Turniej "Strong Will - moc siłaczy bez dopalaczy"

Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc wraz z Dyrektorem Gimnazjum Rzemieślniczego nr 1 w Łukowie serdecznie zapraszają do udziału w profilaktycznym turnieju "Strong Will – moc siłaczy bez dopalaczy", który odbędzie dnia 7 czerwca 2016 w Gimnazjum Rzemieślniczym nr 1 (Żelechowska 21) w godzinach 13.30 - 15.30

Celem wydarzenia jest podjęcie działań edukacyjnych w kwestii negatywnej roli uzależnień – w szczególności dopalaczy, alkoholu oraz substancji pokrewnych.

Szczegóły w zaproszeniu:
kliknij, aby powiększyć

Wakacje z Native Speakerem


kliknij, aby powiększyć


Szkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie

16 maja b.r. w naszym gimnazjum miał miejsce szkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Do rozwiązywania testu przystąpiło 27 uczniów klas trzecich. Pytania dotyczyły m.in. pierwszej pomocy przedmedycznej, alarmowania, obrony cywilnej, profilaktyki przeciwpożarowej, substancji niebezpiecznych.

Laureatem konkursu został Marek Sadło z klasy 3a. II miejsce zdobyła Julia Wojtalik z klasy 3d, zaś III – Jakub Mitura z klasy 3a.

Wyróżnienia otrzymali: Emilia Zabłocka z kl.3f, Martyna Kozłowicz z kl.3a, Natalia Zdańkowska z kl.3c, Dawid Wajszczuk z kl. 3b, Julia Świderska z kl.3f, Damian Kania z kl.3e, Marcin Wysokiński z kl. 3d.

Laureaci konkursu będą reprezentować naszą szkołę podczas miejskiego turnieju "Bezpieczne gimnazjum" oraz powiatowego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie, w czerwcu b.r.

Agnieszka Czerska-Pawlak

Warsztaty "Pisanie listów motywacyjnych"

W dniach 26 oraz 28 kwietnia uczniowie biorący udział w projekcie Erasmus+ spotkali się w pracowni informatycznej na warsztatach z pisania listów motywacyjnych w języku angielskim.

Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami dotyczącymi pisania formalnych listów motywacyjnych, a efektem końcowym warsztatów miały być napisane przez uczniów listy motywacyjne na wybrane przez siebie stanowisko pracy.

Kto wie może w przyszłości nasi uczniowie wykorzystają zdobytą wiedzę podczas ubiegania się o stanowisko pracy w firmach zagranicznych...

Przedstawiamy efekty pracy uczniów:
list motywacyjny 01
list motywacyjny 02
list motywacyjny 03
list motywacyjny 04
list motywacyjny 05
list motywacyjny 06
list motywacyjny 07

Opiekun warsztatów: Aleksandra Sala

Dzień otwarty


zdjęcia


prezentacja

W dniu 16 maja 2016 r. gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów klas szóstych oraz ich rodziców. Przyszło wielu uczniów zainteresowanych kontynuowaniem nauki w naszym gimnazjum.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez p. Dariusza Nikla oraz prezentacji naszej szkoły. Znajdziecie w niej przegląd wydarzeń w roku szkolnym 2015/2016.

Podczas spotkania w hali grupa projektowa, która pracowała pod opieką p. Agnieszki Czerskiej - Pawlak przedstawiła pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a grupa p. Urszuli Wojtalskiej zaprosiła gości na pokaz doświadczeń chemicznych.

Ogłoszenie
Lekkoatletyczne sukcesy - Gimnazjada 2015/2016


zdjęcia

11 maja w Hucie Dąbrowej odbyły się zawody lekkoatletyczne z cyklu - Gimnazjada 2015/2016. Naszą szkołę reprezentowała 15 osobowa reprezentacja, a największe sukcesy osiągnęli:
III m. Jakub Janasz - bieg na 100 m.
I m. Adam Borowiec - bieg na 1000 m.
II m. Jakub Wryk - bieg na 1000 m.
II m. Mateusz Mazur - bieg na 2000 m.
III m. Szymon Domański - bieg na 2000 m.

Wszyscy wymienieni awansowali do Gimnazjady na szczeblu rejonowym. Zawody te odbędą się 20 maja w Białej Podlaskiej. Opiekunami byli: Marcin Grzeczyński (dziewczęta) i Robert Dołęga (chłopcy).

Pełne wyniki.

Robert Dołęga

Dzień Patrona
Dzień Olimpijczyka


Zdjęcia: Julka Bącik

Dzień 5 maja w naszym gimnazjum był niezwykle uroczysty. Obchodziliśmy Święto Patrona - ks. Stanisława Konarskiego. Wszyscy nauczyciele i uczniowie zebrali się w hali sportowej, aby obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 2c i 3a. Z zaproszenia skorzystali też pan Marcin Mateńko - zastępca burmistrza Łukowa, pan Marek Król - naczelnik Wydziału Oświaty oraz przewodniczący Rady Rodziców - pan Piotr Bosek.

Po części oficjalnej obejrzeliśmy turniej "Jeden z dziesięciu" prowadzony przez Natalię Krasuską. Zawodnicy odpowiadali na pytania dotyczące życia i dokonań ks. Stanisława Konarskiego oraz nauczycieli naszej szkoły. Udało się wyłonić trzech zwycięzców. W przerwie wystąpił nasz zespół taneczny, wykonując tango i polkę. Oprawą muzyczną zajęła się pani Dorota Ratyńska, która pracowała również nad pantomimą o tematyce profilaktycznej. Część artystyczną przygotowały razem z uczniami panie Anna Orzoł i Monika Duszyńska.

Drugą część uroczystości - Dzień Olimpijczyka - poprowadziły panie Elżbieta Antoniak i Agnieszka Pierzchalska. To były chwile, podczas których, jako społeczność szkolna, wyraziliśmy uznanie naszym laureatom. Wielu uczniów w tym dniu zostało nagrodzonych brawami i pamiątkowymi dyplomami, bo wiele sukcesów przyniósł rok 2015/2016 zarówno w nauce, jak i w sporcie.

VII Lubelski Turniej Chemiczny

11 maja 2016 r. Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Wydziałem Chemii UMCS w Lublinie zorganizowało eliminacje okręgowe VII Lubelskiego Turnieju Chemicznego.

W konkursie wzięli udział uczniowie z 40 gimnazjów z całego województwa lubelskiego. Rozgrywki odbyły się w sześciu miejscach (dwie grupy w Lublinie, jedna w Białej Podlaskiej, jedna we Włodawie, dwie w Chełmie i jedna w Zamościu ). Każde gimnazjum reprezentowane było przez trzyosobową drużynę składającą się z ucznia klasy I, II oraz III.

Pierwsza konkurencja polegała na indywidualnym rozwiązaniu testu zawierającego 10 zadań. W drugiej części każda drużyna przygotowywała dla pozostałych zespołów zadanie do rozwiązania. Z radością informujemy, iż do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się drużyna z Gimnazjum nr 2 w Łukowie.

Skład drużyny:
Patryk Patkowski kl. I a (również I miejsce w konkurencji indywidualnej)
Natalia Jagodzińska kl.II a
Wiktoria Solnica kl. III b
Opiekun drużyny: Urszula Wojtalska

Patronat nad turniejem objęli: Polskie Towarzystwa Chemicznego - prof. dr hab. Bogusław Buszewski, Dziekan Wydziału Chemii UMCS oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach wojewódzkich, które odbędą się 2 czerwca 2016 r. na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie.

Dawid Żondełek laureatem konkursu "Przystanek Europa"


powiększ

9 maja - W Dniu Europy w siedzibie Agencji Consultingowej RECTUS-WOC w Białej Podlaskiej miał miejsce finał konkursu o UE "Przystanek Europa". Konkurs organizowany był pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz posłanki do Parlamentu Europejskiego - prof. dr hab. Danuty Hubner.

W konkursie brało udział ponad 170 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Lubelszczyzny. W finale wzięło udział czworo uczniów z naszej szkoły. Największa wiedzą o UE wykazał się Dawid Żondełek z klasy 3e, który zajął II miejsce. Dawid otrzymał dyplom laureata i nagrody rzeczowe. Pozostali uczniowie - Ania Pniewska, Ola Kazimierska i Kacper Kryczka z klasy 3d otrzymali dyplomy uznania. Gratulujemy sukcesu. Opiekunem grupy była p. Agata Kurowska-Kacprzak.

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja


więcej zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia pięknych kostiumowych zdjęć z apelu
wykonanych przez p. Dariusza Nikla.

Erasumus+ - relacja z pobytu w Rumunii
(piątek 13.05.2016)


zdjęcia

Dzisiaj wzięliśmy udział w interesującej lekcji CLIL pt. "Rolnictwo i maszyny". Lekcję tę prowadzili nauczyciele z Rumunii. Na początku obejrzeliśmy prezentację i zagraliśmy w Kahoota, sprawdzając swoją wiedzę. Następnie w grupach wykonywaliœmy plakaty i wiele jeszcze innych działań, a pod koniec lekcji zaprezentowaliśmy swoje rezultaty.

Następnie pojechaliśmy autobusem na żywą lekcję CLIL na farmie warzywnej, która została założona w 1994 roku, która to jest jednym z największych producentów warzyw w Rumunii. Zajmuje ona 2500 ha - jest trzecią co do wielkości farmą w Rumunii. Produkują i sortują tu 3000 ton marchewek i 2000 ton cebuli w sezonie. Mieliśmy również okazję oglądać pole pełne tych warzyw, sposób przygotowania gruntu, pracę poszczególnych maszyn na polu, zasiew, nawożenie i irygację, czyli sposobu nawodnienia.

Następnie wróciliśmy na farmę i próbowaliśmy lekko sfermentowanego soku z kwiatów czarnego bzu, miodu i cytryny, domowego wyrobu. Po bardzo intensywnych zajęciach na farmie przyjechaliśmy na obiad, przygotowany przez rodziców. Zjadł go każdy, nawet niejadek.

Później wróciliśmy do szkoły, gdzie uzupełnialiśmy formularze ewaluacyjne na komputerach. Tu mogliśmy się wypowiedzieć, które elementy pobytu były dla nas interesujące, ważne i podobały nam się. Musimy przyznać, iż nie zabrakło pochwał dla naszych gospodarzy, nauczycieli, rodzin goszczących. Dużo się nauczyliśmy w trakcie tego pobytu oraz nawiązaliśmy bardzo serdecznie relacje, które jeszcze długo będziemy pielęgnować. Po wypełnieniu ich mogliśmy spędzać czas z innymi grając w różne gry sportowe.

Następnie wróciliśmy do domów, aby przygotować się na długo wyczekiwaną ceremonię wręczenia certyfikatów. Kiedy przyszliśmy do remizy usiedliśmy przy wielkich stołach i zaczęliśmy naszą pożegnalną kolację. Była bardzo pyszna. Wszyscy tańczyli, jedli, bawili się i cieszyli się z ostatnich chwil razem. Kiedy impreza dobiegała końca został przyniesiony tort, wtedy zaczęły się pożegnania. Erasmusowicze płakali, przytulali się, robili sobie ostatnie zdjęcia. Na koniec zatańczyliśmy belgijkę, każdy polubił ten taniec. Następnie wróciliśmy do domu. Nikt nie zapomni tego dnia i wszystkich chwil spędzonych z tymi wspaniałymi ludźmi.

Erasumus+ - relacja z pobytu w Rumunii
(czwartek 12.05.2016)


zdjęcia

Czwartego dnia po zjedzeniu śniadania o godz. 6:30 wyruszyliśmy w pięciogodzinną podróż do miasta Bran. Zwiedziliśmy tam zamek Bran, który znajduje się na pograniczu Transylwanii i Wallachii, a nazywany jest też zamkiem Drakuli. W 1920 roku został królewską rezydencją i ulubionym mieszkaniem królowej Marii. Pierwszego czerwca 2009 roku zamek został otwarty jako pierwsze prywatne muzeum w Rumunii. Teraz możemy oglądać tam sztukę i meble zgromadzone przez królową Marię.

Po zwiedzaniu zamku w tzw. lekcji CLIL z profesjonalnym przewodnikiem i zrobieniu pamiątkowych zdjęć udaliśmy się do mini zoo, gdzie widzieliśmy pawie, króliki, kozy, sarny i inne zwierzęta.

Następnie wybraliśmy się na obiad do restauracji Vila Bran. Zjedliśmy tam jedne z tradycyjnych dań rumuńskich oraz dostaliśmy pamiątki związane z Rumunią. Potem kolejką dotarliśmy na szczyt góry, gdzie zwiedziliśmy Zamek Rasnov. Budynek został zbudowany w latach 1211 - 1225. Wewnątrz znajduje się muzeum, w którym możemy podziwiać lokalną historię np. broń pochodzącą z tamtego okresu. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy zmęczeni do domów już w okolicach północy. Następny dzień też zapowiada się jako pełny wrażeń.

Erasumus+ - relacja z pobytu w Rumunii
(środa 11.05.2016)


zdjęcia

Dzień rozpoczął się wspaniałą pogodą. Zaraz po śniadaniu z hostami wyruszyliśmy do szkoły. Jako pierwsi swoją CLIL lekcję - dotyczącą właściwości i roli komórek w organizmie człowieka - prezentowali Hiszpanie. Później przyszła kolej na naszą lekcję, na podstawie której mogliśmy dowiedzieć się, w jaki sposób naukowcy dokonują pomiaru ilości gatunków na danym obszarze.

Następnie wybraliśmy się na obiad przygotowany przez mamy naszych hostów. Po posiłku wzięliśmy udział w lekcji Litwinów - dotyczyła ona odnawialnych źródeł energii.

Zaraz po dawce ciekawych informacji uczniowie z Rumunii zaprosili nas do zabawy na hali sportowej. Najciekawszą konkurencją dla wszystkich był tor przeszkód. Pełni pozytywnej energii wróciliśmy do szkoły. Wreszcie przyszedł czas na naszą prezentację, która opowiadała o biotechnologii. Po zaprezentowaniu naszej pracy zebraliśmy gromkie brawa. Zaraz po nas swój projekt przedstawili gospodarze wydarzenia oraz Hiszpanie. Oba zespoły pokazały prezentację w ciekawej formie. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów z naszymi hostami.

Erasumus+ - relacja z pobytu w Rumunii
(wtorek 10.05.2016)


powiększ

Wyruszyliśmy z Perisoru o godzinie 9:00 w stronę winnicy w Murfatlar, która jest położona w południowo-wschodniej Rumunii. Jest ona również największą winnicą w Rumunii. Winnica powstała w 1943 roku i produkuje rocznie ponad 20 mln butelek eksportując je do ponad 40 krajów na całym świecie. Podczas zwiedzania winnicy w trakcie lekcji CLIL z przewodnikiem dowiedzieliśmy się jak aktualnie wyrabia się wino oraz poznaliśmy historię regionu w przyzakładowym muzeum winiarstwa. Można również dodać, że winnica w Murfatlar jest bardzo rozwinięta, ponieważ w tym momencie winnica zatrudnia tylko 25 osób pozostałe osoby zastępują maszyny. Ciekawostką było to, iż w 1955 roku tereny winnicy wynosiły 2600 ha, a w dniu dzisiejszym jest ich ponad 3000 ha.

Po zwiedzaniu Murfatlar udaliśmy się do Konstancy. Jest to największe miasto portowe w Rumunii oraz drugie pod względem wielkości. Najpierw udaliśmy się na plaże, aby porobić piękne zdjęcia i podziwiać Morze Czarne zwane niegdyś Wielkim Morzem.

Głodni oraz trochę zmęczeni pojechaliśmy na lunch do restauracji, gdzie zjedliśmy makaron "Penne Alla Nonna" oraz pierś z kurczaka podaną z puree z ziemniaków i warzywami. Na deser dostaliśmy sernik. Kiedy wszyscy zakończyli jeść swój lunch (nie musimy dodawać, że wszystkim bardzo smakował i każdy wyszedł bardzo najedzony) wsiedliśmy do busa i odjechaliśmy w stronę oceanarium. Podczas wizyty w oceanarium mieliśmy okazje zobaczyć przeróżne gatunki ryb m.in. piranie oraz sumy. Po dniu pełnym niezapomnianych wrażeń pojechaliśmy do Perisoru. Dzień zleciał nam szybko, miło i wesoło.

Erasumus+ - relacja z pobytu w Rumunii
(poniedziałek 09.05.2016)


zdjęcia

Projekt Erasmus + pod tytułem "Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie" to już kolejny międzynarodowy projekt naszej szkoły. W dniach 7 - 15 maja odbywa się trzecie już spotkanie wszystkich partnerów z sześciu krajów Hiszpanii, Grecji, Bułgarii, Litwy, Polski oraz Rumunii. Podczas wizyty w Rumunii dzielimy się wynikami naszych prac, produktami i rezultatami z ostatnich trzech miesięcy oraz realizujemy wiele nowych działań, które podlegają bieżącej ewaluacji.

Podróż z Łukowa do Perisoru była bardzo długa i męcząca, ale niektórym bardzo się podobała. Pokonaliśmy ponad 1600 km, ale grunt, że bezpiecznie, w dobrym nastroju i pełni pozytywnych oczekiwań. Po drodze zatrzymaliśmy się na obiedzie w Słowacji. Na miejsce przyjechaliśmy w niedzielę tuż po godzinie 13.00, czyli prawie po około 30 godzinach podróży, ale od razu zostaliśmy bardzo gorąco przyjęci.

Poniedziałek rozpoczęliśmy od wspólnego śniadania z nowo poznanymi przyjaciółmi w goszczących nas rodzinach. Po obfitym i różnorodnym posiłku spotkaliśmy się z uczniami z innych państw w tutejszej szkole. Powitała nas pani dyrektor Tatuc Gabriela, a następnie koordynatorka projektu w Rumunii Ana-Maria Hodorogea. Następnie głos zabrał burmistrz miasta Parisoru oraz naczelnik Wydziału Edukacji w powiecie Calarasi. Następnie cele i zadania projektu przybliżył nam koordynator projektu z Hiszpanii Fernando Maestre. Na tej oficjalnej ceremonii powitalnej wręczyliśmy drobne upominki dla koordynatorów projektu oraz dla władz lokalnych, które otrzymaliśmy od Wydziału Promocji z naszego kochanego miasta Łukowa.

Ponieważ w dniach naszego międzynarodowego spotkania przypada data 9 maja, która jest świętem Dnia Europy wszyscy partnerzy z sześciu krajów zaprezentowali swoje tradycyjne tańce, przyśpiewki oraz stroje narodowe. My zatańczyliśmy śląski taniec "Zasiali górale..." oraz zaśpiewaliśmy pieśń ludową "Lipka". Chcąc połączyć historię z teraźniejszością na koniec zaśpiewaliśmy "Byłaś dla mnie wszystkim" zespołu Poparzeni Kawą Trzy, a nasza koleżanka Gosia Rychta zagrała pełną linię melodyczną na saksofonie. Nasz występ bardzo podobał się wszystkim naszym partnerom i zebraliśmy moc gorących braw. Wyróżnialiśmy się także naszymi ślicznymi strojami. W tym miejscu chcielibyśmy gorąco podziękować Pani Karinie Wedziuk za przygotowanie dla nas aż 14 strojów ludowych.

Świetnie się bawiliśmy i nawiązaliśmy bardzo szybko nowe przyjaźnie. Po interesujących występach poszliśmy zwiedzać tutejszy kościół "The Asleeping of Virgiu Maria", który został wybudowany w 1942 roku, ale msze odprawiano dopiero od 1944 roku. Mimo stosunkowo młodego wieku kościoła wygląda dość historycznie dzięki wiernie oddanemu bizantyjskiemu charakterowi i licznym malowidłom naściennym, freskom i z pietyzmem oddanym rzeźbieniom. Następnie oprowadzano nas po Gimnazjum nr 1 w Perisoru, w którym uczą się nasi przyjaciele. Mogliśmy wejść do każdej z klas, aby zobaczyć jak uczą się nasi rówieśnicy z Rumunii takich przedmiotów jak język ojczysty, język francuski, biologia, historia czy technologia. Klasy są podobnie liczne jak w Polsce ale niestety pracują aż na dwie zmiany do 19.00. Potem wybraliśmy się na przepyszny obiad przygotowany przez rodziców i nauczycieli. Wszystkim bardzo smakował. Oczywiście obiad zakończony został pysznym domowego wykonania ciastem. Potem braliśmy udział w CLIL lekcjach prowadzonych przez naszych kolegów i koleżanki z Bułgarii i Grecji.

Dowiedzieliśmy się wiele nowych rzeczy na temat farmacji, zdrowego stylu życia, jakie czynniki wpływają na długie i zdrowe życie, pozytywnych nałogach, czyli diecie bogatej w owoce i warzywa, a także codzienny fitness. Grupa z Grecji natomiast przybliżyła nam środki transportu z przyszłości. Mówili między innymi o bezobsługowych samochodach, wizji stworzenia bardzo szybkiego transportu w powietrznych tubach umożliwiających przemieszczanie się w ciągu 2 godzin z Nowego Jorku do Pekinu. Następnie obejrzeliśmy ciekawe prezentacje Greków, Bułgarów i Litwinów generalnie na temat rynku pracy w takich dziedzinach jak farmacja, transport i odnawialne źródła energii.

Wszystkie prezentacje były bardzo pouczające, a wykorzystana interaktywna technologia pozwoliła nam wziąć udział w prezentacjach oraz quizach online. Wszystkie lekcje i prezentacje skończyliśmy o 19.00. Chwilę później zaczęła się oficjalna kolacja powitalna wraz z tańcami. Tańczyliśmy między innymi rumuński tradycyjny taniec Brasoveanca oraz tańce narodowe każdego z partnerów. Wszystkim bardzo się podobało, ale nazajutrz czeka nas kolejny fascynujący dzień, na który czekamy z niecierpliwością, więc wkrótce wszyscy udali się na zasłużony spoczynek.

Bicie Rekordu Guinnessa w kategorii "Jak największa liczba osób czytających wspólnie Sienkiewicza”.


zdjęcia

5 maja w wielu miejscach w kraju zabrzmiały fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza, by uczcić 170 rocznicę urodzin noblisty. Czytano w szkołach, na placach, w bibliotekach i w urzędach. Była to wspólna akcja bicia Rekordu Guinnessa w kategorii "Jak największa liczba osób czytających wspólnie Sienkiewicza".

Do udziału w akcji zaprosiły Muzeum w Woli Okrzejskiej oraz Biuro Rekordów Guinnessa. Na to zaproszenie odpowiedziało 80 różnych instytucji i placówek w z całej Polski. W każdym z tych miejsc wspólne czytanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 10.00.

W bicie rekordu włączyli się również uczniowie naszego Gimnazjum. Czytali uczniowie i nauczyciele. Zgodnie z wymogami akcji, punktualnie o godzinie 10.00 508 uczniów i 47 nauczycieli odczytało fragment z "Potopu" o pojedynku Wołodyjowskiego z Kmicicem. Pobiliśmy z pewnością szkolny rekord. Koordynatorem działań był pan dyrektor Artur Baranowski oraz nauczyciele bibliotekarze: Jadwiga Tymoszuk i Barbara Walczak.

Wszystko było rejestrowane i nagrywane. Cała dokumentacja trafi teraz do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. O tym, czy rekord udało się pobić, będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Dzień Otwarty dla rodziców i uczniów klas VI

W dniu 16 maja 2016 r. o godz. 17.00.
zapraszamy rodziców i uczniów klas VI
na Dzień Otwarty.

W tym dniu o godzinie 16.00 w sali nr 18 odbędzie się sprawdzian predyspozycji językowych dla uczniów ubiegających się o przyjęcie do klasy dwujęzycznej.

Wiktor Stępniewski - laureatem
Konkursu Matematycznego im. ks. F. Jakóbczyka


zdjęcia

Z wielką przyjemnością informujemy, że Wiktor Stępniewski, uczeń klasy IIId, został laureatem XX jubileuszowego Konkursu Matematycznego im. ks. F. Jakóbczyka.

Konkurs ten objęty jest Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Do zmagań matematycznych w tegorocznej edycji konkursu stanęło 486 uczniów z 60 gimnazjów województwa lubelskiego. W dniu 26 kwietnia w Lublinie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs, na której nasz laureat został doceniony medalem i pamiątkowym dyplomem. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Ucznia do konkursu przygotowywała p. Aneta Paszkiewicz.

Z wizytą w Europejskim Instytucie Żywienia


zdjęcia

W poniedziałek 25 kwietnia w ramach zadania z projektu Erasmus+ "Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie" pojechaliśmy na wykłady o żywieniu prowadzone przez dyrektora Europejskiego Instytutu Żywienia. Spotkaliśmy się przed szkołą o 7.15 i wyruszyliśmy do Warszawy.

Spotkaliśmy się z Udo Pollmerem i jego tłumaczem. Przy herbacie rozmawialiśmy o jego nowej książce - "Kto podkłada nam świnie?" i o głównych problemach w niej poruszanych. Był to nie tylko dobry wstęp do wykładów dietetyka, ale również okazja do poćwiczenia języka angielskiego. O godzinie 12.00 zaczął się wykład. Pan Pollmer mówił w języku niemieckim, natomiast cały wykład był tłumaczony na język polski przez tłumacza symultanicznego. Dyrektor Europejskiego Instytutu Żywienia poruszał wiele tematów, które były interesujące, a dla niektórych osób nawet kontrowersyjne. Udo Pollmer obalał mity, które przekazują nam codziennie media oraz przedstawił tezy, które zaskoczyły wszystkich słuchaczy. Dietetyk mówił między innymi o wegetarianizmie i ekologii żywienia.

Dowiedzieliśmy się, że soja powszechnie uważana za zdrową tak naprawdę może prowadzić do otyłości, a nawet do bezpłodności, a mleko sojowe podawane małym dzieciom może wpłynąć na ich nieprawidłowy rozwój. To tylko niektóre z wielu zagadnień, które pan Pollmer nam wyjaśnił. Cały wykład zainteresował zarówno nas jak i studentów. Dyrektor Europejskiego Instytutu Żywienia wykazał się wielką wiedzą, ale i poczuciem humoru przez co cały wykład był jeszcze ciekawszy. Następnie przeprowadziliśmy z nim wywiad, oczywiście w języku angielskim. Po raz kolejny dowiedzieliśmy się dużo rzeczy na temat jego zawodu i żywienia, a także pracy naukowca, pisarza i popularyzatora nauki. Potem wspólnie udaliśmy się na obiad.

Około godziny 16.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wszystkim bardzo się podobało, a zdobyta wiedza na długo zostanie w naszych głowach. Zapraszamy do galerii zdjęć i wkrótce do ebook'a z wydarzenia oraz filmu z przeprowadzonego wywiadu.

W wydarzeniu brali udział uczniowie: Emilia Wojciuk, Monika Lada, Wiktoria Mączyńska i Piotr Uszko. Opiekun grupy - p. Artur Baranowski.

Eksperymentatorzy z klasy IIa i IIf w stolicy


powiększ

Dzień 22 marca, po zwiedzeniu Muzeum Narodowego, spędziliśmy w laboratoriach Centrum Nauki Kopernik w Warszawie na zajęciach warsztatowych, odbywających się w małych kilkunastoosobowych grupach.

W laboratorium chemicznym dowiedzieliśmy się, że polimery przewodzące umożliwiają otrzymanie układów elektronicznych działających szybciej i zużywających znacznie mniej energii.

Podczas zajęć uczniowie zsyntetyzowali jeden z takich związków i sprawdzili doświadczalnie, jak działa. Zmontowali też OLED, czyli organiczną diodę elektroluminescencyjną montowaną obecnie w ekranach smartfonów i telewizorów, również działającą dzięki polimerom przewodzącym.

W laboratorium biologicznym zastanawialiśmy się, czy można zmierzyć intensywność fotosyntezy za pomocą satelit krążących wokół Ziemi. Podczas samodzielnie przeprowadzanych doświadczeń wyizolowaliśmy barwniki roślinne, przekonaliśmy się, jakie światło pochłaniają najchętniej i co stanie się z chlorofilem oświetlonym promieniami UV.

Podczas zajęć w laboratorium fizycznym oglądaliśmy świat kamerą termowizyjną. Każdy z nas wie, że odpowiednio podgrzane przedmioty mogą świecić. Początkowo czerwonym światłem, a w miarę rozgrzewania pomarańczowym, żółtym i coraz jaśniejszym Metalowy gwóźdź zaczyna świecić delikatnym czerwonym światłem jeśli podgrzejemy go do temperatury powyżej 500 stopni C. Jednak okazuje się, że jak jest nieco chłodniejszy to także "świeci", ale tak, że tego nie widzimy. Takie "światło" wysyła każdy obiekt, również my jesteœmy chodzącymi żarówkami.

Ostatnim punktem wycieczki było oczywiście kino, gdzie spędziliśmy wspólnie fajnie czas. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Elwira Wituska, p. Daniel Lonty i p. Urszula Wojtalska.

Urszula Wojtalska

Mistrz języka rosyjskiego po raz trzeci w naszej szkole!

W dniu 21 kwietnia 2016 r. odbyła się trzecia edycja Powiatowego Konkursu "Mistrz Języka Rosyjskiego" organizowanego przez I Liceum im. T. Kościuszki w Łukowie. Gimnazjum nr 2 reprezentowały uczennice kl. III B Weronika Leszko i Natalia Skwarek oraz uczeń kl. II D Adrian Kopeć. W gronie laureatów znalazł się właśnie Adrian. To już trzecie zwycięstwo naszych gimnazjalistów w tym konkursie. Gratulujemy Adrianowi i życzymy sukcesów w następnym roku!

Zofia Ochnik

Dzień Dziecka Afrykańskiego


powiększ


powiększ

Drodzy uczniowie, nauczyciele, rodzice
i przyjaciele Gimnazjum Nr 2 w Łukowie!

Zapraszamy do włączenia się w akcję zbiórki przyborów szkolnych dla afrykańskich dzieci. Do 10 maja w naszej szkole zbieramy kredki, pisaki, zeszyty, materiały biurowe a także używany, lecz niezniszczony sprzęt sportowy, który następnie zostanie przekazany do kilkudziesięciu ośrodków w różnych krajach na terenie całego afrykańskiego kontynentu.

Miejsce zbiórki - pracownie nr 10 i 1a.

Chcemy, aby paczki dotarły do 65 ośrodków w całej Afryce do 16 czerwca. Ten dzień to Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego, święto obchodzone corocznie od 1991 roku. Dzień ten przypomina masakrę dzieci w Soweto koło Johannesburga w RPA, dokonaną w 1976 roku przez tamtejszy reżim rasistowski, gdy tysiące dzieci murzyńskich wyszło 16 czerwca na ulicę w proteście przeciw niskiemu poziomowi edukacji i żądając prawa do nauki w swoim języku. Policja zastrzeliła wtedy wiele chłopców i dziewcząt, a w ciągu kolejnych dwóch tygodni zajść zabiła w sumie powyżej stu osób, a ponad tysiąc zraniła.

Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli wspólnie zrobić dobre rzeczy dla dzieciaków, którym daleko do wygód, komfortu i codziennego zadowolenia.

Koordynatorzy akcji:
Anna Orzoł
Agata Kurowska-Kacprzak

Powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej "Zawodowe Aleje"

Uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejny sukces. Drużyna w składzie: Michał Cisiak, Dawid Żondełek oraz Marek Sadło, zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy Technicznej "Zawodowe Aleje". Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów gimnazjum zainteresowania wiedzą techniczną, podnoszenie poziomu kultury technicznej oraz zainteresowanie dalszym kształceniem technicznym. Opiekunem drużyny był Dariusz Nikiel.

Skład zwycięskiej drużyny:

Dawid Żondełek
Michał Cisiak
Marek Sadło

"Przystanek Europa"


powiększ

21 marca kilkunastu uczniów klas trzecich naszego gimnazjum wzięło udział w konkursie o Unii Europejskiej "Przystanek Europa" organizowanym pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz posłanki do Parlamentu Europejskiego - prof. dr hab. Danuty Hübner.

Uczniowie pisali test, w którym musieli wykazać się znajomością historii, symboli i instytucji UE oraz ogólną wiedzą o państwach unijnych. Do następnego etapu zakwalifikowali się:

Aleksandra Kazimierska kl.3d,
Kacper Kryczka kl. 3d,
Anna Pniewska kl.3d,
Dawid Żondełek kl.3e.

Finał konkursu odbędzie się 9 maja w w siedzibie Podlaskiej Agencji Consultingowej RECTUS-WOC w Białej Podlaskiej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces na forum międzynarodowym!

Z radością i dumą informujemy, że Kasia Szczygielska z kl. II D jako jedyna reprezentantka Polski znalazła się wśród 40 finalistów Международного конкурса юных чтецов.

Rosyjscy specjaliści z dziedziny literatury i teatru wysoko ocenili jej umiejętność interpretacji tekstu. Nagrodą jest trzytygodniowy pobyt na obozie młodzieżowym Artek (Rosja) dokąd przybędzie młodzież z różnych krajów: USA, Kanady, Libanu, Niemiec, Grecji, Hiszpanii, Finlandii, Turcji, Ukrainy, Białorusi i wielu innych. Tam odbędą się eliminacje finałowe. Dwunastu spośród uczestników finału wystąpi w czerwcu w superfinale na Placu Czerwonym w Moskwie, gdzie zostanie wyłoniona trójka zwycięzców.

Niestety, ze względu na trudności komunikacyjne Kasia nie weźmie udziału w dalszej części konkursu. Uczennicę przygotowała Zofia Ochnik.

Gratulujemy sukcesu!

Zachęcamy każdego do wysłuchania chociaż fragmentu nagrania Kasi. Podziwiajcie do czego zdolna jest nasza młodzież.

Konkurs matematyczny "Colonus"


powiększ

W dniu 16 kwietnia 2016 r. odbył się finał II edycji Konkursu matematycznego "Colonus" dla szkół gimnazjalnych organizowanego przez Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie, pod Patronatem Honorowym Starosty Łukowskiego, Janusza Kozioła.

W tym roku w finale udział wzięło 20 uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych powiatu łukowskiego oraz powiatów jemu przyległych. Nasze gimnazjum reprezentowało ośmioro uczniow, którzy uzyskali najwyższe wyniki w etapie szkolnym.

Po finałowych zmaganiach, jednym z laureatów konkursu został

Jakub Żętała, uczeń kl. 3c.

Do konkursu przygotowywała go

p. Hanna Konstanta.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Grupa Erasmus+ szlakiem zakładów produkcyjnych


zdjęcia

W dniu 7 kwietnia nasza szkolna grupa Erasmus+ pojechała na wycieczkę do zakładów produkujących pasze dla zwierząt. Odwiedziliśmy firmę Nutripol w Olsztynku oraz AgroCentrum w Grajewie. Przyjrzeliśmy się procesowi produkcji, wytwarzanym produktom, zapytaliśmy o rynek produktów oraz odbiorców, stanowiska pracy w zakładzie, powiązanie firmy z innymi podmiotami gospodarczymi oraz przyszłość tego typu zakładów.

Wycieczkę można obejrzeć w fotografiach wykonanych przez uczniów. Zapraszamy również do relacji okiem młodego obserwatora.

Relacja z wyjazdu

Organizatorem wyjazdu był Urząd Miasta Łuków, a za możliwość wzięcia udziału dziękujemy serdecznie Panu Burmistrzowi Dariuszowi Szustkowi oraz Sekretarzowi Miasta Ryszardowi Szczygłowi.

IV Dyskoteka dla dawnej młodzieży


powiększ

Konkurs "HARRY POTTER"

Adriana Pajdowska, Wiktoria Rybka, Weronika Lipińska i Martyna Kozłowicz, uczennice klasy III a, były pomysłodawczyniami i autorkami konkursu wiedzy o bohaterze popularnej lektury "Harry Potter". Zainteresowanie konkursem okazało się ogromne. Pytania dotyczyły wszystkich części serii. Wzięło w nim udział ponad pięćdziesięciu uczniów z klas I-III. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością powieści, chociaż, jak mówili, pytania były trudne.

Laureatką została uczennica klasy 1 b Alicja Kubiak, II miejsce przypadło Emilce Zabłockiej z 3 f, zaś III Beacie Stępniak z 3e.

Wyróżnienia uzyskali: Zuzanna Woźniak 3f, Kacper Gzara 2c, Julia Świderska 3f, Elżbieta Łukasik 3e, Joanna Szewczak 3a, Iwona Siurek 3c i Błażej Józwik z 1c.
Zwycięzcom gratulujemy.

Barbara Walczak

Pomagamy zwierzętom

Dnia 7 kwietnia 2016 r. nasza szkoła przekazała Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt "Czaruś" w Łukowie karmę dla zwierząt za sumę 220,66 zł. Pieniądze na zakup karmy zostały zebrane podczas tegorocznego Kiermaszu Wielkanocnego, zorganizowanego w marcu przez klasę 2 c. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i tym samym odpowiedzieli na apel Stowarzyszenia, który brzmi "Pomóż nam pomagać innym".

Oto uczniowie zaangażowani w tę akcję:
Cabaj Małgorzata
Bosek Aleksandra
Kalińska Kinga
Czarnecka Weronika
Kajka Joanna
Sęk Maja
Buchaj Martyna
Rogowska Malwina
Kot Natalia
Osińska Ewa
Kożuch Wiktoria

Opiekun akcji:
Anna Orzoł

Konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną w języku obcym


powiększ

Wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną z życzeniami w języku obcym.

W tegorocznym konkursie na najpiękniejszą kartkę udział wzięło 28 uczniów. Prace uczniów mogliśmy podziwiać na wystawie przy wejściu głównym do budynku naszej szkoły.

A oto laureaci w trzech kategoriach:

język angielski
I miejsce - Kinga Różalska kl. 1g
II miejsce - Kinga Komorowska kl. 1e
III miejsce - Robert Zawadzki kl. 1e i Martyna Kozłowicz kl. 3a

język rosyjski
I miejsce - Sylwia Kościesza kl. 1d
II miejsce - Natalia Pasik kl. 2b
III miejsce - Joanna Dobrowolska kl. 2b

język niemiecki
I miejsce - Martyna Kozłowicz kl. 3a
II miejsce - Kinga Komorowska kl. 1e i Robert Zawadzki kl. 1e
III miejsce - Patryk Łupina kl. 1e

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

Anna Orzoł

Mistrzowie z "Dwójki"


powiększ

Uczniowie gimnazjów powiatu łukowskiego ponownie przystąpili do walki o tytuł Mistrza Języka Angielskiego. Swoje umiejętności lingwistyczne sprawdzali podczas drugiej edycji powiatowego konkursu zorganizowanego przez I LO im. T. Kościuszki w Łukowie, która obyła się 11.04.2016 r. Podobnie jak w ubiegłym roku w finale wzięło udział kilkudziesięciu gimnazjalistów ze szkół w Strzyżewie, Stoczku Łukowskim, Radoryżu, Staninie, Trzebieszowie, Zagoździu, Dębowicy oraz z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 3 w Łukowie.

Zdecydowany prym w tegorocznym konkursie wiedli uczniowie Gimnazjum nr 2 w Łukowie zajmując wszystkie czołowe lokaty.

Tytuł Mistrza Języka Angielskiego zdobyli:

I miejsce - Joanna Szewczak, Gimnazjum nr 2 w Łukowie, opiekun Anna Szklarz;

II miejsce - Zuzanna Sawicka, Gimnazjum nr 2 w Łukowie, opiekun Aleksandra Sala;
II miejsce - Sebastian Trochim, Gimnazjum nr 2 w Łukowie, opiekun Magdalena Piasecka;

III miejsce - Marek Sadło, Gimnazjum nr 2 w Łukowie, opiekun Magdalena Piasecka;

Pokonując swoich rówieśników laureaci znaleźli się w gronie najlepszych "językowców" w powiecie łukowskim.

Anna Szklarz

Konkursu Matematycznego Pangea


powiększ

Z wielką przyjemnością informujemy, że dwóch uczniów naszej szkoły uzyskało awans do finału Konkursu Matematycznego Pangea. Konkurs ten organizowany przez Meridian International School w Warszawie we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula.

W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad sto tysięcy uczniów z niemal 3500 szkół. Do finału zaproszono 150 najlepszych matematyków w Polsce w każdej kategorii wiekowej.

Wśród finalistów znaleźli się:
Kacper Król z klasy 1c (op. Aneta Paszkiewicz)
Karolina Lendzion z klasy 2a (op. Aneta Paszkiewicz)

Etap finałowy odbędzie się 29 kwietnia 2016 roku w Warszawie. Gratulujemy sukcesu wszystkim finalistom i trzymamy kciuki.

W naszej szkole do I etapu Konkursu Matematycznego Pangea przystąpiło 68 uczniów.

Najwyższe wyniki w szkole uzyskali:
Klasy I
I miejsce: Kacper Król - kl. 1c (op. Aneta Paszkiewicz)
II miejsce: Partyk Kachniarz - kl. 1c (op. Aneta Paszkiewicz)
III miejsce: Weronika Bilska - kl. 1c (op. Aneta Paszkiewicz)

Klasy II
I miejsce: Karolina Lendzion - kl. 2a (op. Aneta Paszkiewicz)
II miejsce: Mikołaj Niebrzegowski - kl. 2a (op. Aneta Paszkiewicz)
III miejsce: Wiktoria Opalińska - kl. 2a (op. Aneta Paszkiewicz)

Klasy III
I miejsce: Łukasz Dybciak - kl. 3e (op. Małgorzata Wereszczyńska)
II miejsce: Sebastian Trochim - kl. 3a (op. Hanna Konstanta)
III miejsce: Wiktor Stępniewski - kl. 3d (op. Aneta Paszkiewicz)

Gratulujemy.

Zwycięstwo w konkursie "Face The Music"

W ostatni czwartek 7 kwietnia nasze uczennice: Klaudia Borejko i Natalia Wysocka wzięły udział w IV Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej "Face The Music", który co roku organizuje IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie. Wykonały piosenki najlepiej jak umiały i urzekły jurorów swoimi interpretacjami.

Klaudia zajęła pierwsze miejsce, a Natalia drugie. Trzeba przyznać, że konkurencja w tym roku była duża, wystąpiło bowiem aż 19 wykonawców z całego naszego powiatu.

Klaudia Borejko
(Christina Aguilera & Alicia Keys - Impossible cover)
I miejsce w Face The Music 4

You Tube


Natalia Wysocka
(Sam Smith - Writings on the wall cover)
II miejsce w Face The Music 4

You Tube

Dorota Ratyńska

TVP SPORT Mistrzostwa Europy Seniorek i Seniorów
w podnoszeniu Ciężarów


powiększ

Informujemy, iż od poniedziałku do soboty p. Robert Dołęga będzie komentował dla TVP SPORT Mistrzostwa Europy Seniorek i Seniorów w podnoszeniu Ciężarów, które od niedzieli rozpoczęły się w norweskim FORDE. Każdego dnia, poczynając od poniedziałku do piątku będzie można usłyszeć go i obejrzeć zawody o godz. 16.30, a potem od godz. 19.30, w sobotę od godzin rannych. Zapraszamy.

Pierwszy Dzień Wiosny w Warszawie

W dniu 21 marca uczniowie klasy 3e i 3f wybrali się na wycieczkę do Warszawy. O godzinie 9.00 dwudziestoosobowa grupa ruszyła busem z parkingu kościelnego. Po spokojnym przejechaniu trasy przyszedł czas na zwiedzanie.

Na początek trzecioklasiści zebrali się w Muzeum Powstania Warszawskiego znajdującym się na ulicy Grzybowskiej 79. Bardzo interesująca dwugodzinna lekcja muzealna z przewodnikiem spotkała się z uznaniem uczniów. Mieli oni między innymi możliwość zebrania kartek kalendarzowych opisujących każdy dzień oraz obejrzenia filmu w technologi 3D pokazującego zniszczoną stolicę.

Następnie grupa miała czas na zjedzenie obiadu i drobne zakupy w Arkadii. Na godzinę 16.00 zgodnie z planem pojawili się na spektaklu "Metro" w Teatrze Buffo.

Jednakże największą atrakcją wycieczki była przede wszystkim "Niewidzialna Wystawa". Uczniowie w ciemnościach pod przewodnictwem osób niewidomych zwiedzali świat inaczej, za pomocą głównie zmysłów dotyku i słuchu. Ten punkt programu był chyba najbardziej pouczający. W godzinach wieczornych trzecioklasiąci wrócili do Łukowa, aby z nowym nastawieniem pojawić się następnego dnia na szkolnych korytarzach i wrócić do nauki.

Elżbieta Łukasik
Uczennica klasy 3e

Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej
"Olimpus" - sesja zimowa


Latawce Erasmus+ - czekamy na wiatr


zdjęcia

Grupa uczniów Erasmus+ dla Fundacji "Żółty Latawiec" z Siedlec podczas już 24 spotkania wykonała kilkanaście barwnych latawców. To doskonała okazja, aby promować nasz projekt "Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie" oraz naszą szkołę. Przed nami jeszcze wspólne puszczanie latawców. Czekamy na wiatr...

Specjalne podziękowania dla Pana Dariusza Nikla, którego obecność była dla nas gwarantem, iż wykonane latawce uniosą się w powietrze :)

Wizyta księdza biskupa Kazimierza Gurdy w naszej szkole


zdjęcia



zdjęcia Julki Bącik

W dniu 5 kwietnia w ramach Wizytacji Kanonicznej w Parafii Rzymskokatolickiej Podwyższenia Krzyża Świętego J.E. Ks. Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda odwiedził nasze gimnazjum. Spotkał się z uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły.

Razem z proboszczem Parafii księdzem Tadeuszem Dzięgą i społecznością szkolną wysłuchał prelekcji o chrzcie Polski w wykonaniu Zuzanny Woźniak, Emilii Zabłockiej i Bartka Grzywacza - uczniów klasy 3f.

W słowie skierowanym do uczniów Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda mówił o znaczeniu Chrztu Polski dla chrześcijaństwa, a na koniec udzielił wszystkim obecnym błogosławieństwa.

Agnieszka Domijańska

Nagroda specjalna w Konkursie SElfie+ 2016


powiększ

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zdobyła Nagrodę specjalną w Konkursie SElfie+ 2016 w kategorii Local Leader Selfie+ za zdjęcie Zawód szyty na miarę!

Gratulujemy naszym uczniom, a szczególnie Panu Dariuszowi Niklowi oraz Pani Karolinie Pytlak.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 22 kwietnia 2016 podczas spotkania SElfie+ PROMUJ I INSPIRUJ! w Warszawie.

Laureaci Konkursu SElfie+2016


powiększ

Sukces Łukasza

Łukasz Gałach z klasy III b został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Jest to wielki sukces Łukasza, który pracował pod opieką p. Justyny Osińskiej. Łukasz jest równiez finalistą Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.

Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.

Razem z ptakami witamy wiosnę


zdjęcia

Nasza szkolna grupa Erasmus plus przywitała wiosnę w łukowskim parku miejskim wraz z Panem Andrzejem Zdrojewskim naszym łukowskim społecznikiem. Była to świetna okazja aby promować nasz szkolny projekt "Młodzież, wielojęzyczność i perspektywy pracy w Europie". Zajęcia artystyczne polegające na pomalowaniu drewnianych ptaków prowadziła Pani Agnieszka Czerska-Pawlak. Uczniowie pod opieką Pani Hanny Sarnowskiej umieścili ptaki na drzewach w parku miejskim.

Następna strona
Copyright © 2000-2016 Aneta Paszkiewicz