Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wycieczka do Warszawy klasy 8a i 8b

Utworzono dnia 08.02.2023

Najpierw nauka potem przyjemności czyli 

8AB na żywych lekcjach historii, WOS-u i języka polskiego.

 

Klasy ósme rozpoczęły poferyjną naukę od żywych lekcji. Uczniowie pod opieką Pani Małgorzaty Wereszczyńskiej, Mariusza Kiełczewskiego i Daniela Lonty udali się do Warszawy na całodniową wycieczkę.

Ten środowy dzień rozpoczęli od Muzeum Powstania Warszawskiego czyli potężnej lekcji historii dotyczącej zrywu warszawiaków i dwumiesięcznej walki z hitlerowskim okupantem. Uczniowie mogli wysłuchać opowieści o bohaterskości mieszkańców stolicy oraz dodatkowo dotknąć niektórych, historycznych eksponatów. Na koniec obejrzeli film “Miasto Ruin” obrazujący skalę zniszczeń Stolicy przez niemców. 

Kolejnym punktem wycieczki była lekcja parlamentaryzmu czyli zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej. Przygodę rozpoczęli od obowiązkowej kontroli i przejścia przez wykrywacz metalu. Wzbudziło to bardzo duże zainteresowanie a u niektórych osób niepokój. Wszyscy przeszli kontrolę bez problemów.

Następnie Pan przewodnik oprowadził młodzież po sali plenarnej oraz holu głównym i kuluarach. Sposób opowiadania podpasował uczniom a ciekawość swoją okazywali w dużej ilości pytań. 

Po przerwie na posiłek czekała nas już tylko lekcja kultury na najwyższym poziomie.

Uczniowie udali się do teatru Och na spektakl “Stowarzyszenie umarłych poetów”. Mistrzowska gra Pana Wojciecha Malajkata oraz młodych aktorów spowodowała to, że przez dwie godziny wszyscy podziwiali aktorski kunszt z “otwartą buzią”. Aktorów nagrodziliśmy gromkimi oklaskami na stojąco. 

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wycieczki. 

 

Mariusz Kiełczewski.  

 

Wycieczka do Warszawy klasy 8a i 8b

Utworzono dnia 08.02.2023, 19:40

Dziennik elektroniczny

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31