsca i czasach jego świetności, które do dzisiaj bezsprzecznie trwa.

    Wyszliśmy z autobusów, podzieliliśmy się na 2 grupy i udaliśmy na lekcje CLIL prowadzone przez greckich nauczycieli, dotyczące historii Hiszpanii, jej kultury i tradycji. Rozpoczęliśmy poznawanie miasta. Na początku udaliśmy się do wielkiego marketu, kryjącego w sobie wszystkie przysmaki owoców morza i tego co rodzi ziemia. Nie wierzyliśmy własnym oczom, kiedy zobaczyliśmy 1000 stoisk, na których można było kupić dosłownie wszystko.

    Następnie udaliśmy się zobaczyć Pałac Jedwabny - Lonja de Valencia, który został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Tu dokonywano największych finansowych operacji i zaciągano największe kredyty w ówczesnym świecie basenu morza śródziemnego. Pałac w swym przepychu surowy natomiast wrażenie robią strzeliste łuki typowe dla stylu gotyckiego noszące w swym sklepieniu tony kamieni.

    Najwięcej czasu spędziliśmy na Starym Mieście i w jednej z wielu obecnych w centrum katedr, gdzie nasza Pani przewodnik, nauczycielka ze szkoły w Sax, opowiadała nam o architekturze, sztuce, artystach i religii. Dzięki wielu informacjom mogliśmy uzupełnić karty pracy, które na koniec dnia i lekcji zostały zebrane i sprawdzone. Udaliśmy się też na wieżę widokową, która niegdyś była główną bramą wjazdową do miasta. Tu podziwialiśmy wspaniałe widoki i robiliśmy zdjęcia kontrastów nowoczesności i historii. Widzieliśmy całą Walencję!

    Po zejściu wreszcie nadszedł czas na obiad. Przyjechaliśmy do klimatycznej tawerny, gdzie podano nam pyszne tradycyjne jedzenie, zapoczątkowane przystawkami, daniem głównym i deserem. Myślę, iż każdy na niego zasłużył, gdyż chodzenie w strugach upalnego słońca choć przyjemne to bardzo męczące. Jeszcze o 19.00, kiedy to żegnaliśmy Walencję lokalne termometry wskazywały 35 stopni Celsjusza! Podczas delektowania się posiłkami rozmawialiśmy z naszymi nowymi przyjaciółmi i miło spędziliśmy czas. Oczywiście nie był to koniec. Zaraz po obiedzie udaliśmy się do Centrum Sztuki i Nauki, gdzie mogliśmy zobaczyć drugą stronę księżyca czy też dokonać szacunkowych pomiarów odległości pomiędzy gwiazdami. Tu rzeczywiście można było przenieść się w czasie w przyszłość, którą oddawały liczne budynki niczym wprost z gatunku Science-Fiction. Jutro dzień na sportowo jak na celebracje Igrzysk Olimpijskich przystało. Rano zaczynamy maratonem, później gry zespołowe oraz pływanie. Niestety znów mało czasu na odpoczynek i poranna dosłownie pobudka.

    Relacja z wyjazdu do Hiszpanii - poniedziałek (20.10.2014)


    zdjęcia

    Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od spotkania w szkole z pozostałymi uczestnikami projektu Comenius o godzinie 8.00 jeszcze przed wschodem słońca. Podczas różnych gier edukacyjnych poznaliśmy siebie nawzajem oraz bardzo miło spędziliśmy czas. Nauczyciele z Sax wymyślili ciekawe zabawy związane z nauką języka angielskiego.

    Później poszliśmy do zabytkowych części miasta, gdzie hiszpańscy nauczyciele prowadzili lekcje CLIL. Pozwoliły nam one poznać burzliwą historię miasta, regionu i kraju. Wspięliśmy się oczywiście na ruiny zamku "Castillo de Sax", który stanowi serce miasta, a jego najstarsza wieża pochodzi jeszcze za panowania arabskiego z X wieku. Biorąc udział w kolejnych lekcjach terenowych odwiedziliśmy najważniejszy w tym mieście kościół pochodzący z XVI wieku oraz wiele interesujących związanych z nim historii. Poznawanie języka w ten sposób jest najbardziej efektywne! Przez cały czas robiliśmy zdjęcia i kręciliśmy filmy tabletami, kamerą oraz profesjonalnym aparatem zakupionymi z projektu, tak aby wieczorem utworzyć e-galerie i dzielić się na bieżąco z przyjaciółmi i rodziną w Polsce.

    O godzinie 14.00 wraz z naszymi rodzinami wróciliśmy do domów na obiad obfitujący w tradycyjne hiszpańskie potrawy m.in. paella an bazie królika, delikatnych grzybów i lokalnych dzikich ziół.

    Następnie spotkaliśmy się na sali konferencyjnej Urzędu Miasta Sax. Tu rozpoczęła się oficjalna konferencja rozpoczynająca kolejne już spotkanie partnerów z 7 krajów. W spotkaniu wziął udział burmistrz miasta oraz naczelnik wydziału edukacji. Następnie głos zabrali lokalni liderzy oraz koordynator projektu Artur Baranowski, który mówił o implementowaniu nowych technologii w proces nauczania i uczenia się oraz o nowych metodach dydaktycznych LdL oraz CLIL będącymi ważnymi aspektami tego projektu. Spotkanie było bardzo ważnym wydarzeniem dla lokalnej społeczności i nagrywane przez lokalne media docierające do ponad 100 000 również na żywo. Po prezentacji szkół i miast 7 partnerów, otrzymaliśmy prezenty od hiszpańskich przyjaciół oraz podarowaliśmy nauczycielom z Hiszpanii, burmistrzowi miasta oraz naczelnikowi upominki otrzymane od Burmistrza Miasta Łuków oraz Starosty.

    Znajdowaliśmy się w sali zwanej Mayordomia, żeby obejrzeć nasze prezentacje z przeprowadzonych olimpiad i jedenastu konkurencji sportowych w kategoriach dziewcząt i chłopców. Następnie zostały wręczone medale złote, srebrne i brązowe dla najlepszego kraju w danej konkurencji. Późnym wieczorem o godzinie 21.00 udaliśmy się na kolację przygotowaną przez rodziców, na którą składały się tradycyjne potrawy Hiszpanii m.in. Gazpacho/Salmorejo jest to zimna zupa z ogórka, pomidora, cebuli, papryki, chleba, oliwy oraz soli. Drugą tradycyjną potrawą była paella przyrządzona z ryżu, azafrán, kurczak oraz papryki. Dodatkowo dużo świeżych owoców i warzyw oraz grilowanych na ognisku różnych gatunków mięs oraz dań wykonanych z mąki, wody, oliwy i czosnku. Po 16 godzinach aktywności wszyscy udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

    Relacja z wyjazdu do Hiszpanii - niedziela (19.10.2014)


    zdjęcia

    Z Łukowa wyjechaliśmy o godzinie 3:00 nad ranem, aby około 5:00 pojawić się na lotnisku w Warszawie. Wszyscy byliœśmy bardzo podekscytowani i ciekawi, ale także strasznie zmęczeni i zaspani. O godzinie 6.40 wylecieliśmy w stronę Paryża, gdzie mieliśmy przesiadkę. Lotnisko Charles de Gaulle zrobiło na nas duże wrażenie. Następny samolot zabrał nas już do samej Walencji.

    W tym jakże cudownym i malowniczym mieście pojawiliśmy się około godziny 12:00. Nie znając drogi pan Artur postanowił wesprzeć się pomocą tubylca, co okazało się wspaniałym pomysłem. Z pomocą pani Olgi pojechaliśmy metrem do centrum miasta i stacji kolejowej, gdzie w jej okolicach zachwycaliśmy się wspaniałą architekturą dworca i budynków położonych w centrum.

    Na miejscu nasze oczy ujrzały również ogromną budowlę na kształt rzymskiego koloseum. Z opowieści pani Olgi dowiedzieliśmy się, że jest to arena, w której od początku maja do początku października odbywają się krwawe walki byków i torreadorów. Oczywiście nie mogło się obejść bez sesji, którą wykonał doskonały fotograf - pani Agnieszka ze wsparciem wszystkich uczniów. W centrum zakupiliśmy pocztówki aby wysłać je do przyjaciół z Polski oraz zakosztowaliśmy tradycyjnej hiszpańskiej kuchni, m.in. owoce morza i krokiety, które bardzo nam smakowały.

    O godzinie 15:02 odjechaliśmy do miasteczka Elda Petre, a stąd z naszymi partnerami do podnóża średniowiecznego zamku Sax. Kiedy wysiedliśmy, od razu zauważyliśmy uśmiechnięte twarze naszych przyjaciół, którzy nas przywitali. Następnie udaliśmy się do naszych domów, gdzie spędziliśmy miły wieczór z "nowymi" rodzinami. Nie obyło się bez wieczorenych rozmów i spacerów po przyrodniczych bezdrożach.

    Jutro czeka nas m.in. ceremonia powitalna, konferencja prasowa, spotkanie z władzami, gdzie przekażemy pozdrowienia i drobne upominki od naszych włodarzy, burmistrza i starosty oraz wiele innych edukacyjnych atrakcji, ale na nie zapraszamy już jutro.

    Na XVI Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach


    zdjęcia

    W dniach 16-18 października odbywał się w Siedlcach XVI Festiwal Nauki i Sztuki. W czwartek 16 października 52 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Chrobak, p. Agnieszką Bilską, p. Moniką Duszyńską i p. Jadwigą Tymoszuk uczestniczyło w wykładach na Uniwersytecie Przyrodniczo - Humanistycznym w Siedlcach.

    Uczniowie zostali podzielani na dwie grupy, jedna grupa uczniów z opiekunami udała się do Instytutu Biologii na Wydziale Przyrodniczym, gdzie wsieli udział w wykładach: "Przyszłość pszczół. ڌwiat bez pestycydów - w stronę rolnictwa ekologicznego" - to bardzo ciekawy wykład Katarzyny Jagiełło oraz drugi "Pszczoły - miód i dużo więcej..." dr inż. Aldony Gontarz i "Miód i jego cudowne walory zdrowotne" Stanisława Sienko.

    W holu Instytutu Biologii gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić wystawę sprzętu pszczelarskiego. Zobaczyli wnętrze ula i dowiedzieli się jak powstaje miód. Dodatkową atrakcją była degustacja miodów i możliwość ich zakupu.

    Druga grupa grupa uczniów wraz z opiekunami udała się na Wydział Nauk Ścisłych gdzie wysłuchała wykładu prof. nzw. dr hab. inż. Zbigniewa Karczmarzyka "Krystalografia wczoraj, dziś i jutro" oraz wykładu dr Waldemara Wysockieo "Jak zajrzeć do wnętrza kryształu?" i "Niezwykły stan materii – ciekła kryształy" dr Arkadiusza Rudzika. Po wykładach uczniowie mogli zobaczyć metody badawcze ciekłych kryształów oraz obejrzeć wystawę "W niezwykłym świecie kryształów".

    Agniesza Bilska

    Wycieczka do Białowieży


    zdjęcia

    2 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły i uczniowie Gimnazjum nr 1 wspólnie wyjechali na jednodniową wycieczkę do Białowieży. Zwiedzając Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego i uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych uczniowie poszerzyli swoją wiedzę biologiczną. Wejście pod opieką przewodnika do rezerwatu ścisłego dostarczyło niezapomnianych wrażeń. Dodatkową atrakcją tej wycieczki był pobyt na Grabarce.

    Małgorzata Chrobak

    Debata ekologiczna


    zdjęcia

    10 października 2014 r. odbyła się w naszym gimnazjum debata ekologiczna. Zaproszony gość, p. Marek Domański - Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Nadzoru Właścicielskiego przybliżył gimnazjalistom zagadnienia związane z gospodarką odpadami w Łukowie. Prowadzący debatę: Kasia Nowicka i Maciek Kruczek zwrócili też uwagę na problem zaśmiecania lasów.

    Uczestnicy tego spotkania dowiedzieli się, że za nielegalny wywóz śmieci grożą wysokie kary. Na zakończenie uczniowie zostali poinformowani, iż nasze gimnazjum przystąpiło do konkursu "Eko-szkoła" i w związku z tym prowadzimy zbiórkę zepsutych telefonów komórkowych, za które otrzymamy pomoce naukowe.

    Małgorzata Chrobak

    XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

    Miłośnicy języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mają okazję zgłosić się do XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH HIGH FLIER do dnia 19 listopada 2014 roku. Konkurs odbędzie się 10 grudnia 2014 r. w naszym gimnazjum.

    Tematyką tegorocznej edycji konkursu jest geografia Wielkiej Brytanii. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.

    Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli języka angielskiego lub bezpośrednio do koordynatora konkursu p. Magdaleny Piaseckiej. Szczegóły konkursu dostępne są pod następującym linkiem: http://jersz.pl/contest,7.html lub drogą mailową na piasecka.magdalena.pg2@gmail.com.

    Magdalena Piasecka

    Rada Rodziców ogłasza konkurs


    powiększ

    Dokumenty:
    Zgoda rodziców na udział w konkursie
    Regulamin konkursu

    Mistrzowie województwa
    w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców


    zdjęcia

    W Lubartowie odbył się Finał Wojewódzki Gimnazjady w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców. Łuków reprezentowała drużyna z Gimnazjum nr 2 i osiągnęła najlepszy wynik, jaki dotychczas osiągnęły łukowskie gimnazja w tej konkurencji. Podczas biegu już na trzeciej zmianie Dominik Borkowski wyprowadził drużynę na prowadzenie i tej pozycji chłopcy bronili do końca. "Dwójka" zajęła I miejsce i tym samym została mistrzem województwa!

    Skład drużyny: Jakub Wryk, Hubert Kopyść, Robert Świderski, Mateusz Michalski, Jakub Kulik, Cezary Chmielewski, Kamil Chojniak, Sebastian Izdebski, Jakub Rokicki, Bartek Kiryła, Dominik Borkowski, Rafał Górka.
    Opiekun: Robert Filip.

    Agnieszka Domijańska

    Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej


    zdjęcia
    D. Nikiel,
    A. Domijańska

    We wtorek 14 października do naszej szkoły przybyło wielu gości: przedstawiciele władz samorządowych z panem burmistrzem, dyrektorzy łukowskich szkół i przedszkoli, nauczyciele emeryci. Nasze gimnazjum współorganizowało Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej.

    Na część oficjalną składały się przemówienia okolicznościowe i wręczenie nagród nauczycielom. Na zakończenie goście obejrzeli krótką część artystyczną przygotowaną przez uczniów pod opieką p. Moniki Duszyńskiej, p. Anny Szklarz i p. Doroty Ratyńskiej.

    Monika Duszyńska

    Ic i Id na pokazach chemicznych w Lublinie


    zdjęcia

    Dnia 25 września 2014 r. uczniowie klas Ic i Id wybrali się na pokazy fizyczne, zorganizowane przez Oddział Lubelskiego Towarzystwa Chemicznego oraz UMCS w Lublinie. W trakcie pokazów prezentowane były doświadczenia z ciekłym azotem, wodorem oraz wpływ środowiska na rośliny.

    Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia, związane z wykorzystaniem ciekłego azotu oraz spalanie wodoru. Młodzież zaangażowała się w wykonywanie eksperymentów przygotowanych przez prowadzących. Do Łukowa wróciliśmy z ogromem wrażeń i "Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT".

    Agnieszka Bilska

    Relacja z pobytu w Grecji w telewizjii MasterTV

    Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z pobytu uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum w Grecji w ramach projekt "Stwórzmy wielokulturową Europę" przygotowanej przez telewizję MasterTV.


    Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa - Październik 2014

    W tym roku, w październiku, po raz trzeci w Europie (drugi raz w Polsce) startuje europejska kampania propagująca szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni (bezpiecznymiesiac.pl). W ramach projektu organizowanego przez OGÓLNOPOLSKĄ INICJATYWĘ EDUKACYJNĄ KURSOR nasza szkoła będzie ubiegać się o uzyskanie szkolnego certyfikatu "WIEMY, JAK! Nowe technologie w szkole".

    Celem projektu jest m.in.: podniesienie świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą nowoczesne technologie, rozwijanie kompetencji kluczowych u uczniów, w zakresie bezpiecznego i efektywnego posługiwania się nowymi technologiami.

    Uwaga! Tylko do 30 października!

    Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w KONKURSIE NA NAJLEPSZE HASŁO / MOTTO / SLOGAN PROMUJĄCE BEZPIECZNE STOSOWANIE NOWYCH TECHNOLOGII W SZKOLE. Do wygrania są oczywiście cenne nagrody. Szczegóły oraz regulamin konkursu znajduje się pod adresem http://www.edukator.pl/Regulamin-konkursu,10002.html

    Andrzej Pieniak

    Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach

    Uczniowie naszej szkoły w dniu16.10.2014 r. wyjeżdżają na Festiwal Nauki i Sztuki w Siedlcach. Jest to nagroda dla 52 uczniów, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki z chemii, biologii i fizyki. Na festiwalu dzielimy się na dwie grupy, jedna grupa udaje się na wykłady o pszczołach, a druga na wykład o kryształach. Koszt wyjazdu pokrywa Rada Rodziców.

    Strona Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach
    Program festiwalu

    Agnieszka Bilska

    Sportowa niedziela z "Dwójką" czyli Biegnij Warszawo 2014


    zdjęcia

    Najprostszą formą aktywności fizycznej człowieka jest bieg lub bardzo popularny ostatnimi czasy chód sportowy. Dostępność tych dwóch dyscyplin dla każdego z nas jest nieograniczona, lecz często barierą jaką sobie stawiamy jest brak chęci. Uczniowie oraz nauczyciele z Gimnazjum nr 2 oraz z Zespołu Szkół nr 1 udowodnili, że 10-cio kilometrowy bieg oraz 5-cio kilometrowy marsz to wspaniała propozycja na spędzenie wolnego czasu w niedzielne, październikowe przedpołudnie.

    Z wielką chęcią sprawdzenia własnych możliwości wszyscy wymienieni ustawili się z ponad 10 tysiącami biegaczy i 5 tysiącami piechurów na linii startu szóstej już edycji Biegnij Warszawo – Maszeruję Kibicuję. Piękno polskiej złotej jesieni oraz obecność znanych polskich sportowców: Roberta Korzeniowskiego, Jacka Wszoły, Pawła Januszewskiego, Artura Nogi czy Ireny Szewińskiej, z którymi uczniowie mogli porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia uatrakcyjniły czas spędzony przed startem oraz chwile po osiągnięciu linii mety. Wyjazd już po raz szósty zorganizowany został przez Mariusza Kiełczewskiego - nauczyciela wychowania fizycznego Gimnazjum nr 2, a możliwy był dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Łukowie.
    Foto: Mariusz Kiełczewski, Artur Baranowski, Biegnij Warszawo.

    Mariusz Kiełczewski

    Sztafetowe biegi przełajowe - rejon


    zdjęcia

    Gimnazjum nr 2 w Łukowie wywalczyło awans na zawody wojewódzkie. Podczas rejonowych biegów sztafetowych przełajowych w Wisznicach drużyna chłopców z "Dwójki" zdobyła II miejsce, a tym samym pojedzie na finał wojewódzki. Przez dziewięć zmian Łukowiacy prowadzili, "polegli" dopiero na ostatniej zmianie. Dziewczęta po bardzo zaciętej rywalizacji ze sztafetami z Komarówki i Terespola ostatecznie zajęły trzecie miejsce.

    Skład drużyny chłopców: Jakub Wryk, Hubert Kopyść, Robert Świderski, Mateusz Michalski, Jakub Kulik, Cezary Chmielewski, Kamil Chojniak, Adam Borowiec, Sebastian Izdebski, Jakub Rokicki, Bartek Kiryła, Dominik Borkowski, Rafał Celiński.
    Opiekun: Robert Filip
    Skład drużyny dziewcząt: Weronika Świderska, Natalia Kudlak, Agnieszka Kłos, Natalia Pasik, Eliza Redzik, Kamila Wielgosz, Karolina Zabielska, Emilia Wojciuk, Weronika Leszko, Dominika Krut, Alicja Włodarczyk, Kinga Ziemińska, Natalia Pogonowska.
    Opiekun: Lidia Grzeczyńska.

    Agnieszka Domijańska

    Konkurs na 100% składkę całoroczną na Radę Rodziców

    Rada Rodziców informuje, że klasa IA zdobyła I miejsce w konkursie na
    100% składkę całoroczną na Radę Rodziców.
    Zwycięzcom I miejsca – GRATULUJEMY!
    Kto zdobędzie II i III miejsce?

    Przewodnicząca Rady Rodziców
    Beata Baran

    Charytatywna licytacja na rzecz podopiecznej Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc - Renatki Tratkiewicz


    powiększ

    powiększ

    Szanowni Państwo,
    dziękując za zaufanie, jakim obdarzaliście nas Państwo w dotychczasowych inicjatywach - serdecznie zapraszamy do udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu - charytatywnej licytacji na rzecz podopiecznej Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc - Renatki Tratkiewicz.

    Renatka to czternastoletnia dziewczynka dotknięta wieloma schorzeniami będącymi skutkiem stwardnienia guzowatego. Renatka wymaga stałej opieki, rehabilitacji oraz zaopatrzenia ortopedycznego.

    Przedmiot licytacji: oryginalne/certyfikowane buty sportowe Roberta Lewandowskiego, które zostały nam przekazane za pośrednictwem i dzięki uprzejmości pana posła Cezarego Kucharskiego CK Sport Management.

    Cel licytacji: współfinansowanie zakupu pionizatora ortopedycznego / kwota jakiej potrzebujemy do realizacji celu to 2500 PLN.

    Liczymy na to, że z Państwa udziałem i wsparciem, licytacja tych pamiątkowych butów pozwoli nam poprawić sytuację naszej podopiecznej. 100% uzyskanej z licytacji kwoty zostanie przeznaczone na potrzeby Renatki Tratkiewicz.
    Licytacja zostanie przeprowadzona na serwisie Allegro w dniach 03.10.2014 - 17.10.2014.

    Link do licytacji:
    http://allegro.pl/korki-roberta-lewandowskiego-charytatywna-i4663367004.html

    Niezależnie od przeprowadzanej akcji środki na leczenie i rehabilitację Renatki można wpłacać na konto Fundacji z dopiskiem "na leczenie Renaty Tratkiewicz".

    Zespół Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc

    Następna strona
    Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz