IGRZYSKA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - PROMOCJA II EDYCJI SPORT KLUBÓW

Utworzono dnia 10.10.2022

IGRZYSKA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - PROMOCJA II EDYCJI

SPORT KLUBÓW

W dniu 19 października 2022 roku (środa) w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie odbędą się igrzyska sportowe uczniów szkół podstawowych, promujące II edycję Sport Klubów funkcjonujących w ramach Programu MEiN „Aktywny powrót do szkoły. WF z AWF”. W wydarzeniu uczestniczyć będzie ponad 100 uczennic i uczniów z klas II-III, którzy rywalizować będą, zgodnie z duchem fair play i przesłaniem „udział ważniejszy niż zwycięstwo” w 9 konkurencjach sportowych, sprawdzających fundamentalne umiejętności ruchowe w sporcie.

Otwarcie zawodów odbędzie się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim! Startujący uczestniczyć będą w defiladzie prowadzonej przez znanego sportowca, następnie poczet flagowy złożony z przedstawicieli uczniów wciągnie na masz flagę igrzysk oraz zapali znicz olimpijski. Przedstawicielka młodych sportowców odczyta w Ich imieniu przyrzeczenie oraz zostanie odśpiewany hymn olimpijski.

Organizatorami wydarzenia są: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej, Miasto Łuków.

Koordynatorem imprezy jest Mariusz Kiełczewski.