WAKACYJNE WSPOMNIENIA...
GIMNAZJALIŚCI Z DWÓJKI NAD POLSKIM MORZEM
PROMOWALI ŁUKÓW

zdjęcia

Tuż po zakończeniu roku szkolnego, w sobotę 24 czerwca 2017 r., grupa gimnazjalistów wyruszyła na wakacje. Naszym celem był jak zwykle Bałtyk. Tym razem zarzuciliśmy kotwicę w Chłapowie. Odwiedziliśmy Malbork, Gdańsk, Hel, Rozewie i Słowiński Park Narodowy. Wszędzie promowaliśmy naszą szkołę i Łuków w białych czapkach z nazwą miasta. Nadruk na nich zasponsorował nam Wydział Promocji Miasta Łuków, za co serdecznie dziękujemy.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele - wolontariusze z łukowskich szkół: Panie Elwira Wituska i Agnieszka Wardak, której pomagała Wiktoria Walczak oraz Panie Anna Siergiej i Halina Grochowska z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Adamowa a także Pan Daniel Lonty z Gimnazjum nr 2 w Łukowie. Wyjazd przygotowała i czuwała nad wszystkimi Pani Barbara Walczak.

Pełni wrażeń, mimo, iż pogoda w tym roku nam nie dopisała, z nowymi przyjaciółmi i pomysłami na resztę wakacji, wróciliśmy 7 lipca do Łukowa, gdzie czekali stęsknieni rodzice. Podczas wyjazdu uczniowie poznali zagadnienia zawarte w programie profilaktycznym "Radość bez alkoholu - wakacje bez ryzyka. Decyduję o sobie 2". Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie pokryła część kosztów (prawie 2500 zł) za bilety wstępu do Muzeum w Malborku i rejs statkiem na trasie Gdańsk - Hel. Gimnazjum nr 2 w Łukowie po raz kolejny skorzystało z tej formy finansowego wsparcia.

W przyszłym roku zapraszamy wszystkich naszych uczniów na kolonie w Augustowie z wycieczkami na Litwę.

ZŁOTA KLAUDIA

W dniach 2-3 listopada w Białymstoku odbył się II Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów "PolshaPrivet". W kategorii 14-17 lat - śpiew estradowy solo I miejsce oraz złotą statuetkę otrzymała łukowianka, uczennica klasy III gim. Szkoły Podstawowej nr 2 - Klaudia Borejko. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


otwórz

TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 16-20 PAŹDZIERNIK 2017r.

zdjęcia

W dniach 16-20 października 2017r. nauczyciele języka angielskiego oraz niemieckiego zorganizowali w naszej szkole Tydzień Języków Obcych, podczas którego uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum mieli okazję brać udział w wielu inicjatywach językowych.

Tydzień Języków Obcych rozpoczął się czytaniem bajek dla uczniów najmłodszych klas naszej szkoły podstawowej przez gimnazjalistów z klasy III c. Gimnazjaliści mieli okazję przekonać się, że nauczanie innych jest najlepszą metodą doskonalenia języka angielskiego, natomiast dla młodszych uczniów było to bardzo pozytywne doświadczenie i mamy nadzieję będzie miało wpływ na ich motywację do nauki języków obcych. Organizatorami akcji czytania bajek byli: p. Artur Baranowski, p. Monika Duszyńska oraz p.Lidia Rychta.

17-18 października były dniami propagowania kuchni krajów anglojęzycznych podczas długich przerw w naszej szkole. Gimnazjalistki z klasy 2e (Emilia Chwedoruk, Marta Zarzycka, Magdalena Padarz), 2a (Maja Sulej) oraz 3b (Alicja Kubiak, Natalia Kubicka, Julia Puszcz) pod okiem p. Aleksandry Sala przygotowały dania i desery według tradycyjnych receptur kuchni brytyjskiej oraz amerykańskiej. Uczniowie mieli okazję spróbować między innymi pancakesów, wegańskich mini hamburgerów, muffinek z flagami krajów anglojęzycznych oraz wielu innych pyszności.

Kolejną atrakcją Tygodnia Języków Obcych było malowanie flag Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych przez uczniów z klas 1a, 1b, 1c, 3b oraz 3c szkoły podstawowej pod okiem nauczycielek j.angielskiego p.Aleksandry Sala, p.Jolanty Prusak oraz p. Magdaleny Piaseckiej.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać elementy kultury krajów anglojęzycznych , a wystawa ich prac na korytarzu szkolnym zmotywowała do dalszej nauki języka angielskiego.

W ramach kolejnych działań podczas Tygodnia Języków Obcych odbyły się w dwa konkursy związane z j. niemieckim oraz konkurs z j.angielskiego "Mistrz Angielskiej Ortografii-Dyktando". Pani Ilona Borkowska zorganizowała oraz przeprowadziła konkurs na plakat pt. ,,Z czym kojarzą Ci się Niemcy". Uczniowie wykonali plakaty, najciekawsze i najbardziej pomysłowe prace można obejrzeć w sali nr 16. Konkurs ten wygrała Martyna Czerepińska kl 2c. Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w teście o krajach niemieckojęzycznych, w którym pierwsze miejsce zajęła Julia Mitura kl 2a.
19.10.2017r. p. Aleksandra Sala przeprowadziła konkurs "Mistrz Angielskiej Ortografii- Dyktando". Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas II oraz III gimnazjalnych. Oto nasi szkolni mistrzowie angielskiej ortografii:
I miejsce- Jakub Kryczka ( klasa III a)
II miejsce- Luiza Semeniuk (klasa II a)
III miejsce- Gabriela Opolska (klasa III a)

Tydzień Języków Obcych zakończył się 20.10.2017r. wieczorem filmowym dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski SP 2. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją znajomość j.angielskiego podczas projekcji filmów w j.angielskim. Podczas wieczoru filmowego opiekę nad uczniami sprawowały p. Dyrektor Dorota Puzio, p. Anna Szklarz oraz p.Agnieszka Bilska.

Sukces sportowców z Dwójki!!!

W dniu 27 października w Adamowie odbyły się Finały Wojewódzkich Drużynowych Biegów Przełajowych.

W kategorii Szkół Podstawowych w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie, którzy zdobyli drugie miejsce.

Srebrne medale w województwie zdobył zespół, który pobiegł w składzie:
Bartoń Piotr,
Krukow Albert,
Machniak Daniel,
Mądry Maciej,
Misiak Przemek,
Ostojski Kacper,
Rożen Jakub.

Opiekunem drużyny jest Robert Filip.

Wyniki czołówki biegu:
1. Gimnazjum Wohyń
2. SP Nr 2 Łuków
3. Gimnazjum nr 1 Tomaszów Lubelski
4. PG Swory
5. PG Nr 1 Kraśnik
6. SP Trzebieszów

Wycieczka do Siedlec klas - 6a, 6b, 4b

zdjęcia

Dnia 30 października odbyła się wycieczka klas szóstych do Siedlec. Pojechało też kilka osób z klasy czwartej.

Najpierw obejrzeliśmy spektakl w teatrze pod tytułem: "Mały Książe". Bardzo nam się podobał, podziwialiśmy aktorów za kunsztowny spektakl.

Odwiedziliśmy też siedzibę Radia Podlasie, mogliśmy zobaczyć na własne oczy na czym polega praca w radiu.

Punktem kulminacyjnym wycieczki była wizyta w tak zwanej "Wagarowni". Uczniowie pozamykani w escape rooms świetnie się bawili i zacieśniali przyjaźnie, ćwiczyli pracę zespołową.

Wycieczka bardzo się udała, wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.

Wycieczka do Lublina klasy IIIa

zdjęcia

Dnia 27.10.2017r. klasa IIIA SP wybrała się wraz ze swoją panią wychowawczynią Katarzyną Mikulską na całodniową wycieczkę do naszego przepięknego miasta wojewódzkiego. Nad bezpieczeństwem czuwała również pani Joanna Woźniak, mama jednego z uczniów, za co składamy serdeczne podziękowania.

Pierwszym punktem wyjazdu był spektakl w Teatrze im. H. Ch. Andersena. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat Lublina, a przede wszystkim poznały Koziołka Kręciołka, który od lat zamieszkuje herb tego miasta.
Po wizycie w teatrze klasa wspólnie bawiła się w sali zabaw "Mania Skakania". Do swojej dyspozycji dzieci miały: trampoliny z koszami, basen z kładkami, strefę trampolin do skoków do basenu, zjazd tyrolski i wiele innych.
Na koniec, po pysznym dwudaniowym obiedzie w restauracji, uczniowie zwiedzili największą w Polsce wystawę budowli z klocków Lego. Dzieci mogły obejrzeć np. organy ludzkiego ciała, bohaterów Star Wars, scenki z baśni i wiele innych. Największe wrażenie zrobił wykonany z miliona klocków Air Force One, czyli samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych. Fanów sportu zainteresowały figury: Roberta Lewandowskiego (wykonana z 70 tysięcy klocków), Agnieszki Radwańskiej (z 40 tysięcy klocków), Marcina Gortata (214- centymetrową figurę wykonano z 120.013 elementów) oraz Rafała Sonika i jego quada, na którym wygrał rajd Dakar (z 250 tys. klocków). Po wystawie dzieci mogły bawić się w Fun parku, czyli strefie zabaw z klockami.

Wycieczka była bardzo ciekawa i dlatego na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wycieczka do Warszawy klasy 2b i 2c

zdjęcia

Dnia 25.10.2017r. klasy 2b i 2c gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było kino. Uczniowie obejrzeli tam kilka seansów o człowieku, wysłuchali słuchowiska i wzięli udział w quizie.

Następnym celem był Hangar 646. Wszyscy dobrze się bawili. Dzieci robiły salta, skakały na trampolinach i walczyły na pałki w piankach. Po wysiłku fizycznym, przyszedł czas na posiłek. Grupa wstąpiła do McDonald'sa.

Punktem kulminacyjnym wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali przewodnika mówiącego o dowódcach powstania, tajnej produkcji gazet i dzielnych kobietach tamtych czasów. Po lekcji muzealnej wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich domów.

Zielona lekcja z ptakami drapieżnymi

zdjęcia

W piątek 20.10.2017r. wielką atrakcją dla najmłodszych dzieci naszej szkoły była zielona lekcja z ptakami drapieżnymi.

Głównymi bohaterami były sowy, sokół i jastrząb. Mieliśmy szansę dowiedzieć się, jaką rolę te ptaki spełniają w przyrodzie i czym się różnią od siebie. Każdy uczestnik zajęć mógł z bliska przyjrzeć się tym niezwykłym zwierzętom, poznać ich zwyczaje i najdrobniejsze szczegóły budowy zewnętrznej. Ptaki dosłownie latały nad naszymi głowami!

To była niesamowita edukacja przyrodnicza na żywo.

Klasa IIIc na wycieczce w Lublinie

zdjęcia

19 października klasa 3c z kilkoma osobami z klas 3d, 3e, i 3f pojechała na wycieczkę do Lublina. Opiekowały się nami panie: Sylwia Cygan, Agnieszka Czerska-Pawlak i Agata Kurowska-Kacprzak.

Na początku zwiedzaliśmy wystawę dzieł słynnego hiszpańskiego malarza, twórcy kubizmu - Pablo Picasso, która była zorganizowana na Zamku Lubelskim po raz pierwszy od lat 60-tych XX wieku. Wszyscy byliśmy zafascynowani, a czasem zadziwieni stylem malarskim artysty.

Drugim punktem naszej wycieczki było Muzeum na Majdanku. Zwiedzaliśmy je z przewodnikiem. Byliśmy poruszeni historią obozu koncentracyjnego i ludzi, którzy musieli cierpieć głód , zimno, zniewagi niemieckich strażników, znosić nieludzkie warunki, czekając na własną śmierć. W ciągu trzech lat istnienia obozu Niemcy zamordowali tam ok. 59 tys Żydów oraz ok.19 tys. innych narodowości, głównie Polaków i Białorusinów. Widzieliśmy też grupy Izraelczyków, którzy przyjechali uczcić pamięć swoich przodków.

Ostatnią atrakcją wycieczki była wystawa Klocków Lego. Podziwialiśmy na niej niezwykłe konstrukcje, np. znanych budowli, postaci filmowych czy ze świata sportu. Na koniec mieliśmy okazję pobawić się klockami Lego, co przeniosło nas w czasy dzieciństwa.

Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale zadowoleni. Wycieczka wszystkim się podobała.

Klasy I-III na przedstawieniu w ŁOK

zdjęcia

W piątek 20 października uczniowie klas Ia, IIa, IIIa i IIIb gościli w Łukowskim Ośrodku Kultury na przedstawieniu pt. "Mistrz Twardowski" w wykonaniu Teatru Banasiów z Warszawy. Bajkę muzyczną na motywach baśni ludowej napisał Wojciech Banaś.

"Dawno temu, w niedużym, podupadłym dworku mieszkał szlachcic Twardowski. Niezbyt bogaty, a właściwie biedny. Byli tacy, którzy nazywali go naukowcem, on sam siebie nazywał mistrzem astrologii i alchemii. Twardowski nocami rozmyślał i próbował odnaleźć duszę wszechświata - kamień filozoficzny.

W pobliżu dworku Twardowskiego była karczma, w której gosposią była piękna Zosia. Maciek, wiecznie śpiący i leniwy sługa Twardowskiego, chciałby polepszyć swój los i napełnić pusty brzuch. Pewnie by przespał swój głód, ale te zapachy. Gdyby tak Zosia została żoną jego pana, to miałby dobrze. Ta jednak daje Twardowskiemu do wykonania trzy zadania, w tym jedno nie do spełnienia. Kto mu pomoże? Maciek? Zosia? A może Mefistofeles?"
Sztukę oglądaliśmy z wielkim zaciekawieniem.

Nasze szczypiornistki na turnieju na Ukrainie

zdjęcia

W dniach 14-18 września dziewczęta z II gimnazjalnej klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie przebywały w mieście Rowno na Ukrainie, gdzie uczestniczyły w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek o Puchar Polesia. W turnieju tym oprócz naszych zawodniczek wystąpiło 16 drużyn z Litwy, Białorusi, Mołdawii i Ukrainy. W trzydniowych zmaganiach dziewczęta miały możliwość skonfrontować swoje umiejętności sportowe z przeciwniczkami prezentującymi odmienny styl grania niż stosowany w Polsce.

Wschodnia piłka ręczna oparta jest na większej sile fizycznej oraz dużej ilości rzutów z podłoża. Gra z tak grającymi drużynami umożliwiła naszym zawodniczkom zdobycie nie tylko nowych umiejętności technicznych, lecz również nowych rozwiązań taktycznych. Te wszystkie zdobycze będą procentowały w przyszłości.

Wyniki łukowskiego zespołu:
Kijów (Ukraina) - 17:15
Ternopil (Ukraina) - 19:10
Szostka (Ukraina) - 11:16
Rowno (Ukraina) - 10:9
Lwów (Ukraina) - 19:21
Kiszyniów (Mołdawia) - 20:16
Alitus (Litwa) - 12:17

W klasyfikacji końcowej nasza drużyna została sklasyfikowana na VI miejscu. W klasyfikacjach indywidualnych najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Natalia Kalińska.
Organizatorem wyjazdu łukowskich zawodniczek był trener p. Jerzy Kożuch.

Tekst: Jerzy Kożuch

Dzień Edukacji Narodowej

"Osobnik zwany nauczycielem siedzi przodu klasy za biurkiem i coś tam mówi z mądrą miną lub przechadza się po klasie, zagląda do zeszytów i wymądrza się.

Z kolei uczniowie, ci liczniejsi, na lekcjach kręcą się, huśtają na krześle, żują gumę i nieustannie marzą o następnej przerwie." I tymi zdaniami można streścić w żartobliwym tonie część artystyczną akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tak "podane" przesłanie przemawia do społeczności szkolnej najtrafniej.

Dużo optymizmu i śmiechu zapewnili młodzi aktorzy: Kamila Bogusz, Wojciech Cabaj, Julia Domańska, Emilia Gajek, Ania Jankowska, Julia Kamińska, Natalia Kondratowicz, Wiktoria Koper, Adela Kostian, Paula Kopyść, Alicja Kubiak, Natalia Kubicka, Natalia Łukasiewicz, Klaudia Niedziółka, Krzysztof Niemiałkowski, Martyna Orzeł, Patryk Patkowski, Julia Puszcz, Oliwia Sałata, Nuraliera Tabariu, Natalia Wiszniewska, Natalia Zemło.

Akademię "ubarwiły" piosenkami wokalistki: Klaudia Borejko, Anastazja Klimiuk, Sylwia Purzycka, Marta Skurka, Julia Stolarczyk, Gabriela Szczygielska. Apel przygotowały z uczniami: p. Małgorzata Knap i p. Dorota Ratyńska.

Wpisała: Agnieszka Domijańska
Zdjęcia: Agnieszka Domijańska i Dariusz Nikiel


Zdjęcia A.D.


Zdjęcia D.N.

Pokazy z fizyki w w Lublinie

zdjęcia

Dnia 13 września 2017 r. uczniowie klas IIIc, IIIa i VIIa wybrali się na pokazy fizyczne, zorganizowane przez Oddział Lubelskiego Towarzystwa Fizycznego oraz UMCS w Lublinie. W trakcie pokazów prezentowane były doświadczenia z mechaniki, elektrostatyki, dźwięku i promieniotwórczości.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia z elektrostayki. Młodzież zaangażowała się w wykonywanie eksperymentów przygotowanych przez prowadzących. Do Łukowa wróciliśmy z ogromem wrażeń i "Z FIZYKĄ ZA PAN BRAT".

LIST GRATULACYJNY

otwórz

ZAPROSZENIE NA ANGLOJĘZYCZNY WIECZÓR FILMOWY

otwórz

Ślubowanie klas pierwszych 2017


zdjęcia

Pierwszoklasiści naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami.

12.10.2017r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia dzieci z klas Ia, Ib i Ic. To był bardzo wyjątkowy dzień. Dzieci musiały przedstawić to, czego już się nauczyły w szkole: śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz odpowiadały na szereg bardzo ważnych pytań. Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli przysięgę na sztandar szkoły:

"Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę. Ślubuję być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom".

Doniosłym momentem był akt pasowania na ucznia, którego dokonała dużym ołówkiem pani Dyrektor Dorota Puzio. Dyplomy wręczyła zastępca Dyrektora pani Agnieszka Pierzchalska. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łukowie.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2017/2018

otwórz

Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego dyrektor szkoły ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018:
02.11.2017 - czwartek
03.11.2017 - piątek
18.04.2018 - środa (egzamin gimnazjalny)
19.04.2018 - czwartek (egzamin gimnazjalny)
20.04.2018 - piątek (egzamin gimnazjalny)
02.05.2018 - środa
04.05.2018 - piątek
01.06.2018 - piątek

Ostatnie działania w projekcie Erasmus+


Powiększ


Powiększ

Ostatnie nasze działania w projekcie Erasmus+ Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie 2015-2017 to udokumentowanie działań z wizyty partnerskiej w Polsce i Hiszpanii. Ogromne podziękowania za wiele działań w tym zakresie dla Pana Dariusza Nikla. Oto nasze efekty w których:
2 płyty DVD z pobytu w Polsce i Hiszpanii, które niebawem wyślemy do naszych partnerów, zawierające między innymi liczne galerie zdjęć oraz:
ebooki - tworzone również przez naszych uczniów:

Polska:
wersja polska:


wersja angielska:


Hiszpania:
wersja polska:


wersja angielska:


Filmy z pobytu w Hiszpanii

part 1


part 2


part 3


part 4


part 5


part 6


Filmy nagrane przez telewizję MasterTV:

wizyta w Polsce:


wizyta w Hiszpanii:


Konkurs Selfie+ 2017

Startujemy w kolejnym konkursie Selfie+ 2017. W tegorocznej edycji można było zgłosić tylko jedno zdjęcie, choć szkoda bo przygotowaliśmy dwie wydaje nam się ciekawe propozycje.
Oto one: Fotobudka oraz Selfie w warsztacie.
Duże podziękowania dla Pana Dariusza Nikla, bez którego udziału trudno by nam było osiągnąć wysoki efekt zdjęć :)
Trzymajcie za nas kciuki :)
Wszystkie (kilkaset zgłoszeń) konkursowe propozycje można obserwować na stronie: http://selfieplus.frse.org.pl/ w tym naszą pt. "Zawód w wielu odsłonach"


Fotobudka


Selfie w warsztacie

Projekty edukacyjne dla klas II gimnazjum

Tematy projektów

Przedstawiamy tematy projektów edukacyjnych do realizacji w roku 2017/2018:

Tematy projektów

Drugoklasisto, już dziś wybierz interesujący Cię temat projektu edukacyjnego i zgłoś się do opiekuna projektu!

Dwójka na biegach w Warszawie

zdjęcia

Już coroczną tradycją stało się, że w pierwszą niedzielę października uczniowie i absolwenci z Dwójki biorą udział w Międzynarodowych Biegach Ulicznych Biegnij Warszawo - Maszeruję Kibicuję dzielnie reprezentując Miasto Łuków.
Nie inaczej było i w tym roku. W wyjeździe zorganizowanym przez nauczyciela wychowania fizycznego Pana Mariusza Kiełczewskiego wzięło udział prawie 40 biegaczy i piechurów. Ci pierwsi mieli do pokonania 10 kilometrów natomiast dla maszerujących przygotowano 5 kilometrową trasę.
Pogoda w tym roku sprzyjała biciu rekordów życiowych ale dla większości łukowian liczył się przede wszystkim udział w tak wspaniałej masowej imprezie. Bardzo mile i aktywnie spędzony dzień w gronie 10000 biegaczy i 5000 maszerujących nie był zmarnowanym czasem. Najszybciej wśród absolwentów trasę 10 kilometrów pokonali Karol Pasternak i Julia Kiełczewska a wśród obecnych uczniów SP 2 Dominik Grudzień i Kamila Grzelak.
Przysłowiową wisienką na torcie tegorocznego wyjazdu było wspólne zdjęcie z Panem Bogusławem Mamińskim - pomysłodawcą zawodów Biegnij Warszawo a w przeszłości wyśmienitym lekkoatletą i biegaczem reprezentantem Polski podczas Mistrzostw Europy, Świata i Igrzysk Olimpijskich, Panem Jackiem Wszołą Medalistą Igrzysk Olimpijskich, rekordzistą świata i europy w skoku wzwyż oraz Jerzym Górskim mistrzem świata w podwójnym triathlonie.
Za rok Biegnij Warszawo już 7 października i na pewno tam będziemy. Organizator pragnie złożyć serdeczne podziękowania władzom miasta za pomoc w wyjeździe.

Odznaka Jakości - "Quality Label" dla projektu Erasmus+ "Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie"

Miło nam zakomunikować, iż nasz projekt Erasmus+ "Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie" 2015-2017 w ramach realizacji działań eTwinning'owych uzyskał Odznakę Jakości - "Quality Label" w dniu 27.09.2017 zostając wysoko oceniony w kategoriach interesującej tematyki, świetnej organizacji pracy oraz ciekawych rezultatów.
W projekt było zaangażowanych wielu naszych nauczycieli: Aneta Paszkiewicz, Agnieszka Czerska-Pawlak, Agnieszka Domijańska, Dariusz Nikiel, Mariusz Kiełczewski, Katarzyna Mrozowska, Elżbieta Antoniak, Dorota Puzio, Anna Szklarz, Aleksandra Sala, Magdalena Piasecka, Andrzej Pieniak oraz ponad 30 uczniów. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Europejski Dzień Języków w naszej szkole

W dniu 26 września 2017 roku w ramach Europejskiego Dnia Języków do naszej szkoły przybył gość David Lamb z Irlandii. W klasie III c przeprowadził zajęcia językowe, w których przedstawił w ciekawej prezentacji historię, kulturę, wybitnych ludzi, ważne wydarzenia oraz święta dla tego kraju.
Po zajęciach bardzo chwalił naszą młodzież za bardzo wysokie umiejętności językowe. Na koniec pani Dyrektor Dorota Puzio wręczyła naszemu gościowi pamiątkowe podziękowanie.
Pan David na co dzień jest muzykiem grającym na instrumentach dętych oraz klawiszowych, w tym organach. Gra także w lokalnej orkiestrze podczas różnych uroczystości miejskich. Poza tym jest szefem kuchni.

Spotkanie przygotowali pani Magdalena Piasecka i pan Artur Baranowski


Powiększ


Powiększ


Powiększ


Powiększ

GORĄCE WAKACJE W GRECJI

Tegoroczne wakacje nasi uczniowie spędzili na obozie młodzieżowym w Grecji. W programie było zwiedzanie Nei Pori z piękną cerkwią prawosławną włącznie, typowego greckiego kurortu Platamonas, wyjazdy na wycieczki fakultatywne: na wyspę Skiatos, do klasztorów Meteorów, na Olimp. Szczególnie atrakcyjna była wycieczka na Skiatos, gdzie na statku byliśmy animatorami zabaw i tańców. Po rejsie kapitan stwierdził, że nikt tak się nie umie bawić, jak łukowska młodzież! Codziennie korzystaliśmy z kąpieli w gorącym Morzu Egejskim. Temperatura powietrza przekraczała 40 stopni, nocą powyżej 30 stopni, wody w morzu - 30 stopni, po prostu raj! Braliśmy udział w różnych grach terenowych, byliśmy organizatorami dyskoteki w klubie zaprzyjaźnionego Greka, którą niestety przerwała burza.
KOLEJNY OBÓZ W GRECKIM NEI PORI JUŻ W PRZYSZŁE WAKACJE, ZAPRASZAMY UCZNIÓW OD CZWARTEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ DO TRZECIEJ GIMNAZJUM!
Obóz zorganizowały i przeprowadziły: p. Agnieszka Domijańska i p. Anna Kościuk.


zdjęcia

Wpisała: Agnieszka Domijańska

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU - BEZPIECZNY PELETON

W sobotę 23 września aż 289 rowerzystów wystartowało ulicami Łukowa w Bezpiecznym Peletonie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. I jak co roku nie zabrakło i nas, byliśmy jedyną zorganizowaną grupą uczniów. Tegoroczna trasa Bezpiecznego Peletonu liczyła ponad 12 kilometrów. W parku miejskim czekała na uczestników zupa "cygańska" i herbata. Przy wydawaniu posiłków pomagali nasi uczniowie, gdyż byliśmy w tym roku współorganizatorami tej akcji. W parku można było oznakować rower, a wśród uczestników peletonu rozlosowano nagrody. Dopisało nam szczęście - dwie osoby wśród naszej ekipy otrzymały rowerowe prezenty. Na zakończenie imprezy trzy nasze uczennice wzięły czynny udział w pokazowym treningu prowadzonym przez CrossFit Łuków, dały radę i to jeszcze jak! Nad uczniami czuwali nauczyciele: p. Agnieszka Domijańska, p. Mariusz Kiełczewski, p.Dorota Puzio. Pan Mariusz był także koordynatorem całej imprezy: punktu rejestracji, przejazdu Peletonu, obsługi w Parku Miejskim.


zdjęcia

Wpisała: Agnieszka Domijańska

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Już Heraklit z Efezu zauważył, iż "Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana". Rok 2017/2018, który właśnie zaczynamy, jest pełen zmian. Od dziś naukę w nowej Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łukowie rozpoczęło 592 uczniów w 24 oddziałach. Zmiana nastąpiła też na stanowisku dyrektora szkoły. Pana Artura Baranowskiego zastąpiła pani Dorota Puzio. Szkoła jest przygotowana na nowy rok, uczniowie, co było widać po minach, z niecierpliwością czekają na jutrzejszy pierwszy dzwonek.

Wpisała: Agnieszka Domijańska


Klasy IV-VIII i Gimnazjum


Klasy I-III

Nabór do projektów eTwiningowych

Już teraz trwa nabór do dwóch projektów eTwiningowych, które będą prowadzone z partnerami z Czech, Łowty, Litwy, Słowacji, Cypru, Ukrainy i Niemiec. Chcesz dołączyć do nas. Przyjdź na spotkanie otwierające. Szczegóły na plakatach poniżej.

Projekt 1
More than STEM (Science, Technology, Engineering and Maths)
Cele

Przygotowanie i przeprowadzenie eksperymentów z nauk przyrodniczych
Przygotowanie przepisów i przygotowanie potraw
Dzielenie się przepisami/eksperymentami w formie ebooka, zdjęciami i wideo.


Rezultat

Wszystkie wyniki będą publikowane na docelowej stronie projektu:
http://morethanstem.blogspot.com/


Twinspace:
https://twinspace.etwinning.net/42122/home

Projekt 2
Science Festival
Cele

Zainteresowanie młodzieży naukami matematyczno-przyrodniczymi
Wskazanie ważności nauki w życiu
Przeprowadzenie eksperymentów przez uczniów
Zorganizowanie Festiwalu Nauki


Rezultat

Ebook z opisem wydarzeń festiwalowych


Twinspace:
https://twinspace.etwinning.net/42122/home

Broszura Ministerstwa Edukacji Narodowej

Zapraszamy do zapoznania się z broszurą MEN pt.: "Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/ 2018?"
.

Informacja o obowiązującym obuwiu w szkole

Informacja o obowiązującym obuwiu w szkole została umieszczona w zakładce "Ogłoszenia z ostatniej chwili".

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017r.
Godz. 8:00 - msza św.
Godz. 9:15 - klasy IV-VII szkoły podstawowej oraz klasy II i III gimnazjum
Godz. 11:00 - klasy I-III szkoły podstawowej.

Informacja dotycząca obiadów

Prosimy o złożenie zgłoszenia na obiady do dnia 6.09.2017r. Wpłaty za obiady będą przyjmowane przez intendenta od 04.09.2017 do 08.09.2017r.
 Karta zgłoszenia na obiady


Wyprawka dla klas pierwszych, drugich i trzecich

Wyprawka na start dla klas pierwszych, drugich i trzecich na rok szkolny 2017/2018 została umieszczona w zakładce "Ogłoszenia z ostatniej chwili".


Listy klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie

Listy uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie
zostały zamieszczone na szkolnej tablicy obok sekretariatu.

Od września nowy projekt
"Open Science Schooling" - Nauka Szkoły Otwartej

Link do dokumentu "Open Science Schooling - in short

01.09.2017-30.06.2020

Cel główny
Celem projektu jest wprowadzenie innowacji w zakresie nauczania nauk ścisłych dla młodzieży w przedziale wiekowym 12-15 lat opartego o wypracowanie nowej metodyki nauczania. Uzupełnieniem tego celu będzie opracowanie, wdrożenie i ewaluacja przewodnika z zasobami Nauki Szkoły Otwartej (Open Science Schooling - OSS).

Cele porządkowe
Zaangażowanie uczniów w aktywności naukowe mające miejsce poza szkołą,
Zaangażowanie szkół i ich uczniów we współpracę na podstawie posiadanych zasobów społecznych, organizacyjnych i przedsiębiorczych,
Wykonywanie bezpośrednio wszystkich działań międzyprzedmiotowo oraz pomiędzy klasami na różnym etapie,
Wprowadzenie zajęć laboratoryjnych dopasowanych do różnorodnych stylów uczenia się, w różnych środowiskach pracy.

Agenda
Zrozumienie - zdefiniowanie idei Nauki Opartej Szkoły zbudowanej w oparciu o odbiór młodzieży,
Integracja - z curriculum szkół gimnazjalnych i licealnych,
Praktyka - wprowadzenie OSS w praktykę w społeczeństwie wspólnie z lokalnymi przedsiębiorstwami i rodzicami,
Ewaluacja - celów, rezultatów i produktów,
Eco-system - utworzenie lokalnych OSS .

Rezultaty m.in.:
Opracowanie przewodnika z praktycznymi przykładami Nauki Szkoły Otwartej
Opracowanie, przeprowadzenie szeregu działań i aktywności naukowych,
Film/prezentacja o bieżącym zaangażowaniu uczniów w doświadczenia naukowe,
Indywidualne dzienniki projektowe zaangażowanych uczniów,
Opracowanie rekomendacji w zakresie regulacji prawnych.

Partnerzy
Finlandia, Polska, Grecja, Hiszpania, Rumunia, Portugalia

Strona Projektu
http://openscienceschooling.blogspot.com/

Archiwum wydarzeń z lat ubiegłych


Archiwum wydarzeń z lat ubiegłych

Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz