Tydzień zawodów

Utworzono dnia 20.06.2023

W dniach 5, 6 i 7 czerwca w naszej szkolne został zorganizowany Tydzień Zawodów. W ramach tej akcji zorganizowano liczne konkursy dla uczniów w każdym wieku.

Najmłodsi mieli możliwość wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi malując swój wymarzony zawód. Uczniowie klas starszych brali udział w konkursie literackim, którego celem było stworzenie wiersza nawiązującego do ich pasji i zainteresowań. Starsza młodzież wzięła także udział w konkursie wiedzy o zawodach, który wymagał od nich znajomości zawodów, struktury szkolnictwa w Polsce oraz specyfiki pracy w danych profesjach.

Nauczyciele dyskutowali z uczniami na temat ich zainteresowania oraz poruszali tematy związane z ich planami edukacyjno-zawodowymi na godzinach wychowawczych oraz na zajęciach edukacyjnych w klasach młodszych.

Nauczyciele nauczający języka angielskiego omawiali z uczniami słownictwo związane z zawodami oraz miejscami pracy. Na zajęciach odbywały się quizy, gry i zabawy językowe mające na celu utrwalenie poznanego słownictwa.

Podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie klas ósmych pod opieka nauczycieli prowadzili stoiska, na których dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat zawodów bawiąc się i grając w rozmaite gry. Oczywiście dla zwycięzców zapewnione były atrakcyjne nagrody.

W ramach Tygodnia Zawodów do naszej szkoły zaproszono różnych przedstawicieli zawodów. W poniedziałek odwiedziła nas major Kamila Sochacka-Pawlak z 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. Broni Tadeusza Buka w Siedlcach. Żołnierka opowiedziała dzieciom i młodzieży o zaletach i wadach swojego zawodu. Zaprezentowała na spotkaniu film pokazujący wyposażenie polskiej armii, trudy ćwiczeń na poligonie wojskowym oraz inne manewry przeprowadzane przez wojsko. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć, jak wygląda wyposażenie żołnierza oraz sprzęt, którym posługuje się na co dzień.

W środę do naszej „Dwójki” zawitał znany influencer Filip Szuksztul, który reprezentuje młode pokolenie aktywne w social mediach i jest twórcą filmów animowanych (@Filsoontv). Ten zdolny Łukowianin jest pasjonatem animacji po klatkowej i przykładem młodego człowieka sukcesu. Nasza młodzież była zafascynowana jego sukcesem i zasypywała go licznymi pytaniami odnośnie jego dynamicznej kariery.

Tydzień zawodów

Utworzono dnia 20.06.2023, 23:10