„Koduj z Gigantami” w Łukowie!

Utworzono dnia 02.09.2021
Dyrekcja szkoły zaprasza na  na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży “Koduj z Gigantami” w Łukowie! Nad wydarzeniem organizowanym w Łukowie honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Łuków oraz Starosta Łukowski. „Koduj z Gigantami” - to międzynarodowe, bezpłatne warsztaty z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski a także w Chorwacji, Hiszpanii, Chile i Meksyku.

W Łukowie warsztaty odbywać się będą w dniach 18-19 września 2021 roku przy ul. Ks. Brzóski 17.

Głównym celem akcji jest promowanie idei nauki programowania wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie ich świadomości w zakresie nowych technologii, inspirowanie do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w aktywną kreację.

Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej lub aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami dwóch języków programowania.

9. edycja akcji "KODUJ Z GIGANTAMI - STARCIE GIGANTÓW - PROGRAMISTYCZNY BÓJ BOHATERÓW NAJLEPSZYCH GIER” umożliwia poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak: Scratch, Minecraft, App Inventor, Roblox, C#, Python, Visual Studio, HTML.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Zapisy już wystartowały! Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegóły na www.kodujzgigantami.pl

Konkursy towarzyszące wydarzeniu

Konkurs programistyczny dla uczestników warsztatów z nagrodami dla autora projektu, szkoły oraz nauczyciela.

W konkursie atrakcyjne nagrody (gamingowe: fotele, klawiatury, słuchawki, vouchery na kursy semestralne Gigantów Programowania) mogą zdobyć - w każdej z grup wiekowych - autor najlepszego projektu oraz dwie osoby wyróżnione. W przypadku I miejsc nagrody otrzymują także szkoła (laptop do dyspozycji placówki) oraz nauczyciel prowadzący projekt (tablet).

Szczegóły konkursu - tematykę prac oraz zasady - prześlemy wkrótce. Konkurs zostanie ogłoszony na profilu Koduj z Gigantami na Facebooku. Zapraszamy do obserwowania naszej strony.

Ranking dla szkół, w którym nagradzamy szkoły z powyżej 30 zapisami uczniów. Ranking dostępny jest na stronie ranking.kodujzgigantami.pl

Ranking dla nauczycieli, w którym nagrody zdobywają nauczyciele, których uczniowie wezmą udział w warsztatach. Ranking wraz z informacjami dostępny jest na stronie rankingnauczycieli.kodujzgigantami.pl

Liczbę zapisanych uczniów będzie można monitorować na bieżąco od momentu startu zapisów na stronach rankingowych.