Klasy trzecie w Krainie Rumianku

Utworzono dnia 04.11.2021

Na przełomie września oraz października klasy trzecie wybrały się do Krainy Rumianku - niezwykłego zakątka na Polesiu Lubelskim w miejscowości Hołowno. Na miejscu uczniowie mogli doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Poznali dawne obyczaje polskiej wsi, warunki życia oraz rodzaje wiejskich prac. W trakcie wycieczki dzieci wzięły udział w teoretycznych i praktycznych warsztatach. Poznały tradycyjne sposoby uprawy zboża i jego przechowywania. Uczestniczyły w młóceniu cepem, czyszczeniu ziarna, mieleniu zboża w ręcznych żarnach.  Wszyscy też przygotowali własne rogaliki, które spałaszowali ze smakiem. Dodatkowo, poznali tradycyjną technikę ludową malowania na szkle. Po krótkim odpoczynku spędzonym na placu zabaw oraz zjedzeniu kiełbasek upieczonych na ognisku, dzieci wzięły aktywny udział  w fabularnej grze terenowej  “Wyprawa po skarb”. Dzieci miały za zadanie odnaleźć skarb rozwiązując zagadki i polecenia przy każdej z dwunastu ławeczek symbolizujących miesiące roku. Dodatkową atrakcją było przebycie gry wozem drabiniastym.
Pobyt w Krainie Rumianku na długo zostanie w pamięciach wszystkich uczniów.

Klasy trzecie w krainie rumianku

Utworzono dnia 04.11.2021, 09:45