Eko Agenci – w poszukiwaniu dobrego klimatu

Utworzono dnia 13.06.2022

Klasa 1b brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Eko Agenci – w poszukiwaniu dobrego klimatu”. Celem projektu było wyrabianie szacunku dla przyrody i jej piękna. Wdrażanie do działań mających na celu ochronę i zapobieganie dewastacji środowiska oraz  rozwijanie poczucia odpowiedzialności i potrzeby szybkiej reakcji na problemy ekologiczne. Uczniowie poprzez naukę  wyciągali wnioski, nauczyli się perspektywicznego myślenia i przewidywania skutków określonej działalności człowieka w środowisku.

Nasze aktywności:

1. "Zielono na talerzu, czyli eko agenci w kuchni"

2. "Akcja segregacja!" daliśmy drugie życie odpadom wykonując eko instrumenty muzyczne.

3. Uczniowie w czasie obchodów Dnia Ziemi założyli klasowy ogródek.

Pierwszą hodowlą było ziarenko fasoli, które każde dziecko samodzielnie hodowało. Prowadziliśmy także dziennik obserwacji.

Zabawa w ogrodników spodobała się dzieciom i  posieliśmy do doniczek nasiona kwiatów i posadziliśmy cebulki kwiatów wiosennych. W trakcie obserwacji hodowli zastanawialiśmy się jakie warunki powinny panować na Ziemi, aby rośliny dobrze rosły. Wszystkie rośliny przenieśliśmy do przydomowych ogródków.

4. W klasie stworzyliśmy kącik czytelniczy, w którym znajdują się książki o tematyce ekologicznej.

Akcja segregacja była przeprowadzona w klasie kilkakrotnie. Uczyliśmy się segregować śmieci do odpowiednich pojemników. Potem wzięliśmy udział w szkolnym konkursie plastycznym na temat segregacji. Dzieci stworzyły plakat przedstawiający system segregacji.

Realizacja projektu przyniosła nam wiele radości i satysfakcji z efektów naszych działań.

Po skończonej realizacji projektu otrzymaliśmy certyfikat.

Tekst i zdjęcia Lidia Rychta