Utworzono dnia 26.04.2023

Niebieski kwiecień w naszej szkole

2 kwietnia przypadał Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach jego obchodów setki miejsc w Polsce wraz z naszą szkołą rozświetliło się na niebiesko. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

W holu szkoły umieszczona została  gazetka tematyczna przez uczniów pod opieką pana M.Kiełczewskiego.

Szkolna świetlica przystąpiła do akcji charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie ,,Labirynt”. Dzieci pod opieką pań B.Wawryniuk i D.Ratyńskiej wykonały ozdoby wielkanocne, które zostały przekazane dla podopiecznych Stowarzyszenia.

Uczennice kl. 2b Natalia Olek i Gabriela Cisiak otrzymały dyplomy w podziękowaniu za ich prace.

Nasza szkoła już od pięciu lat bierze udział w  NIEBIESKIM BIEGU w ramach akcji ,,Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. W tym dniu w  Parku Miejskim pośród zieleni, pojawili się uczniowie kl.2b i 3b. W cudownej atmosferze, z ogromną szybkością pokonali wyznaczony dystans biegu.

Wszystkie podjęte działania w naszej szkole, miały na celu podnoszenie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu. Wspólna praca całej społeczności szkolnej przynosi wspaniałe efekty.

Tekst i zdjęcia Lidia Rychta

Utworzono dnia 26.04.2023, 21:52