Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Koduj z Gigantami” w Łukowie!

Utworzono dnia 02.09.2021
Dyrekcja szkoły zaprasza na  na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży “Koduj z Gigantami” w Łukowie! Nad wydarzeniem organizowanym w Łukowie honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Łuków oraz Starosta Łukowski. „Koduj z Gigantami” - to międzynarodowe, bezpłatne warsztaty z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski a także w Chorwacji, Hiszpanii, Chile i Meksyku.

W Łukowie warsztaty odbywać się będą w dniach 18-19 września 2021 roku przy ul. Ks. Brzóski 17.

Głównym celem akcji jest promowanie idei nauki programowania wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie ich świadomości w zakresie nowych technologii, inspirowanie do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w aktywną kreację.

Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej lub aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami dwóch języków programowania.

9. edycja akcji "KODUJ Z GIGANTAMI - STARCIE GIGANTÓW - PROGRAMISTYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER” umożliwia poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak: Scratch, Minecraft, App Inventor, Roblox, C#, Python, Visual Studio, HTML.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Zapisy już wystartowały! Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegóły na www.kodujzgigantami.pl

Konkursy towarzyszące wydarzeniu

Konkurs programistyczny dla uczestników warsztatów z nagrodami dla autora projektu, szkoły oraz nauczyciela.

W konkursie atrakcyjne nagrody (gamingowe: fotele, klawiatury, słuchawki, vouchery na kursy semestralne Gigantów Programowania) mogą zdobyć - w każdej z grup wiekowych - autor najlepszego projektu oraz dwie osoby wyróżnione. W przypadku I miejsc nagrody otrzymują także szkoła (laptop do dyspozycji placówki) oraz nauczyciel prowadzący projekt (tablet).

Szczegóły konkursu - tematykę prac oraz zasady - prześlemy wkrótce. Konkurs zostanie ogłoszony na profilu Koduj z Gigantami na Facebooku. Zapraszamy do obserwowania naszej strony.

Ranking dla szkół, w którym nagradzamy szkoły z powyżej 30 zapisami uczniów. Ranking dostępny jest na stronie ranking.kodujzgigantami.pl

Ranking dla nauczycieli, w którym nagrody zdobywają nauczyciele, których uczniowie wezmą udział w warsztatach. Ranking wraz z informacjami dostępny jest na stronie rankingnauczycieli.kodujzgigantami.pl

Liczbę zapisanych uczniów będzie można monitorować na bieżąco od momentu startu zapisów na stronach rankingowych.

Dziennik elektroniczny

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny